Skocz do zawartości
Gmeru

CES 2016: Nowy odtwarzacz Ultra HD Blu-ray 4K Panasonic DMP-UB900 odtwarza obrazy i dźwięki dokładnie tak, jak chce tego reżyser

Rekomendowane odpowiedzi

Co do DUNE TO niestety max 4k/30Hz, wiec brakuje 60 Hz, a co do tej pełnej obsługi menu BD z JAVA to bym się spierał. Prawdopodobnie będzie to uproszczona wersja menu, ale i tak przymierzam się do jego zakupu gdy wejdzie na przełomie luty/marzec

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie piszcie w tym wątku o Dune bo sie miesza.

Jak rozumiem brak BD_ISO i BD 3D-iso dotyczy Dune?

Piszcie tu: http://hdtvpolska.com/topic/36675-dune-hd-solo-4k/ , otworzyłem nowy temat.

Pozdro


Jeszcze jedno.

Nie widzę w specyfikacji tego playera Panasonic DMP-UB900 oznaczenia Ultra HD Premium, a jedynie 4K/HDR.

???

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. To HDMI 1.4 zaczyna być "zmorą". A raczej brak HDMI 2.0 w urządzeniach "4K". Producenci dali taki przykład wypuszczając pierwsze TV 4K z HDMI 1.4 i wszyscy producenci przydatków poszli niestety za ich przykładem.

Znowu czekamy :(.

WOW !!! zaintrygowny powyższym postem sprawdziłem specyfikacje tego Panasa UB900 i nigdzie nie ma ani słowa w jakiej wersji ma te dwa złącza HDMI !!!

Nigdzie to mam przede wszystkim stronę panasonica: http://www.panasonic.com/pl/corporate/Nowosci/artykuly/nowy-odtwarzacz-blu-ray-panasonic-4k-odtwarza-obrazy-i-dzwieki-dokladnie-tak-jak-chce-tego-rezyser.html

Byc może wersja 2.0 wynika pośrednio ze specyfikacji i innych parametrów technicznych ale jako konsument nie powinienem musieć szukać teraz specyfikacji obu wersji HDMI i samemu dokonywac porównania tylko tak szanowna i sznowana przeze mnie forma jak panasonic powinna podać taką informację wprost.

Unbelivable :ph34r:

Pozdro

To ja Ci napisze bez sprawdzania i czekania, ze bedzie jedno 2.0, a drugie 1.4. U Samsunga zreszta pewnie tak samo.

Mysle, ze chodzi o zachowanie pelnej kompatybilnosci oraz unikniecia klopotow i niezadowolenia klientow ze wzgledu na brak czy ewentualne klopoty z handshakiem.

Co do Dune.

HDMI 1.4 nie jest zadnym problemem, jesli chce sie grac rippy 4k@24p bez HDR

Co do DUNE TO niestety max 4k/30Hz, wiec brakuje 60 Hz, a co do tej pełnej obsługi menu BD z JAVA to bym się spierał. Prawdopodobnie będzie to uproszczona wersja menu, ale i tak przymierzam się do jego zakupu gdy wejdzie na przełomie luty/marzec

Ja tu widze pelne menu.

