Skocz do zawartości
Avallone

Jaki odtwarzacz do filmów 4k z True HD Atmos

Rekomendowane odpowiedzi

O takie coś mi chodzi. Cena przystępna, ponoć 7.1 obsługuje. Mógłbym więc kupić ale jednak wolałbym żeby ktoś kto ma taki sprawdził czy jednak tego Atmosa obsługuje.

Daj proszę znać jak rozkminisz. Pozdrawiam.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba temat rozwiązany.Na forum nexbox admin daje update do procesora amlogic s912 Cortex a53. Problem znany z tym dts i true .po wgraniu łatki ponoc ma wszystko działać.Jak wstanę zrobię to i zdam relacje:)

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Było by fajnie gdybys dotarł do końca. Ja póki co testuje Inna opcje na 1080p. Komp mam 1080p więc odpalam na kompie plik z atmosem, hdmi do ampli a z ampli do TV. Niestety jak na razie nie wysyła mi nawet 5.1 do ampli z kompa :(

Nie wiem jak zrobić żeby poprawny dźwięk wylazł z kompa i żeby ampli go wtedy automatycznie rozprowadził jak trzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wlasnie doczytalem ze media boxy z procesorem amlogic s912 maja problem z kodim i dekodowaniem dzwieku..tutaj gosc fajnie zrobil test..

http://www.cnx-software.com/2016/09/16/kodi-17-setup-and-audiovideo-support-in-amlogic-s912-tv-boxes-as-of-september-2016/

5.1 dts idzie lecz co 10 s zrywa dzwiek na 1 s..  po wgraniu latki z forum nexbox. 7.1 dzwieku brak.. Jezeli juz sie dzwiek odpali w 7.1 to i tak ampli pokazuje PCM wiec do kitu.

Co udalo sie ustawic to barwe kolorow 10 bit 4:2:2 deep color. :) 4k i 60 hz :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie. Chyba przeoczyliście jedną dość istotną sprawę dla testów Atmosa.

Z tego co widzę, każdy odtwarzacz który potrafi wypuścić TrueHD do amplitunera (w trybie RAW), powinien wypuścić też Atmosa. technicznie to taki sam strumień (zazwyczaj też 8 kanałów, ale w konfiguracji 5.1.2 - a więc ilość informacji jest podobna jak przy TrueHD 7.1).

Amplitunery w większości nie pokazują jednak że dostają sygnał Atmos, dopóki nie ustawi im się pracy głośników w systemie 5.1.2 (lub 2.1.2 itd.). Jeżeli macie w konfiguracji amplitunera układ głośników bez głośników górnych, Atmos nie jest "raportowany". Sugeruję zmienić na chwilę konfigurację na 5.1.2 i powtórzyć testy. Jak zadziała - to sugerowałbym też przesłać wyjaśnienia do Horna, może się czegoś nowego dowiedzą o swoim sprzęcie....

To co opisuję, testowałem z Onkyo TX-NR555.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, HDev napisał:

Panowie. Chyba przeoczyliście jedną dość istotną sprawę dla testów Atmosa.

Z tego co widzę, każdy odtwarzacz który potrafi wypuścić TrueHD do amplitunera (w trybie RAW), powinien wypuścić też Atmosa. technicznie to taki sam strumień (zazwyczaj też 8 kanałów, ale w konfiguracji 5.1.2 - a więc ilość informacji jest podobna jak przy TrueHD 7.1).

Amplitunery w większości nie pokazują jednak że dostają sygnał Atmos, dopóki nie ustawi im się pracy głośników w systemie 5.1.2 (lub 2.1.2 itd.). Jeżeli macie w konfiguracji amplitunera układ głośników bez głośników górnych, Atmos nie jest "raportowany". Sugeruję zmienić na chwilę konfigurację na 5.1.2 i powtórzyć testy. Jak zadziała - to sugerowałbym też przesłać wyjaśnienia do Horna, może się czegoś nowego dowiedzą o swoim sprzęcie....

To co opisuję, testowałem z Onkyo TX-NR555.

Moje Onkyo HT-S7705 automatycznie wykrywa ścieżki wszelakie ( tą z Atmosem też).  Testowałem już dźwięk Atmos i DTS HD Master, prawidłowo to przyjmuje i rozsyła. Teraz ściągam 7.1 bez Atmosa bo chce zobaczyć jak roześle to.

fshzw_img_77511jpg_89fb2.jpg

fshzw_img_77521jpg_ab161.jpg

fshzw_img_77591jpg_b3c80.jpg

fshzw_img_77601jpg_76ae0.jpg

Na ampli mamy dokładnie to samo, pokazuje jak trzeba i automatycznie się dostosowuje.

