Skocz do zawartości
Maciej Koper

TEST: Panasonic CX700 / CXM710 / CXE720 50" Ultra HD 4K 3D LED LCD Firefox OS

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.ceneo.pl/14526022#mh=a0a1aaaa16009panasonicf8TX_iBnjeeft7fiiKRKLSEkyhOQpTqypzEQXv5wznD2rumamKQrx2elck6G6zFgr6la4b2HMNDkRK4kcLtLpcxv7Q0GFNEhM0UqnPOyda-_vdOn1Mn2tTt7isFXpxG5f8nFovUvWgZGFub1cEBYpv9oxacg8iPYkoH0sIcc0Yo1

http://www.ceneo.pl/37044679#mh=a0a1aaaa13009panasonicFhK7zG3okLyZ_NuAGSw_EyEkyhOQpTqypzEQXv5wznBNq9qaMOqN3melck6G6zFgr6la4b2HMNDkRK4kcLtLpcxv7Q0GFNEhM0UqnPOyda-_vdOn1Mn2tTt7isFXpxG5f8nFovUvWgZGFub1cEBYpv9oxacg8iPYkoH0sIcc0Yo1

Ale zdecydowanie te pierwsze. Lekkie, wygodne.


Zacznę dyplomatycznie: Witam serdecznie wszystkich uczestników forum, jako Świeżak! Tak, jestem nowy, chociaż w forum wczytuję się od ponad miesiąca. Wiem, że wkładam kij w mrowisko ale wybaczcie Panowie znający się na rzeczy i to doskonale! Ogromne wrażenie robi na mnie profesjonalizm z jakim poruszacie się w temacie ale czy to ma znaczyć, że ja ciemniak, nie mam prawa zmienić swojego, wysłużonego 8 letniego Panasonica plazma 37 cali na równie dobry, nowy? No jasne, że mam tyle że chciałbym żeby był równie dobry! Dlatego ten "kij w mrowisko" bo jak Was nie poproszę o poradę i pomoc to dalej nie będę wiedział co kupić: 55CX700, 55H6400, 55W829B a może Toshibę 55L7453 a na koniec 55PFS8109, który przyciąnął moją uwagę ogromnie, po przeczytaniu testu Pana Gmeru i Pana Macieja a odstraszył opiniami forumowiczów!?!? No to stałem jak ci..., przepraszam, dziecko we mgle aż wlazłem między was dzisiaj.

Uff.... przebrnąłem przywitanie. Dobra to teraz, szybciutko moje uwarunkowania:

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 20m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2,30m centralnie
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? - około 1m od centrum
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? - stać
6. Jak słońce świeci w pokoju ? - okno od wschodu z lewej strony ekranu ale nigdy pełnego słońca
7. Jaki masz obecnie telewizor ? - Panasonic 37 cali plazma na ścianie
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? - wifi, smart, skype ready, hdmi, usb, itd.
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? - na dzisiaj Netia/Dialog z HD
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? - dekoder, kino
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? - 8 do 10
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? - raczej bez znaczenia, chociaż wolałbym nie odbijającą otoczenie
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? - no i tu najważniejsze: SPORT i seriale a jak ja się do niego dorwę to kino, głównie wieczorem
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? - tak
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? - raczej napewno nie
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? - głównie od popołudnia do nocy
17. Preferencje co do wielkości? - 55 cali ze względu na warunki
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? - skomplikowana obsługa a zwłaszcza zwiechy sygnału lub problemy z obsługą
19. Preferencje co do marki ? - sentyment, wiadomo, wszystko zawsze było Panasa ale bez ciśnienia
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? - no niech ma, dzięki Wam wiem że lepiej pasywne
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? - do 5.000,00

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? - bezwzględnie tak, chodzi o jakość i komfort

Noooo...........przebrnąłem. A teraz bardzo proszę o poradę i pomoc. Moc jest w Was. Pozdrawiam serdecznie.

Eh wypisałeś ogólnie same dobre telewizory pod twój wybór. Na pewno musisz mieć bardzo dobrą płynność więc chociaż CX700 wydaje się właśnie bardzo dobrym wyborem. Samsung i Sony także. Toshibę jeszcze można dostać?

Czołem koledzy!

Posiadane warunki (wnęka w ścianie) pozwalają mi rozważać zakup tylko najmniejszego modelu z serii CX700 tj. TX-40CX700E.

Ponieważ we wnęce mógłbym umieścić maks 43'' to zastanawiam się jeszcze nad 43CX740E i 43CX750E (na razie chyba rezygnuję z Androida).

