Skocz do zawartości
Maciej Koper

Panasonic DX750 (TX-55DX750) Test - UHD 4K 120Hz

Rekomendowane odpowiedzi

nie poradziłem sobie, kontaktowałem się z Panasonicem to rozłożyli ręce, porażka na maxa, najtańszy 4k LG wszystko czyta, ten TV to badziew, żałuje ze go kupiłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panasonic zawsze stawiał na jakość obrazu, a multimedia traktował jak dodatek, do którego nigdy szczególnej uwagi nie przykładał. Tam 95% nacisku jest na obraz  i efekty widac gołym okiem. LG pewnie więcej czyta ale co z tego skoro jakość obrazu do luftu? Zainwestuj w urządzenie zewnętrzne i ciesz się super obrazem oraz wszystkimi formatami :)

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Xisiek napisał:

Panasonic zawsze stawiał na jakość obrazu, a multimedia traktował jak dodatek, do którego nigdy szczególnej uwagi nie przykładał. Tam 95% nacisku jest na obraz  i efekty widac gołym okiem. LG pewnie więcej czyta ale co z tego skoro jakość obrazu do luftu? Zainwestuj w urządzenie zewnętrzne i ciesz się super obrazem oraz wszystkimi formatami :)

Popieram

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 2.03.2017 o 23:14, dealer25 napisał:

mam model 50dx780 i jak dla mnie bez rewelacji, powiem nawet ze przy 1080p mój stary hx850 lepiej swiecił. Nie wiem czy go nie zwróce bo mam problem z odtwarzeniem filmów 4k z dysku, przycinają jest pokaz slajdów np. ten film Hacksaw.Ridge.2016.2160p.UHD.BluRay.HDR.Atmos7.1.x265-ULTRAHDCLUB nie da się oglądać, pisałem do Panasonica to odpisali ze wina dysku, masakra. A film u znajomego na LG działa bez problemu. Pewnie wina jest ten beznadziejny odtwarzacz multimedialny. Ktoś ma jeszcze problem z filmami o dużej pojemności?

Panasonic nie czyta formatów audio DTS-HD MA i DOLBY ATMOS i pewnie dlatego wam film klatkuje , w programie tsMuxer spróbuj zmienić kontener z mkv na m2ts i zrobić downconvert DOLBY ATMOS do DOLBY DIGITAL ( wyciągnąć rdzeń dźwięku )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Sony HX750 lata temu miałem problem - MKV w ogóle nie czytał, ale MKV wtedy jeszcze parę innych modeli też nie czytało i trochę pod nosem poprzeklinałem, ale sprawę zaakceptowałem. Natomiast żeby w roku 2016 na nowych modelach w tym wypadku Panasonica, nadal były problemy z odtwarzaniem poszczególnych plików i trzeba było konwertować w programie (co wcale nie jest procesem szybkim), to już porażka.

Ciekawe gdzie jest Grundig..

Edytowane przez Fjubens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Fjubens napisał:

Natomiast żeby w roku 2016 na nowych modelach w tym wypadku Panasonica, nadal były problemy z odtwarzaniem poszczególnych plików i trzeba było konwertować w programie (co wcale nie jest procesem szybkim), to już porażka.

Ciekawe gdzie jest Grundig..

Masz racje, ale taki jest Panasonic, olewaja  :/ Osobiście jednak najbardziej mnie boli, ze nie zrobili aktualizacji HDR w naprawdę mocnych panelach (poza bodaj jednym z 2015) ,a  tego boxem zew. sie juz nie ogarnie.

PS. Grunding chyba ma nadzór "kuratorski", wiec jak Gmeru zajęty to grundiga postów ni ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam zadnego nadzoru.Nie  pracuje  i mam duzo wolnego czasu. Zainteresowalem sie   roslinami cytrusowymi:D i swiadomym snem  dlatego nie bylem tutaj aktywny. Swiadomy sen  jest ciekawszy  i   ekran nie potrzebny:D  .Wracajac do pytania to panasonic odtwarza  znacznie wiecej plikow  filmowych niz wspomniany telewizor marki LG.Przykladowo  oled LG nie odtwarza plikow TS a panasonic bez problemu(sprawdzalem).Jesli chodzi o pliki  filmowe  to sprawdzalem na ponad 100 plikach filmowych  hd , panasonic odtworzyl wszystko.