Edytowane przez Avallone
dopisano

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak waśnie ma to działać. Ale masz konfigurację głośników 5.1.2. A wydaje mi się ze część osób puszcza ścieżkę z Atmosem mając po stronie AVR np. 5.1, i oczekuje że na ekranie AVR pojawi się informacja o TrueHD-Atmos na wejściu.

  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wejściu się pojawi się przecież chyba?? Tyle że nie na wyjściu.

Pojawia mi się problem umieszczenia tych przednich z górnymi bo w moim nie znalazłem instrukcji na jakiej je dać wysokości żeby atmos fajnie chodził. Słysze go ale może można lepiej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głosniki masz rozstawione od czapy.

Przód, centralny i tył powinny być na wysokości uszu. Tył może być wyżej o jakieś 30 cm.

W tej chwili głosniki 5.1 są za wysoko. Szczególnie gdy Wy oglądacie na leżąco. Wtedy scena buduje się z wysoko. Moim zdaniem w tym ustawieniu dół zlewa ci się z górą.

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie Onkyo NR555 nie podaje nic o Atmosie kiedy nie ma konfiguracji z górnymi głosnikiami. Wystarczy zmienić konfiurację głośników i nagle wszystko się pojawia (oczywiście te same pliki z tego samego źródła na wejściu). Może być też tak, że AVR kiedy ma konfigurację bez górnych nie potwierdza obsługi Atmosa po HDMI i odtwarzacz wysyła samo TrueHD. tego już nie wiem. Pisze jak to wygląda od strony użytkownika i konfiguracji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, pmcomp napisał:

Głosniki masz rozstawione od czapy.

Przód, centralny i tył powinny być na wysokości uszu. Tył może być wyżej o jakieś 30 cm.

W tej chwili głosniki 5.1 są za wysoko. Szczególnie gdy Wy oglądacie na leżąco. Wtedy scena buduje się z wysoko. Moim zdaniem w tym ustawieniu dół zlewa ci się z górą.

Powiedzmy że za chwilę przestawię je wszystkie niżej ale centralnego nie dam rady bo komoda przeszkadza. Wystarczy te 4 przestawić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam gorne powieszone i konfiguracje na denon z gornymi..ani atmosa ani true widu slychu :).. choc u mnie pewnie lezy sprawa przy kodim i tym [beeep]ym nexbox. Czytalem ze amlogic s912 nie radzi sobie z tym jak narazie.

 

jeszcze mam Qnapa ts 251 z kodim...moze tam pojdzie :)))

Edytowane przez kazmirzleszno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Wiesiek", "Maniek" i "Grzesiek", powiedzieli Ci zgodnie, ze masz za wysoko zamocowane glosniki przednie. Potrzebujesz jeszcze zdania Joli?

Tylnich w moim odczuciu nie warto ruszac. ale przody masz za wysoko i nierowno, Idealem bedzie jesli tweetery (glosniki wysokotonowe) bedziesz mial na wysokosci twarzy, w miejscu w ktorym siedzisz. jesli tak sie nie da, To wykombinuj tak zeby glosniki przekrzywic nieco, w strone sluchaczy. 

Po wszystkim musisz zrobic ponowna kalibracje.

Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przestawione. Sąsiad był wniebowzięty bo to twardy beton...

Obecnie jest tak:

fshzw_img_7763jpg_76059.jpg

fshzw_img_7764jpg_9e944.jpg

 Wszystkie 4 są na wysokości uszu a my zaczynamy uczyć naszą niunię że ich nie wolno ruszać.

Teraz OK?

 

Kaz spróbuj przez kompa zrobić to przynajmniej będziesz miał pewność ze u Ciebie OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysłałem Ci linka do mojego modelu, jakbyś przeczytał a nie oglądał obrazki to byś zrozumiał :D Nawet w linku Denon co mi wysłałeś jest to wyjaśnione i pokazane w obrazkach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój problem rozwiązał LAV Audio Decoder jeśli chodzi o komputer. Po prostu ustawiłem żeby dekodował te wszystkie formaty i po sprawie. Trzeba napisać do Sony i dowiedzieć się czy jest możliwe zaktualizowanie oprogramowania o takie kodeki i wtedy być może nie byłby potrzebny odtwarzacz. To samo z Kodi, ciekawe czy można do niego kodeki dołożyć.

Wiem już że ładnie Atmos chodzi na 1080p, teraz trzeba to zrobić z 4K plikami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kodi + DSplayer i konfigurujesz sobie lav filters + madVR (w ramach zagwózdki dla ciebie bo widzę że bakcyla zlapales;))

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...