Jump to content
Gmeru

CES 2016: Nowy odtwarzacz Ultra HD Blu-ray 4K Panasonic DMP-UB900 odtwarza obrazy i dźwięki dokładnie tak, jak chce tego reżyser

Recommended Posts

Firma Panasonic właśnie poinformowała, że odtwarzacz Blu-ray DMP-UB900 Ultra HD jest już gotowy. Ultra HD Blu-Ray jest standardem wideo nowej generacji. Nie tylko zapewnia obrazy w wysokiej rozdzielczości 4K, ale także obsługuje HDR (High Dynamic Range) i szeroką gamę kolorów BT.2020.

UB900 wyposażony jest w nowy procesor 4K High-Precision Chroma obsługujący technologie obrazowania, takie jak przetwarzanie chrominancji i przetwarzanie wysokiej gradacji, które były wspierane i udoskonalane przez placówkę rozwojowo-badawczą Blu-Ray Panasonic Hollywood Laboratory (PHL).

Dzięki pełnemu wykorzystaniu ogromnej ilości danych Ultra HD Blu-Ray UB900 odtwarza obrazy wideo na domowym telewizorze tak, jak życzyliby sobie tego ich twórcy.

UB900 oferuje również znacznie lepszą jakość dźwięku. Jest wyposażony w zoptymalizowany zasilacz o dużej pojemności, a w jego obwodach audio znajduje się wiele wysokiej jakości części i komponentów dźwiękowych to wszystko służy przedstawieniu bogatej ekspresji dźwiękowej. Ponadto obsługuje formaty audio o wysokiej rozdzielczości, takie jak DSD i ALAC.

Ponieważ popyt na 4K będzie wzrastać, odtwarzacz Blu-Ray nowej generacji UB900 Ultra HD zapewnia nowe doświadczenia tym, którzy oczekują bezkompromisowej jakości obrazu oraz dźwięku.


1.jpg

Czym jest Ultra HD Blu-Ray?
Ultra HD Blu-ray jest standardem Blu-Ray Disc™ nowej generacji, który obsługuje 4K. Co więcej, wykracza on poza rozdzielczość 4K (3840 × 2160 pikseli) i obsługuje HDR (High Dynamic Range), aby dać rzeczywistą reprodukcję obrazu w rozdzielczości 4K przy dużej szybkości wyświetlania klatek, do 60 p na sekundę, i zakresie jasności od 1000 do 10 000 nitów oraz szerokiej gamie kolorów BT.2020, co jeszcze lepiej odwzorowuje kolory.

Dzięki rozdzielczości 4K odtwarzacz UB900 sprawia, że drobne szczegóły są wyraźne jak nigdy dotąd. Oddaje realistyczne głębie i żywe kolory dzięki wysokiemu kontrastowi pomiędzy ciemnymi a jasnymi obszarami. Zawsze wyświetla ostre i piękne zdjęcia, wzbogacone o płynny ruch.


2.jpg

Obraz wysokiej jakości: opatentowane technologie poprawiające obraz wiernie odtwarzający swój pierwowzór

Procesor 4K Chroma o wysokiej precyzji
UB900 zawiera nowo opracowany silnik 4K, nazywany procesorem 4K Chroma o wysokiej precyzji. Dzięki zastosowaniu oryginalnego i niezwykle dokładnego procesu multi-tap do interpolacji dekodowanych sygnałów 4K (4:2:0), zawierających treść Ultra HD Blu-Ray do 4K (4:4:4), zapewnia doskonałe, naturalne zdjęcia o realistycznej głębi i żywych kolorach. UB900 ma również oryginalną funkcję 4K Direct Chroma Up-scaling, dzięki której obrazy w jakości 2K może przedstawić w 4K o wysokiej rozdzielczości.

