Skocz do zawartości
Maciej Koper

TEST: Panasonic CX700 / CXM710 / CXE720 50" Ultra HD 4K 3D LED LCD Firefox OS

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo rzetelny test na pierwszej stronie i całkiem fajny TV , mam jedno pytanie

czym model z testu cx700 różni się od modelu TX-55CXE720E tz. czy to te same matryce z identycznym input lagiem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja już zgłupiałem jeśli każdy portal ma tak rozbieżne opinie :(, nie ukrywam że czytałem recenzję o tym tv na tamtym portalu i dlatego go skreśliłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo rzetelny test na pierwszej stronie i całkiem fajny TV , mam jedno pytanie

czym model z testu cx700 różni się od modelu TX-55CXE720E tz. czy to te same matryce z identycznym input lagiem ?

Właśnie się zalogowałem i chciałem zapytać o to samo :)

Z tą różnicą że mnie interesowało odniesienie 700E do 720E oraz 740E ciekawy jestem czy ktoś miał możliwosć na żywo porównania obrazu tych trzech modeli postawionych obok siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam pytanie.

Czy CX700 odtwarza dts w mkv?

Gdzieś wyczytałem, że ten TV nie wspiera dts-u. ;-(

Czy to prawda?

A czy przez kabel HDMI (ARC) podłączony do amplitunera TV potrafi przesłać dts?

Jest to dla mnie bardzo ważne, ponieważ większość filmów jakie posiadam na dyskach ma właśnie dts.

Mam jeszcze dwa pytania: (mniej ważne :-)

1. Czy TV potrafi wyświetlić wstawione napisy na stałe do mkv?

2. Czy TV widzi chaptery w plikach mkv?

Pozdrawiam wszystkich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustalam ten temat - jak będę znał odpowiedź dam znać. Chyba, że jakiś użytkownik CX700 pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś wyczytałem, że ten TV nie wspiera dts-u. ;-(

Czy to prawda?

A czy przez kabel HDMI (ARC) podłączony do amplitunera TV potrafi przesłać dts?

Tak, to prawda. Jeśli chodzi o drugie pytanie to podejrzewam, że to raczej kwestia software'owa i podpięcie pod ampli nic nie da.

Tak swoją drogą, mam model 55" i niestety nie jestem w 100% zadowolony z jednego powodu: TV ma dosyć wyraźne DSE tak ok 5cm od każdego boku. Tak jakby prostokątna ramka. Oczywiście widoczne jest to raczej tylko przy jasnych scenach/jednolitych kolorach, no ale jednak.. No i nie jest to indywidualna kwestia - ludzie opisują dokładnie taki sam problem w wątku na AVForums i na pewno widziałem gdzieś wspominkę o tym w jakiejś niemieckiej recenzji. Niestety trochę za późno się zorientowałem..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo rzetelny test na pierwszej stronie i całkiem fajny TV , mam jedno pytanie

czym model z testu cx700 różni się od modelu TX-55CXE720E tz. czy to te same matryce z identycznym input lagiem ?

Właśnie się zalogowałem i chciałem zapytać o to samo :)

Z tą różnicą że mnie interesowało odniesienie 700E do 720E oraz 740E ciekawy jestem czy ktoś miał możliwosć na żywo porównania obrazu tych trzech modeli postawionych obok siebie.

Trochę poczytałem o tych modelach i podaję różnice, o których wiem:

CX700E - matryca VA, częstot. odświeżania interpolowana 800Hz, natywna 120Hz, tylko pilot zwykły, 3D aktywne, brak okularów 3D w zestawie

CX720E (a raczej CXE720) - matryca VA, częstot. interpolowana 1000Hz, natywna 120Hz, pilot zwykły + pilot z touchpadem, 3D aktywne, brak okularów 3D

CX740E - matryca IPS, 3D pasywne, pojedynczy tuner

CX750E - matryca IPS, 3D pasywne, podwójny tuner

Jedno co mnie odstręcza od tego telewizora to aplikacje. Dziś bawiłem się modelem 50CXE720 i wśród wszystkich aplikacji (łącznie z appstore, do którego zalogowałem się z telewizora i wszystko tam przejrzałem) jest tylko kilka polskich aplikacji (może nawet zliczymy na placach jednej ręki). Fatalnie. Panasonicu, postaraj się i zacznijcie dbać o swojego klienta polskiego.

