Skocz do zawartości
Maciej Koper

Philips PUS6561 TEST - UHD 4K 120Hz Android TV

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 16.09.2016 o 12:58, Xipe_Totec napisał:

Witam! dzieki waszej pomocy zakupiłem Philipsa 49PUS6561/12 i napisze pare słow na temat uzytkowania -  jako laik w sprawach technicznych proszę o wybaczenie jesli cos pomieszam. Mile widziana też  pomoc, bo mam troche z nim problemów. Czytałem sobie ten test i oto co zauwazam (telewizor mam 2 dni) - sygnał cyfrowy polsat HD:

1.Na podstawowym sofcie - wgranym przez firme - choc testowałem tylko Youtuba- ciągłe zawieszki i komunikat "program nie odpowiada" - 1 filmik i zawieszony.. pomagał tylko reset telewizora. W nocy zrobiłem aktualizację do najnowszej wersji i na razie jest ok... zobaczymy. Jakis gosc w Philips zalecił mi wyłączenie UHD i bedzie działać. Jak bedzie wtedy z obrazem?

2. Złącza HDMI. Dwa pierwsze skierowane ładnie w dół są w wersji 2.0a i... nie działał mi dźwięk z dekodera tv satelitarnej. Musiałem podłaczyc do złączy skierowanych w bok na obudowie i niechlujnie to wygląda. Ponoć mam zmienic ustawienie na portach i WYLACZYC w nich sygnał na 4k? Popróbuję, ale czy to nie odbije sie negatywnie na obrazie? Wiem ze nie ma 4k z tego dekodera przeciez, ale jakies tam skalowania beda?Jakis gosc w Philips zalecił mi wyłączenie UHD i bedzie działać. Jak bedzie wtedy z obrazem?

3. Rozmycia - Ustawiłem obie opcje:

  • Perfect Natural Motion (PNM) - na maksa
  • Clear LCD- włączone

Mimo to ogladałem sobie 9 kompanie i w momentach scen z kamerą ruchomą zza pleców np, widziałem smużenie i powstawanie dziwnych "kwadracików". To samo w niektorych reklamach, innych filmach. Mimo właczenia max opcji. Może zmniejszyc kontrast jak radzicie w teście? Myslalem ze te matryce 120 eliminuja takie cuda.... :(

4. Czasem telewizor próbuje sie sam wyłaczyć. trzeba kliknac ok zeby dalej oglądać. Nic nie ustawiałem w menu dotyczącego czasowego wyłaczania.

5. Dawno nie kupowałem telewizorów - a tu nie ma w srodku instrukcji za wyjatkiem instr bezpiecznego uzytkowania, gwarancji i szybkiego urochomienia... chcesz cos sprawdzić? trzeba miec PDF pod ręką. Oszczędności.... eh. Kupi babcia TV i niech sama szuka instrukcji. młodzi dadzą rade, ale co z tymi co są na bakier z netem? Ale ponoc teraz to standard

Na razie tyle problemów - obraz ładny, mecze oglada sie fajnie, choć akurat 1 mecz na nim to miazga z Legii XD ;)

Dzwięk też ładny, do tego ambilight - kazdy kto widział był zachwycony. Te wszystkie aplikacje to taka mnogośc, że z czasem dopiero do tego usiądę. Na razie oglądam zwyczajnie, co mi wystarcza. Tylko to smużenie. To w sumie jedyna uwaga powazna, no i moze Youtube, ktore bardzo chciałem by działało bez zarzutu, a tu taki zgrzyt.

Potestuje dalej.

 

 

Dużo nie pomogę a raczej dołączę się do kilku powyższych pytań.

4. Z tego co wiem to każdy nowy TV ma fabrycznie ustawione automatyczne wyłączenie bodajże po 4h - jeżeli tego nie przestawiałeś to poszukaj, może to pomoże :)

A teraz już tylko dodatkowe pytania :)

Po aktualizacji Youtube nadal Ci się zawiesza?

