Skocz do zawartości
Maciej Koper

Philips PUS6561 TEST - UHD 4K 120Hz Android TV

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

mam pytanie do posiadaczy tego telewizora.

Czy działa na nim Miracast lub jest jakiś sposób na przesyłanie obrazu z laptopa lub tabletu z windowsem (w czasie rzeczywistym)?

Przesyłanie z androida działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Sonym działa, musisz tylko zainstalować przeglądarkę Chrome w laptopie i wybrać opcję Przesyłania. Zmieniasz tam opcję "przesyłaj kartę" na "przesyłaj ekran", minimalizujesz Chroma, i masz przesyłanie pulpitu. Spróbuj, na Philipsie też powinno to zadziałać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie chodzi o Windows 10, który ma wbudowaną możliwość sparowania z wyświetlaczem drogą bezprzewodową. Windows 10 rozpoznaje Phlipsa i się z nim paruje, jednak nie jest on w stanie przesłać obrazu do telewizora. Wertowałem chyba wszędzie, łącznie z instrukcją Philipsa i brak jakichkolwiek informacji na ten temat (o Androidzie jest i z telefonu przesyłam obraz).

Na YT można znaleźć ogromną ilość poradników traktujących o parowani Win10 z telewizorami Smart i telewizory innych producentów nie mają z tym najmniejszego problemu. Jest to intuicyjne i uruchamiane przy pomocy kliku kliknięć pilota/myszki.

Na zagranicznym forum znalazłem informacje o poprzedniku tegoż Philipsa, że standard Miracast występował w materiałach reklamowych produktu i okazywało się, że telewizor tego nie wspiera. Dlatego szukam osób którym udało się w jakikolwiek sposób (najbardziej zależy mi na tym WIn10) przesłać obraz z laptopa do TV.

Czyżby ten telewizor również miał z tym problem? Dla innych osób być może jest to niepotrzebne, jednak dla mnie jest to funkcja kluczowa i wybrałbym po prostu telewizor innego producenta... Skusił mnie ten cały ambilight. Telewizor ogólnie super, jak dla laika, tylko to przesyłanie z laptopa boli strasznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Spróbuj metody proponowanej przeze mnie. Musi zadziałać, Android to Android :P

Generalnie ani Sony, ani Philipsy nie bardzo chcą współpracować przez Miracast, rozwiązaniem proponowanym przez Google w przypadku telefonów jest aplikacja Google Home, która przesyła obraz przez Wi-Fi. Tak samo telewizor i komputer muszą być w tej samej sieci Wi-Fi, aby to zadziałało.

Edytowane przez JarekWML
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Sprawdziłem, rzeczywiście działa i to bez problemu. Zawsze siedziałem na Firefoxie i nie wiedziałem, że Chrome ma taką funkcję.

Fajnie by było jednak, gdyby to co dzieje się na samym pulpicie Windowsa było również możliwe do przesyłania, jeżeli ktoś ma jakieś porady to chętnie sprawdzę.

Dzięki JarekWML za pomoc i pozdrawiam.

Edytowane przez mrugal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Zaznacz opcję przesyłania pulpitu, i zminimalizuj Chroma, najlepiej kombinacją klawiszy alt+tab. Następnie odpal Pasjansa i układaj na większym ekranie, ciesząc się ogromnymi pikselami :) To zadziała dokładnie tak jak chcesz.

Zauważyłem jednak, że opóźnienie przy przesyłaniu jest na poziomie starego dobrego Miracasta, więc nie brałbym się za granie przy przesyłaniu bezprzewodowym. Do grania tylko przewody ;)

Edytowane przez JarekWML

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xsiu (czy jak mu tam) robi na forum Gmer/Koper/PMCOMP za nową gwiazdę naszej sceny AV.

Linia PHILIPS 6561 jest znowu dostępna w EURO / MSH. Na TV 6561 mamy nadruk - marzec 2017. To znakomite ekrany natywnie 120 Hz, doskonale radzące sobie z video BluRAY 1080/24 FPS.  W ciągu jednego tygodnia dostawy w ilości 1,5 tyś szt. zostały sprzedane w Polskiej sieci EURO RTV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś posiada ten TV w domu a nie jest jakimś fanbojem danej marki?

Aktualnie zastanawiam się nad Samsungiem KU6400, a tym Philipsem. 

Cyferki, specyfikacja przemawia we wszystkim za Philipsem. Czytałem zagraniczne testy specyfikacji i każda cyferka po stronie Philipsa jest zdecydowanie lepsza i większa. Ale czy w rzeczywistości ma się to jakoś na przełożenie? Czy polecacie kupno tego TV? Czy lepiej tego Samsunga?

