Skocz do zawartości
Maciej Koper

TEST: Samsung JU7000 55" 4K Ultra HD

Rekomendowane odpowiedzi

Tak przez neta... mieszkam w Bielsku-Białej i tu Saturna akurat nie mamy tylko Media...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy SAMSUNG UE65 JU7090 to ten sam model co testowany w temacie ?

W Media Markt widzialem taki model i zastanawiam sie czy to tylko jakas ich specjalna wersja czy calkiem inny model.

Edytowane przez saptis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W polskim MM to widziałeś

Wydaje mi się źe to wersja na Niemcy. Wszystko powinno działać ale może być problem ze smart em i polskimi aplikacjami

Jak by się okazało że są tylko 2 strefy wygaszania to był by krok w tył w stosunku np do hu7500 gdzie było 5 stref

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Piteron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem to może być co najwyżej z gwarancją na terytorium RP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@seba miałeś folię ma matrycy ?? i czy możesz sprawdzić firmaware ? bo najnowszy to jest 1412.1 chyba z listopada. To jak byś miał to wersję to prosto z fabryki tv musisz mieć :) skoro mówisz , że nie pobiera updata :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc

Ja mam UE65JU7500. Niestety wydaje mi sie ze w PL wszystkie modele to JU7500L czyli panel AUO. Sprawdzalem w menu serwisowym i mam 65L1UU7WJ. Jezeli chodzi o jakosc obrazu to jest bdb ale niestety duzy minus to clouding w prawej czesci ekranu. Jezeli wlaczam Smart LED na wysoko to ten clouding jest o wiele mniej widoczny. Niestety przy wylaczonym Smart LED i czarnych scenach na ktorych jest duze podswietlenie cluding niestety jest widoczny. Jestem ciekawe jak to wyglada na innych egzemplarzach.

Ale z tego co widze nieduzy clouding byl tez widoczny na JU7100 gdzie jest panel Samsunga http://i.rtings.com/images/reviews/ju7100/ju7100-uniformity-large.jpg

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak mam wersję 1412.. a co do folii to miałem ją wokół ramki nie na całej matrycy ... ale wchodziła na mtrycę do okoła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę potwierdzić to co wszystko napisałem o nieczytaniu niektórych plików, po zmianie serwera DLNA wszystko śmiga jak szalone :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę potwierdzić to co wszystko napisałem o nieczytaniu niektórych plików, po zmianie serwera DLNA wszystko śmiga jak szalone :P

a sprawdzałeś może ten plik co podawałem wcześniej , że mój ma problem ?

http://4ksamples.com/puppies-bath-in-4k/

Macie taka opcje jak : (o ile dobrze pamiętam)

MENU > System > Ogólne > Stabilizacja ??

U mnie ta fukncja jest ustawiona na 50Hz i jest niedostępna , nie mogę nic zmienić . Ma to jakiś wpływ na jakość obrazu /odświeżania ?

Edytowane przez RoSa.11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i sie troche wyjaśniło co do sposobu zapakowania i używalności czy serwisowania TV .

udało mi się skontaktować z infolinią przez chat. Po podaniu numeru S/N została udzielona mi informacja , że TV NIE BYŁ serwisowany i został wyprodukowany w październiku 2015.

A różnice w ofoliowaniu czy też zapakowaniu samych rzeczy w kartonie mogą się różnić w zależności od wypuszczonych partii.

Ewentualnie wchodzi w grę sprawdzanie sprzętu przez sprzedawców w sklepie.

Tv raczej nie był jako wystawowy bo wątpię , żeby na sklepie go okleili w taki sposób a co do otwartego opakowania śrubek i zdartej farby na niej to dalej zagwozdka dla mnie :) ale ważne , że nie było żadnej akcji serwisowej na TV :) cieszę się :) YUPI hahah tylko te śrubki ... ciekawość mnie zżera jakim one sposobem były używane :)))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W polskim MM to widziałeś

Wydaje mi się źe to wersja na Niemcy. Wszystko powinno działać ale może być problem ze smart em i polskimi aplikacjami

Jak by się okazało że są tylko 2 strefy wygaszania to był by krok w tył w stosunku np do hu7500 gdzie było 5 stref

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

Nie - w Niemieckim, ale dla mnie to nie stanowi problemu.