I co do tych kwadracików to faktycznie jest z tym problem..
Porównywałem Philipsa 55PUS6561 i Samsunga SUHD UE49KS7000S (oba 100 hz)
Odpaliłem sobie na obu Hobbita FHD z pendrive, 
Na obu TV obok głów w dynamicznych scenach pojawiają się takie "drgające kwadraciki" i to naprawdę widać nawet oglądając z 3 metrów. Na Samsungu co prawda było to dużo mniej widoczne ale też było z tym, że nie wiem czy to przez to, że samsung był 6 cali mniejszy czy przez to, że jest "lepszy". 
Te same kwadraty widziałem już wcześniej (w innym sklepie) gdy na tym modelu Philipsa był włączony spot 4K (oryginalny Philipsowski)  
Laseczka sobie biegnie i koło głowy i nóg pojawiają się takie kwadraciki (drgające) więc pytanie czy to jest efekt smużenia czy ma to jakąś inną nazwę? 
Jeżeli chodzi o ustawienia to były to ustawienia fabryczne, później jeszcze ustawiłem w opcjach maksymalne upłynnianie i było to samo. 

Później porównywałem kolory, 
i jeżeli chodzi o podświetlenie matrycy to samsung zniszczył równomiernością, jak wrzuciłem cały kolor zielony (co prawda samsung tak jara, że zamiast zielonego był seledynowy nawet na prawie maksymalnie zmniejszonej jasności) ale nie miał żadnych odbarwień i to robiło wrażenie. 
Jeżeli chodzi o Philipsa to moim zdaniem Ok, kolory nawet mi się podobały, stonowane - nie jaskrawe jak u samsunga, dosyć realistyczne mimo braku kalibracji ale... zielony i biały jeżeli chodzi o tą równomierność podświetlania wypadły fatalnie - zielony i biały miały wręcz takie ciemnobiałe i ciemnozielone plamki i to nie mówię tutaj o bokach/rogach (bo to jeszcze mogę zrozumieć) ale były one wszędzie. Nie jestem ekspertem i sądze, że nie mam jakiegoś sokolego oka a mimo to było to bardzo widoczne. Kolory były wręcz brudne. 
Testowałem tylko po 1 egzemplarzu - czy jest szansa, że jeżeli wezmę inny egzemplarz tego samego modelu Philipsa efekt tej nierównomierności podświetlania może być mniejszy? Czy generalnie te Philipsy tak mają? 


Czerni nie porównałem bo był to mega oświetlony sklep więc nie było sensu.


Ktoś coś odpisze? Doradzi? :)
To 100 HZ jest wgle coś warte?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedz☺ potestowalem YouTube i po ostatniej aktualizacji juz jest dobrze.nic się nie zawiesza.

4k oglądane z youtube miażdży jakością. .. szkoda ze nie ma takiej tv.

kwadraciki i smuzenie wokół poruszających się obiektów występuje tylko w przypadku kamery w ruchu, która rejestruje obiekt w ruchu. Jeśli kamera jest statyczna, a obiekty się poruszają,  rozmycie naturalnie nie ma. Zmniejszylem kontrast jak na teście na początku tematu i jest lepiej. Da się żyć. 

Jakoś nie widzę różnicy w tych 120 Hz matrychach, choć mecze wyglądają bardzo ładnie. No bo ambilight i duży ekran pewnie????

od nowej aktualizacji telewizor nie ma usterek i obsługa jest komfortowa. 

Edytowane przez Xipe_Totec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

49PUS6561 jest za 3 099 i dają w EURO klawiaturę LogiTecha k400+ (169 zł).

Wtedy TV wychodzi za 2930 zł.

