Skocz do zawartości
Maciej Koper

TEST: Panasonic CX700 / CXM710 / CXE720 50" Ultra HD 4K 3D LED LCD Firefox OS

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie wszyscy ale pytanie do Ciebie grgor1230 gdzie kupiłeś w MM i czy ma ten model dwa piloty? ile trzeba kasy na ten model? Opisz trochę pierwsze wrażenia?Zamierzam kupić nowy tv. ale mam dylemat jeszcze jaki. Chciałem cx700 ale ma jeden pilot w zestawie. Mógł by ktoś kto posiada opisać trochę model TX60CX740 albo 750 bo te modele także biorę pod uwagę maję dwa piloty no i więcej 5 cali.Sterowanie internetem bez pilota drugiego to chyba porażka. Może ewentualnie dokupić jakąś klawiaturkę ale czy tv. będzie z nią współpracował. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Ja kupowałem w saturnie bo mieli fajną promocję. TV cxm710 55 cali za 4799 zł + 400 zł do wydania na sklepie więc spoko oferta. W zestawie masz 2 piloty. Z moim modelem bez problemu działa klawa oraz myszka po bluetooth. Dongiel usb klawka + mysz też hula. Po podłączeniu myszki na kablu usb bez problemu rozpoznaje ale wyskakuje komunikat jako klawiatura podłączona i karze wybrać sobie język także klawka na kablu też hulać powinna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurczę także bym kupił ale nie widziałem takiej promocji a na ceneo jest w saturnie i MM za 5399 a to trochę drogo . Mówisz,że klawiatura pod usb działa czyli nie potrzebuję pilota z gładzikiem tylko klawiaturę. Mogę wobec tego kupić tx55cx700 i nie będzie chyba problemu ze sterowaniem bo tym fabrycznym pilotem to porażka . Próbowałem w sklepie Media Expert.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jakim mieście kupowałeś ? Byłeś osobiście ? Jakieś mankamenty dostrzegłeś? Ja już się zbieram 2 tygodnie z kupnem tv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już miałem brać TCL 50S7806 oglądałem w saturnie za 3200 a 58 o 100 zł droższa ale chyba się zdecyduje na Panasonica 50CX700 co o tym sądzicie ? Pozdrawiam

Edytowane przez bartmeces

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Właśnie przyszedł czas na kupno telewizora. Mój budżet to max. 4000 zł, 50 cali. Już parę dni siedzę i szukam, ale jakoś nie mogę znaleźć złotego środka. Zależy mi, aby był to telewizor przyszłościowy, odświeżaniem 120 Hz, do oglądania wszystkiego. Sportu, filmów (cyfrowy polsat). Czy oprócz Panasonica 50CX700E wchodzi coś w rachubę? Z góry dziękuję za odpowiedź. P.S. czy bez kalibracji ekranu, obraz jest też świetny w porównaniu z konkurencją?

Edytowane przez pawel777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Właśnie przyszedł czas na kupno telewizora. Mój budżet to max. 4000 zł, 50 cali. Już parę dni siedzę i szukam, ale jakoś nie mogę znaleźć złotego środka. Zależy mi, aby był to telewizor przyszłościowy, odświeżaniem 120 Hz, do oglądania wszystkiego. Sportu, filmów (cyfrowy polsat). Czy oprócz Panasonica 50CX700E wchodzi coś w rachubę? Z góry dziękuję za odpowiedź. P.S. czy bez kalibracji ekranu, obraz jest też świetny w porównaniu z konkurencją?

Zdecydowałem się na x700 czekam jak z tanieje bo budzet 3600 trochę za wysoki dla mnie może jak wejdą nowe modele stanieje