Key Features
  • Newest media processor: The latest Sigma Designs SMP8758 chip from the famous vendor of high-end media processors, with the new Dual Core ARM CPU (4x more power than before); the first and the only chip from Sigma Designs with real 4K support
  • 4K video playback: Decode 4K video content in all popular formats (including H.265 10-bit)
  • 4K video output: Output 4K content with pixel-to-pixel precision to 4K TV
  • SD/HD to 4K conversion: Automatically increase resolution of SD/HD content to 4K
  • VXP: Professional-grade video processing engine for best possible picture quality of any content
  • HEVC: Play video encoded using the latest H.265 codec (2x picture quality increase over H.264)
  • 10-bit color encoding: Enjoy 1 billion colors (64x more than before) with the newest H.265 Hi10P video encoding standard
  • Blu-ray playback: Play Blu-ray images from any source (USB, HDD, network)
  • Blu-ray menu: Enjoy full Blu-ray menu navigation or use simple BDLite menu at your discretion
  • True 24p output: Ensure perfectly smooth playback of Hollywood movies due to full support for 24p (23.976) framerate
  • Advanced media player: Play video in MKV and other modern video file formats, including top quality 4K and HD with very high bitrates (100Mbit/s+)
  • HD audio: Output studio-quality high definition audio tracks (Dolby True HD, DTS HD MA) to your A/V receiver
  • Dolby Atmos 3D audio: Enjoy the newest 3D audio format from Dolby using Dolby Atmos pass-through capability
  • Hi-End music: Play very high-quality (up to 192 KHz / 24-bit) music files in various formats (FLAC, Monkey’s Audio APE, WAV/PCM, etc)
  • Network player: Connect to local network and play content directly from PC or NAS via UPnP, SMB, or NFS
  • HDD player: Play content from any HDD (internal, USB, NAS) of any size (including newest 6TB+ HDD models)
  • HDD rack with hot-swap function: Easily and quickly insert and exchange internal 2.5’’ SATA HDDs for nearly unlimited storage capacity expansion
  • Built-in storage: 4GB flash memory for applications and system needs
  • USB ports: Conveniently connect USB HDDs, USB flash drives, USB card readers, USB hubs and other USB devices
  • 1Gbit Ethernet port: Ensure the best performance when connecting to your local network via cable
  • 802.11ac Wi-Fi with both 2.4 and 5.0 GHz support and 2T2R (two antennas): Ensure the best performance when connecting to your local network via air
  • IR extender: Easily organize hidden installation of the media player when needed via included external IR eye
  • Control4: Integrate seamlessly into Smart Home installations based on Control4 technology via ready-to-use Control4 driver
  • Z-Wave (option): Use built-in Z-Wave controller to build your Smart Home based on Z-Wave technology
  • Dual boot Linux + Android: Enjoy both Linux OS with full classic Dune HD media player functionality and newest Android OS and Android applications
Edytowane przez binary
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki, szanuję Twoją wiedzę ale ja preferuję zapewnienie producenta. Bo to on odpowiada np. z tytułu rękojmi czy kiedyś tzw. niezgodnościt owaru z umową ;). A w tym super marketingu o tak ważnej kwestii nie napisano ani słowa. Może ona nie jest aż tak ważna dla producenta bo nie przypuszczam żeby nie wiedzieli.

Stało się jak zwykle. Dział PR nie skonsultował treści informacji prasowej z DZiałem produktu czy Działem Technicznym. Spieszyli się zapewne. A pośpiech jest wskazany przy łapaniu pcheł.

Wyedytuj prosze swój post i usuń część dotyczącą Dune bo sie strasznie miesza. Jest już nowy wątek. Potem ja usune to zadnie.

Pozdro

Edytowane przez pmcomp
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to do mnie.

Sorry nie widzialem wczesniej.

Bedzie potrzeba, to admin uporzadkuje.

Malo tego wkleje Ci jeszcze player BD UHD Philipsa, skoro nikt o nim nie raczyl doniesc.

http://4k.com/news/philips-reveals-new-4k-blu-ray-player-with-hdr-support-at-ces-2016-11837/

http://www.digitaltrends.com/home-theater/phillips-4k-uhd-blu-ray-all-hdr-4k-tv-lineup/

w tym pierwszym linku chyba maja zdjecie z jakiegos playera sieciowego, ale wyglada podobnie.

Sorki, szanuję Twoją wiedzę ale ja preferuję zapewnienie producenta. Bo to on odpowiada np. z tytułu rękojmi czy kiedyś tzw. niezgodnościt owaru z umową ;). A w tym super marketingu o tak ważnej kwestii nie napisano ani słowa. Może ona nie jest aż tak ważna dla producenta bo nie przypuszczam żeby nie wiedzieli.

Stało się jak zwykle. Dział PR nie skonsultował treści informacji prasowej z DZiałem produktu czy Działem Technicznym. Spieszyli się zapewne. A pośpiech jest wskazany przy łapaniu pcheł.

Wyedytuj prosze swój post i usuń część dotyczącą Dune bo sie strasznie miesza. Jest już nowy wątek. Potem ja usune to zadnie.

Pozdro

Wiesz jak masz parcie, to sobie mozesz pokorespondowac z producentami.

Opowiesci o swoich preferencjach i "dramatyczne' komentarze zaoszczedz do swojego bloga.

To jest watek poswiecony newsom i nawet jesli okaza sie plotka, to ludzie chca o nich czytac i maja do tego prawo.