Porównywany z nim Sam 49KS7000 kosztuje 4998 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh 2015 dzięki za cynk. Zamówiłem go w oleole.pl w piątek, bo była promocja 3199zl zamiast 3499zl w Euro, choć wolałbym w Euro, bo można go obejrzeć przed zakupem, także promocja idealna,  zwłaszcza ze tylko 2dniowa ;-) co prawda z tym modelem klawiatura jest za 68zl, a nie 1zl, ale to i tak nizsza cena niz w oleole, a klawka jeszcze dochodzi i moze sie przydac :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ArturBy

Te "kwadraciki" przy ruchu to efekt uboczny działania przeciętnego uplynniacza w Philipsie. Aby wyglądało to lepiej uplynniacz należy wyłączyć lub ustawić na niższą wartosc. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2016 o 11:50, Xisiek napisał:

@ArturBy

Te "kwadraciki" przy ruchu to efekt uboczny działania przeciętnego uplynniacza w Philipsie. Aby wyglądało to lepiej uplynniacz należy wyłączyć lub ustawić na niższą wartosc. 

Spróbuje to zrobić i dam znać jakie efekty :)
Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Spróbuje to zrobić i dam znać jakie efekty
Dzięki

Poleprzyło się po zmianie tych ustawien? Tak się zastanawiam nad tym modelem a Panasonic 50 cxm710e

Wysłane z mojego LG-V490 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!
Właśnie zastanawiam się nad zakupem tego modelu TV i po wielu różnych opiniach na temat Androida na TV już całkiem zbaraniałem czy faktycznie są takie z nim problemy czy jednak obecna wersja w tym modelu już działa poprawnie i nie wiesza TV.

Proszę o opinie użytkowników, którzy dłużej używają już tego modelu i jakie są wasze wrażenia z korzystania z TV?

Dodam, że chciałbym sporo korzystać z YouTuba Netflixa oraz z odtwarzania filmów z dysku sieciowego Synology.

Pozdrawiam serdecznie! :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

youtube działa poprawnie, netflix nie wiem - nie używam

dysk sieciowy - nie używam

 

od siebie odradzam tv - smużenie, artefakty

pytanie - czy ten tv posiada coś takiego jak pamięć ustawień na dane wyjście?

hdmi1 mam standard

hdmi2 mam gra

 

jestem na hdmi2, przełączam na hdmi1 i zamiast trybu standard jest gra (i odwrotnie)

serio muszę za każdym razem ręcznie zmieniać tryb obrazu po przełączeniu z hdmi1 na hdmi2 (jak wyżej)

 

oczywiście wgrany najnowszy soft

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2016 o 12:49, MrYesNoWhat napisał:

youtube działa poprawnie, netflix nie wiem - nie używam

dysk sieciowy - nie używam

 

od siebie odradzam tv - smużenie, artefakty

pytanie - czy ten tv posiada coś takiego jak pamięć ustawień na dane wyjście?

hdmi1 mam standard

hdmi2 mam gra

 

jestem na hdmi2, przełączam na hdmi1 i zamiast trybu standard jest gra (i odwrotnie)

serio muszę za każdym razem ręcznie zmieniać tryb obrazu po przełączeniu z hdmi1 na hdmi2 (jak wyżej)

 

oczywiście wgrany najnowszy soft

Dziwna sprawa z tym hdmi u Ciebie.

Mam na HDMI 2 Komputer (Tryb Film + Computer On), a na HDMI 1 Konsolę (Tryba Gra + Computer Off) i nawet jak zmienię od razu HDMI 2 -> 1 z pominięciem kablówki, to przełącza się tryb (Film na Gra) oraz Computer On/Off też prawidłowo.

Netflixa sporo oglądam więc mogę się wypowiedzieć:

U mnie działa bardzo dobrze, ale nie ma wsparcia dla HDR za co minus spory. W ogóle Philipsy nie mają wsparcia dla HDR na ten moment na Netflixie, chociaż Netflix zapewnia, że się to zmieni 'soon'. Za to jeśli mamy XONE S, tak jak u siebie mam, to jeśli z Xboxa One S wejdziemy na Netflixa, to HDR już jest normalnie obecny i tryb zmienia się na HDR.

4K i FHD perfekcyjnie działają, ale ciężko żeby było inaczej.

