Skocz do zawartości
Maciej Koper

TEST: Samsung JU7000 55" 4K Ultra HD

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki Piteron na takie słowa czekałem :-) tak przy okazji to co ci się w tym modelu nie podobało ? dajcie jeszcze znać jaki model okularów kupić do tego TV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie czy w tv JU 7000 w wersji 65" będzie się różnił,oprócz wielkości oczywiście :)?

W modelu 65H6400 mieliśmy taką sytuację,że samsung montował inną matryce niż w innym calarzu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba się wybrać do sklepu z lupą ale gdzie taki znaleźć co ma oba na wystawie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macieju jeszcze jedno pytanie a propos poszerzonej palety barw, czy jest to rzecz za którą warto umierać ? czy jest to efekt typu "wow" ? nie widziałem tego nigdzie i nie wiem nawet czy już jest jakiś dostępny materiał. HDR fajna sprawa ale tak jak pisał Gmeru najlepszy efekt będzie na FULL-LED bądź OLED reszta to pół środki więc na to szczególnie się nie napalam.

Tak jak zawsze zaznaczamy w testach: nie wiemy ile filmów wykorzystywać będzie realnie poszerzoną paletę barw, czy HDR, więc nie wiemy też jak duże walory wizualne będą z tego płynęły. Sądzę jednak, że większe będą z HDR'a niż z tego pierwszego, ale działający HDR zarezerwowany jest jedynie dla najwyższych modeli direct LED, czyli Samsunga JS9500.

A ja się zastanawiam nad samym hdr'em. Czy nie jest jako taka ściema. Dlaczego? Oddzielne działy związane z obrazem od dawna używają tej technologii. Mam na myśli fotografię i gry komputerowe. Dziwnym trafem nikt nie każe graczom czy grafikom zmieniać monitorów, a efekt hdr widać na każdym z nich... Dlaczego w telewizorze ma być odwrotnie?

Z bardzo prostej przyczyny - ani w fotografii, ani w grach nie mamy obecnie HDR'a.

Mamy jedynie pseudo technologię, łapania szerszego zakresu tonalnego z uwagi na ograniczone możliwości przetwornika w kamerze i upychania go (tego zakresu) w zakres możliwy do odtworzenia na normalnym wyświetlaczu. Wygląda to po prostu lepiej, ale nie ma nic wspólnego z oglądaniem efektu HDR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A HDR w profesjonalnych aparatach foto? Gdzie wykonywanych jest kilka zdjęć, każde w innych ustawieniach, a później nakładane na siebie? Tak właśnie powstał chyba hdr...?

Wysłane z mojego SM-G900F

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra panowie zamówiłem to cudo, wiem że temat wielokrotnie wałkowany, ale przydało by się to na początku forum wrzucić taki wątek jak "pakiet startowy" czy coś podobnego czyli kilka podstawowych testów z linkami do pobrania oraz opisami jak przetestować nowy tv. Pewnie na początek powinienem zacząć od słynnego "krzyża" czy coś jeszcze ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A HDR w profesjonalnych aparatach foto? Gdzie wykonywanych jest kilka zdjęć, każde w innych ustawieniach, a później nakładane na siebie? Tak właśnie powstał chyba hdr...?

Wysłane z mojego SM-G900F

No ale co z tego, że coś sobie ponakłada aparat. To tak jakby sobie odpalić zdjęcie w photoshopie i pomajstrować :)

Informacje o wysokich jasnościach są i tak ucinane lub kompresowane, a na TV z HDR będą mogły być wyświetlone jako faktycznie większe jasności. Ta jest AŻ taka różnica i nie należy utożsamiać HDR'a w tej (pełnej) formie z tym gdzie wychodzi ładniejsze zdjęcie ale nadal SDR (czyli w standardowym, wąskim, zakresie dynamiki).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam co do okularów. Pasują z wersji H i HU z prostej przyczyny do ju suh po prostu dedykowanych nie.ma. sprawdzone własnoręcznie

Co mi się w tym tv nie podoba w sumie to bardzo mało a jak już to są to szczegóły typu pilot smart ramka z plastiku który udaje metal i to co ważne i warto to mieć na uwadze to długość kabla to zewnętrznych portów. W moim wypadku brakuje dosłownie 25 cm aby tv mógł wisieć a pudełko stać na pulce pod tv. Wydaje mi się źe ton rozwiązanie jest dobre jak tv stoi na podstawie. Co do obrazu to nie będę wchodził w kompetencje i wiedzę Maćka ale sposób realizacji wygaszania stref owego nie jest tak dobry jak opisano. O ile patrząc dokładnie na wprost można przymknąć oko na efekt halo to niestety minimalne zejście z linii prostej efekt ten potęguje. Mamy tu bardzo podobny efekt jak w cx700 Panasonica po prostu od góry do dołu obraz jest rozjasniony nawet jeśli podświetlenie matrycy mamy na 3.Jutro na 100 % będę miał możliwość pobawienia się tym odbiornikiem w sklepie ale w warunkach przypominające domowe zdam wtedy relacje bo nie ukrywam że obecna oferta Saturn jest kusząca

