Skocz do zawartości
Maciej Koper

Panasonic DX750 (TX-55DX750) Test - UHD 4K 120Hz

Rekomendowane odpowiedzi

W moim dx750 też jest clouding ale przy ustawieniu na minimum automatycznego podswietlenia go juz nie widać. Można trafić na gorszy egzemplarz bo takie uroki tych Tv a serwis nie uznaje to jako wadę

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również mam ten sam objaw.
dx710. Do tego wszystkiego doszedł Pixel. Tak jak kolega wspomniał ster.adapt.podś. na minimum i da się z tym żyć. Z Pixel em też sobie poradziłem. Zastosowałem 30 minutowy program i pixel się obudził.

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, Shezar napisał:

Witam, jestem tu nowy i od początku mam problem.
Kupiłem kilka dni temu TX-58DX780E i już pierwszego dnia wieczorem spostrzegłem takie coś jak w załączniku, podejrzewam również clouding.
Przy oglądaniu w dzień nic nie widać, natomiast w nocy przy ciemnych scenach tak.
Mam możliwość oddać TV, zastanawiam się czy jest sens, czy inny będzie lepszy. Podobno wiele modeli tak ma, a wymiana na kolejny z tym problemem nie bardzo mi odpowiada.
Jest szansa, że kolejny będzie lepszy? Przy cenie prawie 6 tys. wg. mnie nie powinny mieć miejsca takie wady...

Liczę na odpowiedź jak to wygląda w porównaniu do innych matryc z DX750 I DX780.IMG_20170203_001345.jpg

Pozdrawiam,
Shezar

Matryce VA są czułe/wrażliwe na jakiekolwiek, nawet najmniejsze naprężenia.

Ja polecam fizycznie rozmasować tą matrycę. Wiem że brzmi to trochę dziwnie. Ale to często pomaga.

A w innych egzemplarzach, równie dobrze możesz się spodziewać tego samego zjawiska/wady.

 

Edytowane przez ivymike10mt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, ivymike10mt napisał:

Ja polecam fizycznie rozmasować tą matrycę. Wiem że brzmi to trochę dziwnie. Ale to często pomaga.

Niektórzy donoszą że pomogło ale są też tacy, którzy mówili że po "głaskanie" panelu problem się wręcz powiększył. Trzeba mieć to na uwadze biorąc się w ten sposób za "naprawianie".

PS. A masz jakieś źródło co potwierdza że VA jest bardziej wrażliwa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, ivymike10mt napisał:

Matryce VA są czułe/wrażliwe na jakiekolwiek, nawet najmniejsze naprężenia.

Ja polecam fizycznie rozmasować tą matrycę. Wiem że brzmi to trochę dziwnie. Ale to często pomaga.

A w innych egzemplarzach, równie dobrze możesz się spodziewać tego samego zjawiska/wady.

 

Na moim to zjawisko było prawie nie widoczne, teraz praktycznie go nie ma. masowanie wydaje się zabawne ale u mnie pomogło. Spróbuj pocierać od zewnątrz do środka i obserwuj czy pomaga. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, Xisiek napisał:

Niektórzy donoszą że pomogło ale są też tacy, którzy mówili że po "głaskanie" panelu problem się wręcz powiększył. Trzeba mieć to na uwadze biorąc się w ten sposób za "naprawianie".

PS. A masz jakieś źródło co potwierdza że VA jest bardziej wrażliwa?

Jak wykona tę czynność odpowiednio. Nie ma możliwości uszkodzenia matrycy.

I chyba nie muszę pisać, że za wszelkie niepowodzenia, nie ponoszę odpowiedzialności?

Jeśli masarz pogorszy sytuację.. Będzie to oznaczało, że matryca praktycznie nie nadaje się do normalnej eksploatacji.

Ponieważ wyżej wspomniany masarz, to praktycznie to samo co czyszczenie/polerowanie urządzenia z potencjalnych zabrudzeń.

No i ma jeszcze zabezpieczenie, w postaci możliwości zwrotu sprzętu ;) Więc tym bardziej spoko.

 

źródło : hehe Xisiek ty zawsze z tym źródłem. Weź pod uwagę że, nie każdy zasięga informacji prosto z sieci..

W tym przypadku to moje osobiste doświadczenia. Które odkryłem w CX720. Ja także miałem podobny clouding, który całkowicie usunąłem, przez przypadek.

Tutaj masz porównanie wrażliwości VA vs IPS : https://www.youtube.com/results?search_query=ips+vs+va

Filmik możesz potraktować z lekkim przymrużeniem oka, ale sporo prawdy w tym jest.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi wyskakuje seria filmików, więc nie wiem, który tłumaczy dlaczego jeden typ matrycy jest bardziej wrażliwy od drugiego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Xisiek napisał:

Mi wyskakuje seria filmików, więc nie wiem, który tłumaczy dlaczego jeden typ matrycy jest bardziej wrażliwy od drugiego :)


Sorry pomyliłem się. Wkleiłem nie poprawny link. Miałem na myśli konkretnie ten :

PS : szkoda że edycja postów działa tak krótko..

