Skocz do zawartości
Avallone

Jaki odtwarzacz do filmów 4k z True HD Atmos

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam jeden duży z przodu i dwa mniejsze przy tylnych kolumnach (na zdjęciu nie widać ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, kazmirzleszno napisał:

ja wlasnie szukam namiarow do tego goscia od spmc. z tego co doczytalem.7.1  dzwiek dziala jak narazie w nvidia shield. i mysle ze to wina androida ,z ktorym nie moga sobie poradzic..

szukam w sieci kto uruchomil 7.1 na androidzie..w sumie Moja komorka LETV x900 ma Atmosa sama w sobie procesor dzwieku.

spróbuj tego..

nizej jest link z kodim true hd.. ide sprawdzic

 

Interesuje mnie bardzo to, daj znać czy się udało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, kazmirzleszno napisał:

Jak na razie zatrzymałem się na 5.1 Android i żadna wersja kodiego nie pomaga ,aby zalaczyl się dźwięk 7.1.  ;(

Ja to zainstalowałem i u mnie po zainstalowaniu nie ma tych opcji w audio co u niego czyli TRUE HD i tej drugiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak na razie zatrzymałem się na 5.1 Android i żadna wersja kodiego nie pomaga ,aby zalaczyl się dźwięk 7.1.  ;(

Przecież andek ma problem z wielokanałowym strumieniem z hdmi :(


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 Po prostu jestes magik 

Nie, po prostu opisuje to co słyszę :)
Moje kodi 17 wypuszcza ścieżkę atmosa jako truehd 7.1, tak trafia do marantza a z niego do moich speakerów inwall. Akurat mam je ( efektowne ) w narożnikach ścian więc mniej więcej mam je " u góry", i słuchając dem z atmosem to faktycznie słychać efekty NAD głową.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yerzo

myk jest taki..ze to co pokazuje to wiesz:)..mi tez pokazuje ze zalacza sie film 7.1 ATMOS i  Gwiazdy z NAS... tv box ma wyslac strumien dzwieku do amplitunera w takiej postaci jak FILM..

i czy udalo sie to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, kazmirzleszno napisał:

yerzo

myk jest taki..ze to co pokazuje to wiesz:)..mi tez pokazuje ze zalacza sie film 7.1 ATMOS i  Gwiazdy z NAS... tv box ma wyslac strumien dzwieku do amplitunera w takiej postaci jak FILM..

i czy udalo sie to?

W najzwyklejszym KODI pokazuje że dźwięk idzie 7.1 Atmos. Sęk w tym że ampli go dostaje jako PCM 2.0 pomimo tego że w filmie ładnie się wyświetla. Sprawdziłeś to Yerzo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja Yamaha nie obsługuje ATMOSA. Max 7.2

Kodi 16.1 wogóle nie puszcza Dolby DTS i TrueHD. Na ampli pokazuje mi PCM 2.0

XBMC MINIX puszcza DTS, DTS HD i TrueHD. Ampli pokazuje dokładnie to samo co idzie z XBMC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W KODI 16.1 JARVIS dokładnie tak jest. W przypadku  XBMC MINIX jest jak na  załączonych powyżej obrazkach- TrueHD, Dolby HD, Dolby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No przecież ja to już uzyskałem za pomocą XBMC Minix Edition :) Spróbuj zainstalować z linku który podałem powyżej jako alternatywę dla Kodi i porównaj co uzyskasz na ampli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, yerzo napisał:

No przecież ja to już uzyskałem za pomocą XBMC Minix Edition :) Spróbuj zainstalować z linku który podałem powyżej jako alternatywę dla Kodi i porównaj co uzyskasz na ampli.

Mi po zainstalowaniu pokazuje że nie może tego otworzyć bo jest to dla urządzeń kompatybilnych z MINIX :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak kupię nvidia shield android . Działa 7.1 oraz 5.1 w passtrought 800 zl

Ale psia kość lan 100 Mbit s :(

Edytowane przez kazmirzleszno
Zmiana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, raf7775 napisał:

No i na tyle się nadają te tanie media playery emoji23.png

Ja nie narzekam. U mnie działa ;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, kazmirzleszno napisał:

Poczekamy napisałem do Chin z aliexpress i na innym forum...myślę że to ogarna .kwestia czasu.

Jeżeli liczysz że jakaś funkcjonalność zostanie dołożona do sprzętu której nie miał on na początku to niestety możesz się przeliczyć.
Doświadczenia pokazują że producent woli wypuścić nowszą wersję niż rozwijać starą, więc jak coś kupujesz patrz na to co jest "out of the box" a nie licz na to że ktoś coś jeszcze kiedyś dołoży.
Jedyny wyjątek od reguły następuje wtedy gdy jakiś sprzęt nabiera miana kultowego i zdobywa ogromne grono użytkowników ale też wtedy zazwyczaj powstaje społeczność która sama zajmuje się rozwojem danego sprzętu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisze pobownie w tym wątku bo napisało mi sie w wątku o TV z Androidem.

 

Kodi 16.1 na Androidowych Boxach, przy ustawieniu przesyłania dźwięku jako bitstream odtwarza poprawnie ściezki tylko do 5.1. DD i DTS. Wtedy przez HDMI wysyłany jest bitstream. Ściezki 7.1, obojetnie czy z Atmosem czy DTS-X czy tylko DDTHD albo DTSHDMA, wysyłane sa jako PCM 2.0. Sprawdzone na dwóch róznych boxach z róznymi SoCami, jeden na S905, drugi na S905X.

Moim zdaniem jest to błąd Kodi, ew. systemu Android. Chipy, na których stawiane są te urządzenia ptorafią wysyłać bitstream 7.1.

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego Panowie wolę mieć htpc niż media playera, bo to "g..o" jest na razie.

Na kompie odtworzę wszystko to, na co pozwala hw a taki player, jeszcze na andku to porażka, nic mi po hecv-u i 4k jak nie ma atmosa :) o dts:x nie wspominając.

Tylko marketing.

BTW - nie można przypadkeim na tych playerach zainstalować linucha - przecież linuxowe kodi spokojnie wypuszcza 7.1 po hdmi - vide mój qnap ( dla wyjaśnienia: system na qnapie, qts to jest przerobione ubuntu, czyli linux, jak gdyby ktoś nie wiedział :))

Edytowane przez yoda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozna kupić inna wersje z Linuxem, zapewne droższą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pmcomp

dla mnie to wina samego androida pod dany tv box i wspolpraca z danym procesorem. Rozkminiam teraz sprawe tego Nvidia shield i tam jest Tegra x1 i tez android. I kazdy dzwiek idzie po hdmi  i dziala. Po kupnie nexboxa dzialal tylko DOLBY w 5.1  po ich aktualizacji dziala juz DTS 5.1. moze dojda do 7.1 :).

 

yoda u mnie tez na qnapie all dziala tylko znowu problem z 4k :) ...jakiego masz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...