Skocz do zawartości
Maciej Koper

TEST: Samsung JU7000 55" 4K Ultra HD

Rekomendowane odpowiedzi

Kolego ale mnie akurat na UHD zwisa i powiewa . Po prostu mój 55 calowy telewizorek ( kiedyś wydający się ogromnym ) jest za mały . Nawet się zastanawiam czy nie kupić jak rodzice Gmeru wersji 75 calowej . Więc jak widzisz na calach mi zależy nie na UHD . Nie moja wina że telewizory obecne te bez UHD traktowane są po macoszemu i nie mają tego co tv musi mieć ( podkreślam musi ) czyli wygaszanie strefowe . Bez tego tv dla mnie to złom ( oczywiście w odniesieniu o technologię LCD ) . Więc w sumie nie mam wyboru jak kupić TV UHD , bo tylko takowe modele są traktowane w przyzwoity sposób jeśli chodzi o jakość obrazu . Kupiłbym Oleda 65 cali ale kogoś porypało , że za technologię kilka razy tańszą w produkcji od LCD , ktoś sobie śpiewa 30000 zł . Więc jak widzisz nie mam wyboru . A czekać 5 lat , aż Oledy stanieją mi się nie uśmiecha . :)

Edytowane przez peterka1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Peterka1000

Nie wiem na ile procent jest EDGE czy full Led opieram się tylko na opisach. Jeśli chodzi o zagrożenie topowcowi to przepraszam w czym .9500 ma podświetlenie full Led ze 159 strefami ma nano kryształy i jest przygotowany w pełni do standardu który będzie w przyszłości na nośnikach optycznych . Ju7000 poza 4k nie wnosi nic więc nie piszemy o zagrożeniu jakimś topowych tv bo to po prostu zwykły tv z technologią z przed kilku lat nie wnoszący absolutnie nic w Hi Tech a moim skromnym.zdaniem cofajacy się w rozwoju i to poza serię F. Bo jak inaczej sprecyzować fakt ze zabrano okulary 3D a dodano przejściówki kabli RCA w dobie wszedobylskiej transmisji cyfrowej. Napiszę ktoś ze 3D to bzdura,dla jednych tak ale dla innych juz nie i na pewno miłym dodatkiem jest sprawdzenie tej technologii od razu po wyjęciu tv z pudełka

Ja ogólnie popieram zdanie Mafiozy obecnie 4 K to albo topowe czytaj bardzo drogie modele albo bardzo dobre FHD w dobrej cenie. Mam takie wrażenie ze obecnie producenci skupiają się na Androidach Firefoxach Tizenach koniecznie z sekstyrialdem pikseli a zapominają o najważniejszym czyli o jakości obrazu. Na koniec napisze nieskromnie źe patrząc obecnie na najnowsze modele 4k to mój 5 letni c650 zjada je na śniadanie i to bez popijania oczywiście jeśli chodzi o kontrast czerń i równomiernie podświetlenie

p/s

Możesz mi podesłać jakieś materiały odnośnie taniości produkcji paneli oled w stosunku do lcd bo ja słyszałem zgoła odmienne opinie