Tak, to prawda. Jeśli chodzi o drugie pytanie to podejrzewam, że to raczej kwestia software'owa i podpięcie pod ampli nic nie da.

Tak swoją drogą, mam model 55" i niestety nie jestem w 100% zadowolony z jednego powodu: TV ma dosyć wyraźne DSE tak ok 5cm od każdego boku. Tak jakby prostokątna ramka. Oczywiście widoczne jest to raczej tylko przy jasnych scenach/jednolitych kolorach, no ale jednak.. No i nie jest to indywidualna kwestia - ludzie opisują dokładnie taki sam problem w wątku na AVForums i na pewno widziałem gdzieś wspominkę o tym w jakiejś niemieckiej recenzji. Niestety trochę za późno się zorientowałem..

A gdybyś się zorientował to co byś wybrał innego?

No to ja już zgłupiałem jeśli każdy portal ma tak rozbieżne opinie :(, nie ukrywam że czytałem recenzję o tym tv na tamtym portalu i dlatego go skreśliłem.

przeczytaj na innej stronie. Po angielsku będzie nazywała się "płaskie panele hd"

Edytowane przez Xkamz
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie stoje przed zakupem TV i CX700 jest moim glownym faworytem. Mam wiec pytania do uzytkownikow.

1.Czy rzeczywiscie 55` wersja ma podswietlenie FULL LED i poziome strefy podswietlania ? Bo czytajac test na innym forum troche sie tego przestraszylem :/

2.Czy ekipa testujaca miala juz w rekach model 55` i moze potwierdzic ze wypada lepiej niz mniejszy model ze wzgledu na ten full led i inne strefy czy nie ma to jakiegos znaczacego wplywu na TV i obraz jest taki sam jak na modelu mniejszym ?

3. Wyczytalem rowniez ze ten model ma klopoty z plynnoscia. W sumie rzadko ogladam jakies szybkie sceny (sport). Ogladam tylko nasza polska extraklase...Czy ktos moze sie wypowiedziec jak wyglada ogladanie meczow pilki noznej na tym tv. Czy rzeczywiscie mozna odczuc dyskomfort ?

4.Czy ktos sie orientuje czy seria CX680 posiada takie same matryce z full ledem i czy odbiega jakos znaczaco obrazem od CX700 ?

Z gory thx za odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy rzeczywiscie 55` wersja ma podswietlenie FULL LED i poziome strefy podswietlania ?

Tutaj na forum i na jakimś forum zachodnim tyczącym się TV wyczytałem, że model 55'' CX700 czy CXE720 cierpni na przypadłość typu, iż przy krawędziach bocznych ekranu mamy na całej ich wysokości w odległości 5 cm od ramki, paski ciemniejszego obrazu w jasnych scenach, gdzie matryca 50'' tego nie ma. W ostatnim tygodniu wszedłem sobie do Euro Rtv Agd w Galerii Mokotów, gdzie stał 55CXE720 i dłuższy czas oglądałem obraz. I rzeczywiście te paski po bokach krawędzi są bardzo widoczne.

A czy już z Was może coś wie czy można będzie zaktualizować oprogramowanie aby CX700 albo CXE720 czytał strumień audio DTS z plików filmowych?

Gdyby nie ten DTS to już bym kupił.

Edytowane przez Xkamz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3. Wyczytalem rowniez ze ten model ma klopoty z plynnoscia. W sumie rzadko ogladam jakies szybkie sceny (sport). Ogladam tylko nasza polska extraklase...Czy ktos moze sie wypowiedziec jak wyglada ogladanie meczow pilki noznej na tym tv. Czy rzeczywiscie mozna odczuc dyskomfort ?

Kupiłem ten model dwa dni temu, 50 cali. Pierwszym obejrzanym programem był mecz Ligi Mistrzów. Żadnego dyskomfortu nie czułem. Płynność jak dla mnie normalna, choć jestem zwykłym, niedzielnym oglądaczem, nie żadnym wideofanatykiem ;)

Ogólnie świezo po zakupie mogę Ci powiedzieć, że telewizor bardzo fajny, obraz moim zdaniem świetny. Mankamenty trzy:

1) Dźwięk, który mógłby być lepszy.

2) Aplikacje IPLA i TVP VOD, które nie wiedzieć czemu u mnie wyłączają się po paru minutach - nie da się nic obejrzeć

3) TV Anywhere, które póki co u mnie nie działa albo nie umiem tego ogarnąć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę o pomoc w podjęciu decyzji.

