Skocz do zawartości
Maciej Koper

TEST: Samsung JU7000 55" 4K Ultra HD

Rekomendowane odpowiedzi

A w mieszkaniach dodatkowe gniazda, rozgałęźniki o różnych tłumieniach, milion złączek po drodze itd etc... W satelicie masz wszystko bezpośrednio. Dodając do tego dobry zestaw antenowy (np u mnie Triax 110cm i Inverto Ultra Quad) możesz nie patrzeć na deszcz czy śnieg...

Wysłane z mojego SM-G900F

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skazany na kablówkę , nic na to nie poradzę. Przecież nie pójdę z siekierką żeby wyciąć te drzewa przed blokiem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż, skoro wiecie lepiej to nie zamierzam nikogo nawracać.

Zatrzymaliście się kilka lat wstecz, trudno, jakoś to przeżyję.

Rosa11 nie łam się tylko bierz tv z MMP, nie będziesz żałować.

Edytowane przez Miszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostaniesz za to na pocieszenie "tani" i szybki internet w pakiecie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie kilka lat? Moi rodzice mają UPC na plaźmie i wiem czym to się je i jak to wygląda. W rodzinie mają z Multimedia - jeszcze większa padaka mimo bliźniaczego dekodera z n (ADB 5800S).

O cenach nie wspomne. W NC placę 120zl, a w upc placilbym za to samo lekka reką ok 200zl

Wysłane z mojego SM-G900F

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miszek ja Cie proszę

nie pisałem tego ot tak sobie tylko skonsultowałem to z człowiekiem który w UPC na chleb zarabia

Ale skoro masz inne informacje to prosze podziel się

Edytowane przez Piteron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

się zobaczy porówna jak to jest .... aktualnie tez mam troszkę wszystko inaczej poustawiane i aktualnie jestem zadowolony ale nie szkodzi przecież popróbować :)

Pojawił się kolejny problem :( był u mnie Pan monter z NC+ i powiedział, że nie ma szans aby talerz łapał sygnał. Mieszkam na 1 piętrze i mam drzewa wysokie po południowej stronie :(

Pozostaje VECTRA albo MULITMEDIA , orientujecie się co ma lepszy sygnał ??

Popatrz kto ma satelitę u sąsiadów, potem kupujesz flaszkę i idziesz do sąsiada negocjować

podłączenie się do jego satelity, jak się dogadacie i wytrzeźwiejesz to kupujesz np.

KONWERTER INVERTO QUAD BLACK , wtedy przy następnej fasce wymieniacie z sąsiadem

stary konwerter na nowy i ciągniecie kabla :D

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no problem z tym , że nikt z "pobliskich " sąsiadów nie ma saty. Monter i tak mówił, żeby sygnał łapało to min 4 piętro a ja na 1 ...

bez szans na pociągnięcie tak daleko kabla :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może pogadaj ze spółdzielnią, deweloperem czy innym adminem. Może Ci pozwolą na montaż anteny na dachu budynku.

Wysłane z mojego SM-G900F

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pomysł też przerabiany ... ale jakoś tego nie widzę , żeby ciągnąć kabel przez 10 pięter.....bo niby którędy ?


znalazłem na stronie http://www.rtings.com/tv/reviews/samsung/ju7100/settings ustawienia do tego tv. Pamiętam że Gemru mówił że chłop się na ty zna, jestem trochę zdziwiony jego ustawieniami. Maciej praktycznie zawsze ustawia Obraz -> Opcje obrazu -> Redukcja zakłóceń MPEG -> Wyłączony, Obraz -> Opcje obrazu -> Czysty obraz cyfrowy -> Wyłączony a tam wszystko na HIGH, smart LED co prawda na minimum ale jednak włączone ...tamten stwierdza żeby wyłączyć....

Przetestowałem na szybko , bo więcej nie dało się oglądać. Na FHD jakoś różnicy wielkiej nie widziałem ale na gorszym obrazie nie dało się oglądać przy tych ustawieniach.

Akurat leciał meczyk POL vs CZE .... ruch piłki przypominał raczej ruch komety :D z ognistym ogonem ... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

głównie dostosowałem się do rad zawartych w teście + jakieś własne kombinowania.

Nie znając się w temacie kalibracji i bez sprzętu do tego potrzebnego ustawisz tylko tak jak się tobie będzie podobało.

