Skocz do zawartości
Maciej Koper

Philips PUS6561 TEST - UHD 4K 120Hz Android TV

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, Fallen93 napisał:

Czy kalibracja mogłaby mieć jakikolwiek wpływ na balans czerni i bieli, tzn. na tyle żeby faktycznie było to zauważalne? 

Tzn. co chciałbyś uzyskać dzięki kalibracji?

PS. Ta szara biel to wada panelu (nierówne podświetlenie) - nic z tym nie zrobisz taka sztuka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie ta biel też idealna nie jest ale nie jest źle. Czarny mam podobnnie. Podświetlenie to nie jest atut tego tv, ale nie przeszkadza w nocy.

Wysłane z One Plus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie co tak właściwie dał ten nowy update z 11.11

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Tomiq napisał:

Czy ktoś wie co tak właściwie dał ten nowy update z 11.11

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 

Nie wiem czy to przypadek mam TV od kilku dni, przed aktualizacją jak testowałem na YouTube 4K dema widziałem mikro zacięcia praktyczne na każdym demie, po aktualizacji nic takiego nie występuje :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi się się strasznie wolno 4K na YouTube ładuje. Na kompie bez problemu

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Tomiq napisał:

A mi się się strasznie wolno 4K na YouTube ładuje. Na kompie bez problemu

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 

Sprawdź zasięg jeśli łączysz się po WiFi, sprawdź transfer 15-20 Mbit to niestety mało na 4K.

Mi jednego dnia strasznie ciął się Youtube na 4K, aplikacja czekała często i zamykała się pomyślałem wtedy że to te problemy z androidem o jakich trochę słychać tu i tam. Sprawdziłem transfer z routera 15Mbit (mam w abonamencie 60) zrobiłem restart routera transfery wróciły w okolicę 50Mbit problemy z Youtube-m zniknęły w tej samej chwili jak ręką odjął. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam na WiFi mam neta z UPC 120 MB ale 4k się mega długo ładuje :)

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie. Nie mam akurat tak długiego kabla

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do znawców: co oznacza takie niebieskie koło po prawej stronie ekranu? Wczoraj podłączyłem dysk i tego nie było, dzisiaj włączam TV i takie cudo na ekranie

8333ccdae1b291f13d29a1717610d3bf.jpg

Oneplus 3 & Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, xpsajtexx napisał:

Pytanie do znawców: co oznacza takie niebieskie koło po prawej stronie ekranu?

  Odkryj ukrytą treść

8333ccdae1b291f13d29a1717610d3bf.jpg

 

Przygarnij "kropka"? :D

A tak serio, to jest właściwe  pytanko do serwisu.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Great Blue Hole, Belize ? a4b1c93b048f7985007a28e3c0c5da01.gif Xisiek dobrze mówi... ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hihihi... Jak obcy UFO :)

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

Mam pytanko jak to jest z tym HDR w tym tv. Netflix na razie nie widzi, YouTube też nie. Próbowałem włączyć filmik "Worlda in hdr" Jacoba + to mi wyskoczyło coś takiego 67eb13eba6e49b95854a67f3353d5ea4.jpg
Jeszcze był taki biały paseczek ale na zdjęciu nie uchwycilem
Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka


Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Panowie,

po przeczytaniu wielu tekstów i testów tego telewizora doszedłem do wniosku, że nic lepszego w cenie około 3000 zł nie kupię i stałem się posiadaczem modelu w 49 calach. 

Czy szczęśliwym? Zobaczymy...

Otóż dręczy mnie jeden szczegół... Czy na Waszych telewizorach podczas oglądania meczu wieczorem też zauważacie takie jakby pionowe pasy jaśniejsze i ciemniejsze? Czy to może ja jestem przewrażliwiony? Ja widzę to podczas przesuwania obrazu ale to tylko na "trawie", tylko na kolorze murawy jest to widoczne.

Macie coś takiego?

Nie wiem czy reklamować telewizor czy to zwyczajnie wada matrycy ips i jej podświetlenia?

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest podobno banding. Ale ja tego u Siebie nie widzę. Chodz wrzuciłem gdzieś filmik z mojego tv i inni widzieli to coś u mnie ale inni nie. Nie wiem od czego to zależy że na jednym filmiku jedni to widzą a inni nie

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomiq dzięki za wytłumaczenie, nie wiedziałem jak się nazywa to zjawisko :)

Czy w związku z tym telewizor reklamować czy i tak nic z tego nie będzie?

