Skocz do zawartości
Avallone

Jaki odtwarzacz do filmów 4k z True HD Atmos

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, pmcomp napisał:

Kodi 16.1 na Androidowych Boxach, przy ustawieniu przesyłania dźwięku jako bitstream odtwarza poprawnie ściezki tylko do 5.1. DD i DTS. Wtedy przez HDMI wysyłany jest bitstream. Ściezki 7.1, obojetnie czy z Atmosem czy DTS-X czy tylko DDTHD albo DTSHDMA, wysyłane sa jako PCM 2.0. Sprawdzone na dwóch róznych boxach z róznymi SoCami, jeden na S905, drugi na S905X.

Moim zdaniem jest to błąd Kodi, ew. systemu Android. Chipy, na których stawiane są te urządzenia ptorafią wysyłać bitstream 7.1.

 

Pozdro

Raczej błąd Kodi 16.1, bo na zmodyfikowanym pod MINIXA XBMC 15.3 lata bez problemu. Trzeba poczekać na Kodi 17, może coś poprawią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dlatego Panowie wolę mieć htpc niż media playera, bo to "g..o" jest na razie.
Na kompie odtworzę wszystko to, na co pozwala hw a taki player, jeszcze na andku to porażka, nic mi po hecv-u i 4k jak nie ma atmosa o dts:x nie wspominając.
Tylko marketing.


Kodi 17, na Nvidia Shield, wypuszcza w bitstreamie, zarowno Dolby TrueHD Atmos 7.1 jak i
DTS:X. Przedwczoraj zdecydowalem sie na przeprowadzenie update'u do wersji F.W. 3.3 , a przed przystapieniem do niego, wykonalem kilka testow, aby ocenic roznice. Okazuje sie, ze DTS:X mozna bylo prawidlowo odtwarzac juz wczesniej i to, UWAGA, bez pomocy KODI, tzn. w systemowym playerze oraz Mplayerze. Jednoczesnie Dolby TrueHD Atmos sprawial klopoty i do prawidlowego dzialania wymagal Kodi. (Plexa wogole nie testowalem). Ta sytuacja, wydaje sie, wogole nie ulegla zmianie, po wykonaniu update"u
3.3, aczkolwiek nie probowalem factory resetu urzadzenia, ani instalacji Kodi 16 aby sprawdzic, czy wniesione przez ostatni update poprawki, moga umozliwic prawidlowe dzialanie w jego poprzedniej,;stabilnej iteracji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, kazmirzleszno napisał:

yerzo

zapytam..pokaz fotke z amplitunera jaki do niego wchodzi dzwiek....a nie z KODI .

ULQxTh.jpg

3L6Ak1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, kazmirzleszno napisał:

yerzo

zapytam..pokaz fotke z amplitunera jaki do niego wchodzi dzwiek....a nie z KODI .

Na jednych z poprzednich zdjęć Yerzo dał fotkę z Ampli. Byl tam true hd.

Edytowane przez Avallone
true

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na jednych z poprzednich zdjęć Yerzo dał fotkę z Ampli. Byl tam true hd.




w takim razie nexbox ma problem z tym urzadzeniem..  pora na zmiany..
 

binary

nie chcesz swojego sprzedac shielda? za 300

Nie chce, tym bardziej, ze kiedy kilka dni temu chcialem zaproponowac Avallonne rozwiazanie i zaproponowac kupno Shielda, chocby uzywanego (widzialem ich kilka od czasu do czasu w przyzwoitych cenach) spostrzeglem jak bardzo one zdeozaly ostatnimi czasy.
Moge natomiast " za flaszke" , pozbyc sie EGREAT R6A-II (maly, metalowa obudowa, idealnie sluzyl mi jako podrozny/wakacyjny player) ale on nie oferuje androida/Kodi/x265. Odtwarza za to inne potrzebne rzeczy, BD-ISO, Atmos DTS:X.
Jesli jednak musi to byc Android, to sprawdz playery do ktorych zaadaptowano oprogramowanie z mbox-a, ono oferowalo HDMI bitstream i CEC. Co jest teraz na topie funkcjonalnosci, w swiecie tanich chinskich pudeleczek, tego nie wiem, bo nie sledze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może napisze dlaczego tak pragmatycznie podchodzę do takiego odtwarzacza i nie chcę kupować nic drogiego.

