Skocz do zawartości
Maciej Koper

Panasonic DX750 (TX-55DX750) Test - UHD 4K 120Hz

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba chciales napisac odwrotnie, CX7.. jest troche lepszy w ruchu niz CX680 :)

Porównywałem CX720 do modelu CX680 nawet kilka razy (jeden obok drugiego) .

I musze powiedzieć, że stety/niestety, CX680 w stosunku do CX720 posiada lepszą ostrość obrazu ruchomego, jak i mniejszy efekt "bloom".

Za to CX7XX posiadaja znacznie wydajniejszy system podświetlenia. Co dla mnie ma akurat duże znaczenie :)

Gram sobie na CX720 w dynamiczne gry, i nie widzę żadnego problemu, z ruchem czy ostrością - oczywiście "dopalacze" wyłaczone.

Edytowane przez ivymike10mt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porównywałem CX720 do modelu CX680 nawet kilka razy (jeden obok drugiego) .

I musze powiedzieć, że stety/niestety, CX680 w stosunku do CX720 posiada lepszą ostrość obrazu ruchomego, jak i mniejszy efekt "bloom".

Za to CX7XX posiadaja znacznie wydajniejszy system podświetlenia. Co dla mnie ma akurat duże znaczenie :)

Gram sobie na CX720 w dynamiczne gry, i nie widzę żadnego problemu, z ruchem czy ostrością - oczywiście "dopalacze" wyłaczone.

Nareszcie jakaś konkretna opinia (przyznam się, że mnie to zawsze cieszy jak ktoś ma opinię opartą o własne doświadczenia z danym sprzętem) :)

wracając to bardzo ciekawe co piszesz bo większość osób widziała ruch lepiej na CX700 - oficjalnie 120Hz panel, niż na CX680 ponoć 60Hz.

Osobiście testowałem w domowym zaciszu CX680 i CX700 i w ruchu oba były dla mnie bardzo blisko, ale jednak z lekkim wskazaniem na CX700.

CX720 to jeszcze nieco wyżej od CX700 dlatego jestem zaskoczony tym co piszesz, że CX680 było lepsze niż CX720.

Chciałbym zobaczyć porównanie 58dx750 vs 55ks7000 vs 55xd8505 i zeszłoroczny 55x8505c, który dostał update z hdr, a jest ponad 1000zł tańszy.

Gmeru, dawno, dawno temu robiliście takie porównania - wtedy chyba były 4 tv i jeszcze panasonic chyba gt20.

Może by warto pomyśleć na czymś podobnym...

Wielu forumowiczów pewnie z duża radością by przeczytało taki multi test.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście testowałem w domowym zaciszu CX680 i CX700 i w ruchu oba były dla mnie bardzo blisko, ale jednak z lekkim wskazaniem na CX700.

CX720 to jeszcze nieco wyżej od CX700 dlatego jestem zaskoczony tym co piszesz, że CX680 było lepsze niż CX720.

bo jak używa z kompem to upłynniacz pewnie nie można właczyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie jakaś konkretna opinia (przyznam się, że mnie to zawsze cieszy jak ktoś ma opinię opartą o własne doświadczenia z danym sprzętem) :)

wracając to bardzo ciekawe co piszesz bo większość osób widziała ruch lepiej na CX700 - oficjalnie 120Hz panel, niż na CX680 ponoć 60Hz.

Osobiście testowałem w domowym zaciszu CX680 i CX700 i w ruchu oba były dla mnie bardzo blisko, ale jednak z lekkim wskazaniem na CX700.

CX720 to jeszcze nieco wyżej od CX700 dlatego jestem zaskoczony tym co piszesz, że CX680 było lepsze niż CX720.

Dzięki za pozytywną opinie. Trochę już off-top ale w granicach uściślenia..

Z tego co mi wiadomo CX680 50" posiada matrycę 100Hz - BMR 200Hz. Może wersje 40 cali miały 50Hz..

CX720 posiadają 120Hz i inny system poprawy ruchu - IFC 1000Hz. Czyli nie ma błyskającego podświetlenia tak jak w CX680.

Według mnie (tak na oko:)) CX680 zdaje się ze miał lekkie "powielanie krawędzi", ale za razem lepszą ostrość obrazu w ruchu.

