Skocz do zawartości
Avallone

Jaki odtwarzacz do filmów 4k z True HD Atmos

Rekomendowane odpowiedzi

21 minut temu, yoda napisał:


Patrz mój post wyżej - 7.1 to tylko liczba kanałów to dekoder rozdziela je między głośnikami :)
 

23 minuty temu, yoda napisał:

Działa z tym ze mój marantz nie ma dekodera atmos wiec te 7.1 rozdziela na układ 7.1 a nie 5.1.2 :)

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 Po prostu jestes magik ;)

Edytowane przez binary
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Atmos nie jest przydzielony do danych kanałów, to obiekty dźwiękowe działające od nich niezależnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce sie czepiac ale gdzie sa u Was te głośniki od atmosa nad głowa słuchacza umiejscowione zgodnie z zaleceniami dolby atmos? chyba ze ja nie widze tych zdjec na których sa one pokazane....?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

slyszał tylko nadal ich nie widze lub poprosze o wskazanie zdjecia..;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ATMOS :))

kolega Avallone twierdzi ze nie trzeba miec 2 glosnikow do gory ,aby miec Atmosa :) i zadziala wszystko na 5.1

mowa tutaj o scenie odsluchu :)

tu sa :PP

Edytowane przez kazmirzleszno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Bipo napisał:

slyszał tylko nadal ich nie widze lub poprosze o wskazanie zdjecia..;-)

Głośniki ebabled to głośniki wbudowane w skrzynię przednich ( prawego i lewego ), hermetycznie oddzielone od przednich i skierowane pod kątem w górę. Działają tak ze odbijają dźwięk od sufitu i dociera do słuchacza tak jakby rzeczywiście były zainstalowane na suficie. Ja takie mam ale na pewno dokupię górne i zrobię testy działania atmosa na obu żeby to sprawdzić. Nie wiem tylko jakie ( pewnie onkyo ale nie wiem jakie dokładnie ) 

Yoda się nie pali z odpowiedzią choć dwa razy pytałem więc czy wie ktoś jak to zrobić o czym on pisze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, kazmirzleszno napisał:

chyba znalazlem rozwiazanie :)))) ide testowac.!

amlogic devices

http://spmc.semperpax.com/

Co to jest? Jakaś nakładka na KODI?

W MINIX U1 NEO mam dokładnie taki sam problem. " film ktory jest w True HD 7.1 puszczany w PCM  ( mam tylko PCM brak lpcm ) ampli wykrywa jako 2 kanalowy sygnal... ". Próbowałem ręcznie w KODI ustawić dźwięk 7.1, ale wtedy urządzenie mi się zawiesza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, kazmirzleszno napisał:

onkyo skh 410. :)

Na pewno to nie te bo na grafikach z ONKYO pokazane jest że one mają być umieszczone właśnie na przednich.

fshzw_atmos_a941c.jpg

No i nie jestem pewien teraz czy warto skoro sam twórca Atmosa czyli ONKYO ( tak mi się obiło o uszy że to oni wymyślili) uznaje ze takie umieszczenie jest optymalne.

Można to zrobić jedynie dla przetestowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrob jak Ja i masz po problemie..

 

yerzo  priv :))

Onkyo SKH-410 głośniki efektowe Dolby Atoms. Zaprojektowane z myślą o stosowaniu jako głośniki efektowe w instalacjach Dolby Atoms. Mogą być ustawione na znajdujących się już w instalacji głośnikach przednich, lub w pobliżu tych głośników na meblach, istnieje również możliwość zawieszenia ich na ścianie. W głośnikach zastosowano przetwornik pełnopasmowy z membraną o średnicy 8cm oraz maskownicę wykonaną z wysokiej jakości materiału przezroczystego akustycznie

 strza%C5%82ka.png

ONKYO SKH410

Alternatywa dla głośników sufitowych

Najnowsze przetworniki Onkyo Dolby Atmos® to łatwa w zastosowaniu i nie ingerująca w Twoje pomieszczenie alternatywa dla głośników montowanych w suficie.Wystarczy wysterować głośniki sygnałem kanałów górnych z Twojego amplitunera wyposażonego w dekoder Dolby Atmos® i ustawić je na głośnikach przednich lub jeśli wolisz zamontować na ścianie. 