Mam za to problem z YT - Internet mam bardzo dobry i nie zdarzyło mi się żebym na komputerze włączając filmik z YT musiał się przejmować buforowaniem, a na TV na 1080p filmiki buforują się bardzo długo, a na 4K prawie wcale, tzn. po minucie kolejne 15-16 sekund się buforuje, ale dalej już nie idzie, nawet jak na godzinę bym tak filmik zostawił.

Mogę też od siebie dodać, że TV świetnie się sprawdza z Xbox One S zarówno dla skalowania 4K jak i HDR (wiadomo, że jest to HDR bardzo przeciętny względem droższych Samsungów / LG 5000+ czy OLEDów za 12k. :P

W związku z tym nie przewiduję żeby było inaczej z PS4 Pro jak w listopadzie wyjdzie. Można śmiało pod konsolę telewizor ten kupować. W 4K input lag to 56 ms, co nie jest ani bardzo dobrym ani złym wynikiem, po prostu przeciętnym. Sam nie odczuwam żeby mi to przeszkadzało, ale nie gram w ogóle multi, więc sami rozumiecie. Pewnie dla multiplayer nie jest to wynik najlepszy, ocenę jednak pozostawiam innym.

Zdjęcia:

http://imgur.com/a/sgk2O

Na ostatnim jest '4K / HDR check' przeprowadzany przez Xbox One S, wszystko na plus. Na pozostałych zdjęciach dowód na HDR na Netflixie z poziomu konsoli oraz Forza Horizon 3 w HDR.

Edytowane przez Fallen93
literówka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć,

zwracam się z prośbą o pomoc w dokonaniu ostatecznego wyboru bo mam jeszcze tydzień na ewentualna wymianę telewizora i mnożą się wątpliwości.

Kupiłem w media markt (troche pod wplywem lektury czarnego forum i jego głównego bohatera) phillipa 49pus6561. Pierwszy egzemplarz juz wymieniłem z powodu dużego backlight bleedingu i DSE. W kolejnym modelu matryca wygląda lepiej, ale nadal jest jedno małe ognisko z wyciekającym podświetleniem. 

Telewizor się nie wiesza, wszystko co do tej pory odtwarzałem z usb działa bez problemu, kodi śmiga, youtube w 4k bez zacinki (czytałem wcześniej komentarze o problemach z buforowaniem). Ambilight robi wrażenie, ale nie wydaje się niezbędny :).

To nad czym się głównie zastanawiam to słaba czerń. Zazwyczaj oglądamy na wprost więc IPS nie jest dla mnie koniecznością i zastanawiam się nad telewizorem z VA. Wiem, że w tym przedziale cenowym będę musiał zrezygnować ze 100hz ktore ma phillips, ale oglądam głównie netflixa, filmy z usb i ps3/4 i zastanawiam się czy w ogóle potrzebuje 100hz (czy jest spora różnica pomiędzy 100hz z wyłączonymi upłynniaczami - nie lobię efektu teatru w filmach - a 50hz ?).

Jedyne telewizory które wpadły mi w oko z podobnymi parametrami i ceną (ale bez 100hz) to ue49ku6450 i panas TX-50CX700E.

czy myślicie, że warto rozważyć wymianę? 

Edytowane przez watchmen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, watchmen napisał:

''czy jest spora różnica pomiędzy 100hz z wyłączonymi upłynniaczami ''

To wyłącz  tryb ''Clear LCD'' (odpowiada za ostrość i szczegółowość tj nie rozmazywanie obrazu z ruchu)  i  Perfect Natural Motion (odpowiada za nieskokowosć obrazu) i będziesz miał wtedy obraz taki sam jak na 50hz telewizorach.   Zeszłoroczne Sony W8 100hz matryca, mają super ostry obraz w ruchu, jednak gdybyś w nich odłączył to 100hz przetwarzanie ruchu (motionflow) to w porównaniu z twoim Philipsem który ma załączone te 100hz systemy, to byś zobaczył różnicę jak noc i dzień, tj Sony z odłączonymi systemami (działa wtedy jak każdy tv 50hz) miałby wtedy totalnie rozmazany obraz przy szybkim ruchu w porównaniu z 100hz Philipsem który ma załączone systemy poprawy ruchu. Tegoroczne TV Sony 100hz mają słabszą ostrość w ruchu niż zeszłoroczne 100hz, ale są jednak bardziej stabilne w działaniu niż te w Philipsach które mają różne artefakty na które uskarżają się (jakieś efekty rozgrzanego powietrza wokół postaci i tym podobne efekty) użytkownicy czarnego forum.

