Skocz do zawartości
Avallone

Jaki odtwarzacz do filmów 4k z True HD Atmos

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, makakam napisał:

Kodi + DSplayer i konfigurujesz sobie lav filters + madVR (w ramach zagwózdki dla ciebie bo widzę że bakcyla zlapales;))

o panie dzieki Ci jezu :) ledwo juz na oczy widze.ale zrobie to :P

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, makakam napisał:

Kodi + DSplayer i konfigurujesz sobie lav filters + madVR (w ramach zagwózdki dla ciebie bo widzę że bakcyla zlapales;))

Ale ja to potrzebuję na TV a nie na kompie. Już wcześniej znalazłem to http://forum.kodi.tv/showthread.php?tid=222576&pid=1966566#pid1966566

 

Na kompie wsio mi gra, ja chcę spróbować to na Sony zaaplikować :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na sony nie ma takiej opcji niestety.

Edytowane przez makakam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To o czym napisałeś zrobiłem zanim uzyskałem Atmos z tym że to dużo prostsze. dokładnie przed tym postem

Mam K-lite full a w nim Media Player Classic gdzie po uruchomieniu filmu jakiegokolwiek w trayu znajdujesz filtry audio i video. Kiedy się męczyłem nad tym że znów jak na początku w TV mam tylko PCM 2.0 to od razu skumałem że coś nie tak jest z filtrem audio. Wszedłem więc i po prostu pozaznaczałem formaty jakie ma obsługiwać i po tym zaczął działać Atmos oraz wszystkie inne formaty.

Teraz mnie po prostu ciekawi czy czasami w Sony nie jest to kwestia wyłącznie braku kodeków które mogą się pojawić jako aktualizacja?? Ja komputer mam przedpotopowy, to Lav Filters załatwił sprawę wysyłając właściwie do ampli. A może po prostu Kodi z czasem zaimpletuje odpowiednie kodeki i to również rozwiąże problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Złącze arc jak i optyczne, przesyła tylko 5.1, tak że na atmosa z tv nie licz. Póki co.
Bo ta opcja 5.1 podobno sztucznie została zablokowana przez producentów, niestety. Zmowa taka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy zakładałem watek o rozmieszczeniu głośników i pojawiły się problemy radzono mi kupić HDMI najlepszy. Na łeb na szyję poleciałem do sklepów i kupiłem kable za 126euro ( zamiast zamówić na Amazon za 30% tej ceny) :) a teraz mi mówisz że nic więcej nie wyciągnie HDMI przez ARC niż te 5.1??  no dobra, nie zbiedniałem bo sporo na TV urwałem :) To ja mogłem to kablem optycznym sobie połączyć :)

Ja jednak napisze do Sony zapytanie w tej kwestii, przecież mnie nie boli napisanie maila :)

Z czasem może ktoś ładnie sprawdzi jakiś odtwarzacz i mi tu nagryżdże że da się kupić i tanio i dobrze to wtedy ten watek się przyda :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem kto Ci kazał kupić najlepszy przewód HDMI, wystarczy tani, to do sygnału cyfrowego przecież. Niech teraz go odkupi. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry kabel Ci się przyda, do transferu obrazu UHD w HDR i szerokiej palecie barw. Ale dźwięk przez arc tylko 5.1
To ty na odtwarzacz chcesz mało wydać a na kabel dałeś 126 euro.
Toż to kabe hi speed na amazonie po piątaku są.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, artomoher napisał:

Nie wiem kto Ci kazał kupić najlepszy przewód HDMI, wystarczy tani, to do sygnału cyfrowego przecież. Niech teraz go odkupi. :P

To moja wina, trzeba było słuchać tych którzy pisali wcześniej że każdy HDMI sie nadaje a te udziwniania to wyciąganie kasy od konsumenta przez producentów. Teraz obojętnie jaki kabel nie podepnę ( a niektóre mają kilka lat) to wsio działa jak na tych "super" :) To już nieistotne, walczę dalej z Atmos na TV bez udziału kompa i mi podpowiedzieli żebym z KODI wysyłał przez PCM jednak do ampli sygnał. Kolejne eksperymenty więc mnie czekają :)

6 minut temu, raf7775 napisał:

Dobry kabel Ci się przyda, do transferu obrazu UHD w HDR i szerokiej palecie barw. Ale dźwięk przez arc tylko 5.1
To ty na odtwarzacz chcesz mało wydać a na kabel dałeś 126 euro.
Toż to kabe hi speed na amazonie po piątaku są.
emoji3.png

Cztery kupiłem i w tym optyczny co nie zmienia faktu że zdrowo przepłaciłeś :D Ceny Boulangera na drobnicy powalają :D

Edytowane przez Avallone
Dopisek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to atmos i dtsx wymagają bitstreamu do działania i w pcm nie pójdzie.

Edytowane przez makakam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie da sie tego kabla za 126 euro oddac, tzn chociaz zamienic na inne towary?


Aa teraz czytam, w oryginalnym poscie, ze to liczba mnoga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, binary napisał:

Nie da sie tego kabla za 126 euro oddac, tzn chociaz zamienic na inne towary?

