Skocz do zawartości
Maciej Koper

TEST: Panasonic CX700 / CXM710 / CXE720 50" Ultra HD 4K 3D LED LCD Firefox OS

Rekomendowane odpowiedzi

Panasonic ma znacznie mniej negatywnych opinii, bo sprzedaje 10% tego co sprzedaje Samsung. Równie dobrze można powiedziec, że Samsung ma dużo więcej pozytywnych komentarzy niż Panas...Zakończ ten hejt

Wysłane z mojego Galaxy S7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj nie chodzi o hejt tutaj chodzi o rozczarowanie,ale trudno nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem.Szkoda tylko, że aby(ponoć ,bo nie próbowałem)cieszyć się wzorowym obrazem trzeba go profesjonalnie skalibrować.Czy to nie dziwne?A wracając do tv panasa to kupiłem go bo nie chciałem samsunga czy lg,choć nie jestem fanem żadnej marki,ani nie znam się na tym,po prostu-poczytam co fachowe strony i zadowoleni klienci podpowiedzą ,obejrzę i kupię. Niestety tak się złożyło,że nie miałem czasu na testy w domu(nagła zmiana planów w firmie,służbowy wyjazd,a po powrocie nie było już możliwości zwrotu). Zacząłem go dokładnie oglądać,ustawiać i te wszystkie ochy i achy wyczytane w internecie nagle się zawaliły.Ot to wszystko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie jest to model oh i ah. To wszystko.

Wysłane z mojego Galaxy S7

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj nie chodzi o hejt tutaj chodzi o rozczarowanie,ale trudno nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem.Szkoda tylko, że aby(ponoć ,bo nie próbowałem)cieszyć się wzorowym obrazem trzeba go profesjonalnie skalibrować.Czy to nie dziwne?A wracając do tv panasa to kupiłem go bo nie chciałem samsunga czy lg,choć nie jestem fanem żadnej marki,ani nie znam się na tym,po prostu-poczytam co fachowe strony i zadowoleni klienci podpowiedzą ,obejrzę i kupię. Niestety tak się złożyło,że nie miałem czasu na testy w domu(nagła zmiana planów w firmie,służbowy wyjazd,a po powrocie nie było już możliwości zwrotu). Zacząłem go dokładnie oglądać,ustawiać i te wszystkie ochy i achy wyczytane w internecie nagle się zawaliły.Ot to wszystko

50 cali to duży ekran. Jesli ogladasz glownie kanaly sd to mogles kupic mniejszy telewizor czyli 40 calowy.Na mniejszym ekranie kanaly sd prezentuja sie lepiej .Duzy telelewizor wymaga dobrego zrodla sygnalu.Wczesniej wspomniales tez ze posiadasz tuner hd .Ogladasz kanaly sd ? dla mnie to troche dziwne.

W poprzednim poscie napisales cytuje...widzę taki taki ziarnisty szczególnie.Jesli lubisz bardziej "wygladzony" obraz to ustaw redukcje szumow na max.

Wspomniales tez o samsungu.Samsung jest bardziej wawaryjny ale bardzo czesto polecany.

Jeden z wielu przykladow z forum elektroda.

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2818785.html

po zakupie

cytat

Zakupiłem jednak Samsung 48'' H6400 Smart 3D LED. Jestem bardzo zadowolony jak na SWOJE potrzeby, a że są niewielkie to inna sprawa:) Dla mnie najważniejsze, że zero zacięć i bezproblemowy dostęp do internetu (youtube) bo puszczam wybrane bajki dziecku i wszystko śmiga. Obraz też jest super, wyraźny, ostry, bez smużeń. Dźwięk jak najbardziej wystarczający - czysto i w razie potrzeby głośno (oczywiście trzeba pamiętać że to telewizor a nie zestaw do słuchania muzyki). Nowy pilot rewelacyjny -intuicyjny i tylko jego używam. Telewizor bardzo ładnie prezentuje się na ścianie. Okularów 3D nie wyjąłem jeszcze z pudełka i nie zamierzam więc się nie wypowiadam. Tryb Piłka nożna.... można o tym w ogóle zapomnieć bo tylko psuje obraz. To chyba tyle. W razie pytań służę pomocą.