Wysłane z mojego G620S-L01 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś mógłby pomóc to proszę...bo tv muszę kupić na dniach... Z góry dziękuję!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do ogladania filmow , sportu cx700 sprawdzi sie bardzo dobrze.Mozesz smialo kupowac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję. Muszę przyznać, że po wczorajszej wizycie w skelpie wpadłem w niemałą konsternację. Wziąłem ze sobą filmy 4K, Full HD i HD. Porównywałem Panasonic'a TX50CX700E i Sony KD-49X8309C. Ustawiłem oba tv na opcje polecane przez forumowiczów i testerów. Byłem bardzo zdziwiony...pomimo matrycy IPS w Sony, to Sony lepiej odwzorowywał czerń i kolory. (Do czerni specjalnie wybrałem Batmana) W Sony filmy nie miały efektu opery (tu miałem nadzieję ze opinie o Panasonicu są przesadzone, ale naprawdę baaardzo to widać i jest to irytujące). Jeśli chodzi o piłkę nożną...w Panasonic'u, przy locie piłki i biegu piłkarza, było widać mazy (piłkarz miał 3 nogi). Wybór stanie na Sonym...pomimo wyżej ceny. Mocno kibicowałem temu Panasowi, i ku niemy się skłaniałem, ale nie widzę ani jednej przewagi nad Sony.

Jeśli macie inne zdanie o Panasonicu bardzo proszę o opinię, może po prostu coś źle zrobiłem...nie powiem, że mam nadzieję, bo różnica cen jest spora.

Z góry dziękuję! :)

Edytowane przez pawel777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałeś taki efekt w ruchu na Panasie, bo ma slabą rozdzielczość - na poziomie niecalych 600 linii. To tylko 2x od matryc 50hz i prawie 2x gorzej od poprawnych wynikow na poziomie 1080 linii.

Co do czerni to sie nie wypowiem, nie widzialem na zywo obu stojacych obok siebie.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję. Muszę przyznać, że po wczorajszej wizycie w skelpie wpadłem w niemałą konsternację. Wziąłem ze sobą filmy 4K, Full HD i HD. Porównywałem Panasonic'a TX50CX700E i Sony KD-49X8309C. Ustawiłem oba tv na opcje polecane przez forumowiczów i testerów. Byłem bardzo zdziwiony...pomimo matrycy IPS w Sony, to Sony lepiej odwzorowywał czerń i kolory. (Do czerni specjalnie wybrałem Batmana) W Sony filmy nie miały efektu opery (tu miałem nadzieję ze opinie o Panasonicu są przesadzone, ale naprawdę baaardzo to widać i jest to irytujące). Jeśli chodzi o piłkę nożną...w Panasonic'u, przy locie piłki i biegu piłkarza, było widać mazy (piłkarz miał 3 nogi). Wybór stanie na Sonym...pomimo wyżej ceny. Mocno kibicowałem temu Panasowi, i ku niemy się skłaniałem, ale nie widzę ani jednej przewagi nad Sony.

Jeśli macie inne zdanie o Panasonicu bardzo proszę o opinię, może po prostu coś źle zrobiłem...nie powiem, że mam nadzieję, bo różnica cen jest spora.

Z góry dziękuję! :)

==============================================

Sony to tez dobry wybor ale panasonicu cx700 plynnosc i jakosc obrazu jest bardzo dobra.Moze w sklepie w telewizorze byla wlaczona funkcja IFC na max , wtedy jest efekt opery .W innych telewizorach tzn np w samsungu , lg jest podobna funkcja do IFC( Intelligent Frame Creation),jesli bedzie wlaczona ma max to tez bedzie efekt opery.Mam porownanie z telewizorem oled lg i telewizorem panasonic cx700 u kolegi. W telewizorze oled lg tylko poziom czerni lepszy ale plynnosc i jakosc obrazu na takim samym poziomie w oled i panasonicu cx700..Na pewno nie ma efektu opery.Warto napisac ze panasonic cx700 lepiej radzi sobie z roznymi plikami filmowymi . lepiej od lg bp przykladowo oled lg nie odtwarza plikow TS a panasonic cx700 odtwarza takie pliki bez problemu.Pod tym wzgledem wygrywa z oled lg.

W cx680 tzn nizszym modelu plynnosc i jakosc obrazu tez jest na bardzo dobrym poziomie , potwierdzenie przez uzytkownikow avforums jesli mi ktos nie wierzy. w cx680 tez jest funkcja IFC.Jakosc obrazu w cx680 na bardzo dobrym poziomie.Bardzo dobra pynnosc i jakosc obrazu w czasie ogladania filmow 4k , ogladania telewizji i korzystania z gier.

przyklad

Hi all,

I picked up a 50" 680B on Friday, initially hesitant moving to 4K from my 42" Plasma, as I have no UHD content, and was just really using it for Apple TV/Plex streaming & gaming on the PS4.