Jesteś w środku akcji

Posiadające certyfikat przetworniki poprzez odbicie dźwięku od sufitu wytworzą atmosferę, która wspaniale otoczy Ciebie i domowników. Dzięki Dolby Atoms poczujesz jak deszcz wpada Ci wprost za kołnierz, a wirnik helikoptera ze świstem przecina powietrze nad Twoją głową. Dolby Atmos® pozwoli Ci zagłębić się w film i znaleźć w środku akcji.


ONKYO SKH410
ONKYO SKH410

Wysoka funkcjonalność

Głośniki należy ustawić tak by promieniowały w sufit, a przed porysowaniem kolumn przednich czy mebli, chronią antywibracyjne gumowa podkładki. W komplecie znajdują się także dwa kable głośnikowe, tak więc można je zastosować natychmiast po przyniesieniu do domu i rozkoszować się prawdziwym trójwymiarowym dźwiękiem. 

 

strza%C5%82ka.png


ONKYO SKH410
 

Dane techniczne

Marka: Onkyo

Model: SKH-410

Moc ciągła: 25W

Moc maksymalna: 100W

Montaż: Możliwość montażu na ścianie

Przetwornik: Szerokopasmowy w obudowie zamkniętej

Ciśnienie akustyczne : 81 dB/W/m

W zestawie: antywibracyjne podkładki gumowe i kable głośnikowe

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głośniki nastawkowe na przednie kolumny frontowe jeszcze ok, ale przednie wysokie nad kolumnami frontowymi to raczej do AURO 3D bym zaliczył a nie do atmosa. Dodatkowo takie same nad tylnymi i mamy system AURO  bez kanału TOP.  Kolumny sufitowe do dolby atmos powinny być nad słuchaczem pod odpowiednim kątem umieszczone nad głową. Mowa tu o systemie  2 lub 4 kolumn sufitowych.

Zapytam forumowicza co ma ma nastawkowe do ATMOSA czy słuchałeś systemu gdzie masz 4 kolumny fizyczne na suficie i porównywałeś do systemu który aktualnie posiadasz?

Edytowane przez Bipo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, kazmirzleszno napisał:

zrob jak Ja i masz po problemie..

 

yerzo  priv :))

Masz wreszcie tego Atmosa z TV z filmu 4K??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja czekam za jbl es 20 jutro mają dojść.ale problem mam inny :) skończyły się końcówki mocy w denonie :) do sufitowych będę musiał sprawić coś dodatkowego i spiąć to z tym co mam. :). Zabawa przednia nie ma co :)

Nie będę miał atmosa z 4K.bo na Androidzie na razie klops z dzwiekiem 7.1. . Qnap ts 251 za słabe procki.a laptopa z i7 nie mam ochoty podłączać. 

Mój główny cel to mieć dźwięk 7.1 w tv box..:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, kazmirzleszno napisał:

chyba znalazlem rozwiazanie :)))) ide testowac.!

amlogic devices

http://spmc.semperpax.com/

Zainstalowałem, pojawiły się dodatkowe opcje audio dotyczące odbioru itp ale nijak nie idzie wysłać 7.1 do ampli, cały czas max 5.1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wlasnie szukam namiarow do tego goscia od spmc. z tego co doczytalem.7.1  dzwiek dziala jak narazie w nvidia shield. i mysle ze to wina androida ,z ktorym nie moga sobie poradzic..

szukam w sieci kto uruchomil 7.1 na androidzie..w sumie Moja komorka LETV x900 ma Atmosa sama w sobie procesor dzwieku.

spróbuj tego..

nizej jest link z kodim true hd.. ide sprawdzic

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Avallone napisał:

Na pewno to nie te bo na grafikach z ONKYO pokazane jest że one mają być umieszczone właśnie na przednich.

fshzw_atmos_a941c.jpg

No i nie jestem pewien teraz czy warto skoro sam twórca Atmosa czyli ONKYO ( tak mi się obiło o uszy że to oni wymyślili) uznaje ze takie umieszczenie jest optymalne.

Można to zrobić jedynie dla przetestowania.