Po pewnym czasie korzystania z telewizora.

Cześć,

tak woli informacji rok od zakupu telewizora już dwa razy był naprawiany - wymieniana matryca cała. Owszem, panowie przyjechali i w ciągu 15 minut wymienili na nowe ale jednak jak to się mówi niesmak pozostał bo aż dwa razy w ciągu roku? Pierwszy objaw to jakby ciemniejsze plamki w niektórych miejscach szczególnie przy jednolitych tłach - najpierw mi się wydawało że mi się wydaje jednak to byłą wada a później jakby fala od prawej strony do środka ekranu. Szwagierka zakupiła niedawno podobny model tylko 55" i po dwóch miesiącach płyta główna padła. Ciekawe co to będzie po gwarancji..

Nawet gdybys kupil 55 calowy telewizor oled full-hd LG 55EC930V to tez nie bedziesz zadowolony z jakosci obrazu sd.Kolega ma OLED , jakosc obrazu sd jest na podobnym poziomie jak w panasonicu cx700 moze nawet troche gorsza bo ekran jest wiekszy o 5 cali.

Kanaly hd w oled prezentuja sie bardzo ,bardzo dobrze ale sd slabo.. Jesli np porownam z telewizorem plazmowym TX-P42CX3E TO PANASONIC POD WZGLEDEM OBRAZU SD WYGRYWA. Jakosc obrazu hd w plazmie panasonica bardziej mi sie podoba.Jedyna roznica na plus w oled to bardzo ,bardzo dobry poziom czerni ale w panasonicu jakosc obrazu nawet z kanalow dvb-t jest lepsza w plazmie.Plazma panasonica jest najlepsza.Plazma generuje lepsza jakosc obrazu niz oled , takie jest moje zdanie.

digitalus_neqhwhq.JPG

Zdjecie ekranu oled lg 55EC930V Zdjecie wykonane telefonem.

lgjpg_wqqhxeh.jpg

Edytowane przez grundig

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli czytasz locoloco elektrodę to życzę powodzenia...

Wysłane z mojego Galaxy S7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.Wczesniej wspomniales tez ze posiadasz tuner hd .Ogladasz kanaly sd ? dla mnie to troche dziwne.

no i co z tego? przecież tv powinien pokazywać obraz w sd ,hd itd po to go produkują i sprzedają.Nie wszystkie programy ,kanały z tunera są w jakości hd. czasami tylko włączam tv żeby szybko obejrzeć wiadomości nie szukam kanałów hd,czasami nawet nie włączam tunera,na szybko oglądam np tvp info z naziemnej.I też chciałbym to obejrzeć w miarę przyzwoicie

Edytowane przez vade
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko czytam, nawet za oceanem czyli np USA i Kandzie. Na forum elektroda jest bardzo duzo ciekawych informacji .Wracajac do jakosci kanalow sd w cx700 to na pewno nie jest zla bo mam mozliwosc porownania z oled i lcd panasonica.

CX700 to telewizor 4k.Przeskalowanie sygnalu sd do wyzszej rozdzielczosci telewizora to gorsza jakosc obrazu.Najlepsze tylko do sygnalu sd byly telewizory crt czyli kineskopowe bo byly przystosowane tylko do odbioru niskich rozdzielczosci. W przypadku plaskich telewizorow czyli lcd i plazmowych do odbioru sygnalu sd najlepsze byly plazmy o rozdzielczosci 850x480 czyli np wspomniany wczesniej telewizor plazmowy daewoo. Na drugim miejscu byly plazmy o rozdzielczosci 1024x768 czyli np panasonic, lg . O samsungu nie bede wspominal bo samsung mial najwieksze subpiksele i jakosc obrazu sd byla znacznie gorsza niz w plazmie panasonica i lg.Na koncu telewizory full-hd .