* Telewizor kompatybilny z 4K/60 p/4:4:4 należy podłączyć kablem o szybkości transmisji 18 Gb/s. Podczas odtwarzania treści Ultra HD Blu-ray dane 4:4:4/36 bit wychodzą jako 4K/24 p, a dane 4:2:2/36 bit jako 4K/60 p.

Certyfikat THX*
Odtwarzacz Blu-ray UB900 Ultra HD z certyfikatem THX® wyświetla każdy odcień barwy oraz szczegółowe obrazy w intensywnych kolorach. Jest to konieczne do tego, aby precyzyjnie odtworzyć intencje reżysera. Zapewnia również prawdziwie realistyczny dźwięk przestrzenny. Użytkownicy mogą oglądać w domu filmy w takiej jakości, jaką do tej pory cieszyli się tylko w kinie.

Dźwięk wysokiej jakości: wysokiej jakości przetwarzanie sygnału audio pomaga uzyskać dźwięk o szerokim zakresie
Samodzielne wyjście audio/wideo typu Twin HDMI oraz 7.1-kanałowe analogowe wyjście audio
Odtwarzacz UB900 jest wyposażony w szeroką gamę złączy cyfrowych i analogowych dostosowanych do różnych środowisk systemu użytkowników. Nowe wyjście typu Twin HDMI rozdziela sygnały audio i wideo, aby wyeliminować niepożądane szumy i umożliwić odtworzenie dźwięku wysokiej jakości. Ponadto obsługuje analogowy 7.1-kanałowy dźwięk poprzez bezpośrednie podłączenie do systemu kina domowego, dzięki czemu użytkownik może cieszyć się realistycznym dźwiękiem przestrzennym. Każde złącze jest pozłacane, co sprawia, że jest odporne na utlenianie i utrzymuje wysoką przewodność sygnału.

Starannie dobrane wysokiej jakości komponenty audio
Odtwarzacz UB900 korzysta z wielu wysokiej jakości komponentów audio, które odpowiadają tym znajdującym się w produktach audio Hi-Fi. Kondensatory elektrolityczne o dużej pojemności zapewniają stabilne zasilanie i dźwięk o niesamowitej mocy, podczas gdy kondensator wykonany z miki zmniejsza poziom wewnętrznego szumu cyfrowego z linii zasilania. Układ wyposażony jest w cyfrowy filtr LAN Common Mode Filter, który zmniejsza szumy pochodzące z urządzeń zewnętrznych podczas odtwarzania sieciowego, a obwody audio obsługują konwerter cyfrowo-analogowy 192 kHz/32 bit o wysokiej rozdzielczości. Zasadniczo każdy komponent odtwarzacza UB900 ma za zadanie dostarczyć dźwięk wysokiej jakości, począwszy od przetwarzania sygnału, a skończywszy na urządzeniach wyjściowych.

Format High-Resolution Audio
UB900 został zaprojektowany z myślą o odtwarzaniu dźwięku o wysokiej rozdzielczości. Oprócz tradycyjnych formatów — WAV, FLAC, MP3, AAC, WMA — odtwarza również pliki muzyczne w formacie DSD (5,6 MHz/2,8 MHz) oraz ALAC. Wystarczy podłączyć go do domowego systemu audio, aby cieszyć się muzyką o jakości porównywalnej do studyjnej.

Charakterystyczne ciepłe brzmienia wzmacniaczy lampowych są wiernie odwzorowane dzięki cyfrowej obróbce. Sześć różnych rodzajów dźwięku, które tworzą lampy próżniowe, w obróbce cyfrowej o sygnale 96 kHz/192 kHz, sprawiają, że można delektować się dźwiękiem o wyjątkowo wysokiej jakości.

Smart Networking: w pełni sprawna i funkcjonalna sieć ułatwia korzystanie z różnych źródeł 4K

Wyświetlanie plików wideo/JPEG w jakości 4K
Użytkownik może również odtworzyć plik wideo w jakości 4K (MP4), nakręcony aparatem lub kamerą, jak również przesyłać dane w formacie JPEG w rozdzielczości 4K. Dzięki temu można cieszyć się wspomnieniami z wyjazdów wakacyjnych, podziwiając uchwycone w kadrze naturalne piękno — począwszy od wspaniałych krajobrazów, a skończywszy na najcenniejszych filmach z rodziną i przyjaciółmi.

