Skocz do zawartości
Maciej Koper

TEST: Panasonic CX700 / CXM710 / CXE720 50" Ultra HD 4K 3D LED LCD Firefox OS

Rekomendowane odpowiedzi

czy ktoś wie jaką dokładnie wyświetla rozdzielczość na ekranie ten telewizor w trybie 3D. Napisano , że nie ma pełnej rozdzielczości. Więc dokładnie jak jest rozdzielczość? To 3D jest tu jak się doczytałem aktywne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj miałem przyjemność uruchomić PS3 (przed amplituner) w TV i powiem że byłem wniebowzięty obrazem. Są detale które widać ale, dopóki ich nie zdradzę to nikt nie zauważy. Obraz bardzo płynny. Gra to FIFA 16 (jedna gra na rok) , niedługo chyba przesiadka na PS4.

Do tego jakość filmów HD 1080p. z BLUE-RAYa (przed amplituner) robi naprawdę wrażenie. Obraz jest czysty. Nawet jak wrzuciłem 720p. czy niższą jakość to obraz nie rozczarowywał, z czystą świadomością że ten obraz jest w takiej rozdzielczości.

Laptop po HDMI podłączę może jutro, jak nie to w weekend. Ale powiedz dokładnie co mam ocenić, bo ja chyba nigdy nie używałem laptopa po HDMI na TV. Nie mam takiej potrzeby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo się cieszę, że obraz się podoba! Chodzi mi o to, żebyś podłączył, ustawił rozdzielczość 1920x1080 lub 2560x1440 na laptopie o ile sie da oczywiście i zobaczył, czy czcionka jest czytelna w takiej rozdzielczości i jak to ogólnie wygląda, to wszystko :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 50CX700. PC nie podpinałem, ale mam podpiętą malinkę. Obraz w FHD jest bardzo dobry. Czcionki jak najbardziej czytelne i wszystko jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś jeszcze miał problem z dźwiękiem? - u mnie 2x od września skończyło się resetem do fabrycznych bo TV nagle stracił audio z wszystkiego (nc+, youtube, xbox360) - w pierwszej chwili była walka z *7 w dekoderze :) ale jak YT nie miał dźwięku to po grzebaniu w setupie poszlo reset i śmiga (soft najnowszy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 50CX700. PC nie podpinałem, ale mam podpiętą malinkę. Obraz w FHD jest bardzo dobry. Czcionki jak najbardziej czytelne i wszystko jest ok.

Dzięki wielkie za odpowiedź. Malinka, o ile chodzi o Raspberry pi, czy coś w tym rodzaju, to jest jak PC, a więc dzięki. Nie mam już więcej pytań. Na 100% kupię ten TV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za odpowiedź. Malinka, o ile chodzi o Raspberry pi, czy coś w tym rodzaju, to jest jak PC, a więc dzięki. Nie mam już więcej pytań. Na 100% kupię ten TV.

ja jutro sprawdze rano jak sie po hdmi MBP sprawdza - dam znać ile max się udało wyciągnąć i w jakiej jakości :) na 55"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jutro sprawdze rano jak sie po hdmi MBP sprawdza - dam znać ile max się udało wyciągnąć i w jakiej jakości :) na 55"

Trzymam na słowo :) Tylko nie wiem co to MBP. Pytam o PC, ponieważ mi TV służy jako monitor do PC, aktualnie Samsung 32" full hd i naprawdę fajnie to wygląda. Pierwsze wrażenie po kupnie 4 lata temu ogromne. Przejście z 19' na 32' to jednak duży przeskok. A chce kupić TV z myślą o przyszłości też i nie kupować drugiego Full HD, przez to się upewniam, czy taki 4K będzie ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.icloud.com/sharedalbum/#B0G5n8hH4WfIEZ

niestety u mnie 30Hz tylko - raczej nie wina MBP (MacBook Pro :) ) - 60Hz dopiero dla FHD

