Skocz do zawartości
Maciej Koper

Philips PUS6561 TEST - UHD 4K 120Hz Android TV

Rekomendowane odpowiedzi

Xisiek w sklepie sprawdzalem Sony, obraz klatkowal nieprzerwanie, w Samsungu niemal kazdym widzialem rozmycie, LG odpadlo na wstepie z powodu matryc, a Panasonic wykonaniem nie odbiegal od tv marki Manta czy Level...

Kupujac telewizor za 3000 zl. nie myslalem, ze bedzie on gorszy od starego telewizora za polowe ceny.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, krzysio_18 napisał:

Xisiek w sklepie sprawdzalem Sony, obraz klatkowal nieprzerwanie, w Samsungu niemal kazdym widzialem rozmycie, LG odpadlo na wstepie z powodu matryc, a Panasonic wykonaniem nie odbiegal od tv marki Manta czy Level...

Kupujac telewizor za 3000 zl. nie myslalem, ze bedzie on gorszy od starego telewizora za polowe ceny.

Najprawdopodobniej przyczyna był spliter który dzielił sygnał, wówczas nic nie dadzą uplynniacze - to trochę tak jak wzmacniac zaszumialy sygnał - szumy tez się zwiększa.

Moim zdaniem obecnie najlepszy uplynniacz oferuje producent, którego fanem nie jestem - wiadomo skala ogromna ale za duzo problemow z jakoscia - Samsung. Dokładnie takie same obserwacje ma Vincent z hdtvtest uk, do którego testu i obrazków ostrości (efekt dzialania uplunniacza) różnych TV Cie odsylam.

http://www.hdtvtest.co.uk/news/ue49ks7000-201610234374.htm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam zamiar zakupić ten telewizor ze względu na ambilight, 4k i HDR (który nie wiem czy już jest czy nie i czy działa) a wszystko po to aby przesiąść się na PS4 PRO. 

Im więcej czytam ten temat tym bardziej odczuwam, że telewizor jest niewypałem. Szukam telewizora do 3000zł. Czy na chwilę obecną model 49psu6561 to najlepsze rozwiązanie w tym przedziale cenowym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, seanknw napisał:

Witam

Mam zamiar zakupić ten telewizor ze względu na ambilight, 4k i HDR (który nie wiem czy już jest czy nie i czy działa) a wszystko po to aby przesiąść się na PS4 PRO. 

Im więcej czytam ten temat tym bardziej odczuwam, że telewizor jest niewypałem. Szukam telewizora do 3000zł. Czy na chwilę obecną model 49psu6561 to najlepsze rozwiązanie w tym przedziale cenowym?

Jeśli chcesz bez sensu wydać cale 3 tys lub/i co chwile wymieniać na inna sztukę to jest to trafny wybór.

A tak całkiem poważniej to poczytaj testy na forum, różnice miedzy VA a IPS i kilka wątków o Philipsach osob, które miały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ten tv 55 cali i jestem zadowolony. Ps4 oraz netflix plus YouTube i kodi

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xisiek jak czytam twoje wypowiedzi to wnioskuję że jesteś negatywnie nastawiony bo pewnie kupiłeś i trafiłeś akurat na wadliwa sztukę 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie - ale kilku forumowiczów i owszem. Prywatnie tv na IPS bym nie kupił - mnie interesuje czerń i wysoki kontrast i chociaż średniej klasy HdR czyli coś czego obecne IPS'y nie mają.

Edytowane przez Xisiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Xisiek napisał:

Ja nie - ale kilku forumowiczów i owszem. Prywatnie tv na IPS bym nie kupił - mnie interesuje czerń i wysoki kontrast i chociaż średniej klasy HdR czyli coś czego obecne IPS'y nie mają.

faktycznie obejrzełm klika zdjęć czerni i jest tragedia :/ to pomijając już ten ambilight to jaki telewizor 4k z HDR 50 cali byś polecił do 3000zł? Gdzieś czytałem, że Panasonic TX-50CX700E ale on jest bez HDR :( a jak wspomniałem chcę zakup pod konsolę PS4 PRO i jej możliwości

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, seanknw napisał:

faktycznie obejrzełm klika zdjęć czerni i jest tragedia :/ to pomijając już ten ambilight to jaki telewizor 4k z HDR 50 cali byś polecił do 3000zł? Gdzieś czytałem, że Panasonic TX-50CX700E ale on jest bez HDR :( a jak wspomniałem chcę zakup pod konsolę PS4 PRO i jej możliwości

Pod zabawe z konsola szukalbym czegoś co jednak ma HDR. Moim zdaniem zabawa z HDR zaczyna się (ważne słowo) od Samsunga KS7000 49 cali. 

