Skocz do zawartości
Avallone

Jaki odtwarzacz do filmów 4k z True HD Atmos

Rekomendowane odpowiedzi

Obrazek do poprzedniego posta

large.Kodi17_A7.jpg.0c2ffaa15955fee0848901ff6a45209d.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet jeżeli ktoś ma zainstalowane Kodi 17.3 a androida tylko 5.X czy 6.X to 8 kanałowe dźwięki mogą nie działać, jest to spowodowane samym androidem , Ja polecam nakładkę LibreELEC, gdyż odpala Kodi na swoim "andku". Ewentualnie szukać aktualizacji oficjalnych jak i nieoficjalnych do androida 7.X , bo wychodzi na to że w andku 7 poprawili przesyłanie dźwięku. 

I wcale nie chodzi o to że kodi coś przesyła bezpośrednio...i tak idzie to przez danego androida, przez system, bo kodi to tylko program.

Jest też coś podobnego do LibreELEC a mianowicie openELEC , są to tylko nakładki a więc nie ingerują w system playera , o różnicach można poczytać TUTAJ

Edytowane przez ascorp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nawet jeżeli ktoś ma zainstalowane Kodi 17.3 a androida tylko 5.X czy 6.X to 8 kanałowe dźwięki mogą nie działać, jest to spowodowane samym androidem , Ja polecam nakładkę LibreELEC, gdyż odpala Kodi na swoim "andku". Ewentualnie szukać aktualizacji oficjalnych jak i nieoficjalnych do androida 7.X , bo wychodzi na to że w andku 7 poprawili przesyłanie dźwięku. 
I wcale nie chodzi o to że kodi coś przesyła bezpośrednio...i tak idzie to przez danego androida, przez system, bo kodi to tylko program.
Jest też coś podobnego do LibreELEC a mianowicie openELEC , są to tylko nakładki a więc nie ingerują w system playera , o różnicach można poczytać TUTAJ


OpenElec to nie jest nakładka tylko specjalna wersja Linuxa. Na pewnikiem jest to Android.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może źle się wyraziłem używając słowa "nakładka" , ale openelec działa tak samo jak libereelec, czyli nie ingeruje w obecny system urządzenia, można "opdalić" z karty SD lub pendriva, jako osobny system... dlatego użyłem słowa "nakładka".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam A5. Chwilowo "bag of mickies", bo zamiast naprawiac drobne ale upierdliwosci oprogramowania, Egreat Software (S)Crew chyba zajmuje sie nowa generacja swoich playerow. Ale ze konkurencja juz wydala fw uwzgledniajaca poprawki Himedii, jest imperatyw dla nowego softu od Egreata, a jednoczesnie szansa na poprawki. Poza tym playerek daje rade.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mają przejść na androida 7 bo himedia przeszła już.
Ale przydała by się jeszcze ostatnia stabilna wersja na 5.1, bo są dwie bety i mi w nich nie działa wczytywanie okładek.
W ostatniej stabilnej działa dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze stajenna

 

No nic. Trzymamy kciuki za programistow. Moze uda im sie naprawic problemy, bez stworzenia wiekszej ilosci nowych, jak dotychczas. Wprawdzie znalazlem sposob na resetujacy sie 4k@10bit ale znikajace sciezki do udzialow sieciowych mnie rozwalily.

Teraz chinszczyzna....

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję odtwarzacza 4k, który posiadałby oddzielne wyjście HDMI Audio. Czy jest coś w cenie do 1000pln?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info ale jest to urządzenie powyżej 1000pln. Chodzi mi o jakiegoś "chinola wszystkoczytającego", na którym można zainstalować KODI.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Edit:

Ups. Ponizsze nie ma sensu z uwagi na brak 2 HDMI.

 

Egreat Himedia i Zidoo

Generalnie te pudelka:

http://www.futeko.com/browse.php?cat=mp

Ewentualnie pudelka wyposazone w VidonXBMC, ktory zapewnia obsluge HDAudio, 3D-ISO, 4k, HDR w XBMC (dawne Kodi), oczywiscie jesli pudelko umozliwia obsluge tych standardow na poziomie sprzetowym

 

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Egreat A11 posiada HDMI Out ale cena za wysoka. Chyba lepiej będzie zainwestować w nowy amplituner albo zrezygnować z HD Audio i wypuszczać dźwięk po optyku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 8.08.2017 o 23:55, leszekgd napisał:

Ten Egreat A11 posiada HDMI Out ale cena za wysoka. Chyba lepiej będzie zainwestować w nowy amplituner albo zrezygnować z HD Audio i wypuszczać dźwięk po optyku.