Pewnie to przez to, że w MacBooku nie ma HDMI 2.0 a wydaje mi się, że grafika w PC musi posiadać ten standard, żeby dało się normalnie ustawić 60hz przy 4K. @Gmeru potwierdź proszę :) W każdym razie wielkie dzięki, że spróbowaliście podłączyć Wasze "komputery" :) i podzieliliście się swoimi opiniami. W budżecie do 3600zł nie widzę lepszej alternatywy dla tego TV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to na pewno ten fakt. Z Maca to DP. Ale to też nie ma jak za bardzo z DP na HDMI :( Generalnie pozostaje PC. Niby jest na stronie apple przejściówka z DP na HDMI (z dopiskiem 4K) ale cholera wie czy działa... ktoś musiałby ją kupić ale czytałem, że to jednak lipa. Jednak wolałbym sam to sprawdzić. Gdyby jednak działało na pewno wiele by o tym pisano. A jest cisza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za odpowiedź. Malinka, o ile chodzi o Raspberry pi, czy coś w tym rodzaju, to jest jak PC, a więc dzięki. Nie mam już więcej pytań. Na 100% kupię ten TV.

Tak, chodzi o RPi2. Wiem, że to NIBY PC, ale jednak nie do końca ;)

Z tego co czytałem, to są przejściówki DP->HDMI wspierające 4K@60, ale większość tylko 4:2:0. Teraz dopiero pojawiają się powoli takie, które w pełni wspierają HDMI 2.0 (np. http://www.ultra-hdtv.net/displayport-1-2-auf-hdmi-2-0-adapter-mit-4k60hz-support-vorgestellt/).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fantastyczną rzeczą w tym TV jest obsługa DVB-przez-IP - czyli obsługa standardu SAT>IP (www.satip.info). Pytanie czy komuś udało się odpalić w wykorzystaniem tego kanały natywne 4K z hotbird. Chodzi mi m.in o FunBox 4K który jest FTA. Z poziomu telewizora mam problem ze złapaniem i zeskanowaniem częstotliwości 10727H, wygląda na to że przez niestandardowy Symbol Rate 30000. Do testów używałem minisatip. Ktoś zna inne sensowne serwery sat>ip? W TVHeadend w ogóle mi się żadnego kanału po tym protokole nie udało uruchomić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to na pewno ten fakt. Z Maca to DP. Ale to też nie ma jak za bardzo z DP na HDMI :( Generalnie pozostaje PC. Niby jest na stronie apple przejściówka z DP na HDMI (z dopiskiem 4K) ale cholera wie czy działa... ktoś musiałby ją kupić ale czytałem, że to jednak lipa. Jednak wolałbym sam to sprawdzić. Gdyby jednak działało na pewno wiele by o tym pisano. A jest cisza.

przejrzałem suuport Apple i twierdzą, że dopiero nowe Thunderbolt 3 bedzie wpsieralo pelny transfer HDMI 2.0 a na razie 30Hz tak czy siak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stałem się właśnie szczęśliwym posiadaczem tego telewizora w wersji 50" i jestem pod wrażeniem jakości wykonania i obrazu. Nawet w Full HD wszystko naprawdę dobrze wygląda, czcionki na PC są czytelne, ale to, co się dzieje po ustawieniu rozdzielczości 4096x2160 przechodzi ludzkie pojęcie. Nigdy nie widziałem takiej ostrości. Moja karta graficzna miała wspierać rozdzielczość do max 2560x1440, ale okazało się, że 4K też działa, ale niestety w 30Hz. Pozwoliło mi to na sprawdzenie, na co stać ten TV i jakość grafiki w grach, to jest coś wspaniałego. Może i te gry działały w 10fps ;) ale nie przeszkodziło mi to w sprawdzeniu jakie możliwości oferuje telewizor w standardzie 4K. Wahałem się, czy wybrać jakiś dobry model Full HD, ale pomyliłbym się i to bardzo. Muszę tylko w przyszłości słono zainwestować w PC, bo dla mnie 4K stoi otworem. Polecam wszystkim ten telewizor. Dodam, że musiałem wymienić pierwszy egzemplarz, ponieważ miał przez całą długość, pionową, niebieską linię widoczną na innym tle niż ciemne. Wymienili bez problemu w Euro Rtv Agd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem wczoraj TX50CX680 był tańszy o 200 zł od TX50CX700.W TX50CX680 jest funkcja intelligent frame creation.Ustawiłem na minimum.Korzystam z nc+ i telewizor podłączony jest do tego tunera satelitarnego .Glównie oglądam kanały hd, czasami też kanały sd np muzyczny stars.tv i atm rozrywka z dvb-t ,świat według Bundych.W grundigu pasmo dzwięku było bardziej szerokie,duże glośniki z przodu telewizora.Tu jest róznica na korzyść grundiga.Jeśli chodzi o jakość obrazu to zdecydowanie lepsza w panasonicu.Na kanalach hd jakośc obrazu bardzo dobra, kanały sd też przyjemnie się ogląda.

