Skocz do zawartości
Maciej Koper

TEST: Panasonic CX700 / CXM710 / CXE720 50" Ultra HD 4K 3D LED LCD Firefox OS

Rekomendowane odpowiedzi

Funkcja wyłączenia obrazu przy słuchaniu tylko dźwięku - jak działa u Was?

W Menu w Obraz jest opcja "wyświetlanie na ekranie" której można ustawić "wyłącz" - z opisu wynika że wyłącza ona ekran a pozostaje aktywny dźwięk wciśnięcie dowolnego przycisku (oprócz głośności) wzbudza ekran ponownie.

Dla mnie świetna opcja bo często słucham tylko np radia z dekodera - i używałem jej. Wczoraj natomiast zauważyłem jak było kompletnie ciemno że coś z tym wyłączaniem obrazu jest nie tak - matryca jakby nie do końca była wyłączona - była poświata mała w krawędziach - z czego wnioskuję że nie do końca jest wyłączona.

Czy ktoś z Was może sprawdzić czy ma tak samo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś uporał się może z tym dźwiękiem DTS ? Da radę puścić dźwięk po HDMI na amplituner i tak go zdekodować ? Jestem zielony jeżeli chodzi o jakieś przeróbki fonii na DD o jakich tutaj czytałem i nie wiem czy nie traci się wtedy na jakości dźwięku ? Jestem bardzo przyzwyczajony do "głębi" jaką daje dźwięk DTS i czy przy przerobieniu go na DD będzie to tak samo brzmiało ?

Pytanie jeszcze do ekspertów - jaki TV możecie polecić w klasie cenowej 55CX700 ale żeby wspierał właśnie DTS. Ważna dla mnie też matryca VA 120Hz bo jestem maniakiem sportu. 3D fajnie jakby było pasywne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie obsługuje dts. Dlaczego ma obsługiwać dts jeśli w telewizorze są dwa głośniki.Stereo wystarczy.

Co to takiego ten dts? (DTS) Digital Surround – system kompresji dźwięku, opcjonalnie stosowany w płytach DVD. Technologia DTS pozwala zapisać sześć ścieżek dźwiękowych. DTS zostało wprowadzone do specyfikacji DVD w 1996.

Jeśli masz wysokie wymagania to trzeba kupić do tego celu amplituner , blu-ray i oczywiście głośniki.W tego typu urządzeniach jest możliwość odsłuchu dts z płyty lub usb.Podłączasz sprzęt do każdego telewizora i masz jakość dts pod warunkiem że film , koncert lub inny program został zarejestrowany w DTS.

Edytowane przez grundig
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam amplituner a nawet głośniki :) Używam tak sprzętu i oglądam filmy z dźwiękiem DTS od ładnych kilkunastu lat. Obecnie posiadam Panasonica TX-L47ET60E i na nim nie ma problemu z DTS-em. Pomijam to że nie zawsze włączam amplituner przy oglądaniu filmu tylko słucham przez głośniki TV (wiadomo, że nie ma wtedy żadnego efektu przestrzennego dźwięku ale przynajmniej jest fonia). W przypadku 55CX700 byłbym zmuszony zawsze włączać amplituner żeby usłyszeć dźwięk, nie byłby to problem pytanie tylko czy w ogóle ten telewizor jest w stanie przepuścić dźwięk do amplitunera i on mi go odtworzy czy nie.

Edytowane przez feloniak1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego nie mogę sprawdzić.Mam podobny model, korzystam ze słuchawek i głośników w telewizorze :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przejechałem się do jednego ze sklepów i sprawdziłem osobiście jak to wygląda. Tak więc telewizor "wycina" w ogóle ścieżkę DTS z materiału. Specjalnie wrzuciłem na pendrive trzy różne koncerty.

1. Ścieżka tylko DTS - telewizor od razu informuje, że format audio nie jest obsługiwany

2. Ścieżka DTS i DD5.1 - automatycznie załadowana została ścieżka DD5.1 natomiast w opcjach wyboru audio nie widać w ogóle DTS-u !

3. Ścieżki DTS dookólny, DTS 2.0 oraz DD5.1 - jak wyżej, ładuje z automatu DD5.1 i w wyborze nie mamy nic innego !

Tak więc nic nie da połączenie TV z amplitunerem poprzez HDMI czy też optyk. Nie ma fizycznie możliwości wyboru ścieżki DTS w tym modelu telewizora.

Pozostaje "puszczać" te filmy np. z odtwarzacza Blu-ray lub też odbiornika SAT które wspierają DTS.