However I have to say I am absolutely blown away with the picture quality, it is so much better than I expected, my PS4 games look so bright and vibrant, no stuttering or ghosting playing PES or Driveclub, and The Witcher looks amazing.

Movie/TV Show wise it's superb, the upscaling looks cracking, and the blacks are really nice and deep, and I've only tried a few 4K YouTube demos but they look stunning.

I have used the AVForums settings mentioned earlier in the thread, copied those settings to all inputs, then slightly editied the PS4 input to increase the colour and change the colour temperate & backlight.

Edytowane przez grundig

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Panasonicu IFC ustawiłem na pośredni i efekt był "operowy"...bardzo duży. Dziękuję Wam za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Panasonicu IFC ustawiłem na pośredni i efekt był "operowy"...bardzo duży. Dziękuję Wam za pomoc :)

Funkcje IFC wylaczylem w cx680. Obraz jest plynny , bez efektu "teatru telewizji".W cx700 funkcje IFC tez mozna wylaczyc lub ustawic na minimum, wtedy nie ma efektu "teatru telewizji". w zaawansownaych ustawieniach obrazu dla cx700 na avforums funkcja IFC jest wylaczona Jesli chcesz kup sony.Nie ma roznicy w jakosci obrazu bo to tez lcd.Jesli w modelu sony jest panel ips to beda tylko lepsze katy boczne.

Opowiadania o efekcie teatru telewizji sa bez sensu bo funkcje IFC mozna wylaczyc.Jesli w samsungu funkcja motion plus bedzie wlaczona to tez bedzie efekt teatru telewizji.Podobnie jest w telewizorach innej marki.

Edytowane przez grundig

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grundig, przeczytaj sobie swój post i pomyśl trochę...

Bzdura 1: Przy włączonym motion plus w Samsungu jest efekt teatru. Nie mialeś chyba Samsunga..?

Bzdura 2: "nie ma różnicy w jakości obrazu bo to też lcd"... No comment do tego.

Bzdura 3: "... podobnie jak w telewizorach innej mark" II no comment...

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bzdura 1: Przy włączonym motion plus w Samsungu jest efekt teatru. Nie mialeś chyba Samsunga..?

jak ustawisz motion plus na 10 to też nie widzisz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to masz jeden suwak? Są dwa. Pierwszy na 10, a drugi na 6. Otrzymujesz płynny obraz bez teatru nie musząc wyłączać niczego. Jeśli wylączasz ifc to bylo sobie kupić tv na matrycy 60hz...

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Od 2 tyg. posiadam tx-55cxe720. Jeśli chodzi o ifc to najbardziej optymalnymi ustawieniami wydają mi się: minimum - dla filmów, medium - dla sportu i koncertów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grundig, przeczytaj sobie swój post i pomyśl trochę...

Bzdura 1: Przy włączonym motion plus w Samsungu jest efekt teatru. Nie mialeś chyba Samsunga..?

Bzdura 2: "nie ma różnicy w jakości obrazu bo to też lcd"... No comment do tego.

Bzdura 3: "... podobnie jak w telewizorach innej mark" II no comment...

Oczywiscie ze w samsungu , lg i innych telewizorach tez jest efekt teatru jesli jest wlaczona funkcja motion plus to w samsungu bedze"teatr telewizji".Wpisz sobie w google efekt teatru samsung, efekt teatru lg

jeden z przykladow w linku.

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1885794.html#9026141

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że będzie jeśli ustawisz 10/10. Przy ustawieniu 10/6 tego nie będzie. Tego nie masz w Panasie (niestety). Dzieki tym wlasnie suwakom mozesz ustawic sobie motion plus idealnie pod swoje wymagania i nie bedziesz skazany na predefiniowane ustawienia producenta. Dlatego tez te linki ktore podales mijaja sie z celem. Zwlaszcza, ze dotycza modelu z 2010r.

Edytowane przez mafia35
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To byl tylko przyklad pierwszy lepszy.W nowych samsungach i lg jest podobnie..W lg funkcja natural motion.Zajrzyj na forum elektroda lub hdforum jesli masz dostep do internetu.

wpisz w google

efekt teatru - występuje wszędzie

Edytowane przez grundig

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...