Jesli jednak ktos ma  bardzo duze wymagania i telewizor  musi koniecznie odtworzyc kazdy plik filmowy to trzeba kupic hdplayer  czyli zewnetrzne pudeleczko za  300 zl

Edytowane przez grundig

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2017 o 11:02, grundig napisał:

Jesli jednak ktos ma  bardzo duze wymagania i telewizor  musi koniecznie odtworzyc kazdy plik filmowy to trzeba kupic hdplayer  czyli zewnetrzne pudeleczko za  300 zl

Nie mam wymagań odnoście nie wiadomo jakich plików, ale jeśli tv z 2016 ma problem z odtworzeniem jednego z najpopularniejszych formatów w jakości którą się reklamuje że odtwarza bez problemu to coś jest nie halo.

Dnia 18.04.2017 o 15:52, redford1974 napisał:

Panasonic nie czyta formatów audio DTS-HD MA i DOLBY ATMOS i pewnie dlatego wam film klatkuje , w programie tsMuxer spróbuj zmienić kontener z mkv na m2ts i zrobić downconvert DOLBY ATMOS do DOLBY DIGITAL ( wyciągnąć rdzeń dźwięku )

Wydaje mi się że to też nie to bo:

- dzwięk leci przez kino a ampli to onkyo 656 więc bez problemu to odtworzy do tego dzwięk jest czysty a przycina obraz, film który odpalałem był nagrany jako DTS-HD.MA.5.1

 

Kolejna sprawa. Mam większość filmów w wersji wielojęzykowej tylko nie mogę zmienić lektora np. na angielskiego. Wciskam na pilocie OPTION/ konfiguracja video/ multi audio i jedyne co mam to Polski1 (Dolby D Dookólny). Też powoli zaczynam żałować że kupiłem ten TV. Jasne że obraz to najważniejsze kryterium w przypadku telewizora no ale jednak funkcjonalność i możliwości multimedialne też są ważne.

Edytowane przez Vergil
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o  wybor  lektora to albo cos zle robisz lub plik filmowy jest zle zrobiony. Wybor lektora  dziala  bez problemu w starszych i nowych telewizorach czyli np st50.Przyklad na zdjeciach. Ten sam  film z lektorem polskim i angielskim. Z lektorem angielskim   i rosyjskim tez dziala tzn  mozna  wybrac lektora.

http://zmniejszacz.pl/zdjecie/2017/4/20/8004958_DSC_0025.jpg

http://zmniejszacz.pl/zdjecie/2017/4/20/8004983_DSC_0028.jpg

http://zmniejszacz.pl/zdjecie/2017/4/20/8005064_DSC_0031.jpg

 

 

 

Edytowane przez grundig

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W menu mam dokładnie wszystkie te opcje oprócz "zmień proporcje obrazu". Koło 15 filmów i drugie tyle odcinków seriali zle zrobionych? Po naciśnieciu OK na funkcji multi audio wydaje mi się że powinna rozwinąć się lista z wyborem lektora, a u mnie w każdym przypadku czy to film czy serial jest tylko Polski1 i żadnej innej możliwości wyboru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W czasie   filmu naciskam na pilocie przycisk option, konfiguracja  video,ok multi  audio  moge zmienic lektora.

Pamietam ze mialem jakis problem z jednym filmem pomogla zmiana rozszerzenia  pliku na avi lub mkv.Sprawdz czy bedzie poprawa.

Edytowane przez grundig

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmiana rozszerzenia nic nie dała, nadal brak wyboru lektora ( w sumie teraz spojrzałem że angielski lektor to dts hd-ma którego tv nie obsługuje jak twierdzi redford1974, ale skoro tak i leci ten gorszy dolby digital to z czym jest problem?). Jakie urządzenie powinienem dokupić by móc normalnie oglądać filmy 4k z dts hd-ma, a w przyszłości jak dokupie sufitowe też atmos? Na razie tv podpiety do kina z onkyo 656 więc nie wiem czemu się krztusi skoro jedyne jego zadanie to wyświetlić obraz bo dzwięk leci z głośników kina.

Edytowane przez Vergil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam . Spróbuj w programie tsMuxer odfajkować wszystkie ścieżki audio i zostawić tylko sam obraz w kontenerze m2ts , zobaczymy czy poradzi sobie z samym obrazem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem ten program i film bez dzwięku działa bez zarzutu. Nic się nie ścina przez około 10 minut w różnych częściach filmu ( chociaż mam wrażenie że jakość nieco spadła ale może jestem już nieco cięty na ten problem i szukam na siłę dziury w całym).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jakieś rady jak to można poprawić? Film bez dzwięku działa bez zarzutów, z dzwiękiem tnie się niemiłosiernie natomiast sam dzwięk jest w porządku.Tv podpięty pod amplituner a ten do głośników więc telewizor nic nie musi działać w tej kwestii, da się jakoś oddzielić by tv wogóle nie zajmował się dzwiękiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2016 o 23:20, ivymike10mt napisał:

Przy 100 Hercowej matrycy w 3D trzeba podzielić odświeżanie o połowę.