Od 3 tygodni wymieniam Samsunga 55H6400 i dziś kolejny egzemplarz przyjechał z jeszcze większym Cloudingiem niż dwa poprzednie. Podświetlenie to już jakaś porażka. Albo dostaje juz jakieś zwroty albo mam pecha ?

Trudno.

Podjąłem decyzję o zakupie czegoś innego. Natrafiłem na ten model Panasonica na forum i bardzo mi się spodobał. Obejrzałem juz go na żywo i prezentuje się dobrze. Przeczytałem juz chyba wszystkie dostepne recenzje i znam jego wady i zalety.

Wacham się jeszcze trochę nad innymi i zastanawiam sie czy może nie lepiej starszego Panasonica AS740E lub Sony W805C. Takie mają dostępne w sklepie. Cena wszystkich trzech dość podobna. Oczywiście kupuje rozmiar 55 cali.

Nie oglądam sportu. Siedzę ponad 4 m od ekranu. Oglądam nieraz film wieczorem i trochę telewizji. Dzieci trochę bajek w dzień . Ja nie gram. Dzieci połączą sobie ostatecznie tablet z Androidem do gier - bo w tym FirefoxOS to bida.

Będę wszystkim wdzięczny w podjęciu decyzji bo juz jestem zmęczony tymi zwrotami.

Ps. Doczytałem ze można sparować klawiaturę z tym TV. Czy można też połączyć mysz lub jakiegoś pada do gier ?

Edytowane przez kuzior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@moody1991 dzieki za info. Ja tez jestem zwyklym zjadaczem chleba i od takich zwyklych zjadaczy ogladaczy wlasnie opinie mi chodzi ;) a wiec sport zalatwiony. To mam jeszcze pytanko, dzialaja ci pendrivy lub dysk zewnetrzny na usb ? jak wygladaja filmy mkv w 720p ? Bo ja dzis w sklepie nie dalem rady podlaczyc mojego pendriva Transcend 32Gb usb 3.0 w NTFS... TV go nie rozpoznawal nie wiem czemu :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w dobre gniazdo go włożyłeś? Telewizor ma 3 x USB, z czego dwa to podstawowe gniazda 0,5A, a trzecie to USB 3.0, dające prąd 0,9A. Chociaż akurat pendrive powinien działać na wszystkich. Może jest problem z plikami NTFS? W sumie to mogę to sprawdzić w wolnej chwili, bo to dość istotna sprawa. Dam znać jakoś w weekend.

Ja podłączałem dysk zewnętrzny i działał bez zarzutu. Tutaj kolejny minus: słabo zrobiony układ folderów, nie ma drzewka folderów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Qrde sprzedawca podłączal także nie wiem. Wiem że już jakiś pendek tam był podłączony...

Co do braku drzewka to jestem przyzwyczajony, naa plazmie panasa mam tak samo ;-) takze dalej pozostaje moim faworytem...;> muszę tylko zobaczyć live te pasy ciemne co niby sa na matrycach w modelach 55'

Wysłane z mojej wszytko mającej Iksperii Z3C ;>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem, u mnie czyta praktycznie wszystko - w NTFS także.

Podłączyłem pendrive GoodRam 2.0 z formatowaniem NTFS i dysk zewnętrzny Verbatim 3.0 z FAT32. Pliki MKV, AVI, MTS, MP4 odtwarza, napisy TXT, SRT odtwarza (w różnych konfiguracjach format video - format napisów - format plików). FIlmy nagrywane telefonem / aparatem cyfrowym też odtwarza.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie mam jeszcze okularów, bo nie wiedziałem jak będzie z treścią 3d.

Przy okazji sprawdziłem dwie kolejne rzeczy: elegancko działa DLNA, czyli mogę odtwarzać filmy z dysku komputera w telewizorze, bez konieczności przegrywania ich na USB.

Natomiast telewizor nie czyta dźwięku w formacie DTS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pany a model PANASONIC TX-55CXE720E to lepsiejszy model ? z tego co doczytalem to jeszcze wiece tych "magicznych" herców i w pakiecie mamy pilota z touchpadem ? czy jakies wieksze roznice sa ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem, że Media Ekspert szykuje na najbliższy miesiąc listopad nową promocję na 50cxe720 i 55cxe720. Model 55" albo sam za ok. 4450 zł albo z soundbarem za ok. 4999 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...