Jump to content

tgrzebien

Użytkownik
 • Content Count

  10
 • Joined

 • Last visited

Seller statistics

 • 0
 • 0
 • 0

Community Reputation

1 Neutral

About tgrzebien

 • Rank
  VHS
 1. Ewentualnie poczekać aż 75xg9505 trochę potanieje? W tym momencie można go wyrwać za 15000zł.
 2. Chciałem jeszcze dodać, że zastanawiam się nad Sony 75xf9005 ale niestety już go chyba nie produkują i ceny są z kosmosu, bo na ceneo są tylko 3 oferty. Jeden z ekspozycji, a dwa pozostałe ponad 13000 zł. Ewentualnie zastanawiam się nad oledem 65" Sony af8 lub Panasonic fz800, ale raczej wolałbym ekran 75", bo teraz mam 65" i raczej dużej zmiany nie będzie jak wymienię go na oleda.
 3. Witam, mam zamiar kupić tv jak w tytule 75" lub więcej odległość od tv około 3,5-4 m. Jest to salon więc trochę okien jest, ale po zasłonięciu zasłonek jest w miarę ciemno. W większości filmy oglądane są wieczorem, ale w weekendy i od samego rana. W 95% będą filmy 1080p i 2160p z hdr itp. reszta to jakiś mecz w weekend, czasem jakiś serial z vod.Zależy mi żeby tv miał androida, bo tam jest najwięcej aplikacji itp. System nie musi być demonem prędkości, bo do odtwarzania filmów w fhd i uhd korzystam z tvboxa z libreelec. Dźwięk odtwarzam z kina domowego, więc standardowe głośniki wystarczą. Android na tv potrzebny do youtuba, tvp stream i tym podobnych. Mecze odtwarzam z laptopa przez kabel hdmi.Zależy mi najbardziej na jakości obrazu w filmach akcji, żeby obraz był super płynny i bez przycięć. 1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 25 m2 2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3-4m 3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2 4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? na wprost 5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? wisieć 6. Jak słońce świeci w pokoju ? jak pisałem wcześniej tv będzie oglądany zarówno wieczorem jak i w dzień. Salon raczej jasny zasłaniany zasłonkami. 7. Jaki masz obecnie telewizor ? tcl x2 65" 8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? najlepiej android, ale jestem w stanie sobie bez tego poradzić. 9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? 90% 4k, fhd 10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? tvbox, laptop, czasem konsola 11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 6 12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? obojętne 13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? filmy akcji 4k, fhd 14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? tak 15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? sporadycznie, ale dobrze by było żeby i w tej kwestii dawał radę 16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? większość wieczorem 17. Preferencje co do wielkości? 75 wzwyż 18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? - 19. Preferencje co do marki ? - 20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? - 21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 10 000 zł 22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? raczej tak Co byście polecili przy takich wymogach?
 4. No rzeczywiście. Jeszcze nie ma takiego tv który by oba obsługiwał. Ma wejść pan gz2000 ale pewnie będzie kosztował odpowiednio dużo. Może poczekam, aż wejdą nowe modele sony i panasonica i ceny trochę spadną. Wtedy doinwestuję do sony af9.
 5. Z tego co widzę w necie to hdr10+ w Sony af8 jest obsługiwany. Chyba że coś źle wyczytałem.
 6. No to mam zagwozdkę. Może wybrać jednak Sony af8. Z tego co widzę też ma bardzo dobre recenzje i niczym nie ustępuje fz800.
 7. A gdzie to DV będę mógł wykorzystać, że aż taką różnicę robi? Jest to jakiś system plików, ale jak na razie nie spotkałem się żeby gdzieś występował. W większości Blu Ray 4k jest hdr czy hdr10
 8. Z tym androidem sobie poradzę inaczej. Na boxie mam możliwość przedstawienia bez problemu między libreelec i androidem. Więc w tym momencie chyba wybiorę fz800. Przejadę się jeszcze do Arkadii do rtv bo tam go chyba mają na stanie i zobaczę jak się prezentuje obraz.
 9. Witam, mam zamiar kupić tv jak w tytule 65-75" odległość od tv około 3,5-4 m. Jest to salon więc trochę okien jest, ale po zasłonięciu zasłonek jest w miarę ciemno. W większości filmy oglądane są wieczorem, ale w weekendy i od samego rana. W 90% będą filmy 1080p i 2160p z hdr itp. reszta to jakiś mecz w weekend, czasem jakiś serial z vod. Zależy mi żeby tv miał androida, bo tam jest najwięcej alpikacji itp. System nie musi być demonem prędkości, bo do odtwarzania filmów w fhd i uhd korzystam z tvboxa z libreelec. Dźwięk odtwarzam z kina domowego, więc standardowe głośniki wystarczą. Android na tv potrzebny do youtuba, tvp stream i tym podobnych. Mecze odtwarzam z laptopa przez kabel hdmi. Zależy mi najbardziej na jakości obrazu w filmach akcji, żeby obraz był super płynny i bez przycięć. Zastanawiam się nad Sony AF8/AF9, Philips 803 ewentualnie LG c8 (ale ten nie ma androida więc może być ciężko, ale przeżyję jak nie będzie tego androida). 1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 25 m2 2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3-4m 3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2 4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? na wprost 5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? wisieć 6. Jak słońce świeci w pokoju ? jak pisałem wcześniej tv będzie oglądany zarówno wieczorem jak i w dzień. Salon raczej jasny zasłaniany zasłonkami. 7. Jaki masz obecnie telewizor ? tcl x2 65" 8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? najlepiej android, ale jestem w stanie sobie bez tego poradzić. 9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? 90% 4k, fhd 10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? tvbox, laptop 11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 6 12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? obojętne 13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? filmy akcji 4k fhd 14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? tak 15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? sporadycznie 16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? większość wieczorem 17. Preferencje co do wielkości? 65-75 18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? - 19. Preferencje co do marki ? - 20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? - 21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 12000 22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? raczej tak Co byście polecili przy takich wymogach?
 10. Poradźcie coś koledzy. Kupiłem tv 4k z androidem + ampli z głośnikami 5.1 z myślą, że będę sobie oglądał filmy w super jakości i super dźwiękiem, a tutaj się okazuje że żaden tv nie wypuszcza sygnału dźwięku dts-hd/truehd. Filmy oglądam z dysku podłączonego USB. Potrzebuję więc coś taniego co odtworzy mi pliki 4k i prześle sygnał dźwięku dts-hd/truehd na amplituner. Co byście polecili? Najlepiej do kwoty 200zł. Znajdzie się coś?
×
×
 • Create New...