Edytowane przez ivymike10mt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O tym masowaniu już słyszałem, ale jeszcze nie próbowałem.
Natomiast dzisiaj chciałem wytrzeć ekran z kurzu i na bokach na wysokości gdzie występuje clouding matryca wydaje się jakby odklejona!
Lekko przyciskając klika... To chyba nie jest już normalne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, Shezar napisał:

O tym masowaniu już słyszałem, ale jeszcze nie próbowałem.
Natomiast dzisiaj chciałem wytrzeć ekran z kurzu i na bokach na wysokości gdzie występuje clouding matryca wydaje się jakby odklejona!
Lekko przyciskając klika... To chyba nie jest już normalne?

A czy matryca w DX750 jest wogóle wklejana? Zrób fotkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, ivymike10mt napisał:

A czy matryca w DX750 jest wogóle wklejana? Zrób fotkę.

Nie wiem czy jest różnica, ale mam DX780.
Co do zdjęcia to nie będzie nic widać, słychać tylko klikanie, najbardziej przy ramce, cała lewa strona trzeszczy :/
 

Nagrałem filmik:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, Shezar napisał:

Nie wiem czy jest różnica, ale mam DX780.
Co do zdjęcia to nie będzie nic widać, słychać tylko klikanie, najbardziej przy ramce, cała lewa strona trzeszczy :/
 

Raczej nie powinno być różnicy, bo to praktycznie to samo.

Nie bardzo rozumiem w czym to przeszkadza. Jak i nie znamy skali potencjalnej usterki.

Jak przyciskasz matrycę (i trzeszczy) czy występują jakieś dodatkowe objawy, np. przekładające się na stałe zmiany w obrazie?

Większość TV LCD ma jakieś tam problemy ze spasowaniem.

Zapadający się narożnik czy fragment matrycy głębokość ~1-2mm jeszcze o niczym konkretnym nie świadczy.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, ivymike10mt napisał:

Raczej nie powinno być różnicy, bo to praktycznie to samo.

Nie bardzo rozumiem w czym to przeszkadza. Jak i nie znamy skali potencjalnej usterki.

Jak przyciskasz matrycę (i trzeszczy) czy występują jakieś dodatkowe objawy, np. przekładające się na stałe zmiany w obrazie?

Większość TV LCD ma jakieś tam problemy ze spasowaniem.

Zapadający się narożnik czy fragment matrycy głębokość ~1-2mm jeszcze o niczym konkretnym nie świadczy.

 

W obecnej chwili nie przeszkadza, ale możliwe, że w przyszłości wpłynie to jakieś usterki.

Poza tym nie po to wybrałem droższy model żeby był wadliwy i źle spasowany. 

Na chwilę obecną jestem zdecydowany kupić jeszcze jeden taki egzemplarz i oddać "gorszy".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Shezar napisał:

W obecnej chwili nie przeszkadza, ale możliwe, że w przyszłości wpłynie to jakieś usterki.

Poza tym nie po to wybrałem droższy model żeby był wadliwy i źle spasowany. 

Na chwilę obecną jestem zdecydowany kupić jeszcze jeden taki egzemplarz i oddać "gorszy".

No nie trafił ci się ideał. Może być też tak że, ktoś tą matryce za mocno przydusił. Ale tego już się nie dowiemy.

Rozumiem że, można wymagać kupując sprzęt za te pieniądze. Choć najwyższa półka to też nie jest.

Masz możliwość zwrotu, to czemu nie skorzystać. Przy okazji może trafi się egzemplarz z mniejszym clouding ;)

Edytowane przez ivymike10mt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, ivymike10mt napisał:

No nie trafił ci się ideał. Może być tak że, ktoś tą matryce za mocno przydusił. Ale tego już się nie dowiemy.

Rozumiem że można wymagać kupując sprzęt za te pieniądze. Choć to najwyższa półka to też nie jest.

Masz możliwość zwrotu, to czemu nie skorzystać Przy okazji może trafi się egzemplarz z mniejszym clouding ;)

Skorzystam, już poinformowałem sprzedawcę, a ze zwrotem poczekam 2-3 dni i zobaczę jak "nowy" egzemplarz.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem ze swoim 780 podobny "problem" jeden czerwono-niebieski piksel w dolnym prawym rogu. Masowanie, chuchanie nic nie dało ;)  ale po seansie jednego filmu 3d problem znikł i do tej pory nie wrócił, a już minęło z pół roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Od piątku mam 2-gi egzemplarz, który testowałem i porównywałem w pierwszym przez weekend.
Podsumować mogę tak, że ten również ma wadę jaką jest clouding, jednak w mniejszym stopniu.
Dodatkowo sprawdzałem na różnych ustawieniach co do się z tym zrobić.
Największy efekt przynosi zmiana sterowania adaptacyjnego podświetlenia. Sugerując się postem autora miałem je wyłączone, co daje najgorszy efekt cloudingu.
Obecnie mam minimalne, jednak w nocy przy zupełnie czarnych scenach coś widać. Zmiana na maksymalne powoduje zniknięcie "jasnych plam".
Pierwszy egzemplarz dzisiaj dostarczyłem do sprzedawcy.