Zamiast drugiego wyjścia HDMI w playerze można użyć taki konwerter który rozdzieli sygnał HDMI na wideo i na audio: HDVB11A http://www.c4i.com.pl/index.php?option=com_virtuemart&view=productdetails&virtuemart_product_id=4090&virtuemart_category_id=518

sprawdziłem w swoim amplitunerze który nie ma 4k

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc w wyborze :-)

Mianowicie mam dylemat miedzy Nvidia Shield  V Zidoo X10

Podstawa to kodi  polączony z dźwiękiem wielokanałowym np Atmos,DTS HD-materiał 4K

Ceny są podobne,dlatego proszę o opinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tylko i wylaczenie Nvidia ))!!!

No nie tylko. Jeśli użytkownik nastawia się na streaming (Netflix, Amazon, TY, etc.) I gry to tak. Jeśli nie, to już niekoniecznie. Konkurencyjne playery moga okazać się wygodniejszymi w uzytkowaniu Poza tym Nvidia Shield nie obsługuje Dolby Vision i Javy (UHDBD/BD menu). 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponowny mętlik w głowie :)

Sprzęt będę używał tylko do filmów (kodi) ...Netflix  czy inne aplikacje ,nie są mi potrzebne ,ponieważ mam to na telewizorze(4K) a do gier posiadam konsole ,na proj i tak tego nie wyświetle (może w przyszłości po zmianie na 4K:))ale nie biorę tego pod uwagę.Pliki(filmy HD,UHD) będą na serwerze NSA,dzwięk przekazany do ampli Yamaha 781 dlatego zależy mi na Atmos etc.Sterowanie będzie odbywało się pilotem uniwersalnym Logitech harmony one i tu przewaga na Zidoo X10 ponieważ ma port IR.(aczkolwiek Nvidia ma mozliwosc podlaczenia zewnętrznego IR na USB) Z tego co się dowiedziałem plusy to:

Zidoo X10

-obsluga  UHDBD/BD menu

-obsługa podczerwieni

-możliwość instalacji dysku twardego

-wyświetlacz

Nvidia shaled

-pasywne chłodzenie

Nie wiem co może posiadać Nvidia od Zidoo....Może chodzi o wsparcie oprogramowania? lepsze wyświetlanie obrazu któregoś z wymienionych?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Shielda od blisko 2 lat, ale po zakupie Egreata A5 przestałem jej praktycznie używać.
Jest kilka playerow Egreat i Himedia opartych na chipsecie HiSilicon Hi3798CV200 , ktory powinien wspierać jeszcze DV (niestety nie wiem czy na chwilę obecną DV działa) dziala natomiast Menu płytowe z poziomu wbudowanego odtwarzacza, a także 3D i HDR HD z poziomu KODI.
Jedyny problem jako zauważam, to okresowy występujące minimalne opóźnienie dzwieku.
O uwagi dotyczące Himedii proponuję pytać kolegę Kirka, który ćwiczy ten player od bardzo dawna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może się Ktoś wypowiedzieć co posiada ZidooX10 ?

Egreat 10 fajny sprzed,tylko cena trochę za wysoka <_<

Czyżby Zidoo był miernie wspierany programowo? bo przecież posiada Atmosa,  Ultra-Hd 4K 60Hz z HDR10,odtwarza obraz plyt BD-iso z pełnym menu Blue-Ray oraz pełnego menu 3D BD-ISO.

Może ma problemy z odtwarzaniem przez KODI?

Ten box jest do kupienia za 700zl(ZidooX10) czyli  w cenie Nvidia

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie się zastanawiam nad playerem a może lepiej coś takiego

Player  lg 970 4k   jest na amazon.de   w cenie 154euro i można by płyte wrzucić wrazie co.

Ciekawe czy po USB wszystko czyta (MKV UHD 4K) bo chce wyciągnąć jak najwiecej z ścieżki audio do ampli ARCAM AVR400 (nieobsługuje Atmos i DTS-X ) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...