CX700 to genialny tv ale chyba już nie do kupienia.

A i nie wierz w bajki Philipsa, że w TV z kontrastem 1000:1 zobaczysz HDR, oficjalny wymóg do certyfikatu to 20 razy więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj tam, zobaczcie tylko jak Pan na filmiku Philipsa indywidualnie do każdej sztuki podchodzi. Testuje lupą, przykręca delikatnie, każdy element ma swoje miejsce.

PS. Tak, to było pisane żartem. :) Jestem posiadaczem Philipsa, ale też zdaję sobie sprawę, że są problemy.

A tak poza Offtopiciem, w tabeli input lag jest zarówno 6501 jak i 6561 i zaciekawiło mnie jakim cudem jest tak ogromna różnica w input lagu na upłynniaczu. Na 6561 jest input lag wówczas niewiele większy niż bez niego, a na 6501 jest to już wartość nie do przyjęcia.

Tj. z tabeli:

[FILM] 4K/1080P + UPŁYNNIACZ

6561: 47 ms

6501: 80 ms

Nie jest to jakiś błąd?

Edytowane przez Fallen93

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam telewizor Samsung LE40C550 FULL HD matryca PVA który jak podaje produkcent posiada dynamiczny kontrast 90 000:1, telewizor z 2010 roku.

Philips PUS6561 posiada kontrast 900:1 jak mam to rozumieć?

Edytowane przez seanknw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kontrast dynamiczny jest wart tyle co nic, więc nie masz co się nim sugerowac. Samsung C650 miał bardzo dobry kontrast  jaki miał C550 nie wiem, ale realnie zapewne coś z przedziału 2500-3500:1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim tv nie było ślubek do przykrecenia nóżek do tv :)

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

zwracam się do Was z zapytaniem, czy faktycznie wszystkie modele tego telewizora mają aż taki widoczny efekt cloudingu?

U was też jest to mocno widoczne?

Telewizor jeszcze mogę zwrócić, jednak dojazd do sklepu to 100 km w jedną stronę, dlatego zastanawiam się...

W sklepie, przy mocnym oświetleniu raczej nie jestem w stanie sprawdzić czy na kolejnym egzemplarzu występuje to zjawisko.

Kurcze, dobijcie mnie...

 

Nie mogę edytować poprzedniego postu, a żeby nie być gołosłownym wrzucam zdjęcie jak to wygląda u mnie, na jasnym testowym tle Philipsa ciężko jest to uchwycić aparatem, ale na ciemnym tle, (pomijając jakość zdjęcia) doskonale to widać.

IMAG0408.jpg

IMAG0412.jpg

IMAG0428.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, w 90% tak.

Te 10%, które nie powinno mieć miejsca na egzemplarzu to lewy dolny róg na czerni.

Ale na ritings jak wrzucają zdjęcia czerni w recenzjach modeli Sony czy LG, to praktycznie wszystkie na IPS-ie tak właśnie wypadają.

Musiałbyś VA kupić żeby nie było tego efektu.

Mnie znacznie bardziej irytuje właśnie przybrudzona biel i pasy wręcz widoczne na szarości, bo przez to telewizor jako monitor się w żadnym wypadku nie nadaje.

Zerknij na czerń na modelach IPS od LG i Sony:

http://www.rtings.com/tv/reviews/sony/x750d

Tylko tego w czasie użytkowania nie widać, nawet przy pasach na filmie, wrzucałem parę zdjęć w tym albo pokrewnym temacie, wrzucam trzy tylko żeby nie spamować zdjęciami.

czern3.png

czern5.png

 

czern4.png

Edytowane przez Fallen93

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czerń, a raczej jej brak w codziennym oglądaniu TV mi nie przeszkadza, bo i tak oglądam głównie wieczorami z Ambilight.

Wszelkie niedogodności byłbym w stanie znieść, gdyby nie te największe "prześwietlenia" oraz mocno widoczne pasy podczas meczu.

Niestety mam zbyt małą głowę, żeby pomieścić wszystkie te absurdy technologiczne.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, krzysio_18 napisał:

Czerń, a raczej jej brak w codziennym oglądaniu TV mi nie przeszkadza, bo i tak oglądam głównie wieczorami z Ambilight.

Wszelkie niedogodności byłbym w stanie znieść, gdyby nie te największe "prześwietlenia" oraz mocno widoczne pasy podczas meczu.

