Skocz do zawartości
Maciej Koper

Panasonic DX750 (TX-55DX750) Test - UHD 4K 120Hz

Rekomendowane odpowiedzi

Różnic dużych nie ma dx780 ma dwa tunery(bardziej rozbudowana funkcja pip), dwa czytniki kart CI. Filmy 4K z youtube rewelacja. Dźwięk w sumie też daje radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam na forum.Mam pytanie czy ktoś z obecnych na forum używa z tym telewizorem twardego dysku? Pytam bo kupiłem do telewizora twardy dysk 80 GB i telewizor wyświetla jego nazwę ale nie można go sformatować.Miał on nawet połączenie na dwa złącza na USB gdyby brakowało prądu na jego zasilanie. Próbowałem na jedno i na dwa podłączenia pod USB niestety bez efektu . Dodam,że prądu nie brakuje bo jak trzymam dysk w ręku to czuję jak się kręci i to szybko .Dysk oddałem i nie wiem jaki kupić czy ma ktoś jakiś 100 procentowy ktory dało się sformatować i nagrywać audycje z tunera DVBT ( z anteny) A tu podaję link do tego dysku http://allegro.pl/no...6340876665.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z instrukcji tv strona 152 ..." Pojemność dysków twardych usb współpracujących z tym tv wynosi od 160 GB do 3 TB." A co do dysku jakiej firmy kupić to myślę, że coś ze znanej firmy np. WD czy Seagata będzie większa pewność, że tv go obsłuży.

Edytowane przez cezary69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info po prostu nie doczytałem instrukcji.Zrobię jak napisałeś.Dzięki i pozdrawiam

Ps.A ty używasz jakiegoś dysku z tym tv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Podpinam się pod temat jestem po zakupie wspomnianego modelu DX750 w wersji 50 cali. Bardzo proszę o pomoc w skonfigurowaniu tego TV, próbowałem skorzystać z kalibracji ze strony AV forum chyba angielska strona branżowa. Wiem że każdy egzemplarz inaczej się ustawia zależy to od oświetlenia w pomieszczeniu. Chodzi o to by w miarę jakoś ustawić pod wszystkie żródła. Nie stać mnie na profesjonalną kalibrację. Trochę się rozczarowałem wcześniej używałem Plazmy Panasonica i obraz był wszędzie dobry. Teraz dema 4 K wgniatają w fotel ale reszta dość przeciętnie piłka chyba też smuży i jakoś wszystko lekko za mgłą. Nie ma ostrości więc reszta kiepsko. Zamierzam korzystać z odtwarzacza BD ma upscaling do 4K. Mam dekoder NC+ z nagrywarką HD oraz PS3. Chcę aby to wszystko jako tako chodziło .Proszę fachowców o pomoc w miarę o ogarnięcie tego przeze mnie. Niech zielony będzie zielony a niebieski niebieski i ostry obraz z NC+ w HD. :(

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze proponuje ustaw jako tryb obrazu Kino lub Prawdziwe kino i daj znać czy jest poprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ja mam cx700 i używam prawdziwe kino no i wyłączyłem różne poprawiacze redukcja szumów itp.obraz dla mnie bdb.Napisz co zrobiłeś i z jakim skutkiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niby lepiej ale co zrobić aby był ostrzejszy obraz nie chodzi o dynamiczny kontrast bo to porażka, używacie może poprawy ruchu dla sportu lub filmu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej IFC należy włączyć, zdecydowanie poprawia płynność i ostrość (zwłaszcza przy niższym klatkarzu). Korekcję rozdzielczość proponuje także aktywować na min.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam kolejny problem na dole ekranu czerwony pasek jak daję wyłączony Overscan pasek jest z dekodera NC+, jak dam overscan włączony to pasek znika ale obcina mi obraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obraz ustawiłem extra niestety pasek czerwony chyba zostanie z dekodera. Problem nie istnieje przy odtwarzaczu BD i plikach z twardego dysku. Widocznie dekoder ma jakieś przesunięcie lub inny format obrazu. Jak coś wymyślicie dajcie znać. Widać też kwadraty minimalne na kanałach HD np. HBO. czyli operator nie nadaje idealnie. Przy większej rozdzielczości jak 4K wychodzą mankamenty zwłaszcza jak się blisko ogląda. Parę godzin ustawiania i powoli widzę efekty. Telewizorek polecam klasa! Przejście z Plazmy Panasonic HD Ready, można poczuć różnicę. Długo zastanawiałem się czy ten model czy DX 700/710. Minimalnie teraz widzę przy piłce delikatną smugę. Co dopiero by było przy matrycy 60Hz. Mam wrażenie też że ruch na filmach jest delikatnie zwalniający przy szybkiej akcji. Dałem Clear Motion 10/5 tak jak zalecaliście w teście.Jakieś pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przymierzałem się do zakupu DX750 50 cali ale teraz się waham z powodu tego czerwonego paska o którym wspominasz.

