Skocz do zawartości
Maciej Koper

Panasonic TX-65DX900 ( DX900 ) TEST - Ultra HD Premium LCD LED

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

@mjasnik:
Dzięki za takie fajne, szerokie podsumowanie. Duża wartość Twojego wpisu !
Drodzy czytelnicy forum: Czytajcie mjasnik-a.

Tak naprawdę piszemy o Hi-End VIDEO. To jak Hi-End AUDIO.

Mam takie przemyślenie:
Obecnie TOP VIDEO to tylko LG FLAT 65" OLED 4K.
LG dostarcza bez problemu taki model na rynek niemiecki:
http://www.mediamarkt.de/de/product/_lg-65ef9509-2038800.html

Producenci TV w 2016 (Sam/LG) mają sprytne filmy demo w 60 fps UHD. Na matrycach 50/60 Hz.
Płynność rewelacyjna.

Żadne systemy Video nie są potrzebne.
Z SAT TV/DVB-T/ DVB- dostajemy 1080i i nic więcej.
Każdy tuner i telewizor robi nam video do 1080p.

Ten proceder lepiej zadać dekoderowi, bo zyskujemy wolne moce dla taniego procka w TV.

Edytowane przez 2015

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Panas dx900 przestarzały ?! ;)

No i ten LG FLAT 65" OLED 4K też :)

oba nie mają chyba hdmi 2.0b ?

@Colibri75 : "sprany" to dla mnie prawdziwy, taki jak widzisz własnymi oczami

Edytowane przez Barnaba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze, ze troche odlatujemy od meritum. Kalibracja to przede wszystkim ustawienie prawidlowego balansu bieli a nie sily nasycenia kolorow, takze jak ktos lubi to po kalibracji nic nie stoi na przeszkodzie aby sobie suwakiem nasycenia pojechac na + czy -.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

No stary..dzieki.

Zupelnie inaczej o tym myslalem. Poczytam wiecej na ten temat.

eot

Edytowane przez Colibri75

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

nie do końca jest to zrozumiałe. Tu chodzi coś o przepustowość i paradoksalnie chyba 2.0a jest lepsze niż 2.0b. Jakis straszny bełkot jest na forach.

Koncept 2.0b jest znany od jakiegos czasu i jest jak najbardziej oficjalny.

I jest on jak najbardziej "slabszy" od wersji a, co rzuca cien na sens ich implementacji w przpadku kart komputerowych, chyba, ze niedlugo czeka nas kolejna rewizja, co nie dziwiloby w zwiazku z nowym standardem SMTP i innymi propozycjami.

Z drugiej strony jednak dostarczanie zlacz hdmi z wyzszym bandwidth-em (spelniajace wymagania UHD phase 2) przestaje miec sens, w przypadku przyjecia metod przesylania sygnalu a/v, opartych na IP. Wszak zwiekszenie frameratu o 2 (czy 4) razy, wymaga dzis zwiekszenia bandwidthu o taki sam faktor, zas w przypadku wyslania zakodowanego sygnalu do wyswietlacza i rozkodowania go "lokalnie", wymagana bedzie przepustowosc o ok. 20% wyzsza, nie zas 100%, czy wiecej.

To tylko moje wyobrazenia, ale mozna powiedziec, ze ida ciekawe czasy.

Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eee tam, jakas andrenalina.

Mi Gmeru obiecal rabat na mojego dx900 - 5 paczek u kierowcy i drugie 5 jak pokaze mu najkrotsza droge z Pruszkowa do Arkadii...

Zobaczymy czy nie farmazon :-)

Wracajac do tv.

Czy ktos wie czy usb sa aktywne nawet jak tv jest wylaczony? Sprzet mam schowany, kupuje przedluzacze ir...niektore sa zasilane wlasnie z usb.

Sprawa druga. Tv mam schowany w zabudowe. Ekran sie z nia licuje. Zabudowa ma 29 cm glebokosci. Tv z wieszakiem jakies 13-14 cm.

Pytanie czy to moze miec jakis wplyw na jego dzialanie? Nie ma tam za duzo miejsca i "powietrza"

Z gory dzieki

Tak, jest taka opcja. Możemy mieć aktywne USB gdy telewizor jest w trybie czuwania.