Więc w aktywnym 3D było by 50Hz. To podobno nie ma sensu.

Pewnie dlatego CX680 nie posiada wyżej wspomnianego 3D.

Ale niech ktoś mnie poprawi jak się mylę..

On ma 120Hz nie sto.

Dnia 31.08.2016 o 22:12, rutin napisał:

Przymierzam się do zakupu TV Panasonica serii DX750 lub CX750. Czy wato wybrać serię z tego roku? CX750 jestem zainteresowany z uwagi na szersze kąty widzenia (matryca IPS), TV nie będzie oglądany na wprost, ale pod pewnym kątem.  

To matryca va nie ips.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 6.10.2016 o 10:45, Xisiek napisał:

Miałem w domu na testach 755c w 50 calach i Panasonica CX680 oraz CX700, jeżeli chodzi o jakość obrazu Sony był jak z innej epoki - nie chodzi o rozdzielczość, ale przede wszystkim o kolory i kontrastowosc obrazu. Do tego Sony miała dużo gorsze Kąty boczne, co dodatkowo pokazuje jak stary panel tam był zainstalowany. Sony natomiast znakomicie wyostrzal materiał 720p z USB i miał nieco lepsza ostrość i plynnosc obrazu ruchomego. 

Testy praktycznie wszystkie chwala każdy jeden tv, który jest testowany. Polecam zawsze aby przed kupnem ocenić własnym okiem czy obraz nam leży czy nie. 

PS. Kupowanie pod koniec roku 2016 modelu z 2015 jest ryzykowne - można kupić tv z zwrotów/ekspozycji.

Może miał lepszy uplynniacz ale raczej samsung rządzi w tej kwestii.

Kąty to panel:

- va = słabe

Ips- lepsze od va.

;)

Dnia 21.10.2016 o 17:19, Xisiek napisał:

750 nie ma takich atutów aby "mieć spokój na parę lat" vs. 700. Myślę, że przeciętny użytkownik znacznie bardziej skorzysta z lekko mniej refleksyjnego ekranu 700 tki niż z tych 120Hz matrycy, a i wyższy kontrast to miły argument.

Poraz kolejny powielacie błędy niczym głuchy tel.

700 to może być np: żołnierzy, albo zł w portfelu...Model proszę, bo nie zapominajmy, że był jeszcze najlepszy model o jasności 640cd/m2 , innym podświetleniem niż 50" a imię jego....

CX700 55" z 2015.

DCI 89% i ciągnie hdr online, nie wiem jak po kablu hdmi(?)

Dnia 2.12.2016 o 07:33, KUBSIOL napisał:

Witam,

 

Właśnie jestem na etapie kupna TV pod PS4. 

 

Zostały mi dwa między którymi dokonam wyboru

Samsung 60KS7000 

oraz właśnie Panasonic DX750.

 

Jednak tu mam kilka pytań. Testujecie 55" którego w necie znaleźć nie mogę. Wszędzie 50 lub 58 (chcę właśnie ten 58"). Czy 58DX750E to dokładnie to co powyżej testowane tylko 3" większy?

Spotkałem się też z zupełnie innymi nogami - takie półokrągłe łączone na środku albo na skraju tv. Ale tam oznaczenie to DX750B. Czy literka na końcu oznacza inny typ nogi? Kolor? etc?

Nie chcę wtopić i kupić coś innego niż tu testowane.

W tej chwili 58DX750E to prawie 6k pln. Za 500pln więcej mam Samsunga 60". Ale po testach skłaniam się ku Panasonic.

Nie ma 55", redakcja się zagalopowała bo to nowość te 58" i raczej z przyzwyczajenia napisali 55" ;)

Lit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, christoff.w napisał:

CX700 55" z 2015.

DCI 89% i ciągnie hdr online

Możesz to rozwinąć? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2016 o 14:21, KARTON napisał:

a jak ma się DX750 w stosunku do LG serii UH? czy Samsung serii KS ?

Ponawiam pytanie.

Szczególnie 55" ks7000 vs 58" dx750 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ponawiam swoje 2 posty wyżej.

PS> A wiesz, że testy obu ks7000 i dx750 masz na portalu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2017 o 10:39, Xisiek napisał:

Możesz to rozwinąć? 

