Skocz do zawartości
Maciej Koper

TEST: Panasonic CX700 / CXM710 / CXE720 50" Ultra HD 4K 3D LED LCD Firefox OS

Rekomendowane odpowiedzi

@xkamz zerkalem na ten watek caly ale tylko raz jest wymieniony model 720...ze tylko taki wyszedl. W tych tabelach sa serie 700,730,750 ale o 720 nie ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pany a model PANASONIC TX-55CXE720E to lepsiejszy model ? z tego co doczytalem to jeszcze wiece tych "magicznych" herców i w pakiecie mamy pilota z touchpadem ? czy jakies wieksze roznice sa ?

Z tego co wiem niczym się on nie różni od modelu CX700, jeśli mowa o jakości obrazu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem niczym się on nie różni od modelu CX700, jeśli mowa o jakości obrazu.

A ktoś wie dlaczego ten TX-55CXE720E jest aktualnie dostepny w jednym sklepie w polsce i pomimo większej ilości wspomnianych powyżej herców i drugiego pilota można go taniej kupić? Dziwnie to wygląda, jakby seria była bardzo krótka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja ponawiam pytanie - testował ktoś inne okulary 3D niż jedyne słuszne (panasonikowe)??

Sprawdzone z CX700: działają Model: SSG-4100GB, Model Code: BN96-22902A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@rfile2 i jak się sprawuje te aktywne 3d, duże migowy jest? Da radę obejrzeć cały film bez bólu głowy? Masz może jakieś porównanie do pasywnego?

Wysłane z mojej wszytko mającej Iksperii Z3C ;>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@rfile2 i jak się sprawuje te aktywne 3d, duże migowy jest? Da radę obejrzeć cały film bez bólu głowy? Masz może jakieś porównanie do pasywnego?

Wysłane z mojej wszytko mającej Iksperii Z3C ;>

Zbyt wiele 3D nie oglądam. Zastrzeżeń do tych okularów nie mam, ale porównania do innych także. Bez żadnych dolegliwości jestem w stanie film 3D obejrzeć.

O pasywnym 3D nic powiedzieć nie mogę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pare pytań dot. tego telewizora. Nie ukrywam, że jestem nim mocno zainteresowany, ale martwi mnie trochę to strefowe wygaszanie.

Na teście wygląda to tragicznie wręcz, kiedy całkiem biały prostokąt właściwości jest podświetlany strefowo, przez co widać 1/5 panela w dużo jaśniejszym kolorze.

Na zagranicznych forach czytałem, że wygaszanie strefowe można zredukować poprzez ustawienie opcji "minimum". Traci na tym kontrast, ale ja akurat nie lubię mega jasnych ustawień.

No i jeszcze ten upłynniacz. Jestem fanem dużej płynności. Nie widzę za specjalnie, kiedy coś jest teatralnie płynne, widzę, kiedy coś szarpie, albo przeskakuje. Jak ten upłynniacz działa w tym modelu, patrząc na takie codzienne użytkowanie? :)

Dzięki za góry za odpowiedzi!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiecie czy wsparcie dla plików audio formatu DTS pojawi się w kolejnych aktualizacjach oprogramowania telewizora?

A może ograniczenia sprzętowe nie pozwalają na taką korektę software'u?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@xkamz zerkalem na ten watek caly ale tylko raz jest wymieniony model 720...ze tylko taki wyszedl. W tych tabelach sa serie 700,730,750 ale o 720 nie ma

musisz model cxe720 kwalifikować do serii 700 - czyli ma krawędziowe oświetlenie ze strefowym wygaszaniem (edge lit + local dimming). Piszą to zarówno na bułgarskim forum, jak i w tym teście:

http://www.hdtvtest.co.uk/news/tx50cx700b-201506054122.htm

cyt:

Despite its edge-lit LED configuration, the Viera TX-50CX700′s backlight consistency was pretty darn good: we didn’t observe any clouding or corner bleed in a dark room within the display’s [True Cinema] picture preset even before calibration

Edytowane przez Xkamz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak ale to pisza a propo 50tki a mnie interesuje 55`. A 55CX700 ma niby Full Direct Led backlight.