Pytanie tylko czy warto wydać te 1100-1350 PLN więcej w stosunku do 40CX700E. Czy to dopłata tylko za większą matrycę, podwójny tuner i inną technologię 3D? Częstotliwość odświeżania i upłynniacze obrazu takie same?

Z góry dziękuję za podpowiedź.

CX750 to matryca IPS. To będzie całkowicie inny model niż CX700, 710, 720. Przeczytaj artykuł o matrycach i sprawdź czy to TV dla Ciebie: http://hdtvpolska.com/topic/33783-ips-czy-va-dwa-typy-matryc-lcd-jak-wybrac-odpowiednia-dla-siebie/

Macie może jakieś info kiedy do sprzedaży trafi wersja 65"i czy będzie się różniła np:podświetleniem matrycy? Ciekawe czy cena będzie poniżej 10k.

Ceny podał Gmeru w temacie o CX800. Przeklejam:

40CX700 3799

40CX800 4899

50CX700 4999

50CX800 7599

55CX700 5899

55CX800 8699

65CX700 11 299

65CX800 12 699

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała nie mała. To duży rozmiar i pewnie tak to wyszło w kalkulacji 65".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak on się sprawuje po dłuższym okresie użytkowania? Była jakaś aktualizacja względem upłynnienia czy nadal kuleje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Upłynniacz jest taki sam. Ale kuleje to zależy dla kogo. Jak ktoś lubi mocny upłynniacz albo słabszy to wszystko jest ok. Wiele osób pewnie w ogóle nie zrozumie czemu niektórzy piszą, że jest jakiś problem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, szybkie pytanie.... nie mam dźwięu przez HDMI na tunerze satelitarnym. Na zwyklej naziemnej, bez problemu, na USB DYSK bez problemu. Ale nic nie słyszę przy dekoderze. Na pewno nie jest wyciszony, próbowałem 2 różne gniazda HDMI. Ktoś coś doradzi?

soft zaktualizowany do najnowszego.

Kabel również wykluczony. 2 różne kable. Połączenie tv-laptop dźwięk działa, połaczenie dekoder -tv niestety dźwięku nie ma.

Przy poprzednim moim tv wszystko działało dobrze.

Edytowane przez Karowll

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj zmienić ustawienie w HDMI Auto Setting z obecnego na inne (Mode1 lub Mode2).

Wbrew opisowi ma to wpływ nie tylko na obraz.

  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to prawda, że model TX-65CXW704 ma podświetlenie direct LED?

VIERA TX-65CXW7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś , gdzieś widział w kraju w sprzedaży telewizor w wersji 65 cali CX700 ? Proszę o informację gdzie i w jakiej cenie jest oferowany. pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Planuje zakupić model 40cx700 aby używać jako monitor 2K tzn w rozdzielczości 2560x1440.

Obliczyłem że ekran tego 40 calowego TV w rodz. 2K będzie miał ok 27 cali (oczywiście pod warunkiem zachowania skalowania)

Ale mam problem, jak robiłem ostatnio test w RTVeuro podłączając swojego lapka do modelu 50cx700 mogłem tylko podziwiać rozszerzony ekran laptopa (w moim przypadku to 1366x720) na cały ekran 50 calowego TV. W trybie 60p nie mogłem ustawić ekranu HD lapka z zachowaniem skalowania..na telewizorze

Dopiero przestawienie lapka w tryb 24p umożliwiło ustawienie ekranu na TV z zachowaniem skalowania. Ale 24p przecież nie nadaje się do grania :)

Czy to wina karty graficznej w lapku - intel HD. W domu mam pc z geforcem 970.

Czy możliwe jest ustawienie większej wartości odświeżania przy podłączeniu do PC niż 60Hz?

wd producenta w CX700 jest 120 HZ matryca.

Czy ktoś kto ma ten TV i możliwość zrobienia testu może mi pomóc w rozwiązaniu problemu, bardzo będę wdzięczny :)

pozdrawiam

sebastian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W specyfikacji HDMI 2.0 jest podane, że przy Full HD można uzyskać 120Hz. I tylko tam. Pytanie czy ktoś to sprawdził? Oczywiście tylko gtx970 jeżeli już to ogarnie bo ma hdmi 2.0. Laptop ma na 100% tylko hdmi 1.4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mario

Czyli teoretycznie w rodz. FHD będę mógł grać w 3D w gry które oczywiście obsługują ta technologię (migawkowa) ?

Od początku kiedy używam kompa zawsze miałem monitor z matrycą PVA (potem S-PVA) dlatego nie potrafię nawet patrzeć na ekrany IPS ...