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Piteron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgoła inne opinie jak napisałeś o Oled są po to aby wmówić potencjalnym nabywcą , że technologia jest droga i telewizory w takim razie tak samo . Jedyne co usprawiedliwia te ceny to badania nad tą technologią . Prawda jest jednak inna , bo o ile w telewizorach plazmowych czy lcd nie tyle panel co podświetlenie jest dość skomplikowane i podraża całość czy już nie mówię w plazmach gdzie tam dopiero panel był drogi , to produkcja samych paneli organicznych a raczej nie tyle paneli co w zasadzie foli jest wiele tańsza . Wspomnisz moje słowa . Za kilka lat jak się napasą kaską będzie można kupić normalną folie rozwijaną montowaną na ścianie do której podłączysz elektronikę sterującą i będziesz miał telewizor oled . Co do coraz większej padliny co do jakości obrazu tutaj masz racje . Od kilku lat producenci się skupili na cięciu kosztów i mamią ludzi internetem , 3d sterowaniami telewizora gestami i takimi tam pierdołami , które to łykają moherowe berety i ludzie tzw '' Inteligentni inaczej '' :) . Bo takie zabiegi są tanie jak barszcz . Natomiast poprawa jakości obrazu to niestety dużo elektroniki , wysublimowane matryce , duża ilość podświetlanych stref , a to niestety nie zrobi byle Chińczyk w szopie i zakładzie byle jakim . Muszą to robić w konkretnych zakładach z konkretną kontrolą jakości czyli drogo i nie dla każdego . I ot cała prawda . Nawet nie wiem czy ktoś wie o tym że np oprócz topowych telewiorów obecnych Sony , tylko wysokie modele są składane w dawnych zakładach Sonego . Niższe modele są podzlecane różnym firmą , którym Sony udziela swojego znaku firmowego i są produkowane jak sieczka . Wiem że zaraz ktoś napisze że to bójda ale ja mam akurat kontakt z kumplem elektronikiem który był na stażu w USA w Sony i zwiedził i zakłady w Japonii swego czasu i wie z czym się co je jak to się mówi . Ale mniejsza . Trzeba sobie zdawać sprawę że nie ma ani jednej firmy chyba na świecie , która zarabia na segmencie telewizyjnym choć by grosz . Każda ma straty . Tylką są giganci jak Samsung którego stać na to bo pokrywa sobie z wielką nawiązką straty na telewizorach odbijając na ogromnych zyskach ze sprzedaży smartfonów zwłaszca serii Galaxy . Tak samo LG . Natomiast Sony jak się zorientowało że mają rękę w nocniku i ich majątek zmalał o około 80 % czy nawet więcej , zaczęło się jak Samsung skupiać na telefonach Xperia , odpuszczając segment telewizyjny . Dlatego drogie topowe modele na siebie zarabiają i są jako takie , natomiast ten tani szrot pomimo że tani dalej przynosi straty , tylko z racji tego że coraz gorszy to coraz mniejsze . Taka jest prawda . Ale wracając do tematu , jak będziesz mógł to pokatuj ten telewizorek Samsung UE65JU7000 i zwróć uwagę na to o co prosiłem w powyższym poście . Pozdrawiam

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że informacja przeszła niezauważona.

Spróbuję po Polsku ;-)

48JU7000 w Anglii ma HDR.

Puki co HDR w JU7000 wymusza podświetlenie 20 i działa tak sobie.

Fw w Anglii jest takie same jak w Polsce (1412.1).

Spróbuje trzeci raz JU7000 ma HDR na fw1412,1

Stąd można pobrać próbki i samemu przetestować.

http://demo-uhd3d.com/categorie.php?tag=hdr

Niestety w pierwszym fw z HDR (fw1412,1) coś sknocili i są problemy z niektórymi kolorami.

Edytowane przez slimak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zresetowalem ustawienia na UE65JU7500 i teraz praktycznie nie wiadac Ghostingu/Flashlight - z tego co widze to diody smart LED sa na WYSOKO. Odpalilem tez grawitacje i czern rzeczywiscie jest czarna, nie ma problemow. Wiec niedoskonalosci panelu mozna ukryc przez odpowiednie opcje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

48 to Direct Led.

Przynajmniej część 48ju7000 jest na matrycach samsunga. Na białym o wiele mniej przyciemnione rogi w porównaniu do h6400 i brak chmurek na czarnym tle.

Strefowe wygaszanie działa na tyle subtelnie, że nie udało mi się jednoznacznie ocenić ilości stref. Kolory mocno rozjechane z zieloną siwą czernią. Po przesunięciu "zielonej" czerni w kierunku fioletu, czerń porównywalna/lepsza od h6400 (h6400 matryca samsunga ~1:3500). A jeszcze od czasu do czasu strefowe przygasanie tą czerń polepsza.

"Upłynniacz" obrazu na podobnym poziomie co w h6400 (50fps) i dużo gorszy od h6400 na 60fps. :-(

Prośba do kolegi - czy mógłbyś mi podać długość podstawy ue48? Chyba zdecyduję się na ten model i nie wiem czy od razu musiałbym kupić uchwyt, czy zmieści mi się na stolik. Rozważam jeszcze Panasonica 50cx700e, ale ponoć ma gorszy upłynniacz, a na oglądaniu sportu akurat mi zależy.

