Skocz do zawartości
Gmeru

CES 2016: Nowy odtwarzacz Ultra HD Blu-ray 4K Panasonic DMP-UB900 odtwarza obrazy i dźwięki dokładnie tak, jak chce tego reżyser

Rekomendowane odpowiedzi

Mialem na mysli kolejna serie z "nowym HDHI".

Nie.ma Elysium albo Interstellara w planach wydawniczych? Na Vodach te tytuly udostepniali jako 4k

Marsjanin 4k (z voda) wyglada jak BD ale Elysium wygladalo naprawde dobrze mimo iz nie bylo prawdziwie 4k, jak Interstellar.

Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panasonic w akcji.

Nie kumam niemieckiego, ale na pierwszy rzut oka sprawia wrażenie bardziej dopracowanego od Samsunga, który nawet tak prozaicznej rzeczy jak bitrate nie pokazuje dla UHD BD.

Jest też opcja Dynamic Range Conversion Adjustment z suwaczkiem, więc możliwe, że w przeciwieństwie do Samsungowej prostej konwersji HDR -> SDR, która znacznie ucina detale w ciemnych/jasnych partiach obrazu, tutaj dysponując tym Panasem będzie można konwersję dopasować pod posiadany wyświetlacz i jego parametry.

k1GcqcJ.jpg

Edytowane przez misfit
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Recenzja Panasonica na avforums -> https://www.avforums.com/review/panasonic-dmp-ub900-4k-ultra-hd-blu-ray-player-review.12538

Opcja Dynamic Range Conversion Adjustment pozwala na wybór szczytowej jasności od ~100 do ~1000 nitów. W automacie konwersja HDR do SDR odbywa się przy założeniu 300 nitów.

Może też kogoś zainteresuje ten alternatywny firmware Region Free oraz Cinavia free (dotyczy płyt BD - w UHD nie ma regionalizacji).

Brakuje tylko jednej rzeczy - chipa Dolby Vision. Teraz to żadna strata, ale za rok może być inaczej ;)

Edytowane przez misfit
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Był taki BD Player ASUS BD-700 (mam) , dwa outy HDMI, cinavia free, region BD free itp. itd. ...

Mało kto taki sygnał od ASUS zauważył nawet na tym forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Był taki BD Player ASUS BD-700 (mam) , dwa outy HDMI, cinavia free, region BD free itp. itd. ...

Mało kto taki sygnał od ASUS zauważył nawet na tym forum.

Miałem i oddałem bo niestety pare rzeczy mnie w nim denerwowało a support ASUS'a nawet nie raczy odpowiedzieć na pytania.

Teraz mam Pioneer BDP-450 z CFW i jestem zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Janunio, pamiętasz czasy ... KISSa albo Buafflo, którego kilka miesięcy temu wyniosłem na śmietnik? :)

Edytowane przez pmcomp
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KISS to byl kawal sprzetu. Chyba pierwszy na rynku polskim co dawal rade z divx hd - tj. Jego wersja 720p. W dodatku byl, jak na cene, calkiem dobrze wykonany. Na fabrycznym firmware obslugiwal tez xvid sd do 576p ale dawalo sie niefbrycznym wymusic to samo co dla divx, czyli 720p.

A Manty pamietacie? Chyba pierwsze z obsluga divx/xvid w ogole :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już odeszlismy na chwile od tematu to pierwszym rozsądnym playerem potrafiącym odczytać TSy w 720p czy 1080i z płyty DVD był:

PC-P3LWGDVD-LinkTheater_lg.jpg

Ja go posiadałem. Z tego co pamietam Gmeru posiadał drugi rozsądny czyli Snazio:

net-dvd-1350.jpg

Oba były testowane i opisywane na hdtvpolska w 2006 roku. Tak, tak, 10 lat temu.

http://hdtvpolska.com/topic/142-recenzja-linktheater-buffalo-technologies/

http://hdtvpolska.com/topic/86-recenzja-hd-playera-snazio-1350/

A KISS 1600 to był trup, który miał potrafić duzo, a nie umiał nic :).

Kiss1600.jpg

Mam jeszcze mnóstwo materiału HD w 1080i nagranego w TSach w MPEG-2 na płytach DVD. I jest tam chyba trochę pozycji, które nie zostały wydane na Blu-Ray.

Jak ktoś reflektuje to zapraszam. Zwolnie miejsce na półkach. Kiedys był to jedyny dostepny materiał w HD. To były czasy :).

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pcomp te czasy pamietaja starzy wyjadacze jak MY , a ta chołota ktora dzisiaj tworzy posty jaki kupic zestaw kina domowego za 1500 zl w media markt to jakiś zart

oraz ze kumpel kumpla ma Ultra HD lcd za 1500 zl 65 cali z sklepu dla nieidiotów , takich cukiereczków to mamy dzisiaj mnogo

i HADE na history HD jeheh eheh

czuje ze ja jak w 2006 roku zastanawialem sie jaki model Pioneera Plazmy zakupic to te cukiereczki ssały mleczk oz cyca mamy

Edytowane przez deling

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na forum trzeba koniecznie utworzyć kącik dla emerytów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na forum trzeba koniecznie utworzyć kącik dla emerytów

dodał bym jeszcze: których trzeba nauczyć kulturalnego wypowiadania się o innych, być może mniej zasobnych w PLN forumowiczach !!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na forum trzeba koniecznie utworzyć kącik dla emerytów

a nie lepiej po prostu raportować posty tego kretynka? Może wreszcie moderacja zlituje się i go wywali?

  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej nie posiedzi tutaj. Musi gdzieś nadrobić te zaległości od 2006. Może nawet znajdzie towarzystwo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej nie posiedzi tutaj. Musi gdzieś nadrobić te zaległości od 2006. Może nawet znajdzie towarzystwo ;)

No tak,ponoć to HDDVD daje najlepszą jakość :D

o widze cala ekipa adoratorów fanow HADE :-) he he

Jak cała,jaka cała :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...