W CX720 za to jest niby płynniejszy ruch, lecz mniej ostry i bardziej rzuca się w oczy motion-blur.

Koniec z końców i tak 90% czasu używam TV bez IFC.

Nie wiem czy to ma jakiś sens że model niższy posiada lepszy ruch ogółem, ale oba TV są świetne - i dla innego odbiorcy.

A bezpośrednie porównania zawsze ciekawe :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo CX680 50" posiada matrycę 100Hz - BMR 200Hz. Może wersje 40 cali miały 50Hz..

to cx680 ma 3d? bo jak nie to ma matryce 60hz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to cx680 ma 3d? bo jak nie to ma matryce 60hz

Przy 100 Hercowej matrycy w 3D trzeba podzielić odświeżanie o połowę.

Więc w aktywnym 3D było by 50Hz. To podobno nie ma sensu.

Pewnie dlatego CX680 nie posiada wyżej wspomnianego 3D.

Ale niech ktoś mnie poprawi jak się mylę..

Edytowane przez ivymike10mt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to cx680 ma 3d? bo jak nie to ma matryce 60hz

CX 680 nie jest modelem 3D, ten dodatek pojawiał się dopiero w CX700

niemniej oba modele posiadają system IFC, co może (acz nie musi) sugerować, że są to te same panele

Dzięki za pozytywną opinie. Trochę już off-top ale w granicach uściślenia..

Z tego co mi wiadomo CX680 50" posiada matrycę 100Hz - BMR 200Hz. Może wersje 40 cali miały 50Hz..

CX720 posiadają 120Hz i inny system poprawy ruchu - IFC 1000Hz. Czyli nie ma błyskającego podświetlenia tak jak w CX680.

Według mnie (tak na oko:)) CX680 zdaje się ze miał lekkie "powielanie krawędzi", ale za razem lepszą ostrość obrazu w ruchu.

W CX720 za to jest niby płynniejszy ruch, lecz mniej ostry i bardziej rzuca się w oczy motion-blur.

Koniec z końców i tak 90% czasu używam TV bez IFC.

Nie wiem czy to ma jakiś sens że model niższy posiada lepszy ruch ogółem, ale oba TV są świetne - i dla innego odbiorcy.

A bezpośrednie porównania zawsze ciekawe :)

Moim zdaniem nie ma sensu patrzeć na to co podaje Panasonic w opisie modeli - 200Hz, 400Hz, 800Hz i 1000Hz itd. to nic innego jak najczystsza papka marketingowa (dodajmy dokładnie nic nie znacząca). Maćkowi w teście CX700 wyszło, że ostrość/płynność obrazu ruchomego nie zmienia się wraz z przygaszeniem podświetlenia (BLS).Z tego względu padło podejrzenie, że Panasonic w specyfikacji podaje właśnie oznaczenie BMR zamiast BLS.

A co do powielania krawędzi, zwanego kiedyś w erze plazm Panasonica "bugiem 50Hz" nic takiego nie odnotowałem, ani w modelu 680 ani 700 :)

Edytowane przez Xisiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem laikiem w i mam może dziwne pytanie . Czy po podłączeniu do tunera wifi premium box z nc+ sygnał jest podawany 1080p czy ten telewizor sam '' skaluje, przerabia'' obraz do 4K czy trzeba cos poprzestawiać w ustawieniach , naprawdę się za tym nie znam i proszę o rade

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jesli masz na mysli informacje w okienku po nacisnieciu przycisku I na pilocie od telewizora to informacja o sygnale ktory jest dostarczany na wejscie telewizora do ktorego podlaczony jest tuner satelitarny ,W przypadku tunerow satelitarnych hd bedzie to 1080i/50hz lub 720p/50hz W niektorych tunerach stelitarnych hd jest mozliwosc zmiany rozdzielczości 1080i na 1080p lub 720p i zmiany 50hz na 60hz.W tym przypadku bedzie informacja 1080p/60hz , 1080i/60hz lub 720p/60hz.

Inny przyklad to np kanaly tvp1hd, tvp2hd w dvb-t .W tym przypadku bedzie to informacja o sygnale z jakim nadawany jest program czyli1080i/50hz.