Edytowane przez Frog_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadałem supportowi Panasonica pytanie wprost o wsparcie DTS w CX700. Gdyby ktoś miał jeszcze nadzieję, to rozwiewam - oto odpowiedź:

Uprzejmie informujemy, że Panasonic nie zamierza dodać dekodowania dźwięku DTS.

Zostawiam tutaj, może się komuś przyda przy podejmowaniu decyzji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moze mi ktos wyjasnic dlaczego (nie liczac OLEDów), TV FullHD maja zazwyczaj wyzszy kontrast ANSI niz 4K?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak obraz rozwala jest według mnie mega za[beeep]isty ale brak dekodowania dzwięku DTS jest niestety strzałem w kolano !!! :angry2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak obraz rozwala jest według mnie mega [beeep] ale brak dekodowania dzwięku DTS jest niestety strzałem w kolano !!! :angry2:

Ale kupiłeś i już możesz stwierdzić z własnego doświadczenia, że obraz rozwala? Czy widziałeś na wystawie w sklepie?

Pliki z DTS można przeformatować na Dolby. Szybko się to robi; już próbowałem. Link do softu masz na 6 stronie AVforum. Topik o nazwie mniej wiecej "(...) CX700 owners". Co nie zmienia faktu, ze jedank Panasonic mógłby zrównać sie z konkurencją i wykupić jednak licencję DTS na dekodowanie dźwięku.

Edytowane przez Xkamz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadałem supportowi Panasonica pytanie wprost o wsparcie DTS w CX700. Gdyby ktoś miał jeszcze nadzieję, to rozwiewam - oto odpowiedź:

Zostawiam tutaj, może się komuś przyda przy podejmowaniu decyzji.

Witam.

Rozumiem, że brak dekodera dts wiąże się z opłatami licencyjnymi. Tego się nie przejdzie.

Ale skoro TV wspiera ARC to czy jest możliwość przesłania przez HDMI sygnału dts do amplitunera, który zajmie się dekodowaniem dźwięku?

Skoro TV wspiera DD i potrafi przesłać DD za pomocą HDMI do amplitunera (bo chyba to potrafi, prawda?) to dlaczego miałby nie poradzić sobie z "surowym" sygnałem dts.

Do przepuszczenia sygnału przez kable (Passthrough) nie potrzeba zaimplementowanych dekoderów w TV. Tu potrzebne jest odpowiednie oprogramowanie.

Czy ktoś z forum może osobiście to sprawdzić?

Pozdrawiam.

R.

Notabene, szkoda że, taki fajny TV a nie wspiera dts'u :-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Rozumiem, że brak dekodera dts wiąże się z opłatami licencyjnymi. Tego się nie przejdzie.

Ale skoro TV wspiera ARC to czy jest możliwość przesłania przez HDMI sygnału dts do amplitunera, który zajmie się dekodowaniem dźwięku?

Skoro TV wspiera DD i potrafi przesłać DD za pomocą HDMI do amplitunera (bo chyba to potrafi, prawda?) to dlaczego miałby nie poradzić sobie z "surowym" sygnałem dts.

Do przepuszczenia sygnału przez kable (Passthrough) nie potrzeba zaimplementowanych dekoderów w TV. Tu potrzebne jest odpowiednie oprogramowanie.

Czy ktoś z forum może osobiście to sprawdzić?

Pozdrawiam.

R.

Notabene, szkoda że, taki fajny TV a nie wspiera dts'u :-(

Wydaje mi sie ze jest tak jak piszesz, bo w taki wlasnie sposob sobie radzilem kiedys z moja plazma Panasonica G30 podlaczajac pendka z mkvami pod usbtv i wykorzystujac ARC amplituner no problem rozpoznawal DD czy DTS. No ale fajnie by bylo jakby ktos sprawdzil przy CX700

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czy da się coś zrobić z rozstawem nóżek. Stolik mam o szerokości 70cm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę edytować posta, a mam inne pytanie.