W przypadku odbioru tylko sygnalu sd duze znaczenie ma rozdzielczosc telewizora i wielkosc okranu.Im mniejszy ekran i nizsza rozdzielczosc tym lepsza jakosc obrazu sd.

Edytowane przez grundig
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno.Kazdy moze napisac ze jakis telewizor jest kiepski.W rzeczywistosci jest inaczej czyli cx700 to dobry telewizor.

Przykladem jest kilka komentarzy z tego forum ktore dotycza plazmy panasonica tx-p42x60e.

http://hdtvpolska.com/topic/30863-test-panasonic-x60-najtansza-plazma-2013-tx-p42x60/

Brak FHD?? Ło matko ^^

Jeszcze produkują te plazmy? Nie chcę powiedzieć, że to już przeżytek, ale faktem jest, że te telewizory po prostu się nie sprzedają. Zresztą LEDy wcale nie chcą gorsze od telewizorów plazmowych

Edytowane przez grundig

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjecie ekranu oled lg 55EC930V Zdjecie wykonane telefonem.

lgjpg_wqqhxeh.jpg

Maly offtopic.

Fajnie wygląda dolna linia boiska na zakrzywionym ekranie :lol:

Edytowane przez Slawko1
  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobne zdanie na ten temat .Zakrzywione ekrany to pomylka.Nie wiem kto wymyslil cos takiego.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może po prostu za wcześnie na to 4k wystarczyło kupić dobre FHD np sony 50w 809c bo to całe 4k to nigdy do niczego się nie przyda,a tylko psuje obraz,doczytałem też że ten cx700 ma tylko 500lini gdzie sony samsung lg potrafią mieć całe 1080 to chyba też ma wpływ na jakość obrazu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że ma wpływ. Ostrość w ruchu. Panasonic niestety na tym polu nie istnieje.

Wysłane z mojego Galaxy S7

Edytowane przez mafia35

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że ma wpływ. Ostrość w ruchu. Panasonic niestety na tym polu nie istnieje.

Wysłane z mojego Galaxy S7

no to sam widzisz że to szmelc,a osądzasz mnie o hejt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę i popieram Twoje zdanie. O hejt nie osądzam Ciebie tylko grundiga ;)

Wysłane z mojego Galaxy S7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszecie, że szmelc... Ja posiadam cxe720 model 55 calowy i na pewno nie uznaję go za szmelc. Może model mniejszy tak odstaje od tego większego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o czerń to na pewno 50 jest gorsza. Jeśli chodzi o upłynniacz to oba są ponizej sredniej.

Wysłane z mojego Galaxy S7

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgodzę się, że upłynniacz nie działa idealnie. Zauważyłem jednak coś ciekawego. Po aktualizacji softu upłynniacz działał tak samo, jednak po wyłączeniu tv przyciskiem power na obudowie i włączeniu ponownie działa lepiej, a konkretnie zmniejszył się "efekt teatru" w trybie medium. Zaznaczam, że to tylko moje subiektywne odczucie i może nie być prawdziwe :) Jeśli chodzi o ostrość obrazu ogólnie rozumianą nie mam żadnych problemów - dekoder upc/ blu-ray/ 4k z netflixa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do czerni w 50" to nie jest aż tak źle, bo co mi ze smolistej czerni np.samsunga jak kompletnie brak jest szczegółów, czerń jest tak mocna że zanikają wszelkie detale np. na czarnych ubraniach ,jak chodzi o tv panasa to nie wiem jak seria 900,ale na pewno cała seria 700 i niżej to badziew i tak jak napisałem wcześniej panasonic powinien zwrócić połowę ceny klientom którzy zakupili te telewizory. 55'' to inny system podświetlenia,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sztuka polega na tym, żeby była smolista czerń tam gdzie być powinna bez gubienia szczegółów w cieniach. Dlatego też kalibruje się telewizory :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba napisac wprost .Wiekszosc negatywnych komentarzy ktore mozna przeczytac w internecie jest wymyslona .Podobnie bylo w przypadku telewizorow plazmowych np plazmy panasonica g30, st30 st60.W internecie tez bylo wtedy bardzo duzo negatywnych komentarzy czyli w tych telewizorach nie mozna ogladac programow w dzien,telewizor buczy , nie ma bieli , itp..Wszystko to glusla i zabobony .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Czyli rozumiemy, że twoje wszystkie posty nt. Samsunga, że jest zły, brzydki i niedobry to również gusła.

