Skocz do zawartości
Maciej Koper

TEST: Panasonic CX700 / CXM710 / CXE720 50" Ultra HD 4K 3D LED LCD Firefox OS

Rekomendowane odpowiedzi

Ktoś wcześniej pisał o tej "zabrudzonej" matrycy po bokach. U mnie występuje taki jakby clouding wzdłuż obu boków (na dole i górze nie dostrzegłem). Przejawia się tym, że podczas obrazu z jednolitym tłem przy ruchach kamery (np. mecz pilki nożnej) widać te jaśniejsze pasy. Nie wiem czy warto szukać innej sztuki. Ktoś może się wypowie z posiadającyh ten model? Czy u Was też to widać?

Edytowane przez hrupex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wcześniej pisał o tej "zabrudzonej" matrycy po bokach. U mnie występuje taki jakby clouding wzdłuż obu boków (na dole i górze nie dostrzegłem). Przejawia się tym, że podczas obrazu z jednolitym tłem przy ruchach kamery (np. mecz pilki nożnej) widać te jaśniejsze pasy. Nie wiem czy warto szukać innej sztuki. Ktoś może się wypowie z posiadającyh ten model? Czy u Was też to widać?

Czy widać? Widać. Ja zakupiłem 55 calowy CXM710 i mam to samo. Delikatnie ciemniejsze boki ekranu (5cm od krawędzi) widoczne na jednolitym tle. Ale nie wpływa to na ogólne, bardzo dobre wrażenia wizualne płynące z tego telewizora.

Zanim kupiłem TV, przejrzałem 7 nowych modeli (nieużywanych, prosto z pudełek, sprawdzałem również liczbę godzin pracy) CX700, CXE720, CXM710. Żaden, powtarzam, żaden nie miał matrycy wolnej od wypalonych pikseli. Średnio od 3-4 do 7-8 pikseli było wadliwych. Stwierdziłem, że machnąć na to ręką i kupiłem z 5 wadliwymi pikselami, ale w dobrej cenie.

Z pozostałych spraw, na które odpowiedzi udzielił mi Panasonic:

w sprawie DTS:

dziękujemy za kontakt z Biurem Obsługi Klienta Panasonic Polska. Na obecną chwilę Panasonic nie przewiduje oprogramowania wspierającego odtwarzanie formatu DTS (audio) z multimedialnych plików.

oraz w sprawie różnicy pomiędzy modelami CX700, CXM710 i CXE720 (jak się okazało dwa ostatnie modele są prawie takie same, różnią się literkami i cyferkami tylko ze względu na to, że wykonywane były na zamówienie różnych, dużych sieci handlowych, a także kolorem ramki metalowej wokół matrycy - CXM ma ciemno brązową, a CXE ma czarną)

dziękujemy za kontakt z Biurem Obsługi Klienta Panasonic Polska. Uprzejmie informujemy, że modele CXE720 i CXM710 są modelami tożsamymi, można dokonać ich zestawienia z modelem CX700. Dwa pierwsze z wymienionych sprzętów mają nieco lepsze specyfikacje techniczne dotyczące szybkości odświeżania ekranu, który w tych wypadkach wynosi 1000 Hz, w modelu CX700 wynosi ono natomiast 800 herców. Odświeżanie obrazu odpowiada za usuwanie z ekranu, podczas oglądania dynamicznych scen, zbędnych smużeń. Im większa liczba Hz tym lepszy efekt wizualny. Drugą różnicą są funkcje wyświetlania obrazu, które w modelach CXE720/CXM710 są bardziej rozbudowane, gdyż urządzenia te posiadają PAP/PIP/PAT. Picture and Picdture - funkcja dzielenia ekranu telewizora na dwie równe części, gdzie wyświetlane są jednocześnie dwa różne programy. Picture in Picture - funkcja ta umożliwia wyświetlanie w oddzielnych oknach, dwóch różnych obrazów jednocześnie. Picture and Teletext - funkcja wygaszająca czarne tło telegazety i wyświetlająca treść danej strony telegazety na aktualnym programie. Sprzęt o oznaczeniu CX700E wyposażony jest jedynie w opcję PAT. Ostatnia różnica zasadza się na wyposażeniu dodatkowym. Dwa pierwsze modele posiadają pilot Touch Pad oraz zwykły pilot, ostatni model zaś jest wyposażony tylko w zwykłego pilota.
Edytowane przez Xkamz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wkurzyłem się na mój 55CXM710.

