Skocz do zawartości
Maciej Koper

Panasonic DX750 (TX-55DX750) Test - UHD 4K 120Hz

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 15.09.2016 o 20:14, grundig napisał:

Jesli kupno telewizora to inwestycja dlugoterminowa to panasonic TX-55DX750 to bardzo dobry wybor. TX-55DX750E ma  poziom czerni jak w bardzo dobrej plazmie panasonica tx-p42g30.

http://www.hdtvtest.co.uk/news/panasonic-tx-p42g30b-p42g30-201104091079.htm

Panasonic jest najmniej awaryjny.Samsung  psuje sie  znacznie czesciej.Tak wynika z informacji serwisowych.

Warto  zastosowac sie do zalecen z  amerykanskiej  strony.


Zywotnosc telewizora mozna przedluzyc. Dwie proste czynnosci ktore moga przyczynic sie do przedluzenia " zycia" telewizora.
Jesli nie musisz to ustaw nizsze wartosci jasnosci i kontrastu.W przypadku lcd czyli podswietlania ccfl lub led z maksymalnymi ustawieniami zywotnosc spada o polowe.
Na rosyjskiej stronie napisano ze nizsze ustawienia parametrow jasnosci , kontrastu to mozliwe przeduzenie "zycia" telewizora o 50 %.

Druga wazna sprawa to sprzet wylaczamy wylacznikiem sieciowym nie pilotem.Jesli nie ma wylacznika to mozna kupic gniazdko z wylacznikiem sieciowym.
W przypadku wyladowan atmosferycznych ryzyko uszkodzenia sprzetu rtv jest bardzo duze. W czasie burzy wyjmujemy wtyczke zasilania i wtyczke antenowa . W przypadku uszkodzenia po burzy naprawa jest bardzo droga lub calkowicie nieoplacalna. Wtedy sprzedawcy w sklepach zacieraja rece bo przybywa klientow ktorzy kupuja nowe telewizory.

Na anglojezycznej stronie tez wspomniano o nizszych ustawieniach jasnosci i kontrastu i wylaczaniu telewizora  tylko wylacznikiem sieciowym.

Informacje z internetowej strony plasmatvbuyingguide

Potwierdzenie informacji  o  bardzo czestych usterkach  po burzy mozna  znalezc na forum elektroda.Wystarczy wpisac w wyszukiwarce elektroda..po burzy.Olbrzymia ilosc sprzetu uszkodzonego po burzy.Dlatego warto pamietac aby w czasie burzy odlaczyc zasilanie, antene . Jesli korzystamy z internetu    (kabel lan)  wyjmujemy wtyczke lan od telewizora.
 

Dzięki za odpowiedź. Mam jeszcze takie pytania:

1). co do czerni się wypowiedziałeś. A jak z innymi barwami? Jak z szerokością gamy barw?

2). czy w przedziale kasowym, który podałem jest szansa się załapać na jakiś nowszy, a zarazem lepszy model Panasonica? Czy jednak pozostać przy 750?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi  o barwy i skale szarosci  to DX750 na avforums  ma bardzo dobre wyniki,   Kanaly sd czyli w standardowej rozdzielczosci, usuwanie przeplotu  dobrze, sa wolne od niepozadanych artefaktow , naturalne kolory i dokładna skala szarosci. Blu-ray wyniki  imponujace,  DX750 obsluguje  tresci 24p   bez zadnych problemów .

W przedziale cenowym od 6  do 8 tysiecy bardzo dobra decyzja to kupno telewizora Oled. Ale trzeba pamietac  o statycznych obrazach tzn jesli lubisz dlugo  grac  w gry komputerow lub ogladac dlugo kanaly informacyjne to moga pojawic sie powidoki po logo i paskach informacyjnych jak w telewizorach plazmowych .Najbardziej niebezpieczny w tym przypadku dla telewizora oled jest kanal tvn24hd.

 

 

W gry komputerowe oczywiscie ,edycja postu przestala dzialac

Edytowane przez grundig

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2016 o 19:36, grundig napisał:

Jesli chodzi  o barwy i skale szarosci  to DX750 na avforums  ma bardzo dobre wyniki,   Kanaly sd czyli w standardowej rozdzielczosci, usuwanie przeplotu  dobrze, sa wolne od niepozadanych artefaktow , naturalne kolory i dokładna skala szarosci. Blu-ray wyniki  imponujace,  DX750 obsluguje  tresci 24p   bez zadnych problemów .

W przedziale cenowym od 6  do 8 tysiecy bardzo dobra decyzja to kupno telewizora Oled. Ale trzeba pamietac  o statycznych obrazach tzn jesli lubisz dlugo  grac  w gry komputerow lub ogladac dlugo kanaly informacyjne to moga pojawic sie powidoki po logo i paskach informacyjnych jak w telewizorach plazmowych .Najbardziej niebezpieczny w tym przypadku dla telewizora oled jest kanal tvn24hd.