Edytowane przez adrian28

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem pewne problemy ... ale to chyba wina softu po pierwsze to czasem przy włączonym materiale z neta np PLAYER nie można z ciszyć filmu, trzeba wyłączyć player przejść na telewizję i wtedy wszystko działa ok... druga sprawa to przy materiałach 3D też nie zawsze ale kilka razy mi się tak zrobiło ... po włączeniu filmu 3D po rogach z dołu wielkie jaśniejsze kwadraty sięgające do góry.... czasem to ginie po chwili, czasem trzeba wyłączyć kilka razy film.... Ostania sprawa to tryb sport ktoś korzysta z tego ? po włączeniu tego cuda obraz robi się straszeni jasny i kolory max jaskrawe, nie da się tego oglądać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prośba do kolegi - czy mógłbyś mi podać długość podstawy ue48? Chyba zdecyduję się na ten model i nie wiem czy od razu musiałbym kupić uchwyt, czy zmieści mi się na stolik. Rozważam jeszcze Panasonica 50cx700e, ale ponoć ma gorszy upłynniacz, a na oglądaniu sportu akurat mi zależy.

Jak się popieści to się zmieści ;)

55H6200 się mieści na takim małym jakiemuś gościowi

http://img30.staticclassifieds.com/images_tablicapl/274484455_1_1000x700_samsung-ue55j6200-bochnia_rev001.jpg

http://img30.staticclassifieds.com/images_tablicapl/274484455_6_644x461_samsung-ue55j6200-_rev001.jpg

Edytowane przez Slawko1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak przestrzeń kolorów ustawimy na [AUTO] lub [Oryginalna] to HDR działa bez problemów z kolorami. :-)

23.jpg

W 48 jest taka sama długość jak w 55. Przy nóżkach trochę wystających za stolik, TV stoi stabilnie.

@seba

Reset smart Huba i reset serwisowy lekarstwem na wszystkie problemy, zwłaszcza po wgraniu nowego fw.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś jeszcze może potwierdzić info "slimaka" a props HDR ? właśnie ścigałem to demko i na kompie jest czarno !! a tv wyświetla materiał ale czy to na pewno już HDR ? proszę jakieś mądre głowy żeby się wypowiedziały w tym temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i Panowie qpa z zacierkami

65ju7000 mieli tylko z wystawki i znajomy sie nie zgodził

nie wiem czemu ale naprawdę mocno się zdziwiłem jak zobaczyłem wielki karton z napisem SONY na klatce

Zaproponowali mu 65 x8505s z dodatkowym soundbarem za 199 zł.Zgodził sie i TV juz wisi i to w dosłownym tego słowa znaczeniu.Zawiesił sie na YT i trzeba było wyciagac wtyczkę

więc niestety nici z domowych testów 65ju7000 a tak liczyłem na to ehhhh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wolałbym Samsunga z wystawki niż Sony z pudła wraz z soundbarem...

Wysłane z mojego SM-G900F

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wolał nowego samsunga albo sonego bez androida. Nie ważne juz teraz szkoda tylko bo naprawdę ustawiłem się ze będzie zabawa dzisiaj z ju7000

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

0d9d657910b31ba908872ae54805f0bf.jpg

81b3dbb395f08b093db0e1a9537dd801.jpg

7753c2cb9d2fc235bf79b6aea8f0a2c0.jpg

G9

G=2015

9=Wrzesień

C- 2012

D - 2013

F - 2014

G - 2015

H - 2016

1 - Styczeń

2 - Luty

3 - Маrzec

4 - Kwiecień

5 - Maj

6 - Czerwiec

7 - Lipiec

8 - Sierpień

9 - Wrzesień

A - Październik

B - Listopad

C - Grudzień

40H6640 & 48JU7000

YT

720 & UHD

mp4 & VP9

15Mbps & 36Mbps

1f2793e3d865274b8faa234c2991e8cc.jpg

Zakładając że strefy w JU7000 są takie same jak w $ JU71000 poniższe zdjęcie pokazuje najbardziej niekorzystne rozmieszczenie wyświetlanego obiektu.