Niestety mam zbyt małą głowę, żeby pomieścić wszystkie te absurdy technologiczne.

 

No banding to osobna kwestia, już nie chciałem tam we wpisie zandadto mieszać.

Generalnie na konkurencyjnym forum parę osób twierdzi lub twierdziło, że nie ma pasów, ale jak wrzucili filmik 30-sekundowy z meczu to to widać, także po prostu niektórzy mają mniej wzrok wyostrzony, a inni bardziej.

U mnie to w sumie nawet na szarym tle właśnie widać jak tam pokrótce wspomniałem wcześniej. A biel jest przybrudzona.

I też mnie to śmieszy, a jednocześnie smuci, że im nowszy telewizor tym więcej problemów na linii wydawałoby się najprostszej, bo nie stricte technologicznej, a po prostu właśnie brudna biel, czerń jak na IPS-a niestety przystało, ale do tego pasy i słaba płynność mimo 100/120Hz matrycy, z kolei PNM robi z filmu karykaturę, więc go nawet nie włączam.

Aha, jeszcze przy PS4 Pro w trybie 'Game' artefakty co 10-15 sekund wyskakują - czerwona linia z artefaktami nad/pod nią, także nie idzie grać w tym trybie na PS4 Pro, Philips na razie nie wie z czego to, parę osób zgłaszało. W 'Movie' czy każdym innym trybie łącznie z ISF jest ok, ale przecież to 'Game' przez niski input lag jest właśnie do gry, więc rozwiązanie strasznie słabe.

Konkurent od Samsunga w tej cenie (KU6000) niestety też jest słaby, byłem w markecie zobaczyć i obraz wcale mi nie przypadł do gustu, czerń lepsza, ale głupie jest jeszcze to, że nie ma USB 3.0 oraz HDMI 2.0 tylko na jednym porcie, to porażka, musiałbym mieć jeden i drugi TV u siebie przez parę dni przynajmniej żeby stwierdzić co lepsze.

Generalnie trzeba dopłacać do KS7000 o połowę więcej albo zadowolić się 1080p którymś dobrym albo coś od Sony szukać właśnie w podobnych cenach, ale tam gdzie matryca IPS, to czerń będzie podobna jak w Philipsie.

Edytowane przez Fallen93

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich, dorzucę swoje 3 grosze na temat 49pus6561. Może ktoś odpowie czy spotkał się podobną przypadłością telewizora. Przez całą szerokość ekranu mam jaśniejszy pasek który w zależności od wyświetlanego koloru przesuwa się wyżej lub niżej. Co ciekawe po reklamacji PHILIPS uznał gwarancję, sprzedawca wymienił TV. Dziś dostałem nowy z identyczną wadą! :) ooo zgrozo czepiam się czy jak? Data produkcji 07.2016r. identyczna jak poprzedniego. Lubie markę a tu taki syf! 

20161114_201954aaaaaaaaa.jpg

Edytowane przez mpostek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale bzdury na konkurencyjnym forum. "Usuwanie bandingu programowo"..i oczywiście potwierdzone przez kikiego.

hdtv.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

He, he czyli kiki nadal w wysokiej formie ! Ilez on juz nam miłych wrażeń i ciekawostek dostarczył... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to zapytam inaczej, jakiego Phlipsa wziąć do 50 cali z matrycą inną niż IPS i z ambilight 3 + android tv? jest taki model?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, seanknw napisał:

to zapytam inaczej, jakiego Phlipsa wziąć do 50 cali z matrycą inną niż IPS i z ambilight 3 + android tv? jest taki model?

Chyba nie. PUS7601 startuje od 55" z tego co widzę. Była by w serii niższej niż "6", ale tam już nie będzie ambi 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

co byście polecili do 3tys., no może troszkę więcej oprócz tego Philipsa?

W sobotę jadę go wymienić i jeśli pozostałe egzemplarze w sklepie też będą aż tak "niedorobione" to chciałbym wybrać inny TV.

Jeśli rzeczywiście nie ma nic lepszego, to pewnie wybiorę najlepszą sztukę z tych dostępnych i zostanę przy Philipsie.

Ambilight robi różnicę...

Macie może fragment jakiegoś meczu lub źródło skąd można pobrać, żeby sprawdzić TV w sklepie?

Wyśmiejcie mnie, ale nie potrafię nagrać nawet kawałka meczu... ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krzysio18 poczytaj o różnicach między VA a IPS, na portalu masz stosowny artykuł. Philips to w tanich modelach prawie zawsze/zawsze IPS. Gdybyś chciał tanio i VA np. Samsung  KU6000.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...