Skocz do zawartości
Maciej Koper

TEST: Samsung JU7000 55" 4K Ultra HD

Rekomendowane odpowiedzi

tzn że 55 jest za mało :D :D

czy lubisz wizyty kurierów :D :D

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Haha ; ) Chyba nie trudno się domyślić, kto nakręcił akcje :D Dam znać chociaż Maciek już był u kogoś z 75" jednak nie było czasu coś napisać. Teraz będzie łatwiej ; ) Bo sam jestem baaardzo ciekawy. Cena oczywiście duża ale i tak uważam, że niezła bo równe 15tyś brutto. 75", 4K, 120Hz. Uważam, że spoko jak za ten przedział. Czekać nie ma co bo oni chcą oglądać zdjęcia, playera itd hehe a mają Sony EX500 (2010) - czyli kulawo na ten moment bardzo pod względem multimediów. Konkurencji w tej kasie nie widzę z 75" 4K... nie ma wyboru.... Raz na 5 lat wymiana wskazana :P

Miał być wielki : ) A było jeszcze grosza by dorzucić do 4K więc powinno być good. Zawsze chociaż trochę będzie gotowy na Ultra HD. Wrzucę fotki jak to się prezentuje na ścianie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

?

aby rodzice okna z tv nie pomylil ;)

No tak Maciej jednemu nakręca akcje na sekstyriald cali a drugiemu 55 calowego telewizorka nie chce polecić :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

opłaca się upgrade firmaware z 1411.0 do 1412.1 ??

orientuje się ktoś co zmienia upgrade ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm to mega dziwne bo ciężko zagiąć ten ekran pod tym względem...

Ja wracam do prywaty czyli 75" wjechało. Wiecie... jestem w szoku jak wygląda podświetlenie w tym ekranie. Tam nie ma nawet najmniejszego grama cloudingu. Idealna równomierna czerń. Sporo jak widać się zmieniło w tym temacie... Ja bym sobie sam powiesił taki ekran. Naprawdę. Jak ktoś chce duży to ten model na pewno jest warto polecenia. Do tego jakość kanałów. TVN24, Canal+ naprawdę mega dobrze to wygląda. To teraz "domowe kocyki" czyli foto ; ) :

1.jpg

[td]
2.jpg
[/td][td]
3.jpg
[/td][td]
4.jpg
[/td][td]

5.jpg

[/td]

[td]
6.jpg
[/td][td]

7.jpg

[/td]

[td]
8.jpg
[/td][td]
9.jpg
[/td]

10.jpg

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm to mega dziwne bo ciężko zagiąć ten ekran pod tym względem...

a no widzisz , zdolniacha ze mnie ... :)

to nie z tego powodu : ??

rozdziałka filmu :

Width : 4 096 pixels

Height : 2 304 pixels

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aaaa no to pewnie tak. Za duża.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładnie, cukierkowo... Przyjedze Maciej i przyhamuje te kolory ;)

Wysłane z mojego SM-G900F

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś ty: ojciec nie lubi obrazu kinowego hahaha. Nie ma szans:) on nawet jest skłonny oglądać dynamiczny. Masakra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musi zacząc brać luteinę jak tak ;) Gmeru masz możliwość sprawdzić czy smart pilot z serii J/JU można sparować z H? Nie ukrywam, że chętnie bym zakupił nowego pilota. Jest wygodniejszy i lepiej wykonany. Wizualnie też mi bardziej pasuje do H7000...

Wysłane z mojego SM-G900F

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie sorki, że wtryniam wam się w temat. Pewnie kumaci jesteści w temacie. Co sądzicie o modelu JU7500? Poszukuje alternatywy dla Sony x8509c bo już tracę cierpliwość na dolegliwości tego telewizora a mam jeszcze szanse zwrócić go do sklepu więc poszukuje alternatywy a czasu coraz mniej... Pozdrawiam :)

Edytowane przez sebooluk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem zmienić na tego JU i się nie zastanawiać. Tylko, że ten Sony ma chyba wsparcie do HDR o ile się nie mylę, a JU7500 tego nie ma...

Wysłane z mojego SM-G900F

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze? Te HDR użyłem może raz może dwa z ciekawości i jakoś nie zrobiło na mnie jakiegoś wielkiego efektu WoW. Chodzi mi o wykonanie tego modelu. Jak obudowa nie pstryka czy trzeszczy to teraz przy kolejnej sztuce po wymianie gwarancyjnej odkelja się matryca od ramki. Szlak mnie już trafia... Żałuje, że kupiłem ten telewizor ale trafiła się okazja i to mnie skusiło a teraz mądry polak po szkodzie. Dobrze, że jeszcze mam możliwość oddania do sklepu. Powiedzcie mi czy w tym modelu Samsunga jakiej firmy jest matryca? Czy może to jest loteria? Jak to można sprawdzić przed zakupem? Dzięki za pomoc ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy od rozmiaru ale pewnie Samsunga lub AUO. Jakbyś nie trafił będzie dobrze. Oczywiście jak wszędzie trafią się śliwki robaczywki. Sprawdzić możesz poprzez wejście w menu serwisowe. Jak sprzedawca będzie ogarnięty to pozwoli, a jak nie to tv do domu i ewentualny zwrot. Szczerze to bym się już nie bawił tylko poszedł z pendrivem z planszami.