Pobrałem z sieci odcinek serialu w formacie fullhd 1920x1080 w formacie HEVC/h265. Po uruchomieniu z dysku USB 2,5'' WD My Passport Ultra zdziwienie kiedy obraz co 2-3 sekundy zaczął pikselować np jak na tym zdjęciu http://www.rybnik.com.pl/pliki/news_pictogram/191/19192_big.jpg

Sprawdziłem ten sam plik na Samsungu z 2014 UE48'H6700SL. Wszystko fruwa, że aż miło!

Inny plik o wadze 10GB w formacie HEVC w 4K telewizor ledwo ciągnął. Brak płynności zdumiewa!

Filmy 4K z youtube odtwarza natomiast bez problemu.

Na 85% będę zwracał zakup.

Edytowane przez Xkamz
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś polecić jakieś zamienniki na okulary?

Wczesniej byla mowa o SSG-4100GB ale nigdzie ich znalezc nie moge czy 5100GB tez bedą pasowaly ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odebrałem wczoraj niemal bliźniaczą wersja (kolor zadecydował, a dodatkowy pilot to również miły dodatek) TX-55CXE720 pierwsze wrażenia rewelacyjne.

Czy ktoś z posiadaczy CX700 (710,720) mógłby podzielić się swoją kalibracją TV?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym różni się Panasonic CX680 od testowanego tutaj CX700?

Edit: Wiem już, że nie ma 3D i ma jakieś "odświeżanie" 200hz a cx700 800hz. Jak i gdzie dowiedzieć się, czy matryca jest ta sama? Pytam bo CX680 jest w Media Markt za 3080zł a CX700 w Euro za 3700zł. Oba 50" Nie będę dopłacał 700zł do 3d bo jest mi to zbędne.

Edytowane przez Arktez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... 50 calowy ekran otacza wyjątkowo wąska ramka (0,9 mm!!), która idealnie komponuje się z dość sporą przekątną...

...Ramka otaczająca ekran to zaledwie 0,9 mm...

Drobny błąd w tekście. W dwóch miejscach napisano 0,9 mm a przecież powinno być 0,9 cm (ewentualnie 9 mm), zresztą jest to widoczne na zdjęciu. Ciekawe, że mało który to zauważył. Mózg ludzki interpretuje to prawidłowo i poprawia błąd w sposób niewidoczny dla czytającego.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki! Eh tak to jest jak się tyle pisze. Zwrócę na to uwagę bo to moja działka; )

Czym różni się Panasonic CX680 od testowanego tutaj CX700?

Edit: Wiem już, że nie ma 3D i ma jakieś "odświeżanie" 200hz a cx700 800hz. Jak i gdzie dowiedzieć się, czy matryca jest ta sama? Pytam bo CX680 jest w Media Markt za 3080zł a CX700 w Euro za 3700zł. Oba 50" Nie będę dopłacał 700zł do 3d bo jest mi to zbędne.

Wiesz, wygląda na to, że CX680 nie ma IFC (poprawa płynności ruchu) czyli jest natywne 60Hz. I tutaj różnica w cenie jest adekwatna. Sprawdzę to jeszcze jutro w MM w menu. Ale na 95% tak jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak chyba jest jak mowisz @gmeru bo kojarze jak sie zastanawialem miedzy tymi modelami to te 60Hz skreslilo CX680 z kregu zainteresowan...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem wczoraj TX50CX680 był tańszy o 200 zł od TX50CX700.W TX50CX680 jest funkcja intelligent frame creation.Ustawiłem na minimum.Korzystam z nc+ i telewizor podłączony jest do tego tunera satelitarnego .Glównie oglądam kanały hd, czasami też kanały sd np muzyczny stars.tv i atm rozrywka z dvb-t ,świat według Bundych.W grundigu pasmo dzwięku było bardziej szerokie,duże glośniki z przodu telewizora.Tu jest róznica na korzyść grundiga.Jeśli chodzi o jakość obrazu to zdecydowanie lepsza w panasonicu.Na kanalach hd jakośc obrazu bardzo dobra, kanały sd też przyjemnie się ogląda.

Acha teraz doczytałem z instrukcji pdf że w panasonicu jest korektor,Jest duża poprawa na plus.