 

Nie, wszystkie były w szczelnych pudłach, wszystkie trzeba było rozcinać. Nie tragedia. Szkoda oczywiście ale mogłem sprawdzić jeden a nie wszystkie. Mogłem się nie napalać i zamówić z Amazon chociażby. Za głupotę się płaci ale tak jak wspomniałem urwałem na Onkyo i Tv 430euro to i tak 300 jestem do przodu. Do pozostałych Tv kupowałem przy okazji, okazały się za krótkie więc zamówiłem dłuższe z Polski. Zapłaciłem 30% tego :) Było minęło teraz skupiam się na dźwięku Atmos z 4K bo z 1080p już mam. Fajny bajer :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysłałem do Sony maila o tej treści:

Witam. Zakupiłem telewizor X8505C i nie idzie mi na nim przez ARC dźwięk 7.1. ( konkretnie Atmos ale i żaden powyżej 5.1). Po prostu nie ma on kodeków na dzień dzisiejszy i jest to w specyfikacji napisane że do DD 5.1 i DTS 5.1 obsługuje. Szkoda tylko że nie ma tego na stronach sklepów bo na 7.1 mi zależało bez kupowania dodatkowego odtwarzacza sieciowego.
Moje pytanie więc jest takie. Czy Sony wypuści w przyszłości łatkę dzięki której dojdą kodeki które pozwolą na obsłużenie 7.1? Chociażby z tym samym problemem na przedpotopowym komputerze poradził sobie LAV Audio Filter ale to nie daje obrazu 4K ( przedpotopowy komp by się przy tym sfajczył robiąc fajerwerki na pół Paryża Emotikon: Szczęśliwy )
Jaka więc jest na to realna szansa że tak nowoczesne telewizory jednak będą obsługiwać dźwięk który we wielu filmach stał się już standardem??
Pozdrawiam Artur Betcher

 

Z Sony odpisali:

Cytat

 

Szanowny Panie,

dziękuję za kontakt z Sony.

Uprzejmie informuję, że Pańskie uwagi zostały zapisane. Nie posiadamy niestety informacji na temat przyszłych ulepszeń telewizora, jednak możliwe, że w przyszłości aktualizacja oprogramowania umożliwi odtwarzanie filmów z dźwiękiem 7.1.

W przypadku jakichkolwiek pytań proszę o informację zwrotną mailem lub telefon pod podanymi poniżej danymi kontaktowymi:

Telefon: 22-306-06-94

E-mail: customersupport.pl@eu.sony.com

Nasze linie są otwarte w godzinach 09:00 - 18:00 od poniedziałku do piątku.

Z wyrazami szacunku,

 

Znaczy się że to możliwe choć nie do końca oczywiście pewne a i czas jest bliżej nieokreślony.

Edytowane przez Avallone
zmiana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej, znaczy, że dali ci dyplomatycznie do zrozumienia, żebyś się odczepił
Przecież, ci nie napiszą tego, co ja.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z tego co wiem to atmos i dtsx wymagają bitstreamu do działania i w pcm nie pójdzie.

Wcale nie - wystarczy jak np z kodi pójdzie lpcm 7.1 a receiver przyjmnie to i porozdziela na głośniki 5.1.2 :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, yoda napisał:


Wcale nie - wystarczy jak np z kodi pójdzie lpcm 7.1 a receiver przyjmnie to i porozdziela na głośniki 5.1.2 :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

A wiesz jak ustawić kodi na TV, sam tv, jaki kabel żeby dokonać tej próby?

Jeszcze też nie rozumiem co to Aktywuj przetwarzanie dźwięku przez procesor sygnałowy, jaką trzeba do tego wtyczkę i co to daje.

Edytowane przez Avallone
procesor sygnałowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

problem w tym ze film ktory jest w True HD 7.1 puszczany w PCM  ( mam tylko PCM brak lpcm ) ampli wykrywa jako 2 kanalowy sygnal...

Ps. dzis wyszla aktualizacja softu nowego do nexbox a3. poprawili dzwiek i wkoncu pomalu wszystko dziala... Dzis testuje i  tv box wysyla juz sciezke dolby oraz DTS. ale w 5.1.. narazie jest problem z TRUE HD i systeme 7.1 ale dyskusje i prace trwaja :)).. mysle ze to ogarna i bedzie to najlepszy sprzet ,ktory chcemy:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, yoda napisał:


Wcale nie - wystarczy jak np z kodi pójdzie lpcm 7.1 a receiver przyjmnie to i porozdziela na głośniki 5.1.2 :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Rozumiem, że tak próbowałes i działa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, yoda napisał:


Wcale nie - wystarczy jak np z kodi pójdzie lpcm 7.1 a receiver przyjmnie to i porozdziela na głośniki 5.1.2 :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Nie sadzę. 

LPCM 7.1 to czystem osiem kanalow bez matrycowego kodowania dodatkowych.

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rozumiem, że tak próbowałes i działa?

Działa z tym ze mój marantz nie ma dekodera atmos wiec te 7.1 rozdziela na układ 7.1 a nie 5.1.2 :)

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, yoda napisał:

Działa z tym ze mój marantz nie ma dekodera atmos wiec te 7.1 rozdziela na układ 7.1 a nie 5.1.2 :)

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

A wiesz jak ustawić kodi na TV, sam tv, jaki kabel żeby dokonać tej próby?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 
Nie sadzę. 
LPCM 7.1 to czystem osiem kanalow bez matrycowego kodowania dodatkowych.

Patrz mój post wyżej - 7.1 to tylko liczba kanałów to dekoder rozdziela je między głośnikami :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że Atmos potrzebuje metadane, że oddzielić dźwięk z głównych kanałów do górnych.
Nie ma osobnych kanałów dla atmosa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...