DLNA:
Użytkownicy mogą łatwo przesyłać treści, takie jak zdjęcia, filmy i muzykę, na inne urządzenia podłączone do domowej sieci. Każdy członek rodziny może korzystać z wybranych przez siebie treści na swój własny sposób, niezależnie od czasu i miejsca.

Stylistyka: luksusowy wygląd sprawia, że UB900 prezentuje naprawdę wysoką jakość
Stylistyka trójwymiarowego kryształu, wyświetlacz z matrycą punktową
Prosty i stylowy wygląd odtwarzacza UB900 sprawia, że pasuje do każdego telewizora z płaskim ekranem. Lustrzany panel przedni wykończono skośnymi cięciami ze wszystkich czterech stron, aby nadać mu jeszcze bardziej subtelny wygląd i wzmocnić matrycę punktową wysokiej jakości.


3.jpg


Pilot z podświetlanymi przyciskami
Pilot odtwarzacza UB900 ma podświetlane przyciski, co ułatwia jego obsługę nawet w ciemnym pokoju. Jest zatem idealny do kina domowego. Przyciskiem przyciemniania na pilocie można dostosować jasność wyświetlacza do ilości światła w pokoju.

Główne cechy odtwarzacza DMP-UB900

Obraz wysokiej jakości
● Wyświetlanie Ultra HD Blu-ray (4K/HDR)
● Procesor 4K Chroma o wysokiej precyzji
● Funkcja 4K Direct Chroma Up-scaling
● Wyjście 4K 60 p/50 p (HDMI 2.0 a)
● Sieć 4K
● Certyfikat THX
● Funkcja 4K Multi Contents Up-scaling
● Odtwarzanie Blu-ray DiscTM FULL HD 3D
● Ustawienia wstępne rodzaju obrazu

Dźwięk wysokiej jakości
● TWIN HDMI PURE AV (samodzielne wyjście typu Twin)
● 7.1-kanałowe analogowe wyjście audio
● Komponenty audio wysokiej jakości (zasilanie, obwody dźwiękowe, obwody cyfrowe)
● Dźwięk o wysokiej klarowności
● Czysty dźwięk przez HDMI (technologia HDMI Low Clock Jitter Process)
● Cyfrowy dźwięk z upsamplingiem
● Odtwarzanie dźwięku o wysokiej rozdzielczości (DSD (2,8 MHz/5,6 MHz), ALAC, FLAC, WAV)
● Konwerter cyfrowo-analogowy DAC 192 kHz/32 bit x 5
● 192 kHz/96 kHz Surround Re-master

Inteligentne połączenie z siecią
● Aplikacje internetowe*1
● DLNA (klient i odtwarzacz)
● Dostęp do dysku sieciowego
● Odtwarzanie z zewnętrznego dysku twardego
● Technologia MiracastTM
● Przeglądarka internetowa*1

Łatwa obsługa
● Karta Wi-Fi (802.11 n (11 ac))
● Stylowy graficzny interfejs użytkownika
● Aplikacja Quick Start
● Tapeta na ekranie głównym
● VIERA Link

Stylistyka
● Stylistyka 3D
● Izolator

*1 Wymaga szerokopasmowego dostępu do Internetu.
*THX to znak towarowy spółki THX Ltd., zarejestrowany w Stanach Zjednoczonych i pozostałych krajach. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cena za odtwarzacz DMP-UB900 chyba 700 - 800 euro.

Cena za telewizor DX900 bedzie znana pozniej.

Zrodlo www.heise.de

Pozdrawiam z Czech.