Edytowane przez grundig

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprzecznyh informacji na temat tego samego modelu tv jak widac dostatek :P

jak sie elyta odniesie do obecnosci IFC w panasie 680?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprzecznyh informacji na temat tego samego modelu tv jak widac dostatek :P

jak sie elyta odniesie do obecnosci IFC w panasie 680?

Witam- ТХ-55СХ680Е: VА Раnеl, (4К 200 Нz ВМR) 50Нz + flаѕhіng bасklіght (аlthоugh thе ехіѕtеnсе оf thе rеgulаtоrу ІFС tо Іmаgе ѕеttіngѕ mеnu)- FРD Веnсhmаrk Моnоѕсоре tеѕt ѕhоwеd thе ѕhаrрnеѕѕ оf оnlу 300 оf thе 1080 lіnеѕ, whісh іѕ thе bаѕе vаluе fоr LСD ТVѕ аnd mоnіtоrѕ ...

TX-50CX680E VA Panel 100 Hz ale:http://www.digitalversus.com/tv-television/panasonic-tx-50cx680e-p27341/test.html

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

czy tylko takie różnice posiadają te modele?

CX700E - matryca VA, częstot. odświeżania interpolowana 800Hz, natywna 120Hz, tylko pilot zwykły, 3D aktywne, brak okularów 3D w zestawie

CX720E (a raczej CXE720) - matryca VA, częstot. interpolowana 1000Hz, natywna 120Hz, pilot zwykły + pilot z touchpadem, 3D aktywne, brak okularów 3D

pilota z touchpadem nie ptrzebuję i odświeżanie większe o 200 Hz nie robi różnicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko dodam, że obrazowo to te same ekrany (generalnie bo to, że się czymś tam różnią to jak każdy TV w obrębie nawet tej samej serii). Różnica to wyposażenie, wygląd. Do tego dodać jeszcze trzeba CXM710.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

55CX700 wisi na ścianie.

Jest jak na strat bardzo dobrze.

Trzeba się jeszcze pobawić ustawieniami obrazu ale to wszystko po kolei.

Co do ekranu to tak jak wcześniej osoby pisały widać delikatny pocień 5 cm. od lewej i prawej. Ale nie jest to widoczne cały czas.

Jak na pierwszy rzut poszedł mecz FC Barcelony i wszystko w normie z obrazem bez strojenia. Wcześniej wisiał plazma ale powiem szerze że czerń w tym TV jest czarna. Szukałem koniecznie matrycy VA, wcześniejsza IPS w (szaj... LED) załamała mnie, dobrze że miałem opcję zwrotu do 30 dni.

Może ktoś podesłać ustawienia obrazu?

Ile kosztuje kalibracja i kto jest w stanie ją wykonać? (info na PW)

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

p.suchy możesz napisać, jaki jest obraz na tym tv z kanałów HD np. z NC+ czy nie wiem co tam masz, oraz jak byś mógł jakiś film w 1080p z pendrive włączyć, żeby zobaczyć jak to wygląda. Ciekawi mnie, czy wg. właściciela tv 4K jakość obrazu z materiałów 1080p jest gorsza, cz lepsza niż na TV Full HD. Jak byś miał jeszcze jakąś konsolę, lub podłączył PC, byłbym niezmiernie wdzięczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, postaram sie na dniach wrzucić pare fotek. Wszystkie sprzęty (nic+ ;), ps3 i blue-ray) mam wpięte w aplikuje Yamaha także nie mam konkretnie kalibracji dla danego sygnału. Oglądałem hd(1080p.), demo 4k i powiem ze hd wysiada jakościowo. Na pierwszy rzut poszedł mecz i powiem ze nie zaskoczył mnie TV, ale jak delikatnie poustawiałem obraz to 2 połowa to była wisienka na torcie. Na chwile zrobiłem skalowanie 2d na 3d ( uciążliwe wchodzenie w taki obraz, tylko przez MENU chyba ze jeszcze jestem zielony;), Samsung miał na pilocie 1 przycisk i wybieranie skalowania lub obrazu nakładanego) i nie byłem rozczarowany, tym bardziej ze 3D będzie od święta. Okulary aktywne samsunga radzą sobie w TV i nie ma migotania jak co po niektórzy stwierdzali.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez p_suchy
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. A mógłbyś podłączyć PS3 bezpośrednio pod tv poprzez hdmi? Ciekawi mnie, jak to będzie wyglądało. Nie masz jakiegoś PC lub laptopa, żeby podłączyć przez hdmi? To mnie najbardziej interesuje ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...