Nie rozumiem dlaczego SONY poszło także tą drogą (mam na myśli TV 43-55 cali)

Aktualnie używam jako monitor Sony KDL-32EX501 z matryca S-PVA (sprawdzone w menu serwisowym) dla mnie ten TV jest prawie wzorcowy: piękna czerń, barwy, odcienie szarości, szkoda tylko ze FHD ,nie ma 3D no i mocno smuży, dlatego cały czas nie daje mi spokoju ten Panas...

Gdzieś wyczytałem ze seria cx700 ma matryce CMI Innolux, a to chyba nie dobrze bo to MVA. Co o tym myślicie ?

Czy MVA ma gorsze barwy niż S-PVA Samsunga ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś wyczytałem ze seria cx700 ma matryce CMI Innolux, a to chyba nie dobrze bo to MVA. Co o tym myślicie ?

Czy MVA ma gorsze barwy niż S-PVA Samsunga ?

Jeżeli o CX700 pytasz, to idzie go wykalibrować idealnie. Nie można generalizować o barwach i matrycach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

staram się kupić TV i nie wyrzucić pieniędzy w błoto ten Panasonic wydaje się być dobrym wyborem ale czytam o tym wygaszaniu strefowym i nie wiem czy to wygląda rzeczywiście tak źle, w sklepie tego domyślam się nie zobaczę ale przy takim natywnym kontraście to bez wygaszaczy powinien być lepszy od LG 950V co jest 2x droższy? Czy się mylę. Bo w Philipsach to mnie drażnią artefakty przy szybko poruszających obiektach i android niedopracowany tak jak w Sony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych trzech to upłynniacz zdecydowanie najlepiej działa w UF950V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do uzytkowników tego tv:

1. Jak podłaćzyć bezprzewodowo laptop do tego tv??

2. Macie problemy z napisami do filmów? Przez dysk usb wszystko działa OK, ale jak puszczam film przez serwer DLNA nie widzi napisów i nie mozna ich w ogóle wczytać.

3. Zastanawiałem się nad kalibracją. Próbowaliscie coś ustawiać sami? Macie jakieś porady?

4. Jak usunąć aplikacje któe raz już zainstalowaliśmy?? p.s. wybór aplikacji jest baaardzo słaby, do tego netflix, który jeszcze nie działa w Polsce.

Edytowane przez Karowll

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AD 1.

http://allegro.pl/onyx-midia-stream-it-miracast-hdmi-tv-transmiter-i5645332178.html

AD 2.

Serwery DLNA na ogół nie obsługują napisów. DLNA to streaming więc napisy musiałyby być wklejone do filmu po stronie serwera ...

Tak mi się zdaje.

To są odpowiedzi z ograniczoną odpowiedzialnością ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2. Macie problemy z napisami do filmów? Przez dysk usb wszystko działa OK, ale jak puszczam film przez serwer DLNA nie widzi napisów i nie mozna ich w ogóle wczytać.

O to samo chciałem podpytać. Czy ktoś z tu obecnych testował tego Panasonica z NASem?

Czy na tego Firefox OS są jakieś aplikacje (playery) dobrze współpracujące z np. z filmami z NAS przez DLNA (napisy) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę przetestować jak to działa z DLNA z Synology DS215j.

Ale telewizor ma też możliwość "zmapowania" dysków sieciowych jako urządzenia, z których możemy potem korzystać w odtwarzaczu i działa to bardzo dobrze.

Oczywiście w ten sposób mamy dostęp bezpośrednio do plików, więc nie ma problemu z napisami.

Jedyna rzecz którą zauważyłem, to dość wolne WiFi. Mam router TP-Link TL-WDR3600. Nie jest to jakiś demon prędkości, ale WiFi n np. z komputerem działa bardzo sprawnie. Natomiast w przypadku telewizora połączenie jest za wolne, mimo że jest on zamontowany dosłownie 0,5 od routera.

Klipu 4k nie da się odtworzyć przez sieć z NASa, bo połączenie po prostu nie wyrabia.

Muszę podłączyć telewizor kablem do routera i mam nadzieję, że to rozwiążę problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę przetestować jak to działa z DLNA z Synology DS215j.

Ale telewizor ma też możliwość "zmapowania" dysków sieciowych jako urządzenia, z których możemy potem korzystać w odtwarzaczu i działa to bardzo dobrze.

Oczywiście w ten sposób mamy dostęp bezpośrednio do plików, więc nie ma problemu z napisami.