Jeszcze co ważne, trzeszczenie matrycy, o którym również pisałem wcześniej, tutaj ma miejsce tylko w jednym rogu, prawym dolnym.
Nie wiem czym jest spowodowane, ale obecnie ignoruje ten mankament, nie będę przecież stał i "wciskał" ekran.
Dla spokoju sumienia wykupiłem przedłużoną gwarancję na 5 lat, więc zobaczymy jak to rozwinie się w przyszłości.

Nie pamiętam czy wspominałem o tym wcześniej, ale z ciekawości kontaktowałem się z serwisem.
Clouding nie podlega gwarancji, jak to ujął serwis: "usterka nie jest wadą produktu, a cechą wynikającą z technologii produkcji paneli LCD".

 

Pozdrawiam,

Shezar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam
Mam pytanie odnośnie
65dx750E - 6899zl
65dx780E - 8699zl
Jaka jest różnica między tymi modelami?. Bo np. na euro.com.pl różnica w cenie jest ogromna.

Dziękuję za pomoc:)



Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dx780 ma tuner satelitarny i chyba inny procesor dźwięku. Reszta taka sama

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha czyli w moim przypadku jak mam dekoder cp to raczej zbędna rzecz.? A różnica w cenie duża:-P

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz dekoder to bez sensu dopłacać, bierz dx750. Sam mam i na prawdę polecam

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02/20/2017 o 17:49, Shezar napisał:

Witam!

Od piątku mam 2-gi egzemplarz, który testowałem i porównywałem w pierwszym przez weekend.
Podsumować mogę tak, że ten również ma wadę jaką jest clouding, jednak w mniejszym stopniu.
Dodatkowo sprawdzałem na różnych ustawieniach co do się z tym zrobić.
Największy efekt przynosi zmiana sterowania adaptacyjnego podświetlenia. Sugerując się postem autora miałem je wyłączone, co daje najgorszy efekt cloudingu.
Obecnie mam minimalne, jednak w nocy przy zupełnie czarnych scenach coś widać. Zmiana na maksymalne powoduje zniknięcie "jasnych plam".
Pierwszy egzemplarz dzisiaj dostarczyłem do sprzedawcy.

Jeszcze co ważne, trzeszczenie matrycy, o którym również pisałem wcześniej, tutaj ma miejsce tylko w jednym rogu, prawym dolnym.
Nie wiem czym jest spowodowane, ale obecnie ignoruje ten mankament, nie będę przecież stał i "wciskał" ekran.
Dla spokoju sumienia wykupiłem przedłużoną gwarancję na 5 lat, więc zobaczymy jak to rozwinie się w przyszłości.

Nie pamiętam czy wspominałem o tym wcześniej, ale z ciekawości kontaktowałem się z serwisem.
Clouding nie podlega gwarancji, jak to ujął serwis: "usterka nie jest wadą produktu, a cechą wynikającą z technologii produkcji paneli LCD".

 

Pozdrawiam,

Shezar

Moim zdaniem tym cloudingiem nie ma się co przejmować.

W razie czego zawsze można to rozmasować xD

Wg. mnie to lepsze niż poszukiwanie jakiegoś selekta bez clouding.

Ja bym spróbował :

1. Wygaszanie strefowe na minimum.

2.  "gamma" 2.3

3.  "kontrola kontrastu" wył.

Siła podświetlenia dowolnie.

Z gammą 2.3 moze być nawet wysoko.

Ale im niżej, tym lepsza czerń, i mniejszy clouding.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam model 50dx780 i jak dla mnie bez rewelacji, powiem nawet ze przy 1080p mój stary hx850 lepiej swiecił. Nie wiem czy go nie zwróce bo mam problem z odtwarzeniem filmów 4k z dysku, przycinają jest pokaz slajdów np. ten film Hacksaw.Ridge.2016.2160p.UHD.BluRay.HDR.Atmos7.1.x265-ULTRAHDCLUB nie da się oglądać, pisałem do Panasonica to odpisali ze wina dysku, masakra. A film u znajomego na LG działa bez problemu. Pewnie wina jest ten beznadziejny odtwarzacz multimedialny. Ktoś ma jeszcze problem z filmami o dużej pojemności?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego wyżej mam dokładnie to samo z filmami 4k. Pokaz slajdów gdzie obraz zmienia się co 5 sekund. Formatowałem dysk na format exFat jak to radzili ale nic to nie dało. Poradziłeś sobie może z tym problemem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...