Skalowaniem zajmuje sie telewizor nic nie trzeba przestawiac w telewizorze.Nawet nie ma takiej opcji.

Edytowane przez grundig

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. czy ten tv czyta wszystkie pliki z pendriva i jak jest z aplikacjami na mozille ?

Listę obsługiwanych formatów audio-video masz w instrukcji obsługi. Jedno jest pewne, TV nie obsługuje DTS-u. W przypadku intensywnego korzystania z multimediów pod USB zalecam zaopatrzenie się w zewnętrzny player. Systemowy player można sobie "o kant t**łka rozbić". Mam na myśli wygodę korzystania oraz obsługę szerokiej palety multimediów. W Menu playera w przypadku większej ilości plików panuje totalnych chaos (wszystko wrzucone do jednego worka). Nie rozumiem czemu Panas nie poprawił tego elementu w nowych modelach. Podłączenie Playera zewn. ze złączem HDMI 2.0a sprawia, że w TV zostaje do dyspozycji tylko jedno wolne złącze HDMI 2.0a. Pozostałe dwa HDMI są w przestarzałej już wersji 1.4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pozytywną opinie. Trochę już off-top ale w granicach uściślenia..

Z tego co mi wiadomo CX680 50" posiada matrycę 100Hz - BMR 200Hz. Może wersje 40 cali miały 50Hz..

CX720 posiadają 120Hz i inny system poprawy ruchu - IFC 1000Hz. Czyli nie ma błyskającego podświetlenia tak jak w CX680.

Według mnie (tak na oko:)) CX680 zdaje się ze miał lekkie "powielanie krawędzi", ale za razem lepszą ostrość obrazu w ruchu.

W CX720 za to jest niby płynniejszy ruch, lecz mniej ostry i bardziej rzuca się w oczy motion-blur.

Koniec z końców i tak 90% czasu używam TV bez IFC.

Nie wiem czy to ma jakiś sens że model niższy posiada lepszy ruch ogółem, ale oba TV są świetne - i dla innego odbiorcy.

A bezpośrednie porównania zawsze ciekawe :)

Jeśli chodzi o parametry matryc stosowane w TV pomocna może okazać się strona http://www.displayspecifications.com

Nie wiem na ile wiarygodne są tam informacje ale baza wydaje się być całkiem spora i w sumie nie znam innego podobnego źródła informacji o parametrach matryc w TV.

Jeśli zaś chodzi o CX680 to wg tej strony zarówno wersja 50" jak in 55" miała panel 60Hz

TX-50CX680 - Specification
Display: 49.5 in, Super MVA, Edge-LED, 3840 x 2160 pixels
Refresh rate: 60 Hz
Frame interpolation: 200 BMR (Backlight Motion Rate)
TX-55CX680 - Specification
Display: 54.6 in, VA, Edge-LED, 3840 x 2160 pixels
Refresh rate: 60 Hz
Frame interpolation: 200 BMR (Backlight Motion Rate)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o parametry matryc stosowane w TV pomocna może okazać się strona http://www.displayspecifications.com

Nie wiem na ile wiarygodne są tam informacje ale baza wydaje się być całkiem spora i w sumie nie znam innego podobnego źródła informacji o parametrach matryc w TV.

Jeśli zaś chodzi o CX680 to wg tej strony zarówno wersja 50" jak in 55" miała panel 60Hz

TX-50CX680 - Specification
Display: 49.5 in, Super MVA, Edge-LED, 3840 x 2160 pixels
Refresh rate: 60 Hz
Frame interpolation: 200 BMR (Backlight Motion Rate)
TX-55CX680 - Specification
Display: 54.6 in, VA, Edge-LED, 3840 x 2160 pixels
Refresh rate: 60 Hz
Frame interpolation: 200 BMR (Backlight Motion Rate)

Co do linku..Na tej stronie podają że CX680 posiada 550cd/m2.

Wg mnie coś się mocno nie zgadza.. Ten TV nie posiada takiej jasności. Nie został zaprojektowany w technologii "super bright panel" skąd takie parametry..?

Jak są takie "kozaki" to mogli by podawać symbole matryc. Ale dzisiaj znalezienie symboli graniczy niemal z cudem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tureckie TV Panasa to LOW END TV 2016.
W 2016 wszyscy producenci obniżają koszty produkcji. Więc zamawiają w Chinach najtańsze podzespoły i montują w Europie.
Czy to dziwi kogoś ?

