Skocz do zawartości
Maciej Koper

TEST: Panasonic CX700 / CXM710 / CXE720 50" Ultra HD 4K 3D LED LCD Firefox OS

Rekomendowane odpowiedzi

Trzeba wziąć pod uwagę, że film na TY jest mocno prześwietlony.

Taki musi być. Inaczej aparat nie złapie świecenia czerni. Sensor w naszej alfie 99 przenosi znacznie niższy zakres dynamiki niż jest w stanie z siebie wykrzesać CX700 z wygaszaniem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki musi być. Inaczej aparat nie złapie świecenia czerni. Sensor w naszej alfie 99 przenosi znacznie niższy zakres dynamiki niż jest w stanie z siebie wykrzesać CX700 z wygaszaniem ;)

No, o to mi chodziło. Podczas faktycznego seansu aż tak to świecić nie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Wracając do nowego sposobu pomiaru kontrastu to rozumiem ze od teraz wszystkie nowe tv będziecie robić na tych dokładnie scenach 1-6 dla każdego TV czy to z wygaszaniem czy tez bez wygaszania strefowego.

Dla mnie bomba :) bo rzeczywiście ANSI nie daje szansy wykazać się systemom wygaszania strefowego, no chyba tylko tym co mają na prawdę bardzo dużo stref, a teraz producenci robią ich to coraz to mniej nawet w full ledach. Jednak myślę ze dodatkowo pomiary z ANSI tez nie zaszkodziłoby dołączać do testów.

Jeszcze tak sobie pomyślałem a może dałoby się robić jakiś dodatkowy test z planszą na mierzenie efektu halo :) jak myślisz Macieju ? np. mierząc świecenie czerni w kilku ustalonych miejscach odległościach od jakiegoś jasnego obiektu :)

Nie zauważyłem ze ostatnia plansza mierzy właśnie coś takiego choć nie zaszkodziłoby myślę dodać tych punktów pomiarowych jeszcze kilka :)

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co z dyskiem powyżej 1tb i xvid'em?


jakieś info o cxe720 lub cxm710 już coś o nich wiadomo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze tak sobie pomyślałem a może dałoby się robić jakiś dodatkowy test z planszą na mierzenie efektu halo :)

Mi właśnie takiej siódmej złośliwej planszy brakuje.

Chociaż ta tabelka

raw.PNG

+

https://youtu.be/i5sJnWjFSQw

+

Opis jak często i mocno dają się we znaki strefy podświetlenia przy oglądaniu np. Grawitacji, w zupełności by mi wystarczyły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Bardzo dobry test. Interesuje mnie ten tv ale wersja 55 cali. Mam jedno pytanie. Czy nie ma problemu z czytaniem plików z dysku sformatowanym na NTFS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi właśnie takiej siódmej złośliwej planszy brakuje.

Chociaż ta tabelka

raw.PNG

+

https://youtu.be/i5sJnWjFSQw

+

Opis jak często i mocno dają się we znaki strefy podświetlenia przy oglądaniu np. Grawitacji, w zupełności by mi wystarczyły.

No ale przecież wszystkie trzy rzeczy masz bezpośrednio w teście :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Macieju - a jak wygląda sprawa upskalowania materiału 1080p do 4K w tym modelu czy potrafi idealnie skleić cztery piksele w jeden ? pamiętam ze przy teście Panasonica AX900 pisałeś właśnie ze tamten potrafił sklejać w ten sposób.

Serwis rtings zrobił widzę po raz pierwszy u nich test na to przy recenzji modelu Sony X85C http://www.rtings.com/reviews/tv/lcd-led/sony/x850c i wychodzi ze ten Sony nie potrafi zrobić to idealnie.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka minusów które zważyłem to brak obsługi NTFS

Ja podłączałem pena 32 gb ntfs do cx700 i czytał normalnie czyżby model logicznie wyższy miałby z tym problem?

Może nie czytają dysków 1tb bo takie rzeczy już gdzieś wyczytałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Bardzo dobry test. Interesuje mnie ten tv ale wersja 55 cali. Mam jedno pytanie. Czy nie ma problemu z czytaniem plików z dysku sformatowanym na NTFS.

W sklepie podłączyłem pena 32gb ntfs film 15gb w 3d. Czytał normalnie. Ale natrafiłem na info gdzieś w sieci że ma problem z dyskiem 1tb. Nie wiem nie mam takiego dysku i możliwości przetestowania. Pytam się o to i nigdzie nie mogę znaleźć konkretnej odpowiedzi. Co ciekawe w innym temacie na tym forum wyczytałem że model cxm710 nie czyta ntfs co jest dla mnie całkowitym zaskoczeniem. Może jednak chodzi o pojemność tego dysku 1tb. Pen transcend 32gb NTFS na cx700 radził sobie wyśmienicie.

Rob tu zresztą takich informacji nie dostaniemy bo snoby zajmują się kłótnią o jakości testu a nie przyziemnymi sprawami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Binio za odpowiedź. Posiadam dysk 1TB ale u mnie w mieście nie ma tego tv, więc nie mam jak sprawdzić. Najważniejsze, że tv radzi sobie z plikami z podłączonego pena na ntfs.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kusi mnie bardzo ten model.