Na koniec tego wywodu zapytam jeszcze który model najlepiej wybrać ? Czy są jakieś większe różnice między CX700, 710 i 720 poza większą wartością odświeżania w 55CXM710 i 55CXE720 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zakupiłem model 40 cali który ma mi służyć jako monitor do pc czy test tyczy się też tego modelu czy posiada on tą samą matrycę ?

Chciałem się także zapytać o ustawienie kolorów, bawiłem się opcją gamą kolorów i na trybie normalnym wydają mi się jakby takie blade natomiast na trybie native zbyt intensywne i przekłamane co tak dokładnie daje ta opcja i jak ją ustawić aby kolory były najwierniej oddane.

Edytowane przez elwis85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak powinna być ustawiona opcja gama kolorów na normalny czy natywny aby uzyskać jak najbardziej naturalne kolory, czy tryb natywny powinien być używany przy materiale uhd HDR aby była zwiększona paleta barw ? Czy kolega gmeru lub Maciej mógłby wypowiedzieć się w tej kwestii oraz czy model 40 cali można porównać z testowaną 50.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś mógłby się wypowiedzieć w tej kwestii jakie znaczenie ma funkcja gama kolorów bo przy opcji normalna czerwień wpada w odcień pomarańczowy natomiast przy opcji natywna czerwony wpada w świecący ciemny róż i nawet zmniejszeniem koloru nie potrafię tego wyregulować.

Proszę o odpowiedź bo męcze się z tym już dwa tygodnie, przeczytałem już temat z linku który mi podał grundig ale nie znalazłem tam odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przywróć ustawienia fabryczne telewizora.Telewizor się uruchomi , wybierz dom.Ustaw tryb obrazu który uważasz że jest najlepszy, może to być np tryb ustawienia własne , normalny, kino , prawdziwe kino itp.Jeśli czerwony wpada w pomarańczowy to zmienień położenie odcień. Może podświetlanie ekranu jest ustawione zbyt wysoko .

Edytowane przez grundig

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze tylko ostatnie pytanie przed zakupem. Czy między matrycą 50 cali a 55 cali są jeszcze jakieś różnice poza samym rozmiarem ?

Pytam ponieważ gdzieś czytałem że w tym większym jest podświetlenie Direct LED natomiast w mniejszym krawędziowe. Czy to jest prawda ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem nowy i zielony ale zamierzam kupić nowy tv. Mam tylko pytanie o zamienniki tego Panasonica. Może coś ze stajni LG, Sony.Czy macie jakieś typy w zamian tego panasa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panasonic cx700 , cx680,cx670 jest najlepszy bo ma najwyższy kontrast i dobry poziom czerni.Wszystko jest w internecie.

Panasonic CX700
Black level 0.04 cd/m2
Brightness 134 cd/m2
Contrast 3350:1

Panasonic CX670 , CX680
Black level 0.03 cd/m2
Brightness 134 cd/m2
Contrast 4467:1

Dlatego np na angielskim avforums panasonic cx680 jest porównywalny do plazmy gt50.

Trzy przykłady z avforums

Wziąłem 50 cali cx680 w piątek, początkowo niechetne po zmianie do 4K. Mam 42 calowa plazmę.Jednak muszę powiedzieć, że jestem absolutnie powalony jakością obrazu w cx680. Jest o wiele lepiej, niż się spodziewałem, moje gry PS4 wyglądają jasne i żywe, bez zacięć

-----------------------------------------------------------------------------------------

Mam plazmę 50GT50. Jestem bardzo zadowolony z zestawu CX680. 4K Netflix działa dobrze przez WiFi

-------------------------------------------------------------------------------------------

Mam 50GT50 ,czarne poziomy wyglądają tak samo dobrze w cx680

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przywróć ustawienia fabryczne telewizora.Telewizor się uruchomi , wybierz dom.Ustaw tryb obrazu który uważasz że jest najlepszy, może to być np tryb ustawienia własne , normalny, kino , prawdziwe kino itp.Jeśli czerwony wpada w pomarańczowy to zmienień położenie odcień. Może podświetlanie ekranu jest ustawione zbyt wysoko .