Tony

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

mam nadzieje ze ten odtwarzacz panasonica jest najlepszy na rynku posrod innych, ktore sie teraz pojawiaja..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bym generalnie skupił się na telewizorze bo player jak player. Jakość obrazu i tak będzie taka sama z każdego.... kwestia dodatków, wykonania itd : ) A Panasonic wygląda rzeczywiście póki co najlepiej.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

masz racje Piotr..ciekawi mnie tylko czy np playery 4K np zamawiane z usa i majace sygnal NTSC bedza dobrze odwzorowaly barwy jak kupowane w europie z systemem PAL..

Share this post


Link to post
Share on other sites

masz racje Piotr..ciekawi mnie tylko czy np playery 4K np zamawiane z usa i majace sygnal NTSC bedza dobrze odwzorowaly barwy jak kupowane w europie z systemem PAL..

Facet systemy PAL i NTSC to były 15 lat temu w epoce standardów SD :D Już bazowa specyfikacja HD Ready WYMAGAŁA by wyświetlacz i źródło obsługiwały zarówno częstotliwość 50 jak i 60Hz, z tego co pamiętam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

thx, ale jednakze nadal istnieje podzial na rejony dystrybucji filmow DVD czy Blu ray. usa maja 1 a europa 2.. czy wogole to juz tez sie zaciera ? czy nowe materialy 4K nie beda juz mialy tych rejonizacji?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trudno powiedzieć. Z regionami jest różnie. Zobaczymy jak będzie z UHD.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Podobno, jak juz sfinalizuja traktat o wolnym handlu miedzy usa a europa to to zniknie..poki co.. trzeba czekac..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jest wyposażony w zoptymalizowany zasilacz o dużej pojemności, a w jego obwodach audio znajduje się wiele wysokiej jakości części i komponentów dźwiękowych to wszystko służy przedstawieniu bogatej ekspresji dźwiękowej.

Co za bełkot :angry: . I dalej:

Ponieważ popyt na 4K będzie wzrastać, odtwarzacz Blu-Ray nowej generacji UB900 Ultra HD zapewnia nowe doświadczenia tym, którzy oczekują bezkompromisowej jakości obrazu oraz dźwięku.

A co ma piernik do wiatraka? To chyba jakis autotranslator tłumaczył na polski.

Nowe wyjście typu Twin HDMI rozdziela sygnały audio i wideo, aby wyeliminować niepożądane szumy i umożliwić odtworzenie dźwięku wysokiej jakości. Ponadto obsługuje analogowy 7.1-kanałowy dźwięk poprzez bezpośrednie podłączenie do systemu kina domowego, dzięki czemu użytkownik może cieszyć się realistycznym dźwiękiem przestrzennym.

To przez HDMI uzytkownik nie będzie się cieszyć realistycznym dźwiekiem przestrzennym?

Odtwarzacz Blu-ray UB900 Ultra HD z certyfikatem THX® wyświetla każdy odcień barwy oraz szczegółowe obrazy w intensywnych kolorach.

To bez THX wyświetlałby szczegółowe obrazy w mniej intensywnych kolorach?

Stylistyka: luksusowy wygląd sprawia, że UB900 prezentuje naprawdę wysoką jakość

No to jakość wg. Panasonica zależy od ... luksusowego wyglądu ;).

Aż się tego nie chce czytać :(. Ręce opadają. To nawet nie jest marketingowe bla, bla, bla tylko tekst który pisał ktoś kto o tym odtwarzaczu i technice audio/video nie ma zielonego pojęcia.

:(:unsure::wacko::blink:

Pozdro

Edited by pmcomp

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bym generalnie skupił się na telewizorze bo player jak player. Jakość obrazu i tak będzie taka sama z każdego.... kwestia dodatków, wykonania itd : ) A Panasonic wygląda rzeczywiście póki co najlepiej.

Tak do końca nie jest, że wszystkie playery UHD będą miały taki sam obraz przez złącze HDMI. Akurat u Panasonica jak zwykle można liczyć na wysoka jakość obrazu.