Jedyne co mnie zastanawia, to jak wypada czerń w porównaniu z 50w829 i 48f6400, czy nawet 50AS600. Tak subiektywnie. :) Czy to lokalne wygaszanie zrobi odczuwalną różnicę?

Przypuśćmy, że jedynym kryterium wyboru byłby właśnie poziom czerni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Odnośnie jeszcze tego - "Obsługa rozdzielczości 3840x2160@60Hz 4:4:4 - brak danych"

Będziecie mogli to jeszcze zweryfikować z czasem ? byłbym bardzo wdzięczny

np Sony X85C nie obsługuje 4:4:4 przy 3840x2160@60Hz tylko przy @30Hz.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też chętnie poznałbym jakiś niezawodny sposób na sprawdzenie czy dany tv ma tą cholerną chromę 4:4:4 czy nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Witam.

Bardzo dobry test. Interesuje mnie ten tv ale wersja 55 cali. Mam jedno pytanie. Czy nie ma problemu z czytaniem plików z dysku sformatowanym na NTFS.

ce6256410386533.jpg 7ccdc1410386536.jpg

Dysk od mede8er'a, 2TB sformatowany w NTFS działa jak trzeba ;)

Odnośnie jeszcze tego - "Obsługa rozdzielczości 3840x2160@60Hz 4:4:4 - brak danych"

Będziecie mogli to jeszcze zweryfikować z czasem ? byłbym bardzo wdzięczny

np Sony X85C nie obsługuje 4:4:4 przy 3840x2160@60Hz tylko przy @30Hz.

Jest możliwość, że obsługuje przy @30Hz, ale nie przy @60Hz. Będziemy to weryfikować osobiście niebawem jak tylko złożymy redakcyjnego ultra-mocnego PC'ta ;)

też chętnie poznałbym jakiś niezawodny sposób na sprawdzenie czy dany tv ma tą cholerną chromę 4:4:4 czy nie

Możesz użyć naszej planszy testowej, na drobnej czcionce widać wyraźnie czy jest problem czy nie ;)

http://107.imagebam.com/download/GRGFP_CwcsfN8lDtMP2m0A/41039/410386242/444%20chroma.png

Edytowane przez Maciej Koper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dzięki Macieju za info, cieszę sie ze będziecie mogli to jeszcze zweryfikować odnośnie tego trybu 4:4:4 przy 60Hz.

Jeszcze zapytam jak wygląda sprawa z tym sklejaniem upskalowaniem 1080p do natywnej 4K w tym modelu, potrafi skleić idealnie cztery piksele w jeden bez najmniejszego przesunięcia ?

Przy okazji jeszcze wrzucę fajne plansze do testowania chromy 4:4:4.

f4ec65410395869.jpg e69f2d410395871.jpg edabe1410395872.jpg

Niestety w przypadku 3840x2160 to sie raczej nie będą już nadawać :)

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Macieju za info, cieszę sie ze będziecie mogli to jeszcze zweryfikować odnośnie tego trybu 4:4:4 przy 60Hz.

Jeszcze zapytam jak wygląda sprawa z tym sklejaniem upskalowaniem 1080p do natywnej 4K w tym modelu, potrafi skleić idealnie cztery piksele w jeden bez najmniejszego przesunięcia ?

Potrafi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Tweakers (http://tweakers.net/reviews/4011/9/panasonic-55-inch-cx700-firefox-os-debuteert-op-prima-uhdtv-metingen-en-kalibratie.html) kontrast w wersji 55" wyszedł ponad 4300:1. Ale już na Digitalversus wyszedł podobny do wersji 50" (choć nadal wyższy). Ciekawe skąd taka rozbieżność.

Pewnie różnice na poziomie egzemplarzy, tak czy inaczej nie warto w obecnej chwili sugerować się wynikami pomiaru ANSI. Nie przekładają się one na rzeczywisty obraz.

Ponadto goście ze strony tweakers nie mają większego pojęcia o kalibracji skoro dążą z błędami barw do zera na wierzchołkach gamutu ;)

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś w końcu odpowie czy ten telewizor w Polsce występuję w wersji 65 cali i jaka jest jego cena?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś w końcu odpowie czy ten telewizor w Polsce występuję w wersji 65 cali i jaka jest jego cena?

Wersja 65" będzie dostępna w czerwcu. O to kiedy pojawi się w Polsce proponuję zapytać dział obsługi Panasonica., bo z tego co wiem dystrybutorzy nie są zbyt pewni konkretnej daty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym tygodniu otrzymałem informację z Panasonic Polska, że w polskiej dystrybucji wersja 65" pojawi się pod koniec czerwca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, fajna oferta na ten TV 55cxm710 jest w Saturnie za 5174 PLN, a tak przy okazji będziecie panowie (Gmeru, Maciej) badać wersję 55' ? strasznie jestem ciekaw jak wypada to podświetlenie Direct LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dostanę w łapy 55cx700 to po testach napiszę jak ta wersja się zachowuje.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...