Moze po prostu SAMSUNG UE65 JU7090 to wersja na Niemcy i tyle, ale to pewnie ten sam model co recenzowany tutaj JU7000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napiszcie proszę jak na tym tv wygląda odwzorowanie ruchu w sporcie i filmach akcji.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W skrócie

Samsung ma chyba obecnie najlepszy uplynniaczami na rynku a na pewno jeden z nielicznych które można bardzo precyzyjnie ustawić .W niektórych testach piszą ze można nawet uzyskać 850 linii a po zastosowaniu WRED nawet 1080

Na moje oko akceptowana płynność jest tylko niewiele gorsza od h7000 a ten ma 240hz matryce

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Piteron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wracam do prywaty czyli 75" wjechało. Wiecie... jestem w szoku jak wygląda podświetlenie w tym ekranie. Tam nie ma nawet najmniejszego grama cloudingu. Idealna równomierna czerń. Sporo jak widać się zmieniło w tym temacie... Ja bym sobie sam powiesił taki ekran. Naprawdę. Jak ktoś chce duży to ten model na pewno jest warto polecenia. Do tego jakość kanałów. TVN24, Canal+ naprawdę mega dobrze to wygląda. To teraz "domowe kocyki" czyli foto ; ) :

Nie jestem pewny ale gdzieś czytałem, że 55" jest Edge Led a od 65" Direct Led. Ale nie pamietam czy to chodziło dokładnie o JU7000. Jeśli tak to to by mogło tłumaczyć brak chmur przy tej przekątnej.

Może ktoś jeszcze ma 55" i napisze coś o podświetleniu?

Edytowane przez Miszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sądzę, że tak nie jest, bo w takim wypadku tv musiałby być grubszy i to znacznie.

Wysłane z mojego SM-G900F

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewny ale gdzieś czytałem, że 55" jest Edge Led a od 65" Direct Led. Ale nie pamietam czy to chodziło dokładnie o JU7000. Jeśli tak to to by mogło tłumaczyć brak chmur przy tej przekątnej.

Może ktoś jeszcze ma 55" i napisze coś o podświetleniu?

65" i matryca AUO to zapewne dlatego brak chmur :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Corleone

Małej wiary jesteś. Primo od 65 cali ju7000 jest grubszy

Pisałem już o tym ze przy porównaniu 55 i 65 cali ten ostatni gra bardziej kontrastowo i na pewno ma coś ala czerń kinowa bo pasy w nim są smoliste jak................wiadomo co

Miszek pewnie to czytałeś

www.cnet.com/products/samsung-unju7100-series/

Dzisiaj byłem oglądać ju7000 prawie nowe z wawy co wystawiona na Allegro za 5 tys.i niestety potwierdzam to co już pisałem clouding jak się patrzy a do tego masakryczne halo matryca AUO

Nie wiem jak Chłopaki to testowali ale zejście z linii o 10 stopni powodowało juz taka degradację ze.napisy z filmów trzeba by było usuwać. Grawitacja makabra pół ekranu jasne pół ciemne.przy nim h7000 grał jak oled .Prawda jest brutalna systemy wygaszania w tv budżetowych mijają się z celem lepiej już coś kupić z dobrym natywnej kontrastem a nie liczyć na coś co po prostu wygląda w takich konstrukcjach źle