JU7000 ma rzeczywiście słabe kąty, co widać po rozjaśnionej czerni na środku zdjęcia. Porównując prawy bok JU z prawym i lewym bokiem H można

mieć jakieś wyobrażenie o świeceniu czarnego tła.

46754b6306758a145eebb555dba76982.jpg

W zależności jak ustawi się aparat czerń może być lepsza lub gorsza. ;-)

3d4d1779a733109fed68a2ac51804fe8.jpg

Edytowane przez slimak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@slimak , do tego SVC info wchodziłeŚ :

MENU > SVC > SVC INFO ? przy użyciu klawiszy góra/dół i ENTER ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@slimak , do tego SVC info wchodziłeŚ :

MENU > SVC > SVC INFO ? przy użyciu klawiszy góra/dół i ENTER ?

Chyba tak, trochę robiłem to na chybił trafił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na podstawie postu ślimaka zastanawiam się dlaczego YT puszcza pliki w mp4 gdy np. H7000 wspiera HEVCa. Szlak mnie trafia, że wszystko jest w 720p. Pomaga tylko odpalenie YT przez mojego Galaxy S5 i przez screen mirroring puszczać na tv w 1080p.

Wysłane z mojego SM-G900F

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od wczoraj już jest. 65JU7000 :D

Jak na razie ustawiam tak jak jest w teście.

W środę jestem umówiony z p. Maćkiem na profesjonalną kalibrację.Więc do środy kombinować za dużo nie będę.

Powiem tylko, że jestem pod mega wrażeniem :P ,(choć po przesiadce z starego philipsa 37",to pewnie nie trudno)

  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotrgxx... w takim razie zapytaj Macieja o ten HDR jestem strasznie ciekaw ... tak z innej beczki czy jest możliwość włączenia mikrofonu podczas szukania w YT czy tylko przeglądarka coś takiego oferuje ?



Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się ktoś czy lepiej kupić obecnego ale z linii gorszego Samsunga UE65JU7000 czy starszego ale topowego Samsung UE65F9000 cena obydwu jest porównywalna , a mam możliwość zakupu nowej sztuki . Test na naszym forum nie do przeczytania , więc nie mam nawet jak się odnieść do Samsung UE65F9000 . Miał ktoś do czynienia z jednym i drugim tv ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od wczoraj już jest. 65JU7000 :D

Jak na razie ustawiam tak jak jest w teście.

W środę jestem umówiony z p. Maćkiem na profesjonalną kalibrację.Więc do środy kombinować za dużo nie będę.

Powiem tylko, że jestem pod mega wrażeniem :P ,(choć po przesiadce z starego philipsa 37",to pewnie nie trudno)

Ciekawe jaki kontrast ANSI ma ten 65JU7000 bo jeśli jest tam panel AUO to może być sporo wyższy niż gdyby był panel Samsunga i mógłby być taki przypadek jak w 65H6400 z panelem AUO gdzie kontrast był rewelacyjny. Może po kalibracji coś się na ten temat dowiemy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam jestem mega ciekawy bo na oko. ........ale tu Maciej wszystko wyjaśni

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już Maćka poprosiłem aby przyjrzał się temu 65" bardziej w środę u kolegi powyżej : ) Będziemy wiedzieć : )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się ktoś czy lepiej kupić obecnego ale z linii gorszego Samsunga UE65JU7000 czy starszego ale topowego Samsung UE65F9000 cena obydwu jest porównywalna , a mam możliwość zakupu nowej sztuki . Test na naszym forum nie do przeczytania , więc nie mam nawet jak się odnieść do Samsung UE65F9000 . Miał ktoś do czynienia z jednym i drugim tv ?

Gmeru . Odnieś się do mojego własnego cytatu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to gitarra

i jeszcze jedna wielka prośba strefy wygaszania nie na wprost a pod lekkim kątem

Piotrze a jak wyglądają strefy u rodziców jak tam efekt halo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...