Siema,

Rozumiem ze 7% wybierze cos powyzej 15 tys ?

Zgadzam sie w pelni w kwestii kalibracji, jestem przekonany, ze jednostki takie jak ja, bylyby rozczarowane. Lubie zywe kolory i tu wracam do tv, zamiast smucic wlasne refleksje.

Dzis umawiajac odbior naprawde dlugo bawilem sie tym tv i mozna ustawic kolory od "takich jak chcial widziec je rezyser" (jak mnie rozp...ten tekst :-) ) po naprawde zywe i takie, ktore dla ekspertow sa nieakceptowalne a dla mnie naprawde nice.

Nie wiem co wiecej moga dac "trueluminosy" czy inne kropki kwantowe ;-).

Mozliwosci ustawien jest strasznie duzo, wlacznie z ustawieniem usb, by bylo aktywne, po wylaczeniu tv o co pytalem wczesniej.

Reasumujac, na ten moment sadze ze dobrze wybralem.

Pozdro

Witam, jestem właśnie po kalibracji (pozdro dla P. Maćka). Nawet przeszła mi taka głupia myśl "po co kalibrować obraz, który wydaje się bardzo dobry" ale naprawdę warto!!!! To co wydawało się, że jest dobrze (odcień skóry, poziom szczegółowości w ciemnych lokacjach, itp.) jest teraz perfekt. Oczywiście, każdy może sobie podciągnąć pewne parametry pod swoje oko, ale jest baza wypadowa. Reasumując, kogo stać na wydanie kilkunastu tysięcy na telewizor, to nie powinien żałować na profesjonalną kalibrację. Rzekłem. Pozdrawiam.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy poziomie kosztow nikt racjonalnie myslacy nie patrzy na to w kategoriach pieniedzy.

Nie znajac sie na relacji praca i jej skutek wychodzilem z zalozenia, ze stan po moze byc dla MNIE gorszy niz stan przed, co niektorzy zakwestionowali dajac dosc sensowne przyklady.

Dzieki za Twoja opinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kalibracja to przede wszystkim ustawienie prawidlowego balansu bieli a nie sily nasycenia kolorow.....

To nie jest do końca prawda. Balans bieli jest tylko jednym (jednakowo jak pozostałe ważnym) elementem kalibracji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest do końca prawda. Balans bieli jest tylko jednym (jednakowo jak pozostałe ważnym) elementem kalibracji.

Dlatego wlasnie uzylem zwrotu "przede wszystkim". Czy jednakowo ważnym jak pozstałe - bym polemizowal zdecydowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

To może zanim zaczniesz zdecydowanie polemizować, przeczytaj coś o 3D LUT ....

Jeśli czytałeś i znasz temat - dziwię się Twojej opinii.

Edytowane przez bankroot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Mam jedno pytanko do fachowców. DX900 nie obsługuje Dolby Vision. Przed momentem przeczytałem że Star Wars VII ma być wydany na płycie UHD właśnie w standardzie Dolby Atmos i Dolby Vision. Czy to że mój DX900 nie obsługuje Dolby Vision znaczy ze HDR nie zostanie rozpoznany przez odtwarzacz albo TV i nie będę mógł go oglądać na tym TV z HDRem ?

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HDR10 na plycie jest obligatoryjne, pozostale "standardy" HDR opcjonalne, wiec dostaniesz HDR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Mam jedno pytanko do fachowców. DX900 nie obsługuje Dolby Vision. Przed momentem przeczytałem że Star Wars VII ma być wydany na płycie UHD właśnie w standardzie Dolby Atmos i Dolby Vision. Czy to że mój DX900 nie obsługuje Dolby Vision znaczy ze HDR nie zostanie rozpoznany przez odtwarzacz albo TV i nie będę mógł go oglądać na tym TV z HDRem ?

Pozdrawiam.

Człowieku, to był prima aprilis.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ale chyba nie ma watpliwosci, ze kiedys to wyjdzie na plycie BD UHD. Najbardziej prawdopodobny termin, to, zwyczajowo, tuz przed ukazaniem sie nowego filmu, tj w grudniu.

Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

To może zanim zaczniesz zdecydowanie polemizować, przeczytaj coś o 3D LUT ....

Jeśli czytałeś i znasz temat - dziwię się Twojej opinii.

Nie wiem czemu sie dziwisz, wiele osob zajmujacych sie tematem (o znacznie wiekszej wiedzy niz moja)uwaza skale szarosci za fundament. Moze rozwin swoja odpowiedz to sie nam watpliwosci rozwieja.

Ps. Ciekawe czemu temat tabel odniesienia wychodzi przy okazji monitorow a tak rzadko telewizorow, mozesz podpowiedziec?

Edytowane przez Xisiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

.

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu sie dziwisz, wiele osob zajmujacych sie tematem (o znacznie wiekszej wiedzy niz moja)uwaza skale szarosci za fundament. Moze rozwin swoja odpowiedz to sie nam watpliwosci rozwieja.

Ps. Ciekawe czemu temat tabel odniesienia wychodzi przy okazji monitorow a tak rzadko telewizorow, mozesz podpowiedziec?

Tak zwana skala szarości jest fundamentem procedury kalibracyjnej, ponieważ w klasycznym modelu ustawień (stosowanym w telewizorach) determinuje zarówno odcień bieli w całym zakresie jasności, jak i EOTF (gammę). Z punktu widzenia poprawności odwzorowania obrazu nie ma jednak żadnego znaczenia, czy daną barwę / rejon barw popsujesz balansem bieli, gammą, czy suwaczkami od CMS'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jedną zagwózdkę i chciałbym Was zapytać czy w Waszym modelu zaobserwowaliście pionowe pasy (prawdopodobnie od podświetlenia) patrząc na ekran pod kątem z jednej strony... Ale tylko patrząc pod kątem z prawej strony widać te pasy, z lewej i na wprost wszystko jest równomiernie podświetlone i żadnych pasów nie widać... Pasy te widać na jasnym tle. Najbardziej jak wyświetlam czystą biel. Wtedy widać kilka pasów o ciemniejszym odcieniu bieli. Natomiast na wprost jest OK. Czy możecie mi potwierdzić że u Was występuje tak samo ? Jeżeli tak to znaczy że tak prawdopodobnie ma być i zaponę o tym. Jeżeli u Was to nie występuje będę wymieniał na kolejną sztukę...

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli czytasz po angielsku sugeruje Ci watek na avforums . Ten model sadzac po ilosci postow jest zdecydowanie najbardziej popularnym premium na wyspach.....zreszta w uk ma tez zdecydowanie lepsza cene niz w PL czy DE

https://www.avforums.com/threads/panasonic-dx902b-owners-thread.2013148/

A tutaj wyodrebniono watek o problemach w sumie to wczesniej go nie widzialem wiec nie komentuje

https://www.avforums.com/threads/current-panasonic-viera-dx902-tx-65dx902b-tx-58dx902b-issues.2025821/

Mam jedną zagwózdkę i chciałbym Was zapytać czy w Waszym modelu zaobserwowaliście pionowe pasy (prawdopodobnie od podświetlenia) patrząc na ekran pod kątem z jednej strony... Ale tylko patrząc pod kątem z prawej strony widać te pasy, z lewej i na wprost wszystko jest równomiernie podświetlone i żadnych pasów nie widać... Pasy te widać na jasnym tle. Najbardziej jak wyświetlam czystą biel. Wtedy widać kilka pasów o ciemniejszym odcieniu bieli. Natomiast na wprost jest OK. Czy możecie mi potwierdzić że u Was występuje tak samo ? Jeżeli tak to znaczy że tak prawdopodobnie ma być i zaponę o tym. Jeżeli u Was to nie występuje będę wymieniał na kolejną sztukę...

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytałem, to większość problemów z tym TV głównie występuje w modelu 58", chodź w 65calach też się zdarza... Ja chyba jednak zdecyduje się na Sony XD94 75", który też jest FALDem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje ,że osobiście się przekonam co jest wart 58DX900 . :)

Zamówiony EUROAGD .

Napiszę co i jak ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę ze skusiłeś się na promocję na ten model z kodem rabatowym 14999 zł . Opisz wrażenia jak przyjdzie tv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...