Samsunga widziałem w akcji i to sprawdzona marka. Obraz żyleta, dźwięk robił zdecydowanie wrażenie jak na TV. To też się liczy. Ma ktoś jakieś porównanie między tymi TV? 
Ten Philips mnie interesuje ale czytając różne fora ludzie mają z nim problemy jakieś, dlatego boje się go kupić, bo nie kupuje TV na 5 lat a na więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz masę opinie na temat tego Philipsa na forum, poczytaj i będziesz wszystko wiedział. Upraszczając Ci nieco, bardzo dobrze robisz, że znalazłeś sobie coś alternatywnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie czytałem czy te forum czy Wasze konkurencyjne. Tam jedna osoba ciągle pisze o TLC, Philipsach, itp. Możliwe że chłopak siedzi w tematykach TV, bo faktycznie specyfikacja tego Philipsa jest zdecydowanie lepsza od Samsunga. Były też posty, które naprawdę chwalą tego Philipsa, ale większość postów jest negatywna.

Po drugie nigdzie nie widze testu KU6400, a testy o Philipsie z Waszego forum i konkurencyjnego są rewelacyjne i rekomendujecie go.

Dlatego mam ogromny mętlik w głowie, bo gdyby nie te posty brałbym Philipsa od razu. Lecz po tych opiniach boje się, bo TV to nie zabawka na 4 lata. Chciałbym aby się ktoś wypowiedział, kto ma ten TV w domu, lub też miał, widział przed dłuższy czas, ma może tego Samsunga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiki to nie żaden chłopak, tylko zawodowy handlarz który sprzedaje głównie Philipsa i wciska go wszystkim na swoim forum. Wszystko masz tak dokładnie napisane, że nie wiem gdzie mozna miec wątpliwość.  Poczytaj sobie posty kolegów co mieli styczność np. Fjubens'a czy MasterBialy.

PS. A tak w ogóle zacznij od bazy wiedzy i artykułu IPS vs. VA.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to ma małe znaczenie czy jest IPS czy VA. Najbardziej zależy mi na obrazie, na 4K. Czy czerń jest lepsza czy gorsza to nie ma znaczenia. Znaczenie ma wyświetlany obraz, ruch w oglądaniu sportu np piłki nożnej i jakość wykonania, by potem nie robiły mi się jakieś pasy wielkie widoczne czy artefakty.

Jeżeli na tym philipsie czerń nie jest najwyższych lotów lub biel to bym jakoś to przeżył kosztem obrazu żylety, itp w porównaniu do tego Samsunga 6400 z matrycą SVA (VA jest gorsze zakładam od SVA)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, rafallo777 napisał:

Dla mnie to ma małe znaczenie czy jest IPS czy VA. Najbardziej zależy mi na obrazie, na 4K. Czy czerń jest lepsza czy gorsza to nie ma znaczenia. Znaczenie ma wyświetlany obraz, ruch w oglądaniu sportu np piłki nożnej i jakość wykonania, by potem nie robiły mi się jakieś pasy wielkie widoczne czy artefakty.

Jeżeli na tym philipsie czerń nie jest najwyższych lotów lub biel to bym jakoś to przeżył kosztem obrazu żylety, itp w porównaniu do tego Samsunga 6400 z matrycą SVA (VA jest gorsze zakładam od SVA)

Widzisz w tym cały kłopot, że niski poziom czerni przekłada się w bardzo dużym stopniu na całościowy odbiór jakości obrazu. Drugim czynnikiem jest jeszcze jasność, a dokładniej zależność pomiędzy tymi dwoma zmiennymi, która finalnie daje coś co zwie się kontrastem. Więc obrazu żylety jak to ująłeś nie uzyskasz nie posiadając tych cech.

Philips ma 120Hz upłynniacz na papierze, w praktyce niestety nie bardzo to widać, poza tym jest problem z wysterowaniem jak donoszą "zadowolenie" posiadzacze lub byli posiadacze. Poczytaj sobie, naprawdę jest tego duzo.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety to 120hz to tylko na papierze. A czerni praktycznie nie ma. Ambilight pomaga. Ogólnie tv ok, ale za tą cenę można poszukać czegoś na matrycy va.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba macie rację. Po drugie odezwała się kobieca intuicja w domu :)

Gdy tak po prostu wypaliłem z tekstem, że może Philipsa kupić TV to od razu zostałem sprowadzony na ziemię i tylko LG, Samsung i ewentualnie Sony, innych wynalazków nie chce widzieć :)

W sumie z drugiej strony do kogo nie zajdę to albo LG albo Samsung. Panasa widziałem tylko u jednej osoby, Sony u nikogo chyba a o Philipsie nikt nawet nie wspomina, że są jeszcze takie TV (ostatni raz do czynienia miałem z Philipsem wtedy gdy jeszcze robili kineskopy)