Czy może jednak działa to tylko w jedną stronę ;) ?

Każdemu producentowi trafiają się lepsze i gorsze modele. Ten jest mocno średni. Zobaczymy jak wzrośnie awaryjność Panasonica po rozpoczęciu romansuz Vestelem. Jestem pewien, że image marki mocno spadnie.

Wysłane z mojego Galaxy S7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sztuka polega na tym, żeby była smolista czerń tam gdzie być powinna bez gubienia szczegółów w cieniach. Dlatego też kalibruje się telewizory :)

Ok o tym kalibrowaniu też co nieco przeczytałem i powiedzcie mi jak to jest że kupując tv trzeba go kalibrować?przecież każdy producent chce pokazać się z jak najlepszej strony i już ustawienia fabryczne po ewentualnej lekkiej korekcie powinno cieszyć oko i nie wzbudzać dyskusji.Dlaczego producent nie skalibruje tv.?Ja trochę się pobawiłem w swoim tv ustawieniami i wg mnie coś tam się zadowalającego udało się osiągnąć.Czerń tak jak wcześniej pisałem nie jest zła tam gdzie ma być czarne jest czarne i wydaje mi się że tych szczegółów też za wiele nie traci.Panas jest bogaty w ustawienia i zwykły użytkownik nie poradzi sobie z nimi,ba większość z nich nawet nie podejmie próby ustawienia bo ilość ustawień potrafi zniechęcić,to po co robić coś takiego zamiast od razu wypuścić tv który będzie cieszyć nabywcę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie da się skalibrować w fabryce każdej sztuki. Tzn da się, ale produkcja nie byłaby wydajna. Każda sztuka matrycy minimalnie różni się od siebie. Producent wstępnie "kalibruje" model dlatego mamy tryb obrazu zwany "film" lub "cinema" etc. To jest punkt wyjścia do profesjonalnej kalibracji.

Wysłane z mojego Galaxy S7

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Czyli rozumiemy, że twoje wszystkie posty nt. Samsunga, że jest zły, brzydki i niedobry to również gusła.

Czy może jednak działa to tylko w jedną stronę ;) ?

Każdemu producentowi trafiają się lepsze i gorsze modele. Ten jest mocno średni. Zobaczymy jak wzrośnie awaryjność Panasonica po rozpoczęciu romansuz Vestelem. Jestem pewien, że image marki mocno spadnie.

Wysłane z mojego Galaxy S7

Jakosc nie musi byc gorsza.Pracuje obecnie w firmie ktora sklada produkt elektroniczny dla japonskiej firmy oczywiscie nie jest to panasonic ale firma ktora istnieje na rynku od 1890 roku.Moge napisac tylko tyle ze dostajemy gotowa plyte glowna z Japonii , wszystkie przewody z wtyczkami i obudowe z Niemiec..Nawet wkrety l lutowie nie jest z Polski. Produkt jest skladany.Po montazu produkt jest kalibrowany czyli sprawdzany przy pomocy zagranicznego programu komputerowego czy wszystko dziala.Jesli pojawi sie nawet tylko jeden blad to sprzet nie przechodzi testu.Nie ma wydruku z komputera to warunek aby produkt trafil do dalszej kontroli czy nie ma np rys na obudowie.Jesli przechodzi test wizualny to jest pakowany , trafia do magazynu i moze byc wyslany do odbiorcy.Czyli bubel jest nie mozliwy.W Polsce jest tania sila robocza i pewnie taki montaz jest oplacalny.

Edytowane przez grundig

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...