Acha teraz doczytałem z instrukcji pdf że w panasonicu jest korektor,Jest duża poprawa na plus.

Witam na forum

Jestem świeżym posiadaczem CX680. Mam pytanie, w zasadzie prośbę o pomoc techniczną. Widzę, że temat dotyczy ogólnie tego modelu. Poznaję jego funkcjonalność, i na początku mały zgrzyt dotyczący korzystania z firefoxa ( systemowy browser w panasonicu ). Chciałbym oglądać filmy i tu w przeglądarce po wybraniu video pojawia sie napis: " video format or MIME type is not supported" Czy to może być związane z Adobe Flash czy jest inny powód? Czy w ogóle jest możliwość " doinstalowania" flasha w TV z internetem?

Może jakaś rada, jak ren problem rozwiązać?

Jeżeli potrzebne dodatkowe informacje - chętnie odpowiem

Plapin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuje przywrócić ustawienia fabryczne.Trzeba poszukać tej funkcji w menu telewizora.Telewizor uruchomi się wybrać dom i polska.

Podobne rozwiązanie i komunikat dotyczy Firefoxa .Trzeba zresetować.Format video nie jest obsługiwany.A dokładniej co chcesz oglądać ? filmy na youtube działają?

https://support.mozilla.org/pl/questions/1024630

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam użytkowników forum.

Jestem posiadaczem telewizora TX-55CXE720E - od 2-3 tygodni próbuję ustalić co mu dolega, że praktycznie nigdy nie da się na nim oglądnąć materiału w UDH na Youtube lub Netflixie. Podniosłem nawet prędkość łącza do 75 MBit i nadal problem nie zniknął. Dodam, że telewizor jest na na kablu podpięty pod router, komputer w tych samych warunkach daje w testach 60-65 MBit natomiast TV poprzez przeglądarkę Firefox maksymalnie 40 MBit. Czy ktoś z Państwa testował prędkość łącza na tego typu telewizorze? Czy może jest to problem TV? Może nie da się na nim po prostu technicznie osiągnąć wyższej prędkości internetu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuje nacisnąć funkcje,aktualizowanie oprogramowania telewizora,aktualizacja automatyczna.Do tego modelu telewizora było już siedem wersji softu. Tak wynika ze strony panasonic global.Na starej wersji softu nie działało youtube.

Jeśli chodzi o filmy 4k na youtube to nawet nie sprawdzałem bo mam 2mb :) ale filmy 4k pobrane z internetu skopiowane na pendrive dzialają http://demo-uhd3d.com/categorie.php?tag=panasonic

Edytowane przez grundig

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

Mój pierwszy post... choć czytelnikiem jestem od dłuższego czasu.

Jestem pod wrażeniem fachowości użytkowników... Brawo WY ... widać, żeście techniczni, a nie humanistyczni jak ja :(

ale tacy jak ja też lubią mieć dobry sprzęt, oglądać mecze i filmy (piszę o sobie ;) )...

Po paru miesiącach rozpracowywania swojej małżonki... delikatnych sugestiach dostałem zielone światło :) choć się dziwię, bo ona zdecydowanie więcej siedzi przy TV.

Jak już pisałem wyżej czytelnikiem jestem od dłuższego czasu... i mam wodę w mózgu :(

Wytypowałem sobie, adekwatnie do swojego budżetu nw. odbiorniki:

* PANASONIC TX-50CXM710 (cena ok. 3700 zł)

* SAMSUNG UE48JU7000L (cena ok. 4150 zł)

* SAMSUNG UE506872 (cena ok. 3800 zł)

chciałbym, żeby posłużył mi przynajmniej 5 lat, oglądam głównie filmy i mecze (siatkówka, piłka nożna, ręczna, tenis ziemny), oczywiście internet przez wi-fi, wyświetlanie bezprzewodowe treści z kompa...