Atmos w jakichkolwiek filmach jest tylko i wyłącznie w ścieżce oryginalnej ( domyślnie angielski lub w jednej francuskiej bajce).  Tą francuską bajkę mogę z atmosem z komputera odtworzyć i dzieciaki moje będą świetnie się bawić. Cała reszta to angielski a jako że nie zna go nikt u nas perfekcyjnie ( bo nawet znając dobrze nie wyciągnie się z dialogów zawiłości i prawdziwego sensu chociażby gagów) to trzeba oglądać z napisami. Ja nadążam zawsze ( bardzo szybko czytam, kilka lat temu Władcę Pierścieni w 3 dni całość) ale moje dzieci już mnie bo ich głównym językiem jest francuski. Oznacza to że taki odtwarzacz byłby przeznaczony głównie dla mnie a to już nie do końca jest idealnym rozwiązaniem gdyż cały sprzęt kupowałem dla całej rodziny.

Nie sądzę żeby w najbliższym czasie pokazały się filmy z lektorem lub dubbingiem z Atmos. Pomijam że dubbing w Batman kontra Superman to jakiś ponury i beznadziejny żart dowodzący że potrafimy wszystko spieprzyć a lektor zabija wszelkie ścieżki dźwiękowe. O lektorze ponadto można by długo pisać bo o ile w starych TV stereo sprzed lat to była świetna rzecz bijąca na łeb i szyję dubbingi o tyle oglądając coś na systemie kina domowego nagle uwielbiający lektora dostają obuchem w łeb. Po prostu dźwięk lektora wychodzi z jednego kanału a nie z pięciu. Kiedy na oryginalnej ścieżce słyszymy dialogi z boków a nawet z tyłu to lektor idzie ze środkowego tylko głośnika zagłuszając oryginał i wychodzi kupa.

Podsumowując ten cały Atmos jest fajny ale dla naszej rodziny tylko w filmach francuskich gdzie wszyscy rozumiemy go dobrze a ja z żoną możemy posiłkować się napisami ( dzieci chodząc do szkoły znają język lepiej niż my). Oczywiście dla mnie oglądanie niektórych filmów z lektorem czy dubbingiem to profanacja ( Hobbit i Władca Pierścieni oraz wiele innych) i wolę napisy ale nie jestem sam a w domu tylko seansy rodzinne.

To dlatego właśnie nie kupię drogiego odtwarzacza bo to co chcę obejrzeć  teraz sam ( może raz w miesiącu będzie okazja) mogę obejrzeć przez komputer na Tv w 1080p.

Co innego gdyby programowo udało się rozwiązać problem bez nakładów kosztów gdyż wtedy na nasze ( a raczej moje) potrzeby było by to idealne rozwiązanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, binary napisał:

Moge natomiast " za flaszke" , pozbyc sie EGREAT R6A-II (maly, metalowa obudowa, idealnie sluzyl mi jako podrozny/wakacyjny player) ale on nie oferuje androida/Kodi/x265. Odtwarza za to inne potrzebne rzeczy, BD-ISO, Atmos DTS:X.
 

 

 

 

 

Też zastanawiałem się czy nie puścić w obieg Egreat R6S, ale on idealnie odtwarza filmy 3D tak z ISO jak i przeróbki typu Side by Side czy Over-Under. Androidowe pudełko w ogóle sobie z tym nie radzi. No i "tylko" Full HD.

