Skocz do zawartości
Maciej Koper

TEST: Samsung JU7000 55" 4K Ultra HD

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie ale wiesz, niesmak pozostaje :(

Biała plansza jest praktycznie taka sama jak w teście screeny, czarna praktycznie nie widzę białych rozjaśnień (sprawdzane w nocy).

Niby wszystko ok ale jak to jest model "pogwarancyjny" ?

Może ktoś mądrzejszy coś powie na ten temat ... ale z drugiej strony resetowanie ustawień zerują wszystko (podobno) to nie wiem czy da się to jakoś sprawdzić.

Edytowane przez RoSa.11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ale wiesz, niesmak pozostaje :(

Biała plansza jest praktycznie taka sama jak w teście screeny, czarna praktycznie nie widzę białych rozjaśnień (sprawdzane w nocy).

Niby wszystko ok ale jak to jest model "pogwarancyjny" ?

Może ktoś mądrzejszy coś powie na ten temat ... ale z drugiej strony resetowanie ustawień zerują wszystko (podobno) to nie wiem czy da się to jakoś sprawdzić.

Skoro wszystko gra,to moim zdaniem czas się cieszyć nowym nabytkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile dobrze pamiętam to owszem resetowanie w menu serwisowym zeruje wszystko ale nabija licznik resetów więc nie ma tak dobrze że nie będzie śladu po ingerencji.

Edytowane przez miruna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak przejrzysz całe menu serwisowe punkt po punkcie to musisz w końcu trafić na to co Ciebie interesuje ja w tej chwili nie pamiętam gdzie to jest, zreszta mam model H6700 i u mnie moze byc troche inaczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej wołałbym uniknąć samodzielnemu szukaniu/grzebaniu po omacku.

Dostałem jedną podpowiedź, że liczna godzin pracy panelu jest zawarta w SVC - INFO ->

Sprawdzę wieczorem jak wrócę do domu i napiszę czy się zgadza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie testerzy :). Jakie są wasze subiektywne odczucia odnośnie układu wygaszania w JU7000 w porównaniu do JS8500. Czy mają takie same strefy i czy dodatkowe wygaszanie pasów w wyższym modelu robi różnicę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może ktoś pomoże rozszyfrować menu serwisowe : ??

https://goo.gl/photos/JahaG2vcEdN8aheu7

a tutaj screen z SVC -> INFO - > gdzie podobno powinno być info na temat godzin pracy panelu ale znalazłem tylko licznik RESTARTÓW ustawień fabrycznych : D

https://goo.gl/photos/eLT7s32KxGAQ7BBy9

coś możecie powiedzieć czy dobry jest panel zastosowany ??

BTW. wczoraj udało mi się trochę pogrzebać w ustawieniach obrazu i ruchu ... ZNACZNA POPRAWA obrazu ... BAJKA :) ślicznie to wygląda

Edytowane przez RoSa.11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w twoim przypadku matryca to 55l1uu7vj gdzie:

55 - cale

L - AOU (AU OPTRONICS)

1 - 100 Hz

reszta to nie wiem co to za oznaczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AOU , to chyba dobrze :D ?

100 czy 120 Hz ? nie czaje właśnie. Niektórzy mówią, że nie ma 120 tylko same 100 ale to chyba nie jest ważne. Tego byłem pewny, że będzie 100/120 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UU - U — panel (A = AntiGlare U = Ultra Clear)


hmmm czy dobrze to już nie do mnie pytanie... pamiętam że zeszłoroczne modele H6400 były wyposażone w matryce Samsuna i AOU .... Matryca Samsunga miała mniejszy kontrast niż AOU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie się dowiedziałem od kolegi RHJG z forum , że platforma hawk jest z 2015.09.21 czyli tego dnia zjechał tv z taśmy.

Czyli moje obawy związane z "używanym" TV zostały rozwiane :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem o czym mówię :) powtarzam tylko co dostałem na maila.