Który wybrać??? czasu mało, bo promocje nie trwają wiecznie...

Pomożecie humaniście, techniczni Koledzy ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to jest temat o CX700 a nie kupowaniu telewizora :) Więc polecę Ci CX700 hehe. On spełnia twoje wymagania. Spełnia je także JU7000. Nie spełnia trzeci. Panasonic jednak 2 cale większy. Fajnie jakbyś mógł gdzieś je obejrzeć na żywo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:lol: oczywiście Gmeru masz całkowitą rację :) mea culpa, wybacz :blush: jednakże dzięki za odpowiedź.

Wizualnie oglądałem wszystkie modele o których napisałem, i nie widzę różnicy, bo każdy z nich jest lepszy od mojego starego Panasonica TX-P42X20E.

Jak już pisałem nie jestem "techniczny", na TV oglądam to co pisałem wyżej, sygnał z Vectry też doopy nie urywa... po prostu po ponad 5 latach chcę zmienić na coś lepszego, taki nowy gadżet dla faceta. Nie chciałbym wydawać ogromu kasy, ale z drugiej strony też nie chcę się w swoim wyborze "cofać".

Samsungi brałem pod uwagę dlatego, że po pierwsze pierwszy mój TV sprzed 10 lat był Samsung LCD który chodzi do tej pory... po drugie chciałem odpocząć od Panasonica... Samsung marketingowo dociera do mnie i ma dużo bajerów z netu... ale Panasonic ma ciut lepszą linię.

co mam robić Guru ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuje nacisnąć funkcje,aktualizowanie oprogramowania telewizora,aktualizacja automatyczna.Do tego modelu telewizora było już siedem wersji softu. Tak wynika ze strony panasonic global.Na starej wersji softu nie działało youtube.

Jeśli chodzi o filmy 4k na youtube to nawet nie sprawdzałem bo mam 2mb :) ale filmy 4k pobrane z internetu skopiowane na pendrive dzialają http://demo-uhd3d.com/categorie.php?tag=panasonic

TV jest na najnowszym sofcie. Z treściami z dysku / pendrivea w 4k nie ma problemu (no może może poza tym, że TV nie ma wystarczającego zasilania na USB 3.0 żeby oglądać filmy 4k z dysku WD MyPassport, filmy się tną, z filmami w HD jest OK, z pendrive jest zawsze OK).

Wygląda to tak jakby karta sieciowa w telewizorze była za wolna. Netflix jeszcze czasami na chwilę "wskoczy" na 4k ale w większości jakość jest w 1080p lub 720p co jest niepokojące przy łączu 75 MBit (test daje 60-65 MBit i max 17 ms ping ale na komputerze). Czy komuś udaje się oglądać bez problemów Netflixa / Youtuba w 4K?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie zarówno Netflix jak i YouTube chodzą normalnie w UHD. Jest odwrotnie niż u Ciebie - u mnie czasami, na chwilę spadnie do FHD :)

Co zauważyłem u siebie, to ten telewizor ma chyba kiepski adapter WiFi, bo stojąc dosłownie 0.5m od routera N na 5GHz, po WiFi YT chodził max w FHD. Po przepięciu na kabel jest już UHD.

Natomiast pytanie, jaki rzeczywiście transfer osiągasz miedzy telewizorem a serwerami YT/Netflix. Bo to, że jakiś tester pokazuje Ci 60-65 Mbps jeszcze nie nie znaczy. Jeżeli jest to speedtest.net, to obecnie chyba większość dostawców internetu ma swoje serwery i możesz osiągać ten transfer między swoim kompem, a serwerem dostawcy, natomiast między kompem a serwerem YT może już być np. połowa z tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad zakupem tego modelu w wersji 55".

Oglądam sport i filmy oraz gram na ps4.

Odległość oglądania to w 90% około 3m od ekranu.

Niepokoi mnie słaby upłynniacz i zachowanie obrazu przy sporcie.

Nie wiem czy jednak do moich zastosowań bardziej uniwersalny nie będzie sporo tańszy fullHD Samsung H6400,,,

Edytowane przez redrum1906

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...