 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yerzo

znalazlem rozwiazanie :)..ale najpierw powiedz mi jaki masz model tego MINixa

I also tested PCM output (stereo downsampling) via Kodi and MX Player/MoviePlayer app using my TV’s speakers, and HDMI pass-through in both using Onkyo TX-NR636 receiver for advanced audio codecs.

Audio Codec in Video PCM 2.0 Output
(Kodi 16.1)
PCM 2.0 Output
(MoviePlayer or Video Player)
HDMI Pass-through
(Kodi 16.1)
HDMI Pass-through
(MoviePlayer or Video Player)
AC3 / Dolby Digital 5.1 Audio OK but video not smooth No audio Dolby D 5.1 detected, but audio starts with noises, video not smooth OK
E-AC-3 / Dolby Digital+ 5.1 OK No audio Dolby D 5.1, but with 3 audio cuts OK
Dolby Digital+ 7.1 OK No audio no audio Video plays in slow motion without audio
TrueHD 5.1 OK No audio no audio TrueHD 5.1
TrueHD 7.1 OK No audio no audio TrueHD 7.1
Dolby Atmos 7.1 OK No audio PCM 2.0 Dolby D 5.1  continuous beep
DTS HD Master OK No audio DTS 5.1 with 2 audio cuts DTS 5.1
DTS HD High Resolution OK No audio DTS 5.1 with 1 audio cut DTS 5.1
DTS:X OK No audio DTS 5.1 DTS 5.1

No audio with PCM output using apps other than Kodi is expected since the processor is Amlogic S912, and not Amlogic S912-H with the proper Dolby and DTS licenses. HDMI pass-through is still in a sorry state, especially in Kodi. It’s still usable in other apps, as long as you are satisfied with 5.1 audio.

http://www.cnx-software.com/2016/08/24/m12n-amlogic-s912-octa-core-tv-box-review-part-2-android-6-0-firmware/

polecam zapoznac sie z tym :).

yerzo ma u siebie procesor s905 dlatego ma licencje DOLBY.

udalo sie jednak odpalic programem MOVIE PLAYER ATMOSA i TRUE HD :))) zaraz pokaze filmy.. HURA!

https://www.youtube.com/watch?v=41qyhwNSIgw

https://www.youtube.com/watch?v=w9gbZkQfJB8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, kazmirzleszno napisał:

yerzo

znalazlem rozwiazanie :)..ale najpierw powiedz mi jaki masz model tego MINixa

 

yerzo ma u siebie procesor s905 dlatego ma licencje DOLBY.

 

MINIX NEO U1

Z forum MINIXA:

A/V Tests: The part we're all most interested in...

For all these tests, in Android settings, I set 'Digital Audio' to HDMI and display refresh rate to 'Auto'. In XBMC for Minx, I enabled 'Adjust display refresh rate', and 'Enable passthrough' with all HD audio types selected. For my home theater and U1 evaluation set-up, please see link in my signature below.

I haven't yet tested any 4K clips; that's coming up in the next update of this review.

  • [Audio] DD5.1 (640Kbps) = pass
  • [Audio] DD+ 5.1 = pass
  • [Audio] DD+ 7.1 = pass
  • [Audio] TrueHD 5.1 = pass
  • [Audio] TrueHD 7.1 = pass
  • [Audio] ATMOS = pass (to TrueHD 7.1 as my AVR doesn't support ATMOS, but confirmed by users w/ATMOS AVR's)
  • [Audio] DTS (1.5Mbps) = pass
  • [Audio] DTS HRA 5.1 = pass
  • [Audio] DTS HRA 7.1 = pass
  • [Audio] DTS-HD MA 5.1 = pass
  • [Audio] DTS-HD MA 7.1 = pass
  • [Audio] DTS:X = pass (to MA 7.1 as my AVR doesn't support X, but confirmed by a user w/DTS:X AVR)

Mój ampli nie wspiera ATMOS, ale jak widać Minix daje radę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadza sie minix jest ok . ze szybciej tej strony kodiego nie dostalem :))).. z tego co widze wszystko dziala do procesora s905.  kurcze kiedys mialem m8s+ i sprzedalem :P.