No że wyświetla całkiem fajnie hdr, może jasność nie jest oszalamiajaca ale jest nieźle.

Dci to pokrycie palety kolorów, przecież o tym wiesz...(?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, christoff.w napisał:

No że wyświetla całkiem fajnie hdr, może jasność nie jest oszalamiajaca ale jest nieźle.

Jakim cudem wyświetla skoro nie ma wsparcia/dekodowania HDR'u ? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
9 minut temu, Xisiek napisał:

Jakim cudem wyświetla skoro nie ma wsparcia/dekodowania HDR'u ? :D

Nie wiem...może tak duża paleta DCI ma na to wpływ + dobra jasność? (640dc/m2)

Może nie do końca kompatybilność = logo hdr ma na to wpływ? 

Magic! :D

 

Ps.a może to tylko tak wykręcona w górę natywna treść 4k uhd? 

Filmiki puszczam z youtuba i jest tam napisane że treść uhd hdr i ładnie to gra/wyswietla.

Poza tym treść hdr to:

"Obraz HDR (ang. High Dynamic Range image) – obraz o zakresie jasności (luminancji) porównywalnej do zakresu jasności widzianego przez człowieka. Zakres jasności definiowany jest jako stosunek najjaśniejszego punktu na obrazie do punktu najciemniejszego."

Droga dedukcji konkluzja jest taka, że jeśli tv ma dobrą jasność i poszerzoną palete barw to powinien wyświetlić treść HDR , przecież to nie jest jakiś specjalnie kodowany sygnał tylko treść i albo tv sobie z nią poradzi albo nie.

Tak samo jak różne tv dają radę z pewnym standardem jak 10bit czy hdr10 pomimo, że sobie ponazywali swoje inaczej (Dolby vision, itd itp) ale mogę się mylić, bo czytam o tym od kilku tyg dopiero. ;)

Edytowane przez christoff.w
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj mylisz się, mylisz. Z modeli 2015 roku 4K tylko CX800 otrzymał łatkę umożliwiającą zdekodowanie i poprawne odtworzenie HDR'u.

PS> A co do tego, że oglądasz HDR na youtubie, którego nawet część tv z HDR10 czy DV nie obsługuje, to jest dokładnie to samo jak ktoś na zwykłym bmw przypnie sobie znaczek M Power. Znaczek będzie ale osiągi się nie zmienią.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

I jeszcze jedno, moją teorię choć zapewne nie słuszną potwierdzają sami producenci jak lg oznaczając logiem HDR swe telewizory, które tak naprawdę nie są w stanie wyświetlić hdr, bo nawet nie mają loga hdr premium co wyznacza standard i konieczne minimum (10bit paleta DCI conajmniej pokryta w 90% i jasność minimum 1000cd/m2) wyznaczonyy przez UHD Alliance i innych speców z Europy i zza oceanu.

A więc co oni próbują nam wcisnąć a szczególnie LG ze swoimim IPSami 3K o jasności księżyca w " rogaliku"???

To jest dopiero kit, a tyle ludzi to łyka.

Stąd moje podejrzenie, że logo logiem a możliwości tv swoją drogą...No chyba, że jest jakieś specjalne kodowanie i blokada swego rodzaju jak po kablu hdmi i jak odbiornik nie ma "klucza" to ze źródłem (material uhd hdr) się nie "dogada"!? ;)

8 minut temu, Xisiek napisał:

Oj mylisz się, mylisz. Z modeli 2015 roku 4K tylko CX800 otrzymał łatkę umożliwiającą zdekodowanie i poprawne odtworzenie HDR'u.

PS> A co do tego, że oglądasz HDR na youtubie, którego nawet część tv z HDR10 czy DV nie obsługuje, to jest dokładnie to samo jak ktoś na zwykłym bmw przypnie sobie znaczek M Power. Znaczek będzie ale osiągi się nie zmienią.

A gdzie, po czyjej stronie leży problem?

Na yt nie ma prawdziwego materiału HDR? No chyba wolne żarty?!! :D

 

Ps.tak najprościej to może możemy wyświetlić pół hdr, no bo coś tam się wyświetla do cholery! :D

;)

45 minut temu, Xisiek napisał:

Ja ponawiam swoje 2 posty wyżej.

PS> A wiesz, że testy obu ks7000 i dx750 masz na portalu?

Testy obu tak, ale który wybrać oto jest pyt. Który lepsiejszy?!? ;)

Edytowane przez christoff.w

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...