Podświetlenie mam ustawione na 70 więc nie jest za wysokie, odcieniem też się już bawiłem i trochę daje lepsze efekty ale głównie rozchodzi mi się jakie znaczenie ma opcja zwana gama kolorów bo są dwa wybory natywny i normalny i są duże różnice pomiędzy nimi jeśli rozchodzi się o nasycenie kolorów, wiem że ten telewizor ma szerszą paletę barw przygotowaną pod uhd i dlatego zastanawiam się czy zmienienie tej opcji z normalny na natywny włącza tą rozszerzoną paletę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podświetlanie w telewizorze masz ustawione trochę wysoko.Przykładowo po kalibracji telewizora cx700 - avforums podświetlanie 8, strona flatpanelshd podświetlanie 22,hiszpańska internetowa strona,podświetlanie 28.

Kolory będą bardziej nasycone gdy podświetlanie będzie niżej ustawione.Podobnie jest w przypadku jasności i kontrastu .Jeśli chodzi o gamę kolorów to możesz ustawić natywny ale to też sprawa bardzo indywidualna.

Edytowane przez grundig

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podświetlanie w telewizorze masz ustawione trochę wysoko.Przykładowo po kalibracji telewizora cx700 - avforums podświetlanie 8, strona flatpanelshd podświetlanie 22,hiszpańska internetowa strona,podświetlanie 28.

Kolory będą bardziej nasycone gdy podświetlanie będzie niżej ustawione.Podobnie jest w przypadku jasności i kontrastu .Jeśli chodzi o gamę kolorów to możesz ustawić natywny ale to też sprawa bardzo indywidualna.

Sorry no ale tylu głupot w jednym poście to dawno nie widziałem :) Po pierwsze nie ma korelacji pomiędzy ustawieniem suwaka podświetlenie, a faktycznym nasyceniem obrazu, jednak im wyższe podświetlenie (a nie niższe) tym obraz będzie się wydawał bardziej nasycony, ponieważ wzrost luminancji powoduje wrażenie wzrostu saturacji. Jasości i kontrastu nie wolno ruszać, chyba, że wie się co się robi, a przy wklepywaniu cudzych ustawień lub robieniu czegoś na czuja zdecydowanie nie jest to ten przypadek :)

  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasności i kontrastu nie można ruszać? , przecież to bez sensu.Jasność i kontrast można ustawić jak się nam podoba.Podświetlanie też można dowolnie ustawić.

Możesz mieć inne zdanie, ja też mam inne zdanie w przypadku ustawienia parametrów obrazu to indywidualna sprawa użytkownika telewizora.Mam ekstremalnie nisko jasność, kontrast i podświetlanie bo taki obraz w telewizorze najbardziej mi odpowiada Kolory są wtedy bardzo dobrze nasycone.Zgadzam się z jednym, najlepsza jest profesjonalna kalibracja. A ustawienia z linku wyżej to tylko przykład. Na innych internetowych stronach podświetlanie ekranu tez jest nisko ustawione.Inaczej są też ustawione parametry kontrastu np hiszpańskiej i angielskiej stronie czyli można ten parametr obrazu dowolnie ustawić.

Przykład w linku z hiszpańskiej internetowej strony.Podświetlanie 28

http://www.muycomputer.com/2015/06/29/panasonic-cx700-analisis

Przykład na filmie z avforums,podświetlanie 8 czyli nisko.

Edytowane przez grundig

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasności i kontrastu nie można ruszać? , przecież to bez sensu.Jasność i kontrast można ustawić jak się nam podoba.Podświetlanie też można dowolnie ustawić.

Możesz mieć inne zdanie, ja też mam inne zdanie w przypadku ustawienia parametrów obrazu to indywidualna sprawa użytkownika telewizora.Mam ekstremalnie nisko jasność, kontrast i podświetlanie bo taki obraz w telewizorze najbardziej mi odpowiada Kolory są wtedy bardzo dobrze nasycone.

Oczywiście, że można. Podobnie jak można postawić telewizor ekranem w stronę ściany i oglądać jego plecy, przecież kto zabroni? :) Ja się tylko pytam po co i dlaczego? Wiesz w ogóle co te regulatory robią? Bo powiem Ci, że wszystkie sztuki Panasonic CX700, które skalibrowałem (a kilka ich było) nie wymagały dotknięcia suwaka jasności, a kontrast jeśli już to tylko w górę. W tej sytuacji jeśli ruszysz parametr jasność, nawet o jeden stopień, to albo będziesz zlewał detale w okołoczerniach w jednolitą plamę (tak jak właśnie sobie zrobiłeś zmniejszając), albo będziesz pogarszał czerń (jak dodasz na tym suwaku). Obniżając z kolei kontrast zmniejszasz fizyczny kontrast matrycy. Jaki ma cel wycinanie z matrycy 70% odcieni, które może wyświetlić? Po co robić na siłę gorszy obraz (bo niższy kontrast matrycy to jednoznacznie gorszy obraz)?