Powstają kluczowe pytania:
- po co Wam są potrzebne drogie TV 120 Hz skoro i tak odbieracie sygnał 1080i ?
- jeżeli masz Bluray z filami 24 fps to kup TV z natywnym 120 Hz i dostaniesz wtedy efekt teatru.
Tyle w temacie.

Smużenia na dzisiejszych matrycach TV LED nie ma.
Są na monitorach PC jakie macie w pracy o ile były kupowane dawno temu.

Tanie TV PANASONIC / SONY to obecnie jakość typu MANTA TV.

Z pewnością unikajmy dziś matryc LG RGB-W. To prawdziwy SYF przy reprodukcji UHD/4K.

Widać gołym okiem strukturę 45 stopni. Brak UHD.
KOPER opisuje matryce IPS WRGB LG jako RGB-W LED TV.
Czyli przestawia świadomie miejsce literki "W".

Tego nie wolno robić na tym forum.

Edytowane przez 2015

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powstają kluczowe pytania:

Tureckie TV Panasa to LOW END TV 2016.
W 2016 wszyscy producenci obniżają koszty produkcji. Więc zamawiają w Chinach najtańsze podzespoły i montują w Europie.
Czy to dziwi kogoś ?

Powstają kluczowe pytania:
- po co Wam są potrzebne drogie TV 120 Hz skoro i tak odbieracie sygnał 1080i ?
- jeżeli masz Bluray z filami 24 fps to kup TV z natywnym 120 Hz i dostaniesz wtedy efekt teatru.
Tyle w temacie.

Smużenia na dzisiejszych matrycach TV LED nie ma.
Są na monitorach PC jakie macie w pracy o ile były kupowane dawno temu.

Tanie TV PANASONIC / SONY to obecnie jakość typu MANTA TV.

Z pewnością unikajmy dziś matryc LG RGB-W. To prawdziwy SYF przy reprodukcji UHD/4K.

Widać gołym okiem strukturę 45 stopni. Brak UHD.
KOPER opisuje matryce IPS WRGB LG jako RGB-W LED TV.
Czyli przestawia świadomie miejsce literki "W".

Tego nie wolno robić na tym forum.

Kluczowe (banalne) odpowiedzi :

1. Dzisiejsza oraz przyszłościowa zawartość, są i bendą wydawane w 4K. Mało tego dzisiaj zwykły telefon potrafi nagrywać materiał w 4K.

2. Bardzo dużo ludzi inwestuje dzisiaj w konsole, czy PC.

3. Szybsza matryca posiada mniej negatywnych skutków ubocznych tj. migotanie podczas ruchu i wiele innych..

4. Smużenie jest zjawiskiem większym bądź mniejszym, i spokojnie da sie je zobaczyć gołym okiem. Aczkolwiek w dzisiejszych czasach jest poprostu (dla większości użytkowników) wpełni akceptowalne. Co nie zmienia faktu iż systemy poprawy ruchu nadal są bardzo przydatne.

takie generalizowanie...

Co do "tanich" TV.. Tanie to pojecie bardzo względne...

Masz na myśli modele niskie pewnie.. ale i one są dla odpowiednich odbiorców. I to nie zawsze dla ludzi nie zamożnych.

To nie ma znaczenia gdzie jest produkowany sprzęt. To nie te czasy, że chińskie oznacza niską jakość.

pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

W 2016 wszyscy producenci obniżają koszty produkcji. Więc zamawiają w Chinach najtańsze podzespoły i montują w Europie.

Producenci/dawcy logo od lat juz to robia.

Dobre koncepcje inzynierow sa ciete przez ksiegowych, a do finalnego produktu dosiadaja sie marketingowcy, ktorzy opisuja/komercjalizuja papka "dziadostwo" aby zapewnic sprzedaz.

Prosty przyklad LG, robia bardzo przecietne tv na ips'ach a wyniki finansowe znakomite.

Tanie TV PANASONIC / SONY to obecnie jakość typu MANTA TV.

Odwazna i intrygujaca teza, jakies konkrety? Edytowane przez Xisiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tureckie TV Panasa to LOW END TV 2016.