Jeśli chodzi o model 65 cali to oba czyli 55 i 65 wystawione są kolo siebie w MM Marki . Nie będę tu sial popeliny bo w sklepie to można sobie spawdzac kolor ramki ale wydaje mi się źe 65 cali przy identycznych ustawieniach gra bardziej kontrastowo. Pomiarów jednak nie robiłem ba nawet nie porównywałem bezpośrednio tego samego swojego materiału tylko patrzyłem na to co było zapoda nr na tv czyli reklamy MM . Być może to moja podświadomość kreuje takie obrazy bo bardzo mi się podoba rozmiar 65

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Piteron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piteron, jakbyś jeszcze zapodał zestaw małego testera to było by super, z małym opisem na co zwrócić uwagę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

He he

Zestaw małego testera

Ja zawsze mam w kieszeni pena gdzie mam w natywnej rozdzielczości full HD i 4k plansze w kolorze czarnym białym i RGB

Do tego filmy w formacie AVI z plansza białą i czarną. Oczywiście sławny krzyż i film pod tytułem Grawitacja i Elizium

Do tego test płynności DSEi to wszystko

Wszystkie materiały masz tu na forum ewentualnie poszukaj w google

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Piteron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapodaj mi maila na pw podeślę wszystko oprócz filmów bo te ważą prawie 35 giga

Ale to dopiero jak wrócę do domu czyli albo w nocy albo jutro

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Piteron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, czyli Piteron on tour ;) i tak już od ponad roku. Kupisz w końcu ten tv? ;)

Wysłane z mojego SM-G900F

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz prawie kupiłem używanego h7000 od Twojego znajomego z Lublina a na pewno kupowali ście w tym samym Euro nawet Maciek swoje czary nat tym tv odprawił ale niestety

Ale jak to mówią ...........ciągnie mnie do linii 7

Jutro się okaże

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to rozpakowany i podłączony TV w domu.

Ładny czysty obraz ... tylko problem jeszcze z ustawieniem płynności jeszcze co by płynnie było.

Jak można sprawdzić ile godzin TV GRAŁ ?

po uruchomieniu menu serwisowego na samemym dole jest innfo:

DATE of PURSHASE .... z data 15.11.2015 -> czy to odpowiada dacie pierwszego uruchomienia TV ??

TV podobno "nówka" sztuka a śrubki był używane i opakowanie od nich (folia) otwarta ...

Chciałem sprawdzić ilość grania godzin TV ale nie wiem gdzie jest to info .. pomoże ktoś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

saturn.

Wszystko ładnie pięknie, dopóki nie zobaczyłem śrubek od montowania podstawy. Były w małym woreczku, z ewidentnie odciętym kawałkiem (przy otwieraniu). Na samych śrubkach dało się zauważyć zdartą farbę. No ślepy i głupi zobaczył by, że były używane. Najgorsze, że otwierałem karton na sklepie i odpalałem TV wcelu sprawdzenia "cloudingu" , podświetleniu matrycy. Wszystko niby ok tylko "głupi ja" nie sprawdziłem tych śrubek. No nie pomyślałem o tym :(

Mam nadzieje jeszcze, że to co napisałem wyżej o info w menu serwisowym, że to jest data pierwszego uruchomienia :( ewentualnie jak sprawdzić ile tv grał ?? :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm myślałem że przez neta kupowałeś... ale kolega na żywca i nie zauważył .. łoj to nowe glasses kupić :) sam jestem ciekaw jak sprawdzić czy dany tv był już używany. Jest jeszcze jedna teoria może kupiłeś tego tańszego bo wiem że Saturn 2 wersje sprzedaje ... "Outlet" chyba ze 200 zeta tańszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Test ue48ju7000

http://www.hdtvtest.co.uk/news/ue48ju7000-201509274187.htm

"Our firmware-updated Samsung JU7000 could read the metadata from the Life of Pi and Exodus: Gods and Kings HDR-mastered snippets that have been doing the rounds, but the result was more miss than hit. Sure, we saw more detail in brighter highlights, but the light distribution around the midtones and shadows appeared overly dark, and from time to time there’d be blatant colour space conversion errors."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No promocja "rabat technologiczny" czy coś. Zarzekali się, że "nówka sztuka".

Śrubki były wciśnięte w podstawę, żeby to sprawdzić musiał bym rozebrać karton na części pierwsze. Cała reszta zafoliowana , czysta , wolna od odcisków jak to ktoś już pisał na forum . No ewidentnie moja wina, że tego nie sprawdziłem :( Na chwilę obecną ekran jest czysty od zanieczyszczeń czy "uciążliwego cloudingu" dlatego jakoś się tym nie martwię. Dodatkowo mam wykupioną extra gwarancję na 5 lat, może to pic na wodę może nie ale to zawsze jakieś "prawo" :)

No jakby się ktoś mógł wypowiedzieć na temat tej "opcji" w menu serwisowym DATE OF PURSHASE i możliwość sprawdzenia godzin pracy TV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdynia....

Jako jeden z nielicznych miał więcej TV niż jeden na ekspozycji. Dlatego się zdecydowałem.

Nie wiem co o tym myśleć. Po za tymi śrubkami wszystko jest ok ( tak mi się wydaje ), no może jeszcze ten ruch troszkę nie jest taki jak się spodziewałem ale to może da się jeszcze jakoś wyregulować skoro na teście zachwalają ruch :) ustawienia mam "własne" 10/6. A może tylko szukam dziury w całym :( ?

Edytowane przez RoSa.11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze że dobrze świeci, masz w końcu gwarancje i to rozszerzoną ... resztą bym się nie martwił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...