Wysłane z mojego SM-G900F

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pierwsze wrażenia mam już za sobą i tak jak już pisałem jest kawał maszyny :D staram się to na razie wszystko ogarnąć cloudingu nie zauważyłem mam wrażenie że boki leciutko mocniej świecą... co do ustawień to chyba bez magicznej ręki Macieja się nie obejdzie... ale zanim go zaproszę kilka pytań co to jest ruchomy LED ? znajduje się w opcjach do ustawiania ruchu ... strasznie się obraz ściemnia jak to włączę. No i mam to samo co kolega nie czyta mi wszystkich plików ? mój stary samsung c650 czyta praktycznie wszystko, a tu ? coś nie tak, są to pliki mp4 kodowane h264 i co najlepsze nagrywane kamerą SAMSUNGA !! ... dzisiaj pomęczę temat wczoraj na szybko instalowałem inny serwer DLNA i może w tym problem mój drugi NAS który postawiłem na linuxie odtworzył wszystko, więc przegram na niego te pliki i zobaczę czy sobie z tym poradzi. Minus to dla mnie są piloty klasyczny ogromny krok w tył w porównaniu do C650.. tandetny plastik brak podświetlenia i te przyciski jakieś takie do d..y drugi pilot szału też nie robi, w porównaniu do LG samsung musi jeszcze się dużo nauczyć przynajmniej w tym temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ściemnia się obraz to jest to funkcja "wyraźny ruch LED" to funkcja dla miłośników super płynnego obrazu którzy cierpią na światłowstręt :)

Edytowane przez miruna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gmeru

A gdzie foto z menu serwisowego,zdjęcia matrycy pod mikroskopem, ufa z uplynniaczami.Trzeba chyba Maćka zawołać bo mi to zaczyna przypominać. ...

Zaraz się pojawią teksty o aniołach i o innych takich.Mafia ma rację bez kalibracji to to wygląda jak f7000 czyli płaska odmiana rubina

Mafia pisałem już o pilocie smart w Saturnie dali mi go do łapy i sparowalem go z h8000 wiec skoro z nim działał to i z h7000 zadziała

I tak na koniec jak na takim kolosa wyglądają kanały SD np z 4 metrów

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Piteron
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co to jest ruchomy LED

jest opisane w teście co to i po co to :)

Co do obsługiwanych formatów .... Jaką masz rozdzielczość tych plików ? Bo ten mój nie otwarty miał :

Width : 4 096 pixels

Height : 2 304 pixels
Czyli teoretycznie za duży , bo wg testu to chyba jego max jest :3840x2160
ale z drugiej strony odtworzyłem film o rozdzielczości :

Width : 4 096 pixels

Height : 1 716 pixels
i poszedł bez zająknięcia ...
@seba jaki masz firmaware ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Piteron! Jakoś nie mogłem doszukać się tego info.

Co do nie czytania plików to pewnie aktualizacja to poprawi.

Wysłane z mojego SM-G900F

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie co do aktualizacji. JEst do pobrania z 09.11 tylko nie mogę znaleźć żadnego info na temat zmian wprowadzanych podczas aktualizacji.

Samsung umieszcza w ogóle takie info gdzieś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Test ue48ju7000

http://www.hdtvtest.co.uk/news/ue48ju7000-201509274187.htm

"Our firmware-updated Samsung JU7000 could read the metadata from the Life of Pi and Exodus: Gods and Kings HDR-mastered snippets that have been doing the rounds, but the result was more miss than hit. Sure, we saw more detail in brighter highlights, but the light distribution around the midtones and shadows appeared overly dark, and from time to time there’d be blatant colour space conversion errors."

Widzę, że informacja przeszła niezauważona.

Spróbuję po Polsku ;-)

48JU7000 w Anglii ma HDR.

Puki co HDR w JU7000 wymusza podświetlenie 20 i działa tak sobie.

Fw w Anglii jest takie same jak w Polsce (1412.1).

55JU7100 ma "aż" dwie strefy podświetlenia, przynajmniej tak wynika z filmu:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm z głowy nie pamiętam jaki mam firmware... ale jak mu dałem wyszukaj aktualizację to stwierdził że mam najnowszy soft.. co do czytania tych plików to muszę jeszcze sprawdzić ... ten serwer dlna który zainstalowałem tak naprawdę zachowuje się jak normalne udostępnianie po SMB a nie po UPnP/DLNA... a z tego co pamiętam po DLNA odczytuje więcej formatów niż po USB... wiem że to dziwne ale gdzieś tak czytałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@RoSa.11

Nie zamieszcza i nigdy nie zamieszczał listy zmian.

Edytowane przez miruna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@RoSa.11

Nie zamieszcza i nigdy nie zamieszczał listy zmian.

acha , no i wszystko jasne dzięki śliczne.

@SEBA czyli ładnie Ci się trafiło . Przez neta zamawiałeś tego TV z saturna ?

tutaj coś znalazłem na temat zmian :

http://forum.samygo.tv/viewtopic.php?t=9425

a tutaj jakieś problemy po aktualizacji do 1412.1 :

http://forum.samygo.tv/viewtopic.php?f=90&t=9829&p=81223&hilit=1412.1#p81223

Edytowane przez RoSa.11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...