Bardzo mi się podoba Ambilight - widziałem na YT przy filmach czy grach. Naprawdę to robi wrażenie, chociaż z drugiej strony nie wiem czy by mi się to nie znudziło? Wrażenie filmik z YT w warunkach domowych zrobił na mnie takie wrażenie, że kopara mi opadła. Zakładam, że widząc to na żywo u kogoś byłoby zdecydowanie lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2017 o 08:03, rafallo777 napisał:

W sumie z drugiej strony do kogo nie zajdę to albo LG albo Samsung. Panasa widziałem tylko u jednej osoby, Sony u nikogo

Z powyższego cytatu wynika, że marketing potrafi czynić cuda :lol:. Wyboru moim zdaniem należy dokonywać świadomie, na podstawie rzetelnych informacji o planowanym zakupie. Uważam, że za jakość się płaci, a często jest to powiązane właśnie z marką jak w tym przypadku Sony czy Panasonic.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2017 o 08:03, rafallo777 napisał:

Bardzo mi się podoba Ambilight - widziałem na YT przy filmach czy grach. Naprawdę to robi wrażenie, chociaż z drugiej strony nie wiem czy by mi się to nie znudziło? Wrażenie filmik z YT w warunkach domowych zrobił na mnie takie wrażenie, że kopara mi opadła. Zakładam, że widząc to na żywo u kogoś byłoby zdecydowanie lepiej.

Źle zakładasz, ambilight na żywo zazwyczaj wygląda dużo zwyczajniej i przeciętnie niż na filmach. Poza tym musisz sobie odpowiedzieć jedno bardzo ważne pytanie - czego chcesz - czy dobrego tv, czy mrugających światełek. W Philipsie masz tylko jedno. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
1 godzinę temu, Xisiek napisał:

Źle zakładasz, ambilight na żywo zazwyczaj wygląda dużo zwyczajniej i przeciętnie niż na filmach. Poza tym musisz sobie odpowiedzieć jedno bardzo ważne pytanie - czego chcesz - czy dobrego tv, czy mrugających światełek. W Philipsie masz tylko jedno. 

 

Ambilight na filmikach pokazowych zawsze świeci podczas koncertów albo specjalnie przygotowanych próbek z różnymi akcjami zazwyczaj w jednym kolorze po danej stronie żeby pokazać doświecenie.

W dodatku 6561 jest bardzo gruby i nawet na wieszaku Slim wyjdzie przynajmniej 16 cm od ściany, co już powoduje, że TV nie przylega do ściany i Ambi nie ma prawa powiększać ekranu, bo widać, że jest daleko i tak TV wysunięty.

To generalnie w zamyśle jest fajne i mając Philipsa nie wyłączałem Ambilight, chętnie bym przygarnął u siebie w TV, ale podobne zastosowanie ma po prostu oświetlenie za telewizorem (bias lighting) poprawiając czerń i redukując zmęczenie oczu.

W filmach Ambilight jednak często oddaje kolory inne niż można by nawet oczekiwać. Na pewno nie jest to też kwestia ważniejsza od obrazu i sprawnego działania TV.

Dosyć ważne też aby ściana była biała, co prawda Ambilight dostosowuje kolory do podanego w menu koloru ściany, ale na białej efekt jest lepszy niezależnie od tego ustawienia.

Edytowane przez Fjubens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehh ja mam tak samo rafallo777, wybrałem wstępnie tego philipsa i Samsunga 6470.

Ten Philips przez te negatywne opinie raczej odpada, Samsung znowu 50Hz i ludzie piszą, że do sportu za słabo, ale tak patrzę szukam i nie widzę nic co by miało 'dobre' parametry :(

Polećcie panowie coś konkretnego do oglądania sportu w podobnej cenie co te dwa.

Powiedzmy do 4 tysięcy, pewnie czytacie takich postów mnóstwo i macie już dość, ale człowiek, który nie jest znawcą naprawdę ma baaardzo trudny wybór. Czytam o tych wszystkich parametrach, matrycach, cloudingach, bandingach, porównuje na display, ale Was i tak nie dogonię, więc liczę na pomoc i podpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Grinm napisał:

Ehh ja mam tak samo rafallo777, wybrałem wstępnie tego philipsa i Samsunga 6470.

Ten Philips przez te negatywne opinie raczej odpada, Samsung znowu 50Hz i ludzie piszą, że do sportu za słabo, ale tak patrzę szukam i nie widzę nic co by miało 'dobre' parametry :(

Polećcie panowie coś konkretnego do oglądania sportu w podobnej cenie co te dwa.

Powiedzmy do 4 tysięcy, pewnie czytacie takich postów mnóstwo i macie już dość, ale człowiek, który nie jest znawcą naprawdę ma baaardzo trudny wybór. Czytam o tych wszystkich parametrach, matrycach, cloudingach, bandingach, porównuje na display, ale Was i tak nie dogonię, więc liczę na pomoc i podpowiedzi.