 

 

W gry komputerowe oczywiscie ,edycja postu przestala dzialac

W takim razie może jakiś wyższy model ale telewizora LED? Bo jednak trochę się w te gry pogrywa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

40ms to dobry wynik tak podaja zachodnie sewisy np amerykanski CNET. Input lag  w dx750 wynosi 44ms , 50ms . W angielskim tescie hdtvtest   w trybie gra input lag w dx750  wynosi  48ms .Bedziesz mogl grac bez problemow.

Zdanie w poprzednim poscie  na temat gier komputerowych  i statycznych obrazow dotyczylo telewizora oled.

Edytowane przez grundig

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2016 o 15:23, grundig napisał:

40ms to dobry wynik tak podaja zachodnie sewisy np amerykanski CNET. Input lag  w dx750 wynosi 44ms , 50ms . W angielskim tescie hdtvtest   w trybie gra input lag w dx750  wynosi  48ms .Bedziesz mogl grac bez problemow.

Zdanie w poprzednim poscie  na temat gier komputerowych  i statycznych obrazow dotyczylo telewizora oled.

A tak właściwie, jeżeli chodzi o pogrywanie na konsoli, to na co poza inputlagiem należy zwrócić uwagę...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 9.06.2016 o 11:27, Maciej Koper napisał:

Współpraca z komputerem PC

By telewizor spisywał się jako monitor należy włączyć "Tryb Gra" jak wspomniałem powyżej. Dzięki niemu małe kolorowe czcionki będą czytelne jak na klasycznym monitorze komputerowym.

Pytanie czy podpinajac tv przez hdmi do pc i ustawiając tryb gry na tv to ms jest 44 czy 56 jak pod pc no tego nie kumam? Tak samo w ks7000 zostaje to 20ms czy pc to pc i zostaje 51ms

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pytanie czy podpinajac tv przez hdmi do pc i ustawiając tryb gry na tv to ms jest 44 czy 56 jak pod pc no tego nie kumam? Tak samo w ks7000 zostaje to 20ms czy pc to pc i zostaje 51ms


Te niższe wyniki to lag samego wyświetlacza, zmierzony za pomocą leo bodnar lag tester. Wyższe wyniki dotyczą całkowitego opóźnienia, od klinnięcia myszą do reakcji w grze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Maciej Koper napisał:

 


Te niższe wyniki to lag samego wyświetlacza, zmierzony za pomocą leo bodnar lag tester. Wyższe wyniki dotyczą całkowitego opóźnienia, od klinnięcia myszą do reakcji w grze.

 

Ok rozumiem. Ale wszędzie pisza ze 20ms to lag w trybie gry. Ale jak sie to ma do np. Podpietej konsoli - w sensie naciskam przycisk na padzie i jaki jest wtedy lag ?

Poszukuje tv do pc a nie konsoli ale bede glownie gral na pc. I pytanie jak malsymalnie przy pc obnizyc lag.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ok rozumiem. Ale wszędzie pisza ze 20ms to lag w trybie gry. Ale jak sie to ma do np. Podpietej konsoli - w sensie naciskam przycisk na padzie i jaki jest wtedy lag ?
Poszukuje tv do pc a nie konsoli ale bede glownie gral na pc. I pytanie jak malsymalnie przy pc obnizyc lag.


No na to pytanie nikt akurat odpowiedzi nie zna, bo o ile lag wyświetlacza można oszacować (ok 20ms), tak nie wiadomo ile konsola potrzebuje na reakcję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Maciej Koper napisał:
Komputer PC Całkowity czas upływający od kliknięcia myszą do reakcji na 56 ms

Input Lag

 

Konsola[/td][td=style='width:120px']konsola.jpg[/td][td=style='width:250px']Pomiar za pomocą Leo Bodnar Lag Tester - odwzorowuje opóźnienie input lag podczas używania konsoli do gier[/td][td=style='background-color:black;color:white;width:120px']44 ms[/td]

 

Komputer PC[/td][td=style='width:120px']pc.jpg[/td][td=style='width:250px']Całkowity czas upływający od kliknięcia myszą do reakcji na ekranie[/td][td=style='background-color:black;color:white;width:120px']56 ms[/td]

 

Teraz tak. Dlaczego tak różni sie lag miedzy pc a konsola ? Czy tu chodzi o to ze konsola jest puszczana na tv w trybie gry gdzie wszystkie uplynniacze sa wyłączone a gdy podpinamy pc to jest tryb pc i uplynniacze sa wlaczone ?