Domyślam się , ze chodzi o LINIĘ 3. Tam coś się właśnie o "hawk" i chyba data 20150921.1 (release) ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znalazłem na stronie http://www.rtings.com/tv/reviews/samsung/ju7100/settings ustawienia do tego tv. Pamiętam że Gemru mówił że chłop się na ty zna, jestem trochę zdziwiony jego ustawieniami. Maciej praktycznie zawsze ustawia Obraz -> Opcje obrazu -> Redukcja zakłóceń MPEG -> Wyłączony, Obraz -> Opcje obrazu -> Czysty obraz cyfrowy -> Wyłączony a tam wszystko na HIGH, smart LED co prawda na minimum ale jednak włączone ...tamten stwierdza żeby wyłączyć....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

się zobaczy porówna jak to jest .... aktualnie tez mam troszkę wszystko inaczej poustawiane i aktualnie jestem zadowolony ale nie szkodzi przecież popróbować :)

Pojawił się kolejny problem :( był u mnie Pan monter z NC+ i powiedział, że nie ma szans aby talerz łapał sygnał. Mieszkam na 1 piętrze i mam drzewa wysokie po południowej stronie :(

Pozostaje VECTRA albo MULITMEDIA , orientujecie się co ma lepszy sygnał ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

się zobaczy porówna jak to jest .... aktualnie tez mam troszkę wszystko inaczej poustawiane i aktualnie jestem zadowolony ale nie szkodzi przecież popróbować :)

Pojawił się kolejny problem :( był u mnie Pan monter z NC+ i powiedział, że nie ma szans aby talerz łapał sygnał. Mieszkam na 1 piętrze i mam drzewa wysokie po południowej stronie :(

Pozostaje VECTRA albo MULITMEDIA , orientujecie się co ma lepszy sygnał ??

I sygnał i oferta lepsza w Multimedia. A nie masz dostępu do UPC ?

Edytowane przez Miszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanko mam szybkie, czy pilot, ten smart bez klawiszy numerycznych, da radę zaprogramować żeby obsłużył tuner satelitarny VU+ solo se?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety nie ma w olsztynie w ogóle UPC.

Czyli zostaje multimedia . Drodzy są strasznie :)

UPC jest jeszcze droższa ale za to ma najlepszą ofertę. Multimedia jakością kanałów HD na pewno nie ustępuje a wg mnie przewyższa NC+. A przy Twoim telewizorze jakość ma tym bardziej znaczenie.

Co do ceny to negocjuj interesujący Ciebie pakiet. Ceny ze strony internetowej są zawyżone, najlepiej zdobądź numer telefonu lokalnego przedstawiciela MMP i z nim ustal cenę. Im więcej usług wykupisz tym cena może być milsza.

Edytowane przez Miszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze? Żadna kablówka nie przewyższy satelity. Tym bardziej nc+...

Wysłane z mojego SM-G900F

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tu się mylisz. Kablówki często mają dosył sygnału światłowodem od nadawcy. I to jest podstawowa przewaga. To o czym piszesz miało miejsce kilka lat temu ale ulega zmianie na korzyść kabla czy to się komuś podoba czy nie.

Są oczywiście różnice między operatorami kablowymi, oszczędzają pasmo stosując kompresję sygnału i tu Vectra wypada najgorzej (z dużych kablówek).

Edytowane przez Miszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj Miszek Miszek

czyli rozumiem że sygnał np z Woronicza leci po kablu to stacji czołowej np w Katowicach tak? :D :D
Czy to sie komuś sie podoba czy nie to sygnał z kablówki zawsze będzie miał ograniczenia i to nie finansowe jak w przypadku satelit(koszt dzierżawy transpondera) tylko techniczne(światłowód nie jest z gumy)

przykład pierwszy z brzega porównaj sonie bitrate np Polsatu HD z talerza i z kabla.Gdyby kablówka miała nadawać z takim bitrate to na jednej częstotliwości może by się zmieścił jeden kanał,a teraz np na jednym zakresie w paśmie kablowym w UPC masz 3 kanały HD i od 4 do 5 w jakości SD

Jedyna zaleta sygnału z kablówki jest taka że jest mniej podatny na zakłócenia z atmosfery.Dlaczego chyba nie trzeba tłumaczyć na odbiorze stoją potężne anteny przekraczające czasami nawet 7 metrów średnicy i w przypadku np opadów śniegu jak w instalacji domowej oglądamy szum to w sieci kablowej jest szansa na obejrzenie programu

I na koniec jest kwestia światłowodu,warto wiedzieć że instalacja taka idzie tylko do użytkownika zbiorowego czyli np do bloku mieszkalnego ale juz w budynku jest położony zwykły poczciwy koncentrak który lubi zbierać syf

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...