Skocz do zawartości
Gmeru

Startuje sprzedaż Nvidia Shield Android TV box 4K

Rekomendowane odpowiedzi

Rzeczywiście, jak na spokojnie przetestowałem, to jednak jest to prosty asystent do bardzo podstawowych pytań. Myślałem, że będzie to bardziej związane ze sztuczną inteligencją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze nie probowalem. Po pierwsze zwyczajowo nie bapalam sie na update'y i instaluje je dopiero po jakims czasie, kiedy okazuje sie ze nie wprowqdzaja one niwych problemow, przewazajacych benefity. Po wtore : kruca bomba malo casu. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2017 o 02:45, PeterMac napisał:

Czy komuś juz udało sie wymienić ten wadliwy adapter przejściówke do zasilacza ?

Zarejestrowałem się we wrześniu, a dzisiaj dostałem adapter. Wziąłem stary do porównania i... pomieszały mi się:mellow: I teraz który jest nowy?

Ale na spokojnie popatrzyłem na stronę Nvidii i rzeczywiście jedyna różnica, to te trójkąty i literka B. Co prawda nie ożywam tego adaptera, bo mam gniazdko UK, ale jak wymieniają, to skorzystałem. Mieszkam w IE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauwazyłem beznadziejny błąd w tym Experience 6.0, mianowicie nie działa nawigowanie po wynikach jesli poszuka sie z ekranu głównego za pomocą wpisywania z klawiatury ekranowej.

Dostałem odpowiedz z Nvidii z supportu ze wina jest w aplikacji Google app i mają to poprawić uatkualniając samą appke w sklepie.

Cała reszta działa sprawnie i nie odnotowałem jakis problemów względem 5.20.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem dziś demo 4k w HDR, konsola wyświelta HDR i przekazuje do TV. Ten fakt bardzo cieszy. Piszę o konsoli pierwszej generacji. Nie wiem tylko czemu w Netflix nie mam pozycji w HDR?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Aktualizacja do experience 6.1 dostepna ;)

 

Btw. adapter dotarl , prawidlowu jest z B w koleczku. Zdarza sie ze przysylaja tez caly nowy zasilacz.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

1)Mam pytanie odnośnie KODI,mianowicie czy po włączeniu konsoli KODI się automatycznie uruchamia ,czy trzeba go wybrać z menu?

2)Czy konsola współpracuje bez problemów z zewnętrznym USB IR -włącza,wyłącza etc.

ps.szkoda że zabrali sterowanie podczerwieni w nowszej generacji

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ad. 1 Trzeba wybrać z "menu".

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ad. 2 Tak wspolpracuje z zew. USB IR od choćby z Flirc czy tez odbiornikiem Unifying.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie testowalem osobiscie i nie bardzo widze sens w czyms takim, przeciez rownie dobrze mozesz usypiać Shielda z właczonym KODI gdzie po wybudzeniu bedzie od razu na ekranie :) tym bardziej Shielda sie usypia caly czas a nie wyłacza i włacza z bootowaniem systemu.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, PeterMac napisał:

Nie testowalem osobiscie i nie bardzo widze sens w czyms takim, przeciez rownie dobrze mozesz usypiać Shielda z właczonym KODI gdzie po wybudzeniu bedzie od razu na ekranie :) tym bardziej Shielda sie usypia caly czas a nie wyłacza i włacza z bootowaniem systemu.

Ale przy uśpieniu jest chyba większy pobór prądu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Shielda nie da się chyba wyłączyć tylko "uśpić" pobór mocy w stand-by 3,9 W ,pobór mocy np strumieniowanie z Youtube 5,6W

Całkowite wyłączenie występuje tylko po odlączeniu zasilania (ponowne bootowanie)

ps:jak coś proszę mnie poprawić,bo mogę się mylić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da sie zarowno wyłaczyc calkowicie jak i uśpic system bez wyciagania wtyczki od zasilacza. Co do poboru nie mierzyłem nawet to nie powiem jakie bedą roznice w poborze.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na czym oglądacie filmy 4k? Ja używam kodi bo na innych playerach te filmy się przycinają. Jednak mam z jedną pozycją problemy, bo nie ma obrazu. A na innych programach film idzie bez problemu ale się bardzo ścina. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, PeterMac napisał:

Da sie zarowno wyłaczyc calkowicie jak i uśpic system bez wyciagania wtyczki od zasilacza. Co do poboru nie mierzyłem nawet to nie powiem jakie bedą roznice w poborze.

Nawet  z poziomu zewnętrznego USB IR? pytam ponieważ mam teraz raspberry pi ,wyłączyc można,ale włączyć już nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, mikas napisał:

też testowałem, 4k tnie

To wywal ten plik wideo skoro nawet w Kodi cos tnie. Poprawne pliki 4K nawet te z 60fps z 10bit kolorem idą jak po maśle w Kodi, jak jakis tnie to znaczy ze został zle skompresowany.

pwilko - nie właczyc sie nie da z pilota jeśli urządzenie zostało wyłączone a nie uśpione, nie pozwala na to nawet model z wbudowaną irdą. Dlatego Shielda sie usypia.

 

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, PeterMac napisał:

To wywal ten plik wideo skoro nawet w Kodi cos tnie. Poprawne pliki 4K nawet te z 60fps z 10bit kolorem idą jak po maśle w Kodi, jak jakis tnie to znaczy ze został zle skompresowany.

pwilko - nie właczyc sie nie da z pilota jeśli urządzenie zostało wyłączone a nie uśpione, nie pozwala na to nawet model z wbudowaną irdą. Dlatego Shielda sie usypia.

 

Na kodi nic nie tnie, tylko własnie jeden film 10bit BT2020 Chroma 422  nie chce mi w ogóle iść na kodi, nie ma obrazu. A na innych programach idzie bez problemu tylko tnie jak reszta filmów 4k. Po za Kodi jeszcze nic nie znalazłem co by odtwarzało płynnie filmy 4k. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, PeterMac napisał:

Da sie zarowno wyłaczyc calkowicie jak i uśpic system bez wyciagania wtyczki od zasilacza. Co do poboru nie mierzyłem nawet to nie powiem jakie bedą roznice w poborze.

Wyłączyć całkowicie się nie da, urządzenie cały czas jest na czuwaniu (chyba, że masz jakiś tajny sposób). Rożnica w poborze na wyświetlaniu pulpitu, a uśpieniu są minimalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt zamówiony w poniedziałek już u mnie będzie :rolleyes:

@roman106 chyba się jednak da całkowicie wyłączyć np po dłuższym przytrzymaniu przycisku power na konsoli(poprzednia wersja co go posiada) -taką właśnie będę miał,ponieważ   udało mi się  kupić w super cienie.

Jak do mnie dotrze będę testował https://www.youtube.com/watch?v=vmLt0VzmyQg&t=885s (tu chyba nowsze konsole można całkowicie wyłączać) ale chodzi mi o ogólne u funkcje które można odblokować:)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wersja 2017 nie ma żadnych przycisków. Jednak da się wyłączyć konsolę, bo testowałem z tego filmiku co dałeś. Trzeba wejść w informacje i tam jest opcja wyłączenia. Aby załączyć konsolę (pilot nie działa), trzeba wyciągnąć i włożyć wtyczkę zasilania z tyłu konsoli. Wyciągnięcie wtyczki z gniazdka nie zadziała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...