A podświetleniem nie ma akurat sensu się wzniecać, ponieważ jest silnie uzależnione od warunków oglądania, więc 8 jak i 28, jak i 100 może być równie poprawne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podświetlanie w telewizorze masz ustawione trochę wysoko.Przykładowo po kalibracji telewizora cx700 - avforums podświetlanie 8, strona flatpanelshd podświetlanie 22,hiszpańska internetowa strona,podświetlanie 28.

Kolory będą bardziej nasycone gdy podświetlanie będzie niżej ustawione.Podobnie jest w przypadku jasności i kontrastu .Jeśli chodzi o gamę kolorów to możesz ustawić natywny ale to też sprawa bardzo indywidualna.

Dziękuje za odpowiedź ale w dalszym ciągu nie wiem jak ustawić na tryb normalny czy natywny?

Ten tryb natywny to jakaś bardziej rozszerzona paleta kolorów która przeznaczona jest do materiału uhd HDR, jak wy macie ustawione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że można. Podobnie jak można postawić telewizor ekranem w stronę ściany i oglądać jego plecy, przecież kto zabroni? :) Ja się tylko pytam po co i dlaczego? Wiesz w ogóle co te regulatory robią? Bo powiem Ci, że wszystkie sztuki Panasonic CX700, które skalibrowałem (a kilka ich było) nie wymagały dotknięcia suwaka jasności, a kontrast jeśli już to tylko w górę. W tej sytuacji jeśli ruszysz parametr jasność, nawet o jeden stopień, to albo będziesz zlewał detale w okołoczerniach w jednolitą plamę (tak jak właśnie sobie zrobiłeś zmniejszając), albo będziesz pogarszał czerń (jak dodasz na tym suwaku). Obniżając z kolei kontrast zmniejszasz fizyczny kontrast matrycy. Jaki ma cel wycinanie z matrycy 70% odcieni, które może wyświetlić? Po co robić na siłę gorszy obraz (bo niższy kontrast matrycy to jednoznacznie gorszy obraz)?

A podświetleniem nie ma akurat sensu się wzniecać, ponieważ jest silnie uzależnione od warunków oglądania, więc 8 jak i 28, jak i 100 może być równie poprawne.

Nie lubię jaskrawego obrazu i przykładowo parametry obrazu w monitorze komputerowym HP W2007V ustawiłem jeszcze bardziej ekstremalnie nisko czyli jasność na 15 a kontrast na 9.Maksymalne ustawienia kontrasu i jasnosci w tym monitorze to 100. Ja mam ustawione 15 i 7 i obraz jest bardzo ładny.

Mam model cx680 nie cx700 .

Edytowane przez grundig

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[beeep] może sobie być ładny albo brzydki, dobrze żeby czasem chociaż potrafił być też sztywny. Obraz ma być poprawnie reprodukowany nie ładny. Dążenie do tego żeby było ladniexa nie poprawnie jest takim przekładanie urody fiuta ponad jego docelowa sztywność :). Właściwie to na jaki [beeep] kasę marnowac na kalibracji jeśli miałoby być tylko ładnie to nie wiem.

Ten post udowodnił mi, że jakiekolwiek wchodzenie z Tobą w dyskusje miało się z celem bo cały czas miałem do czynienia z tropem i [beeep] dla którego nie jest dobre co dobre tylko cocmu się podoba :).

Kup SE Thomsona i też ci się spodoba ignorancję :).


Ludzie - przeciez to ten z[beeep] KIKI z drugiego forum jest. Ten sam sposób rozumowanie, te same argumenty, taką sama filozofia z[beeep]a: " mi się podoba, obraz jest bardzo ładny - klienci są zadowoleni".

Gdzie tu siexwlepia ignory?

Edytowane przez Cretino
  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo lubię czytać komentarze bluzgającego banity :lol: .Może nie wyraziłem się precyzyjnie. ładny tzn poprawnie reprodukowany.Nie jestem kiki tylko digitalus z hdforum.Na tamtym forum dostałem bana.Możesz sprawdzić

http://www.hdtv.com.pl/forum/panasonic/122735-panasonic-do-ok-3000-47-50-a-2.html

i przeniosłem się tutaj bo lubię porozmawiać.Telewizor lcd ustawiłem podobnie jak plazmę czyli ekstremalnie niskie wartości.Wielu osobom nie podobał się obraz na ekranie ale mi się podoba.Lubie ekstremalnie niskie wartości :D

digitalus_neqhwhq.JPG

Edytowane przez grundig
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...