Edytowane przez mmpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, watchmen napisał:

To nad czym się głównie zastanawiam to słaba czerń. Zazwyczaj oglądamy na wprost więc IPS nie jest dla mnie koniecznością i zastanawiam się nad telewizorem z VA. Wiem, że w tym przedziale cenowym będę musiał zrezygnować ze 100hz ktore ma phillips, ale oglądam głównie netflixa, filmy z usb i ps3/4 i zastanawiam się czy w ogóle potrzebuje 100hz (czy jest spora różnica pomiędzy 100hz z wyłączonymi upłynniaczami - nie lobię efektu teatru w filmach - a 50hz ?).

Jedyne telewizory które wpadły mi w oko z podobnymi parametrami i ceną (ale bez 100hz) to ue49ku6450 i panas TX-50CX700E.

czy myślicie, że warto rozważyć wymianę? 

Czy rozważyć? Jak możesz jeszcze gdzieś kupić CX700 to jest to okazja roku. To co ten tv jest w stanie zrobić - zwłaszcza w czerniach to mistrzostwo świata w tym pieniądzu ( i ma 120Hz matryce). Ten Philips co miales miał kontrast z okolic 1000:1, cx700 max. wyciągał ponad 50 000:1, a średnio ponad 10 razy więcej od tego ipsa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

faktycznie ten panas jest trudny do dorwania. z tego co sie na szybko dowiedzialem to głownie modele poekspozycyjne w rtv euro agd.

jeśli nie panas to coś jeszcze sie łapie w segmencie 49-50 cali do lekko ponad 3000 zl  ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra Panowie, jeszcze jedno pytanie.

która opcja odpowiada za podświetlanie ekranu a która za jasność?

kontrast to podświetlanie, jasność to jasność?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy naprawdę łatwiej jest napisać kolejnego posta zamiast wejść w test i przeczytać? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, dużo łatwiej jest napisać kolejnego posta niż czytać ten stek bzdur w recenzji

nie wiem ile Philips wam płaci ale wyobraźnię przy ich pisaniu to macie sporą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, MrYesNoWhat napisał:

tak, dużo łatwiej jest napisać kolejnego posta niż czytać ten stek bzdur w recenzji

nie wiem ile Philips wam płaci ale wyobraźnię przy ich pisaniu to macie sporą

Nie wiem drogi użytkowniku forum przez co masz ten ból w miejscu, gdzie plecy kończą swą szlachetną nazwę, ale odpowiedź na Twoje pytanie jest opisana w teście, bo zadałem sobie trud wyjaśnienia między innymi takich podstawowych rzeczy. Jeśli nie masz ochoty tam wchodzić to nie licz na pomoc ode mnie, skoro nie szanujesz mojej pracy, a jeśli uważasz, że w tekście jest błąd to zacznij dyskutować na poziomie merytorycznym.

  • Lubię 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

boli mnie to że przy zakupie tego tv podpierałem się waszym testem. Zakup to kompletna klapa. Mój 10cio letni tv lepiej sobie radzi z obrazem niż ten 6561.

Jeśli ktoś zastanawia się nad tym modelem - odradzam z całego serca

dla mnie ocena POLECAMY to śmiech na sali i nie wiem jak można się pod tym podpisać panie Macieju

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, MrYesNoWhat napisał:

boli mnie to że przy zakupie tego tv podpierałem się waszym testem. Zakup to kompletna klapa. Mój 10cio letni tv lepiej sobie radzi z obrazem niż ten 6561.