Pioerwszym elementem mającym wpływ na jakość obrazu będzie miał ... zasilacz i "jakość" prądu jaki będzie w stanie dać. Drugim elementem mającym wpływ na obraz choć już w mniejszej skali ma sposób aplikacji układów obróbki sygnału video oraz jakość ukłądu transmitera HDMI. Te różnice będą raczej minimalne choć róznice w transmiterze moga mieć wpływ np. na zasięg czyli długość kabla HDMI przez który transmitowany jest sygnał do telewizora czy projektora. I jeśli ktoś ma długie kable HDMI to powinien spodziewać się potencjalnych kłopotów.

Oczywistym jest, że większe róznice wystapią w transmisji analogowych sygnałów audio. Wpływ będzie maiła jakość użytych komponentów w części wyjściowej analogowej zarówno 2.0 jak i 7.1. Zastosowanie np. innego rezystora (mam na mysli konstrukcję i materiał a nie wartość) na wyjściu części cyfrowej DAC może diametralnie zmienić dźwięk. Oczywiście mam na myśli różnice i niuanse, na które 98% użytkowników nie zwraca żadnej uwagi. Ale właśnie po tych róznicach poznaje się urządzenie dobre i urządzenie słabe do audio.

Jesli ktoś mi nie wierzy niech porówna analogowy dźwięk z wyjścia playera OPPO 93/95/103/105 albo SONY BD-P5000 z dźwiękiem z jakiejś najtańszej zabawki za 500 zł.

Obawiam się niestety, że producenci pójdą na początku w niską cenę, a nie w jakość aby zagarnąć jak największą część rynku early adoptersów. Dopiero potem pojawią się bardziej ambitne i lepsze konstrukcje.

Czasy się zmieniły. Kiedys firmy zaczynały od flagowych konstrukcji mających być wzorcem i pokazem możliwości nowego standardu i samego producenta. Teraz liczy się komercja, słupki udziałów w rynku i sprzedaży. Tym bardziej gdy player UHD będzie bez wątpienia narzędziem do zwiększenia tempa sprzedaży telewizorów 4K.

Stawiam, że i tak ten Panasaonic będzie na razie najlepszym playerem BD UHD na rynku, pomimo bzdur, które powypisywali w informacji prasowej.

Pozdro

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pmcomp,normanie zaimponowałeś mi,wyłapując w dzisiejszych czasach marketingowy bełkot :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trollu, napisz coś merytorycznie w temacie bo cały czas udowadniasz wszystkim na tym portalu, że umiesz tylko bezsensowanie kłapać dziobem. Taki ogólny bełkot, nie marketingowy w twoim przypadku. Panasonic bełkocząc przekazał przynajmniej jakieś treści, Ty nie przekazujesz żadnych tylko trollujesz! Dla Ciebie zapewne merytoryczne treści znajdują się na plotek.pl i tam zrobiłbyś furorę. Tu się po prostu marnujesz.

Masz coś do powiedzenia to odnieś się do mojego postu i napisz coś na bazie swoich doświadczeń o budowie, oprogramowaniu, jakości użytych elementów, jakości sygnałów audio/video w odtwarzaczach Blu-Ray. Wtedy podyskutujemy. Bo teraz nie ma "z kim" i nie ma o czym.

:angry: .

A ponieważ poznałem cię na tyle żeby stwierdzić że należysz do tych którzy muszą mieć ostatnie zdanie w temacie zakładam, że nasza wymiana zdań tutaj trochę potrwa. Mam nadzieję, że Gmeru powycina Twoje komentarze nie na temat tego playera.

Zakładam też, że Gmeru znosi Twoje i drugiego kolegi wpisy żeby był na portalu taki "góralski folklor". Taki fun. Bo nawet ruchu nie generujecie. O wnoszeniu merytorycznych treści i przekazywaniu informacji nie wspominam.