Najwięcej by Ci powiedziało porównanie w jednym sklepie tych dwóch TV obok siebie i dwa pendrive'y z fragmentem takiego samego meczu (jakiś HD taki normalny, nie żadne próbki 4K, bo mija się to z celem). Nie jest to wbrew pozorom zabieg unikalny ani udziwniony, bo i w Euro i w MM widziałem jak pracownicy targali po dwa TV i podłączali dla klienta do porównania.

Philips może mieć 120Hz, ale może się okazać, że wcale nie jest tak kolorowo z odwzorowaniem ruchu w piłce nożnej. 

Przy tym ważne żebyś się upewnił, że na Philipsie jest Clear LCD włączone i PNM Off albo Minimum, bo generalnie Minimum zbyt agresywny jest w filmach, ale w sporcie trochę inna specyfika może być i a nóż lepiej to wypadnie niż na 'Off'.

Aczkolwiek wiele osób oddawało Philipsy 6561, pierwotnie kupione do sportu z uwagi na okropny banding na wielu sztukach, rekordzista na drugim HDTV 4 różne sztuki wymieniał i zawsze banding przeszkadzał w meczach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, nie za bardzo mam czas i ochotę na reklamowanie/oddawanie kilka razy tv, więc pewnie ten philips odpada. Pytanie jakie są alternatywy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem użytkownikiem modelu Philipsa z 2015 roku. Jak go kupowałem to się zastanawiałem czy kupić Philipsa czy Sony. Zależało mi na Androidzie, więc inne firmy odpadły. Zarówno Philips jak i Sony w tym czasie działały na Androidzie 5.1 ale były zapowiedziane aktualizacje Androida 6.0. Też widziałem filmiki Ambilight na youtube i to przechyliło szalę na korzyść Philipsa. To był błąd który kosztował mnie sporo pieniędzy i nerwów. 

Jak to wygląda teraz? Philips się wycofał ze swoich obietnic i TV ma dalej starego Androida 5.1 a tamte modele Sony mają już od dawna 6.0 i mają zapowiedzianą aktualizację do Androida 7.0. Błędy w oprogramowaniu Philipsa jak były, tak są, podczas gdy Sony większość bolączek naprawiło. 3D w Philipsach nie działa od początku i nigdy nie zostało naprawione. Dźwięku 5.1 w aplikacjach Androida nie ma (to dopiero wprowadził Android 6.0), aplikacje wyświetlają się nadal w 720p (na telewizorze fullhd), część z nich po aktualizacjach działa gorzej niż kiedyś (np Plex, Youtube), też pewnie z tego względu że cały TV siedzi na starym Androidzie.

Ambilight mi się już opatrzył, nie robi praktycznie żadnego wrażenia, natomiast trzeba przyznać jedno - faktycznie mniej się męczy wzrok podczas oglądania (ale to można osiągnąć kupując jakiekolwiek podświetlenie i umieszczając je za TV).

Support Philipsa praktycznie nie istnieje i dla mnie ta firma jest spalona. Robią dobre TV pod względem cena/jakość obrazu, ale co z tego skoro ich używanie to mordęga, ze względu na wieczne problemy z oprogramowaniem. Tego w żadnej recencji nie przeczytacie, bo recenzent testuje TV przez kilka dni i nie widzi jak wygląda podejście producenta do naprawiania błędów w dłuższym okresie czasu. W Philipsie tego w ogóle nie ma, to się w pale nie mieści co ta firma wypuszcza jako oficjalne update'y. Były aktualizacje, które uniemożliwiały oglądanie TV naziemnej, powodowały zawieszanie się pilota kilka minut po włączeniu się TV, psuły kolor czerwony (był wyświetlany jako fioletowy) itd. To jest nie do pomyślenia w XXI wieku. Kto nie widział nie uwierzy... 

Omijać z daleka TV tej firmy i zwalczać ogniem.   

  • Lubię 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny "zadowolony" klient :(

PS> Dzięki efel, że ostrzegasz innych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie, czy jest jakiś sposób na szybkie wyświetlenie informacji o wyświetlanym programie ?

Chciałbym informacji takich jak w samsungach po przytrzymaniu guzika >info< przez 10s.

hd/sd

5.1 - stereo

siła sygnału

itd

Czy można uzyskać też informacje o wyświetlanym obrazie w netflixie?

z góry dziękuję i pozdrawiam

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

czym się różni 49PUS6551 od modelu omawianego w teście na pierwszej stronie? Sorry, że zamieszczam pytanie w dwóch tematach ale nie wiem do, którego ten model ma bliżej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...