Chce miec lag 20 i byc podpietym pod pc jest to mozliwe ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę kupić tego Panasonica 65 cali za 7400zl ale jeszcze niewiem czy dobrze robię. Kolega to na forum już mówił że uważa że to dobry zakup ale mnie martwi ten system Firefox os, już wogule nie będzie aktualizacji? Mam nvidia shield TV że chyba dam sobie radę i tak. Drugie pytanie, czy da radę wysłać przez optyczny kabel Dolby digital i DTS w tym telewizorze?

I ostatnie pytanie, czy 65 calowy model ma direct led czy z krawędzi?

Jeszcze dodam że bardzo mnie interesował model Samsung 657005 ale wytrzymałem się jak dowiedział się o tej cenie za Panasonica.

Pozdrawiam


Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Należy rozróżnić tv z podświetleniem direct led i direct led z fald.

Ten pierwszy pojawia się nawet w tanich modelach ten drugi tylko w szczytowych np. DX 900.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Należy rozróżnić tv z podświetleniem direct led i direct led z fald.
Ten pierwszy pojawia się nawet w tanich modelach ten drugi tylko w szczytowych np. DX 900.

Ok, dziekuje za info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka,

Chciałbym kupić tego Panasa (tj. TX-50DX750E), jednak martwi mnie ta literka E na końcu :) Czy to jest ten sam telewizor, który tutaj opisywaliście? Dodatkowo wygląd wersji 50" różni się trochę od tego co tutaj wrzuciliście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, dAweAwe napisał:

Hejka,

Chciałbym kupić tego Panasa (tj. TX-50DX750E), jednak martwi mnie ta literka E na końcu :) Czy to jest ten sam telewizor, który tutaj opisywaliście? Dodatkowo wygląd wersji 50" różni się trochę od tego co tutaj wrzuciliście.

E to chyba tylko nazwa w innych regionach. Tak mi się zdaję ale niech wypowie się ktoś kto jest pewien...
A co do różnych wyglądów to z tego co widziałem są takie z nóżką okrągłą i z nogami po bokach. Ale dlaczego co i jak to nie wiem :)
A nie myślałeś o Samsungu ks7000 ?
Ja się zastanawiam czy brać tego panasa czy może w/w samsunga bo to chyba obecnie najlepsze tv w swojej klasie i pułapie cenowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na temat Samsunga naczytałem się za dużo negatywnych komentarzy dotyczących jakości wykonania. Raczej zdecyduję się na dx750, nawet jeśli firefox nie będzie już wspierany :) Widział ktoś dobrą cenę na tego Panasonica 50"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, dAweAwe napisał:

Na temat Samsunga naczytałem się za dużo negatywnych komentarzy dotyczących jakości wykonania. Raczej zdecyduję się na dx750, nawet jeśli firefox nie będzie już wspierany :) Widział ktoś dobrą cenę na tego Panasonica 50"?

no też o tym czytałem.... Je niestety potrzebuje tv z jak najniższym lagiem ponieważ będę miał go podpiętego cały czas pod pc... a tutaj samsung wygrywa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, dAweAwe napisał:

Na temat Samsunga naczytałem się za dużo negatywnych komentarzy dotyczących jakości wykonania. Raczej zdecyduję się na dx750, nawet jeśli firefox nie będzie już wspierany :) Widział ktoś dobrą cenę na tego Panasonica 50"?

Tak, w neonecie masz promo na ten model w cenie 4399 zł:

https://www.neonet.pl/jesienne-obnizki-cen-telewizorow.html

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, właśnie też niedawno znalazłem tą ofertę. Dzisiaj idę do salonu. Jeśli kupię to dam znać czy jestem zadowolony ;-)

 

  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, dAweAwe napisał:

Dzięki, właśnie też niedawno znalazłem tą ofertę. Dzisiaj idę do salonu. Jeśli kupię to dam znać czy jestem zadowolony ;-)

 

Będziesz używał tv do konsoli lub pc ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, danteforum napisał:

Będziesz używał tv do konsoli lub pc ?

Do konsoli raczej nie. Do filmów oraz czasem pc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, dAweAwe napisał:

Do konsoli raczej nie. Do filmów oraz czasem pc.

Rozumiem. Jakbyś podpinał pod pc i odpalał jakaś grę to daj znać jak działają gry...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 4.10.2016 o 13:16, danteforum napisał:

Rozumiem. Jakbyś podpinał pod pc i odpalał jakaś grę to daj znać jak działają gry...

Ostatecznie zdecydowałem się na całkiem inny TV. Może zdziwić, ale kupiłem Sony 50W755C - tylko HD ;-) Ale recenzje ma bardzo dobre, no i kosztuje 3000 zł - chociaż już nie tak łatwo znaleźć sztuki nie z wystawki. Dzisiaj go odbieram i zobaczymy czy to był dobry wybór ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...