W 2016 wszyscy producenci obniżają koszty produkcji. Więc zamawiają w Chinach najtańsze podzespoły i montują w Europie.

Czy to dziwi kogoś ?

Powstają kluczowe pytania:

- po co Wam są potrzebne drogie TV 120 Hz skoro i tak odbieracie sygnał 1080i ?

- jeżeli masz Bluray z filami 24 fps to kup TV z natywnym 120 Hz i dostaniesz wtedy efekt teatru.

Tyle w temacie.

Smużenia na dzisiejszych matrycach TV LED nie ma.

Są na monitorach PC jakie macie w pracy o ile były kupowane dawno temu.

Tanie TV PANASONIC / SONY to obecnie jakość typu MANTA TV.

Z pewnością unikajmy dziś matryc LG RGB-W. To prawdziwy SYF przy reprodukcji UHD/4K.

Widać gołym okiem strukturę 45 stopni. Brak UHD.

KOPER opisuje matryce IPS WRGB LG jako RGB-W LED TV.

Czyli przestawia świadomie miejsce literki "W".

Tego nie wolno robić na tym forum.

Jesli ty przyglupie nie potrafisz wykorzystac matrycy 120Hz to nie znaczy, ze inni sa takimi samymi przyglupami.

Jezli ty ........ potrafisz wyobrazic sobie jedynie uzywanie 120Hz wyswietlacza do pokazywania sygnalu 1080i .....

Jesli .....

To niech dotrze do przyglupa, ze swiat nie konczy sie na sygnale 1080i bo sa komputery i nawet jesli sygnal z BR jezt ledwo 24Hz to lepiej wyswietlac go na 120Hz TV bo jest okragly stosunek 1klatka ze zrodla do 5 na wyswietlaczu i okragle zwielokrotnienie klatek a nie mnozenie przez 2,5 jak dla 60Hz telewizora.

Oczywiscie nie jest [beeep] ktos kto wyswietla 1klatke 2,5raza ald [beeep] jezt kazdy kto woli 1 klatke wyswietlic okragle 5x.

Niech dotrze do idioty, ze nie kazdego ogranicza tak prymitywna i ograniczona wyobraznia jak ta, ktora dysponuje [beeep] :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak ten TV ma się do VT60 ??

o ile % niżej ?

A jak niby mozna to okreslic w %?

Zalezy w jakich aspektach by porownywac.

Kazdy z tych dwoch ma plusy i minusy.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

A jak niby mozna to okreslic w %?

Zalezy w jakich aspektach by porownywac.

Kazdy z tych dwoch ma plusy i minusy.

niektórzy na forum określają to wg klas niżej wyżej

miałeś możliwość porównania ?

powiedzmy porównać w aspektach szybkości, odwzorowania ruchu ?

Edytowane przez VIRUS21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powstają kluczowe pytania:

- po co Wam są potrzebne drogie TV 120 Hz skoro i tak odbieracie sygnał 1080i ?

Smużenia na dzisiejszych matrycach TV LED nie ma.

Są na monitorach PC jakie macie w pracy o ile były kupowane dawno temu.

@2015 albo mamy skrajnie różne wyobrażenie o smużeniu, albo Ty nie przeczytałeś nawet jednego testu na portalu. Przecież w trzech ostatnich testach widać czarno na białym potężne rozmycie obrazu 1080i50 bez użycia 120Hz upłynniacza. Przykład:

m_1.jpg

To samo z upłynniaczem + BLS:

m_2.jpg

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Virus21

moglem porownac VT60 vs GT60 vs CX680 vs CX700

plynnosc ruchu/jego naturalnosc widocznie lepiej seria modele lcd

ostrosc/rozdzielczosc obrazu ruchomego widocznie lepiej PDP (test potwierdza 1080 linii PDP, 500 linii CX700)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto ma DX750 i czy jest wart swojej ceny i czy jest zadowolony.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Virus21

moglem porownac VT60 vs GT60 vs CX680 vs CX700

plynnosc ruchu/jego naturalnosc widocznie lepiej seria modele lcd

ostrosc/rozdzielczosc obrazu ruchomego widocznie lepiej PDP (test potwierdza 1080 linii PDP, 500 linii CX700)

ile linii posiada dx780 ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...