Nie będę tu pisał o czymś o czym nie mam pojęcia ale niestety mimo wielkiej chęci zakupu tego tv jest on po prostu w 55 przeciętnym telewizorem.W porównaniu do h7000 czy h6400 po prostu w kategorii czerń jest slabeuszem i nie ma co nawet porównywać tych tv pod tym względem. Telewizorem bawiłem się w domu na ustawieniach jakie uważam za optymalne a przynajmniej wszystkie samsungi tak ustawiam

W niedziele na warsztacik idzie 65ju7000.koleszka oddał oled910 (2 świecące non stop piksele w centrum ) dopłacić i wziął 65ju7000

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Piteron
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm nie do końca się z tobą zgodze... o ile jest lekki żeby nie powiedzieć leciutki efekt halo ( ale przy tego typu podświetlenie chyba nie da się tego tego w 100% zniwelować ) to o żadnym cloudingu przynajmniej na mojej maszynie nie ma mowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

48 to Direct Led.

Przynajmniej część 48ju7000 jest na matrycach samsunga. Na białym o wiele mniej przyciemnione rogi w porównaniu do h6400 i brak chmurek na czarnym tle.

Strefowe wygaszanie działa na tyle subtelnie, że nie udało mi się jednoznacznie ocenić ilości stref. Kolory mocno rozjechane z zieloną siwą czernią. Po przesunięciu "zielonej" czerni w kierunku fioletu, czerń porównywalna/lepsza od h6400 (h6400 matryca samsunga ~1:3500). A jeszcze od czasu do czasu strefowe przygasanie tą czerń polepsza.

"Upłynniacz" obrazu na podobnym poziomie co w h6400 (50fps) i dużo gorszy od h6400 na 60fps. :-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też się nie mam do czego przyczepić jeżel chodzi o jakość obrazu w TV .

Jedynie to do jakości mojej kablówki niestety ... :(

aktualnie szukam w necie gdzieś filmów w jakości porządnej co by nacieszyć wzrok :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego Piteron . Samsung UE65JU7000 na 1000 % ma podświetlanie EDGE LED a nie Full LED . To że ma czerń lepszą w wersji 65 calowej od 55 , może jedynie być powodem zastosowanie po prostu innej matrycy . Ale nawet nie masz co marzyć że ma FULL LED . Wtedy odjazd cenowy między 55 , a 65 calami byłby rzędu 3000 jeszcze więcej . Poza tym , taki telewizor mógłby zagrozić topowcowi czyli 65JU9500 , a to zaś z punku widzenia marketingu nie miało by się nijak , bo mało kto wybuliłby za 9500 tyle kasy , jak miałby za połowe 7000 okrojone o jakiś śmieszny HDR na dzień dzisiejszy bezsensowny fiuczers ale zapewne z racji tego że chodzby jest prostym ekranem , a nie krzywym , sprzedawałby się jak świeże bułeczki . :) Sam mam zamiar kupić właśnie tego topowca 9500 ale z racji krzywego ekranu i dopłaty za bajery mnie nie potrzebne , interesuje się właśnie 65 calowemu UE65JU7000 . Więc czekam jak możesz na Twoje spostrzeżenia tego telewizora , który kupił Twój kumpel . Jak możesz dokładnie zrecenzuj jak ten tv świeci w całkowitej ciemności i jaki obraz generuje z NC+ ( szczególnie mnie interesuje ruch na meczach piłkarskich jak sobie poradzi , teraz mam mistrza w tej materii czyli Soniaka 55905W z matrycą 200 Hz o ile się nie mylę , więc ruch w moim Tv jest wzorcowy ) . Z góry dzięki za ewentualne podzielenie się opinią . Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mając tv na 200hz matrycy czyli W905 czy H7000 nie myślałbym nad wymianą na sprzęt UHD. Przynajmniej przez najbliższe 2 lata. Czytaliście, że standard 4k nie jest w pełni zcertyfikowany? Trwają prace nad fiuczerami. Hdr już wszedł ale ma być jeszcze jakiś bajer. Znając życie będą obsługiwane przez następne "toowce".

Wysłane z mojego SM-G900F

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...