Kolego system Dolby Atmos jak sama nazwa wskazuje stworzyła firma DOLBY a nie ONKYO jak to napisałeś.

8 godzin temu, Bipo napisał:

Głośniki nastawkowe na przednie kolumny frontowe jeszcze ok, ale przednie wysokie nad kolumnami frontowymi to raczej do AURO 3D bym zaliczył a nie do atmosa. Dodatkowo takie same nad tylnymi i mamy system AURO  bez kanału TOP.  Kolumny sufitowe do dolby atmos powinny być nad słuchaczem pod odpowiednim kątem umieszczone nad głową. Mowa tu o systemie  2 lub 4 kolumn sufitowych.

Zapytam forumowicza co ma ma nastawkowe do ATMOSA czy słuchałeś systemu gdzie masz 4 kolumny fizyczne na suficie i porównywałeś do systemu który aktualnie posiadasz?

Niestety kolego nie jest jak piszesz, zarówno w systemach Dolby Atmos jaki DTS:X i Auro3D stosuje się głośniki górne.
Żeby zakończyć te wasze gdybania tutaj macie tutoriala od Dolby jak rozmieszczać głośniki w różnych konfiguracjach.
http://www.dolby.com/us/en/guide/speaker-setup/index.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ustawienie, które jest kompromisem pomiędzy Atmosem, DTS-X i Auro-3D:

4138.jpg

 

U mnie dochodzą jeszcze dwa głosniki tylne surroundowe i wygląda to tak (z pominięciem głosników T czyli sufitowych:

 

screen-shot-2016-02-13-at-2.51.22-pm-100

 

dts-x-height-speakers-100644851-orig.jpg

 

Oczywiście mój procesor ma mozliwośc wyboru ustawień w zalezności od rozmieszczenia głośników jak na schematach wyżej.

Mam teraz konfigurację 7.2.4.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pmcomp, masz dwa suby? Czy one powinny być na przeciwko siebie, czy w takim ustawieniu jak na obrazku, czyli pomiędzy frontami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. U mnie stoją za frontami. Fronty na standach. Pokazywałem i opisywałem na blogu. Poszukaj. Jakoś na poczatku roku.

 

Dwa suby robią ogromną róznicę. Nie chodzi o rozwalanie ścian tylko o gładkość i spójność przekazu basu. Nic nie dudni, nic sie nie wzbudza. Pełna kontrola. Przy jednym subie zawsze są problemy fazowe. Dwa eleiminują całkowicie ten problem. procesor DSP radzi sobie z tym znakomicie.

 

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja konfiguracja jest jeszcze inna.
Ponieważ w czasie remontu planowałem zakup innego amplitunera niż kupiłem moja konfiguracja obecnie to 5.1.2 gdzie dwa górne to są głośniki opisywane przez Dolby jako TopMiddle.
Teraz planuję dołożenie dwóch FrontHigh i nie ruszanie tych zamontowanych już w suficie, mój ampli pozwala na taką konfigurację i będzie to mieszanka konfiguracji proponowanych przez Doby i Auro, taka możliwość pojawiła się u mnie po updacie softu do DTS:X w amplitunerze.
Na razie kombinuję jak bezinwazyjnie powiesić te przednie głośniki żeby potestować jak to będzie grało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pmcomp jakie masz suby.ja wlasnie mam problem. Z basem za mocno się rozchodzi i dudnii . Na ile hz masz ustawionego..phase normalnie czy kopnieta o 180 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, pmcomp napisał:

 

Dwa suby robią ogromną róznicę. Nie chodzi o rozwalanie ścian tylko o gładkość i spójność przekazu basu. Nic nie dudni, nic sie nie wzbudza. Pełna kontrola. Przy jednym subie zawsze są problemy fazowe. Dwa eleiminują całkowicie ten problem. procesor DSP radzi sobie z tym znakomicie.

 

Pozdro

Często na różnych zdjęciach poglądowych z ustawieniami głośników, dwa suby są na przeciwko siebie. Czy ma to jakiś szczególne znaczenie w porównaniu np. do Twojego ustawienia? Czy suby powinny być od tego samego producenta i tej samej mocy? Czy np jeden sub może być ustawiony z przodu pomiędzy frontami, a drugi z tyłu za surroundami? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...