Z tyłu są otwory na mocowanie uchwytu/stojaka. Jaka jest odległość górnego otworu do dolnej krawędzi TV.

Na oko wyszło 600mm. Wypatrzyłem taki stojak link

Albo będzi za niski albo na styk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego nie wiem ale nóżek nie ruszysz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

Pytanie do osób które mają już ten tv.

Gdy TV jest podłaczony do dekodera NC+ na metalowej ramce czuć takie jakby wibracje jak się przejecie palnem.

Jak kable z dekodera są odłączone od TV to nic takiego nie ma. Telewizor nie musi być załączony wystarczy, że jest dekoder.

Czy macie podobnie?

Czy to niebezpieczne dla TV?

Edytowane przez Dron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to niebezpieczne dla telewizora i dekodera w chwili gdy będziesz podłączał kable pomiędzy jednym i drugim może nastąpić przeskok "iskry" i uszkodzą się porty wejściowe w urządzeniu. Zawsze takie operacje przeprowadzaj przy urządzeniach odłączonych od zasilania, spróbuj obrócić wtyczkę w gniazdku zasilającym jednego z urządzeń i zobacz czy jest jakaś poprawa.

Edytowane przez miruna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TV nie może wyszukać kanałów z UPC (dvb-c) po podłączeniu dekodera przez HDMI do TV.

Mogę oglądać TV jak wybiorę HDMI ale nie z panelu głównego HOME tam gdzie jest TV na żywo i aplikacje.

Ktoś może dać jakąś wskazówkę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Telewizor już na nowym stojaku.

Jakby ktoś szukał zamiennika dla nóżek polecam ten stojak

http://tv-support.com/brateck-ldt03-04s-uniwersalny-stolowy-stojak-dla-telewizora-i-urzadzen-av.html

Jest bardzo stabilny pod telewizorem jest kilka centymetrów prześwitu.

Pierwsze wrażenia są bardzo pozytywne. Nie zauważyłem smużenia (sport) ciekawie steruje się za pomocą tableta

aplikacja na androida TV Remote 2. Trzeba mieć sieć w domu. Ciekawe czy idzie odpalić jakieś aplikacje z androida np. Bad Bigges :) ?

Nie podobają mi się dwie rzeczy. Nóżki których nie było można przestawić bliżej środka

i ten efekt mrowienia/wibracji na metalowej ramce od obudowy. Idzie to od dekodera NC+. Jak jest

wyłączony z sieci to to nie występuje. Nie wiem co z tym zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xkamz post_date.png Napisany 09 listopad 2015 - 09:08

rumun1979, w 08 Lis 2015 - 21:54, powiedział:snapback.png

Tak obraz rozwala jest według mnie mega [beeep] ale brak dekodowania dzwięku DTS jest niestety strzałem w kolano !!! :angry2:

Ale kupiłeś i już możesz stwierdzić z własnego doświadczenia, że obraz rozwala? Czy widziałeś na wystawie w sklepie?

Pliki z DTS można przeformatować na Dolby. Szybko się to robi; już próbowałem. Link do softu masz na 6 stronie AVforum. Topik o nazwie mniej wiecej "(...) CX700 owners". Co nie zmienia faktu, ze jedank Panasonic mógłby zrównać sie z konkurencją i wykupić jednak licencję DTS na dekodowanie dźwięku.

Tak kupiłem i jestem strasznie zadowolony wcześniej miałem plazmę panasa 42ty80p potem samsung 51d6900 a teraz panasonic 55cx700 i wiem co piszę .Obraz naprawdę jest super no może czerń mogła być bardziej czarna ale :) .Kupiłem potym jak polecił mi Gmeru. Mam podłączony do dekodera nc+ i żadnych wibracji na ramce nie mam, ale spróbuję przeformatować jak piszesz .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...