Jedyna rzecz którą zauważyłem, to dość wolne WiFi. Mam router TP-Link TL-WDR3600. Nie jest to jakiś demon prędkości, ale WiFi n np. z komputerem działa bardzo sprawnie. Natomiast w przypadku telewizora połączenie jest za wolne, mimo że jest on zamontowany dosłownie 0,5 od routera.

Klipu 4k nie da się odtworzyć przez sieć z NASa, bo połączenie po prostu nie wyrabia.

Muszę podłączyć telewizor kablem do routera i mam nadzieję, że to rozwiążę problem.

Będę wdzięczny za każdy detal "dogadywania" się tego telewizoru z NASe, też mam Synology :)

No i własnie kwestia napisów mnie zastanawia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, to telewizor działa z NASem bardzo dobrze.

Filmy można odtworzyć za pomocą wbudowanego w TV playera zarówno z udostępnionych folderów (wtedy leci po prostu po plikach) lub przez DLNA.

Używam serwera DLNA oryginalnego Synology i nie ma problemu z napisami. Nie testowałem większej ilości plików, ale ogólnie napisy działały bez problemów, tylko ew. trzeba ustawić odpowiednią stronę kodową. W poprzedniej Toshibie TL939 napisy nie działały przez DLNA, a udostępnionych dysków w ogóle nie widziała.

Wygląda na to, że mogę znaleźć inne przeznaczenie dla mojego RPi 2 :)

Odnosząc się jeszcze do mojego poprzedniego wpisu - po podłączeniu TV do telewizora kablem jest ZDECYDOWANIE lepiej, choć klipy 4k potrafią przycinać, a niektórych nadal nie da się oglądać bezpośrednio z NASa. Np. demo Panasonica o bitrate 120 Mbps nie nadaje się do oglądania przez sieć (sieć 1 Gbps).

Za to bez problemu chodzi YT 4K :) Oczywiście czasami rozdzielczość spada, jak transfer spadnie poniżej ok. 30Mbps, ale ogólnie jest bardzo dobrze. Na WiFi YT działa właściwie tylko 1080, CZASAMI 1440, ale ogólnie transfer nie wyskakiwał powyżej 12-13Mpbs. Na kablu na tych samych klipach jest 4K i 30Mbps.

Edytowane przez felix123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązałem problemy z napisami Wystarczy zainstalować PS3 Media serwer na pc i udostępnić co tam trzeba Później poustawiać i działa Znalazłem nawet wersję specjalną pod tv PANASONIC http://www18.atwiki.jp/pms_viera/pages/21.html

Wiecie może jak to ustawić żeby najlepiej działało, z jak najmniejszą stratą jakości?

ps na zwykłym PS3 media server działą, ale zdaje mi się że gorsza jakość. A na dedykowanym (link powyżej) film wyłącza się po 20 sekundach od właczenia filmu. Na dedykowanym zdaje mi się że jest lepsza jakość.

Edytowane przez Karowll

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, to telewizor działa z NASem bardzo dobrze.

Filmy można odtworzyć za pomocą wbudowanego w TV playera zarówno z udostępnionych folderów (wtedy leci po prostu po plikach) lub przez DLNA.

Używam serwera DLNA oryginalnego Synology i nie ma problemu z napisami. Nie testowałem większej ilości plików, ale ogólnie napisy działały bez problemów, tylko ew. trzeba ustawić odpowiednią stronę kodową. W poprzedniej Toshibie TL939 napisy nie działały przez DLNA, a udostępnionych dysków w ogóle nie widziała.

Wygląda na to, że mogę znaleźć inne przeznaczenie dla mojego RPi 2 :)

Odnosząc się jeszcze do mojego poprzedniego wpisu - po podłączeniu TV do telewizora kablem jest ZDECYDOWANIE lepiej, choć klipy 4k potrafią przycinać, a niektórych nadal nie da się oglądać bezpośrednio z NASa. Np. demo Panasonica o bitrate 120 Mbps nie nadaje się do oglądania przez sieć (sieć 1 Gbps).

Za to bez problemu chodzi YT 4K :) Oczywiście czasami rozdzielczość spada, jak transfer spadnie poniżej ok. 30Mbps, ale ogólnie jest bardzo dobrze. Na WiFi YT działa właściwie tylko 1080, CZASAMI 1440, ale ogólnie transfer nie wyskakiwał powyżej 12-13Mpbs. Na kablu na tych samych klipach jest 4K i 30Mbps.

Dzięki za odpowiedź!!

Chyba własnie szala decyzji zakupu została przeważona :)

Zresztą, ten telewizor, dokładnie wersji 55' najbardziej mi podpasował oglądając różne modele w skelpie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...