Niby technika się rozwija a ja na starym TV z LCD nie miałem takiego efektu.

Myślałem, że im nowszy telewizor, tym lepiej... A jednak nowsze znaczy gorsze jakościowo...

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak silny jest efekt zależy od konkretnego egzemplarza jaki Ci się trafi, możesz reklamować z sukcesem albo bez. Zależy jak silny jest efekt i jak serwis sie zapatruje na tego typu sprawy  - w złym przypadku odpisują - cecha technologii lcd. Najlepiej zadzwoń do serwisu i opisz sprawę, może Philips zachowa się elegancko, choć sądząc po tym jakie niektórzy mają przeboje raczej byłbym niezbyt optymistycznie nastawiony. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, krzysio_18 napisał:

Tomiq dzięki za wytłumaczenie, nie wiedziałem jak się nazywa to zjawisko :)

Czy w związku z tym telewizor reklamować czy i tak nic z tego nie będzie?

Niby technika się rozwija a ja na starym TV z LCD nie miałem takiego efektu.

Myślałem, że im nowszy telewizor, tym lepiej... A jednak nowsze znaczy gorsze jakościowo...

 

 

Na konkurencyjnym forum w komentarzach ktoś tam pisał, że reklamował na tej podstawie, to reklamację odrzucono z tradycyjnym komentarzem, że takie uroki LCD LED, tylko oczywiście napisane formalnie. :)

Banding jest na każdej sztuce tego modelu, ale raz większy, raz mniejszy, no i oczywiście wrażliwość oka tutaj gra dużą rolę, stąd nie każdy widzi te pasy.

Dodam jednak, że nie tylko Philips miał (ma) z tym problemy, największy w sumie temat tyczył się LG i to spory czas temu.

https://www.google.pl/webhp?sourceid=chrome-instant&ion=1&espv=2&ie=UTF-8#q=lg banding

http://forum.benchmark.pl/topic/131432-banding-i-cluding-czyli-jak-lg-nie-chce-realizować-gwarancji/

Edytowane przez Fallen93

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, dlatego właśnie się zastanawiam czy przypadkiem go nie oddać, kupiłem go  25.11.2016 więc mam jeszcze czas żeby to zrobić.

Tylko czy uda się wybrać coś innego?

To jest niewiarygodne, mój stary LCD nie miał tego efektu a nowe TV mają "prawie" wszystkie...

24 minuty temu, Xisiek napisał:

To jak silny jest efekt zależy od konkretnego egzemplarza jaki Ci się trafi, możesz reklamować z sukcesem albo bez. Zależy jak silny jest efekt i jak serwis sie zapatruje na tego typu sprawy  - w złym przypadku odpisują - cecha technologii lcd. Najlepiej zadzwoń do serwisu i opisz sprawę, może Philips zachowa się elegancko, choć sądząc po tym jakie niektórzy mają przeboje raczej byłbym niezbyt optymistycznie nastawiony. 

Zadzwoniłem do Philipsa i powiedzieli, że przyślą mi na pocztę tło, mam zrobić zdjęcie i skontaktować się z nimi w poniedziałek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No oni tak działaja ( serwis Philips) . A swoją drogą to ten telewizor jest najlepszy w tej cenie!

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Smieszne jest to, ze na tym tle ciezko jest uchwycic ten efekt aparatem czy telefonem. Zrobilem zdjecia na swoim tle i tam widac to doskonale. 

Swoją drogą to coraz bardziej irytuje mnie ten telewizor. Cokolwiek bym nie zmienił to efekt nie będzie zadowalający, a to smuzenie, a to kwadraty albo przycinki...

Kurczę, jeżeli ten telewizor jest najlepszy w tej cenie, to ja chyba nie wiem jak wypadają inne.

Jak tego nie ogarne to chyba naprawie swój stary telewizor...

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, krzysio_18 napisał:

 

Kurczę, jeżeli ten telewizor jest najlepszy w tej cenie, to ja chyba nie wiem jak wypadają inne.

Weź na warsztat Panasonica, Sony, Samsunga a jeżeli nie przeszkadza Ci brak czerni wieczorem LG i oceń sam jaki dobry jest naprawdę ten tv w porównaniu do konkurencji.

PS. Niektórzy też uważają że Dacia robi dobre/najlepsze w swej cenie auta ... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś ma więcej kasy to może kupić lepszy tv.

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...