Dla mnie to co w teście jest na stronie na prawdę dużo pomogło. Szczególnie to :

Obraz -> Opcje obrazu -> Redukcja zakłóceń MPEG -> Wyłączony
Obraz -> Opcje obrazu -> Czysty obraz cyfrowy -> Wyłączony
Obraz -> Opcje obrazu -> Diody Smart LED -> Minimum
Obraz -> Opcje obrazu -> Czerń Kinowa -> Włączony
oraz
motion plus 10/6 Wyraźny ruch LED na ON ( mi pomaga wyraźnie)
reszta to metody prób i błędów. Tv mam od 4 dni i tak naprawdę dopiero się go uczę.
Jedno mogę powiedzieć. Na ustawieniach fabrycznych żadnej rewelki nie ma. 55X8509 na fabrycznych dużo lepiej gra. Natomiast po delikatnej zabawie z ustawieniami w samsungu dopiero zaczyna być widać na co stać to cacko.
W którymś z testów ktoś napisał , że ten model jest jednym z najbardziej podatnych na kalibrację i na którym kalibracja robi różnicę i ożywia ten TV.
Kombinuję jeszcze z ogólno pojętym ruchem . Mam małe "ale" co do płynności i staram się znaleźć złoty środek ... ale tak jak powiedziałem dopiero się uczę tego TV ... i na pewno będę chciał zamówić kalibrację żeby wyciągnąć ostatnie soki z tego TV :)
Edytowane przez RoSa.11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koło 15 ma dotrzeć moja maszyna wiec pewnie będę tak samo ustawiał (jestem już tak napalony ...jak arab na kurs pilotażu). Jakie testy używałeś ?

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do sprawdzenia TV czy na bazie których ustawienia robiłem ?

do sprawdzenia TV , to gdzieś tutaj na forum jest paczka z paroma podstawowymi rzeczami , jak biały obraz czy motion test.

A do ustawień to głownie z testu jak i rad zamieszczonych na tym forum.

Skąd zamawiałeś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Saturn.. promocyjny... czyli klasyka ustawiasz obraz na początek na "oko" potem odpalasz test z krzyżem i przypatrujesz się czy nie ma cloudingu oraz efektu halo ... czy tak ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź, jak możesz, jak będą zapakowane śrubki od montażu podstawki. Jestem tego ciekaw :) Czy podstawka(ramię) oklejona folią czy folia zgrzana/hermetycznie zaciśnięta. Czy woreczek ze śrubkami otwarty czy zamknięty itp :)

Ja to wszystko robiłem intuicyjnie , bez żadnych schematów bo się nie znam na tym. Po pierwszym odpaleniu poustawiałem tak jak radzili na forum a później już kombinowałem/kombinuje z całą resztą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie powielajcie błędu z testu

Ten telewizor nie.ma funkcji czerni kinowej czyli wygaszania pasów

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie powielajcie błędu z testu

Ten telewizor nie.ma funkcji czerni kinowej czyli wygaszania pasów

yyy ..... tak jak pisałem nie jestem expertem .. a aktualnie piszę (ctr+c, ctr+v) z roboty .... poprawiam swój błąd.

tzn poprawił bym jak bym mógł zrobić edycję. Jakieś ograniczenie liczby edycji danych postów chyba jest.

Edytowane przez RoSa.11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurka jaki on jest ogromny... w sklepie wydawał się mniejszy. Śrubki były oryginalnie zapakowane, a podstawą oklejona taką folją przylepną... Piteron dzięki za pliki... narazie nic nie powielamy nie wiem jak się zabrać za testowanie :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybko sie przyzwyczaisz. Jak jak swojego powiesilem to bylem pod wrazeniem. Teraz jest dla mnie "normalny".

Wysłane z mojego SM-G900F

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja tak wjadę z prywatą, że zaraz do moich rodziców wbija kurier z wersją 75" :D Też dam znać bo niezły kolos. Oczywiście mega dobre promo w Saturnie na tych rabatach technologicznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

daj znać jak podświetlenie.W takim kolosie to już sztuka zrobić równomierne

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Życzę sobie, aby moje dziecko w przyszłości było takie jak Gmeru :)

Wysłane z mojego SM-G900F

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...