Czy ten pasek jest bardzo dokuczliwy i czy występuje na wszystkich kanałach? Jakiego dekodera używasz? Ja posiadam turboBOX z czasów n-ki.

Spróbuj zmienić rozdzielczość dekodera np. na 720p lub zmień tryb obrazu z HDMI na DVI też w dekoderze.

Po zmianie trybu na DVI wyłączy się dźwięk ale zobaczysz czy pasek zniknie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tv nie ma prawa być żadnego paska!

Zresztą z tego co piszesz na innym źródle nie pojawia się żaden pasek. Na jakich kanałach on występuje?

Sprawdź ustawienie dekodera, rozdzielczość 1080i, format obrazu oryginalny,w tv overscan wyłączony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Problem rozwiązany. Media Box mój dekoder, trzeba ustawić pełną rozdzielczość w dekoderze na 1080p miałem 1080i. Jak ktoś jeszcze kupi musi pamiętać że dzwięk z dekodera nie działa. trzeba ustawić sobie w ustawieniach HDMI na style1 domyślnie jest style 2. Dobrze że kiedyś coś tam czytałem na ten temat. Do zakupu nakłaniam bo to bardzo dobry sprzęt. po paru dniach ustawiania mam wszystko extra. Jakość powala, jak się okiełzna TV i z BD prawie jak 4K a i z dekodera Media Box daje radę już nie mówię o demach 4K. Dziękuję wszystkim za pomoc. :)

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam czy ktoś nagrywał na twardy dysk audycje z wbudowanego w ten telewizor tunera? Jeśli tak jakiego użył dysku i czy obyło się bez problemów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla czego u mnie w DX750 nie mam wiecej niz 2 ustawień ekranu? Brak trybu gier, zaawansowanego itp.

Zaawansowane opcje niedostępne.

Można je jakos odblokować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do zakupu TV Panasonica serii DX750 lub CX750. Czy wato wybrać serię z tego roku? CX750 jestem zainteresowany z uwagi na szersze kąty widzenia (matryca IPS), TV nie będzie oglądany na wprost, ale pod pewnym kątem.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2016 o 06:09, MaoVi napisał:

Dla czego u mnie w DX750 nie mam wiecej niz 2 ustawień ekranu? Brak trybu gier, zaawansowanego itp.

Zaawansowane opcje niedostępne.

Można je jakos odblokować?

Pewnie telewizor jest na ustawieniach sklep.Nalezy przywrocic ustawienia fabryczne telewizora. W menu  telewizora  jest taka opcja tzn ustawienia  fabryczne .Gdy telewizor sie uruchomi wybierz   dom.Wtedy aktywne beda wszystkie funkcje.

 

  Jesli katy boczne  sa bardzo wazne wybierz  CX750 .Jesli  black level czyli poziom czerni jest wazniejszy wybierz DX750 .

Edytowane przez grundig
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączam się do tematu.

Witajcie!

Jestem laikiem w temacie (co widać choćby po tym, że jestem świeży na forum :) ), a szukam obecnie jakiegoś w miarę dobrego tv do domu. Nie chcę wydawać ponad 10 tys., ale też z drugiej strony mogę sobie pozwolić na spokojne wydanie ok. np 6-8 tys. zł. Widziałem na ceneo, że ten Panasonic chodzi po około 5 tys. zł. Czy możecie podpowiedzieć, czy jest warto swojej ceny? I jak się ma do tv innych firm z "tej samej półki"?

Z góry dziękuję za odpowiedzi!

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Panasonic to dobry wybor.Panasonic jest znacznie mniej awaryjny niz np smasung.Wczesiej  bardzo czesto psuly sie kondensatory w zasilaczach samsunga w telewizorach samsunga . Pozniej panele w modelu  np H6500 , H6400 .

Nowa informacja  ktora dotyczy smartfonow samsunga w linku tez nie jest dobra. Samsung ogłosi wycofanie smartfonów Galaxy Note 7 na świecie ,niektóre zapaliły się lub eksplodowały podczas ładowania . Galaxy Note 7  to flagowy model  samsunga.

http://serwisy.gazetaprawna.pl/nowe-technologie/artykuly/972589,amsung-galaxy-note-7-zapalil-sie-podczas-ladowania.html

 

Edytowane przez grundig
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, grundig napisał:

Witam.