Wiec jak nie znajde dzialajacego softu do procesora s912  amlogic to leze.  z dzwiekiem. Kazdy kto chce kupic boxa..tylko z prockami rockchip i amlogic do max s905 :). 

AMEN 

 

http://allegro.pl/tv-box-mxq-pro-s905x-android-6-0-64bit-smart-4k-i6570645198.html  warto dla testu kupic :))

Edytowane przez kazmirzleszno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładna cena tego HIMEDIA Q10. Za tą cenę wolałbym już chyba kupić Nvidia Shield, przy okazji można pograć i raczej pewne jest, że producent przez długi czas będzie wspierał urządzenie. Z chińczykami jak ktoś już wyżej pisał problem jest taki, że wolą wypuścić nowy, mocniejszy sprzęt niż grzebać w starym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/oryginalny-x95-android-5-1-smart-tv-box-kodi-s905-i6144206942.html

 

Q. I need full HD Audio passthrough support including Multichannel (>2.0) PCM output of 24bit/192kHz FLAC ?
(NOTE: all devices using an Android OS have 16bit Audio output limitations)

  • WeTek Hub / Play2 (LibreELEC)
  • ODROID C2 (LibreELEC)
  • Various cheap AMLogic S905 devices running LibreELEC Kodi
  • Chromeboxes
  • Intel Hardware, inc. Macs running Windows

ku pamieci ! :)

The News Flash Section:

Buggiest Android Kodi Box award of the quarter goes to: 

- Any AMLogic S912 box running Android Marshmallow 6.0, like the Beelink GT1 as an example. Don't get hoodwinked by clever marketing and Tech specs people. Its been awarded a D by our very own @hdmkv. A D for Do Not Bother!
There is NO LibreELEC Kodi support for AML S912 devices either.

Along with that warning, those considering buying any dirt cheap, unsupported Android Kodi boxes needs to Read This

And if that does not convince you that all AMLogic boxes with Android Marshmallow 6.0 are rubbish at the moment for semi-serious Kodi use, then read this postabout DTS Audio passthrough issues.

Edytowane przez kazmirzleszno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jest :) choc Ja bede wybieral cos z s905 lanem 1000. Tego amlogic s912 zostawie .przyjdzie na niego czas i ogarna temat. bo teraz zaczela sie era tv boxow z 912  z chin, wiec jakas ekipa to ogarnie nie ma bata :D

Edytowane przez kazmirzleszno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, kazmirzleszno napisał:

tak jest :) choc Ja bede wybieral cos z s905 lanem 1000. Tego amlogic s912 zostawie .przyjdzie na niego czas i ogarna temat. bo teraz zaczela sie era tv boxow z 912  z chin, wiec jakas ekipa to ogarnie nie ma bata :D

To ten GenBox X95 chyba? Też śmieszne pieniądze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, kazmirzleszno napisał:

moze i smieszne.ale tydzien wyrwany z życiorysu testujac i mecząc temat..:)

Lepiej tak niż jak stado bezwolnych baranów za radami naganiaczy po boxy za 1000zl i dużo więcej ( mają oni prowizję jak polecą coś takiego kiedy ktoś pisze że szuka taniego spełniającego jakieś tam wymagania?? ). To jak z wędkami, większość poleca te naprawdę drogie ( sami łowiąc w ogóle lub mało albo będąc sponsorowani przez producentów) a de facto czasami gorsze jakościowo niż te 4 razy tańsze. Jeśli ma się jednak głowę to używa się świetnej taniochy ( nie mylić z odpadami tanimi nic nie wartymi).

Podsumowując fajnie jest wiedzieć że nie trzeba 300 czy 400euro wydać na to czego szukam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...