Tymczasem rzuc sobie okiem na to:

http://downloadcenter.samsung.com/content/UM/201512/20151224160603900/UBD-K8500-ZA_1203.pdf

To nie jest fake. To jest oficjalna strona Samsunga. Nie sa to tez materialy marketingowe, tylko manual.

http://www.crutchfield.com/S-BRMg57HaQ6J/p_305BDK8500/Samsung-UBD-K8500.html?tp=171

patrz Details - > HDMI version

Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak Ci nie powiem :D;)

Edytowane przez Bingooo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HDMI 2.0a w playerze Samsunga i przynajmniej takie musi być w każdym innym odtwarzaczu, który obsługuje UHD i HDR. Przez HDMI 2.0 (bez a) nie da się przesłać metadanych HDR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie doktorze Macieju.

Byly jeszcze jakies UHD BD playery ? Philipsa widziales, czy to taka zapowiedz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

haha ; )

To ja odpowiem jako skromny inż ;pppp : tylko Panasonic i Samsung. Póki co tylko te były pokazane. Philipsa nie było na CES. W lutym jest konwencja i tam będą różne pokazy. Będziemy :) Napiszemy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki.

Tak cos mi sie wydawalo, ze te zdjecia w roznych serwisach, to pic na wode.

Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

binary ale widzę, że są newsy o Philips UHD. Będę też wrzucał. To mogli ogłosić. Ale jak mówię: nie było stoiska więc poszło ogłoszenie widocznie ze zdjęciami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ,w jakim okresie pojawi się u nas DMP-UB900.Czy już coś wiadomo Ile może kosztować.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno będzie więcej wiadomo po poniedziałku. Panasonic robi swoją konwencję. Zapytam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panasonic DMB-UB900 ma się pojawić w Europie w połowie kwietnia w cenach £599 i €799 wraz z dołączonymi do niego filmami UHD BD Mad Max: Fury Road oraz San Andreas.

Ktoś coś wie czy jest szansa, że będzie obsługa Dolby Vision HDR z jego strony czy może na Świętego Gralla trzeba się jeszcze uzbroić w cierpliwość ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panasonic nie wspiera Dolby Vision i w ogóle było powiedziane przez guru od BD, że szkoda na to czasu i ,że generalnie to jest to samo co HDR10 (efekt widoczny na ekranie)... Bo zadałem pytanie o telewizory. Takie slajdy były:

17.jpg

18.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gościowi się nie dziwię, gdyby mówił inaczej to namawiałby do kupna wyświetlaczy od konkurencji :D

Większość dużych wytwórni zapowiedziała, że wchodzi w Dolby Vision, w VOD-ach takie treści już są dostępne, a w Netfliksie wkrótce będzie tego od groma.

No nic, cierpliwy jestem, poczekam na odtwarzacz, którego nie będę musiał za rok wymieniać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Interesuje mnie też to, czy przez USB np.z mkv dzwięk dts masterhd ,przejdzie jako dts masterhd ,czy dts.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy od odtwarzacza. Jeden przepuści przez usb DTS-HD MA i odtwarzacz je odtworzy, drugi może z tego DTS-HD MA odtwarzać tylko rdzeń w klasycznym DTS, a trzeci może pokazać informację "Nieobsługiwany Format Audio". Wtedy trzeba wywalić bezstratną cześć tego DTS-HD MA i zostawić z tego gołe klasyczne DTS, a jak to nie pomoże to trzeba przerobić DTS na DOLBY Digital.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam materiał na dysku 4096x1714 10bit ,DCI ,600GB jak ten prostokącik Panasa go zassie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jeśli materiał video ma za duży bitrate , ale tego to już nie podałes, wiec cieżko wróżyć z fusów

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panasonic nie wspiera Dolby Vision i w ogóle było powiedziane przez guru od BD, że szkoda na to czasu i ,że generalnie to jest to samo co HDR10 (efekt widoczny na ekranie)...

I tak niech zostanie ... ponieważ mój najnowszy nabytek przez HDMI 2.0a wspiera jedynie HDR10 :). Mi pasuje.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byc moze pierwsza generacja nowszych odtwarzaczy, rowniez bedzie posiadac 2 wyjscia HDMI (Vidoe+Audio) aby zapewnic kompatybilnosc, tak jak to bylo w przypadku przejscia na HDMI 1.4 i 2.0a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nom Panas ma twina:

11.jpg

Ja zamówiłem parę filmów z tych pełnych w 4K: Chappie, Niezniszczalni 3 i Smerfy. Powinny być za kilka dni.

Za tydzień w piątek odbieram Samsunga z Marsjaninem i Exodusem. TV Samsung JS9500, Sony VW520 oraz JVC na stanie już czekają. Ciekawe czy HDR na Sony w ogóle będzie widoczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...