Panasonic to dobry wybor.Panasonic jest znacznie mniej awaryjny niz np smasung.Wczesiej  bardzo czesto psuly sie kondensatory w zasilaczach samsunga w telewizorach samsunga . Pozniej panele w modelu  np H6500 , H6400 .

Nowa informacja  ktora dotyczy smartfonow samsunga w linku tez nie jest dobra. Samsung ogłosi wycofanie smartfonów Galaxy Note 7 na świecie ,niektóre zapaliły się lub eksplodowały podczas ładowania . Galaxy Note 7  to flagowy model  samsunga.

http://serwisy.gazetaprawna.pl/nowe-technologie/artykuly/972589,amsung-galaxy-note-7-zapalil-sie-podczas-ladowania.html

 

Tak jest nie bójmy się mówić PRAWDY! :lol:

  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracajac do samsunga to  na youtube sa juz filmy po  eksplozji samrtfonow samsunga galaxy .Jest nawet filmik z kanalu CNN.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2016 o 20:51, grundig napisał:

Witam.

Panasonic to dobry wybor.Panasonic jest znacznie mniej awaryjny niz np smasung.Wczesiej  bardzo czesto psuly sie kondensatory w zasilaczach samsunga w telewizorach samsunga . Pozniej panele w modelu  np H6500 , H6400 .

Nowa informacja  ktora dotyczy smartfonow samsunga w linku tez nie jest dobra. Samsung ogłosi wycofanie smartfonów Galaxy Note 7 na świecie ,niektóre zapaliły się lub eksplodowały podczas ładowania . Galaxy Note 7  to flagowy model  samsunga.

http://serwisy.gazetaprawna.pl/nowe-technologie/artykuly/972589,amsung-galaxy-note-7-zapalil-sie-podczas-ladowania.h

Bardzo Ci dziękuję za odpowiedź. Mówiąc szczerze Samsunga jakoś automatycznie odrzuciłem, bo radząc się znajomych uzyskałem informację, że mają strasznie mocne, odbiegające od realiów barwy. A teraz patrząc jeszcze jakie jaja są z ich telefonami, mam przekonanie, że nie ma co ryzykować :)

A może za 6-8 tys mógłbym kupić coś innego? Jakiś lepszy model?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli kupno telewizora to inwestycja dlugoterminowa to panasonic TX-55DX750 to bardzo dobry wybor. TX-55DX750E ma  poziom czerni jak w bardzo dobrej plazmie panasonica tx-p42g30.

http://www.hdtvtest.co.uk/news/panasonic-tx-p42g30b-p42g30-201104091079.htm

Panasonic jest najmniej awaryjny.Samsung  psuje sie  znacznie czesciej.Tak wynika z informacji serwisowych.

Warto  zastosowac sie do zalecen z  amerykanskiej  strony.


Zywotnosc telewizora mozna przedluzyc. Dwie proste czynnosci ktore moga przyczynic sie do przedluzenia " zycia" telewizora.
Jesli nie musisz to ustaw nizsze wartosci jasnosci i kontrastu.W przypadku lcd czyli podswietlania ccfl lub led z maksymalnymi ustawieniami zywotnosc spada o polowe.
Na rosyjskiej stronie napisano ze nizsze ustawienia parametrow jasnosci , kontrastu to mozliwe przeduzenie "zycia" telewizora o 50 %.

Druga wazna sprawa to sprzet wylaczamy wylacznikiem sieciowym nie pilotem.Jesli nie ma wylacznika to mozna kupic gniazdko z wylacznikiem sieciowym.
W przypadku wyladowan atmosferycznych ryzyko uszkodzenia sprzetu rtv jest bardzo duze. W czasie burzy wyjmujemy wtyczke zasilania i wtyczke antenowa . W przypadku uszkodzenia po burzy naprawa jest bardzo droga lub calkowicie nieoplacalna. Wtedy sprzedawcy w sklepach zacieraja rece bo przybywa klientow ktorzy kupuja nowe telewizory.

Na anglojezycznej stronie tez wspomniano o nizszych ustawieniach jasnosci i kontrastu i wylaczaniu telewizora  tylko wylacznikiem sieciowym.

Informacje z internetowej strony plasmatvbuyingguide

Potwierdzenie informacji  o  bardzo czestych usterkach  po burzy mozna  znalezc na forum elektroda.Wystarczy wpisac w wyszukiwarce elektroda..po burzy.Olbrzymia ilosc sprzetu uszkodzonego po burzy.Dlatego warto pamietac aby w czasie burzy odlaczyc zasilanie, antene . Jesli korzystamy z internetu    (kabel lan)  wyjmujemy wtyczke lan od telewizora.
 

Edytowane przez grundig
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...