Jeśli ktoś zastanawia się nad tym modelem - odradzam z całego serca

dla mnie ocena POLECAMY to śmiech na sali i nie wiem jak można się pod tym podpisać panie Macieju

Przeczytanie testu nie polega na oglądaniu znaczka w podsumowaniu. Napisz konkretnie, która cecha telewizora, opisana w teście, jest nieprawidłowa.

P.S. Dla jasności ocena przyznawana jest w odniesieniu do reszty runku w danym segmencie cenowym. "Polecamy" w telewizorze za 2000zł to nie to samo co "Polecamy" w wyświetlaczu za "20 000". No, ale test jest na tyle szczegółowy, że nie powinienem nawet o tym wspominać, prawda?

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o mnie to moge miec za złe ze w tescie nie wspomniano o wsytępujacym w tym modelu efekcie DSE, ktory widzialem jak do tej pory na 5 sprawdzanych egzemplarzach. Chociaz jestem oczywiscie w stanie zalozyc, ze testowany egzemplarz mogl byc wolny od tej wady. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

watchmen, ja mam, tak jak pisałem wyżej ten sam problem i jestem wkurzony lekko, bo mi to przeszkadza (występowanie kwadratów w ruchu jakby rozgrzanego powietrza wokół szybko poruszajacych sie obiektów). Wyłaczałem upłynniacze, to wtedy obraz jakby lekko "skacze" - nie jest płynny. Właczyłem je na minimum, obrazu nie rwie ale efekt kwadracików dalej jest. Raczej wątpie by jakis egzemplarz tego nie miał. Jak to wyeliminować?

Pytanie teraz: reklamowac czy nie? Bo mnie to troche denerwuje, "tyliwizor za tyle piniendzy a tu takie coś?" jak to powiedział znajomy....;)

Może ma ktoś jakies "złote ustawienia"? Z drugiej strony kupiłem w Saturnie 40 km od domu i nie chce mi sie przechodzić męki z wymianami :/

Edytowane przez Xipe_Totec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

każdy tak ma, tv do zaorania

120hz w nim to marketingowy bełkot

chcesz 120 masz artefakty, kwadraciki czy jak tam każdy sobie je nazywa

chcesz mieć w miarę płynny i "czysty" obraz musisz z nich zrezygnować - kupujesz tv 120hz i wracasz na 50/60hz

brawo philips

napisze to jeszcze raz- nie dajcie nabrać się na recenzję, tv to techniczna porażka

jezu, ja tydzień po zakupie przeprosiłem się ze starym tv bo nie mogłem już dłużej oglądać tego syfu na ekranie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Też macie tak 'przybrudzoną' biel na gładkim białym tle? Co prawda w czasie filmów tego nie widać, ale tak jak tutaj na zdjęciu to wygląda mega słabo.

Czy kalibracja mogłaby mieć jakikolwiek wpływ na balans czerni i bieli, tzn. na tyle żeby faktycznie było to zauważalne? Mam Spydera 4PRO, teoretycznie mógłbym dokupić Spyder 4HDTV za ~260 zł, nakładkę pod TV właśnie, ale nie wiem czy to by coś zmieniło. Na pewno nie chcę się bawić w zamawianie profesjonalnych kalibracji, bo mieszkam na totalnym za[beeep]iu, więc kalibracja + dojazd i wyszłaby połowa ceny telewizora. :P

http://spyder.datacolor.com/portfolio-view/spyder4tv-hd-upgrade/

Dorzucam także zdjęcia 'czerni', na gładkim czarnym tle bardziej jest to lipny kolor 'navy' aniżeli czarny, ale tak jak na 4 zdjęciu gdzie już dochodzi grafika, to od razu inaczej ta czerń po bokach wygląda, nie rzuca się tak w oczy.

biel1.png

biel2.png

czern1.png

czern2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aż sprawdzę u Siebie taka biel.. Ale nie widzialem czegoś takiego. A czarny to ja mam podobnie :)

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...