Edited by pmcomp

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Guru" pmcomp.Ciebie chyba sutki szczypią,myśląc że będę rozkładał na czynniki pierwsze wszystkie hasła marketingowe...

Gdy leci reklama w TV,to także dyskutujesz o tym godzinami ?

Mi szkoda na to życia.

P.S.

O tej Twojej podniecie z wyłapywaniem "bełkotu marketingowego" pisały Ci już niejednokrotnie osoby,które mają większy od Ciebie wkład w forum :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolego Binngooo nie wkurzaj się na kolegę pmcomp. On po prostu ma większe wymagania niż ty i z własnego doświadczenia wiem o czym on pisze.

Powiem ci tak, jak kiedyś usłyszysz jak brzmi kino domowe w konfiguracji, np.Oppo- tor analogowy plus wielokanałowa kocówka mocy zamiast amplitunera , to wierz mi lub nie ,szybko zmienisz zdanie.

Ten player Panasonica może nie zagra jak oppo po analogu ale jest godny uwagi.

A jakby dał radę z m2ts i 4k po sieci to już bomba jak na początek, wtedy tylko jeszcze napisy srt i player na 4 z plusem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A jakby dał radę z m2ts i 4k po sieci to już bomba jak na początek, wtedy tylko jeszcze napisy srt i player na 4 z plusem.

Na to bym nie liczył niestety.

Bardziej ciekawi mnie czy istniejący soft typu DVD-Fab czy AnyDVD pozwoli zgrać zawartość takiej płyty BD UHD na twardy dysk, a narzędzie typu tsMuxer wyjąć z niego ścieżki audio/video.

I czy dzisiajsza nagrywarka BD potem zgra taki materiał na BD.

Czyli czy zgodnie z prawem będę mógł wykonać kopię bezpieczeństwa płyty BD UHD.

Ale tego z pressa się nie dowiemy :).

Ale liczę, że kolega Bongooo sprawdzi to własnymi rączkami i poinformuje koleżanki i kolegów na hdtvpolska.com :P

Pozdro

Edited by pmcomp

Share this post


Link to post
Share on other sites

Możemy sobie gdybać na razie, pożyjemy zobaczymy.

Ja liczyłem że pooglądam coś na nowym tunku Vu+solo 4k

ale chyba dobrze że wstrzymałem się z zakupem.

Jest kilka kanałów demo na satelicie ale z plikami 4k jest problem.

W sieci jest sporo filmów 4k w h264 a tego ponoć ten tuner nie ma.

Share this post


Link to post
Share on other sites

No to jest wiadomosc !

Dzieki.

Ale zaraz. To ma HDMI 1.4b?

Edited by binary

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ale zaraz. To ma HDMI 1.4b?

No właśnie. To HDMI 1.4 zaczyna być "zmorą". A raczej brak HDMI 2.0 w urządzeniach "4K". Producenci dali taki przykład wypuszczając pierwsze TV 4K z HDMI 1.4 i wszyscy producenci przydatków poszli niestety za ich przykładem.

Znowu czekamy :(.

WOW !!! zaintrygowny powyższym postem sprawdziłem specyfikacje tego Panasa UB900 i nigdzie nie ma ani słowa w jakiej wersji ma te dwa złącza HDMI !!!

Nigdzie to mam przede wszystkim stronę panasonica: http://www.panasonic.com/pl/corporate/Nowosci/artykuly/nowy-odtwarzacz-blu-ray-panasonic-4k-odtwarza-obrazy-i-dzwieki-dokladnie-tak-jak-chce-tego-rezyser.html

Byc może wersja 2.0 wynika pośrednio ze specyfikacji i innych parametrów technicznych ale jako konsument nie powinienem musieć szukać teraz specyfikacji obu wersji HDMI i samemu dokonywac porównania tylko tak szanowna i sznowana przeze mnie forma jak panasonic powinna podać taką informację wprost.

Unbelivable :ph34r:

Pozdro

Edited by pmcomp

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...