Skocz do zawartości
Maciej Koper

TEST: Panasonic CX700 / CXM710 / CXE720 50" Ultra HD 4K 3D LED LCD Firefox OS

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli to co widzę na tym zdjęciu (a przewija się ono nty raz) ma ekstremalnie niskie wartości to, aż boję się myśleć jak wygląda wg Ciebie standard. Poprawnie reprodukowany też nie jest...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tobie nie musi się podobać jakość obrazu,Twoje zdanie jest dla mnie bez znaczenia. Na hdforum jednak było lepiej, Tutaj co chwile komus coś sie nie podoba.

Przeprowadzam sie na avforums i zegnam NA ZAWSZE.

Edytowane przez grundig

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tam też cie zbanują po chwili. Masz zwalony obraz, ale to twoje oczy. Podoba ci sie to ok. Czasami po prostu cuda na kiju opowiadasz tak jak z tym dtsem czy uplynniaczem... Nie da ci sie przetlumaczyc, ze jestes w bledzie. Wiec jesli piszesz, ze moje zdanie jest bez znaczenia, polemizujesz z p. Maciejem który, sorry, ma 1000x wieksza wiedze ode mnie i od ciebie to po co zapisujesz sie na kolejne forum? Nie lepiej zalozyc swoje i rozmawiac samym ze soba? Nerwów innym zaoszczedzisz, a sobie zdrowia...

Edytowane przez mafia35
  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tobie nie musi się podobać jakość obrazu,Twoje zdanie jest dla mnie bez znaczenia. Na hdforum jednak było lepiej, Tutaj co chwile komus coś sie nie podoba.

Przeprowadzam sie na avforums i zegnam NA ZAWSZE.

Jeżeli twoja pomoc ma się odbywać na zasadzie linku do jakiegoś artykułu z komputer świat (naliczyłem tylko dzisiaj z 15 postów) oraz w każdym poście pisania tylko: Sony&Panasonic bez konkretnych argumentów (cytaty ludzi, których są miliony w sieci) to szkoda twojego czasu. Pomoc polega na dopasowaniu telewizora pod kryteria i podaniu kilku propozycji a nie pisaniu, że Samsung jest beeee bo serwis a Philips z Chin. LOL Każda firma ma coś fajnego do zaoferowania tylko wypadałoby dokładnie dopasować kryteria pod wymagania.

  • Lubię 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanko. Kupiłem model CXM710 55 " oczywiście w zestawie brak okularów 3d. Jakie oryginalne okulary Panasonic są do tego modelu ? Proszę o podanie kompatybilnych okularów , ale zależy mi na oryginalnych Panasonic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem , że aktywne tylko różnie bywa z tymi aktywnymi. Czy z tymi nie będzie problem ?

TY-EW3D3M - leciutkie I mają aku,

TY-EW3D2ME

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,pisałem kilka stron wcześniej jednak mój post nie znalazł odpowiedzi;)

Z uwagi na okres przedzakupowy analizuję od 2 tygodni wszystkie opcje 55-60" TV na które mnie stać (max 4500zł)...im więcej czytam tym większy mętlik.

Praktycznie byłem już zdecydowany na Sony 755C/805C ale jednak bardziej "przyszłościowy" wydaje się Panasonic XC700.

Mam kilka pytań do posiadaczy czy Pana od kalibracji (z którego usług niezależnie od wyboru modelu na 99% skorzystam).

Ogólnie ekranu użyałbym głównie do:

- gry- PS4/inne konsole w przyszłości

- filmy 1080p/4k (staram się żeby materiały oglądać w natywnej rozdzielczości i najlepszym bitrate o ile to możliwe)

- z programów TV to jedynie mecz piłki nożnej w HD(czyli pewnie w PL 720p)

Chciałbym żeby obraz był płynny, efekt teatru w filmach niestety mnie odrzuca (ja się nie przyzwyczaję, nie chcę!) wiec fajnie jakby było jakieś sensowne upłynnienie. Piłka nożna też powinna być płynna i bez potencjalnych duszków za ruchem piłki...oczywiście barwy, detale w cieniach i światłąch, głębia czerni itd. mają jeszcze większy priorytet. Samrt TV ma dla mnie druugorzędne znaczenie...serwisy streamingowe na pewno warto byłoby mieć. Możliwość odtwarzania filmów x264/HEVC też byłoby miło:)

Czy w związku z tym w tej cenie Panas czy raczej ze stajni Sony? W teście nie do końca przekonuje mnie płynność i rozdzielczość dynamiczna...czy będzie to duża różnica na niekorzyść w stosunku do SONY?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A czemu nie Samsung JU7000?

Cena to jednak 1500zł więcej w przypadku 55"...już i tak raz podniosłem budżet. CIężko przekonać dziewczynę na taki wydatek;) Nawet mają...nam by się wydawało- genialne argumenty;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem , że aktywne tylko różnie bywa z tymi aktywnymi. Czy z tymi nie będzie problem ?

TY-EW3D3M - leciutkie I mają aku,

TY-EW3D2ME

Witam.

Na stronie panasonic global jest tabelka i lista modeli okularow przeznaczonych dla okreslonego modelu telewizora , czyli okulary TY-ER3D4ME,TY-ER3D4SE,TY-ER3D5ME dla modelu CXM710

http://av.jpn.support.panasonic.com/support/global/cs/tv/compatibility/3d_eyewear/eu.html

Edytowane przez grundig

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. Z tego co widzę kupić to już nie jest tak łatwo - mówię o modelu :

..4ME .

Edytowane przez grgor1230

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie do użytkowników panasonica , jak się w tym wbudowanym playerze ustawia obraz - chodzi mi o tryby , rozszerzony, 16:9 , 4:3 itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustaw 16:9.Wszystkie nowe filmy sa w formacie 16:9 czyli np 2,35:1 ,2,39:1 film bedzie z pasami na dole u gory ekranu.Filmow zarejestrowanych w tych formatach tzn z pasami jest najwiecej.

Inne formaty to 1,78:1 i 1,85:1.Filmy beda bez pasow na dole i gory ekranu.

Edytowane przez grundig

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie z pasami... Brakuje mi trybu wypełnienie , że te pasy znikają i jest na całości. Ponadto w playerze jak daję ASPECT to wyskakuje komunikat że tutaj nie można nic zmieniać.

Edytowane przez grgor1230

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie matrycy w tym modelu to niby jest 120 hz tylko jak podłącze pc pod hdmi to czy w FHD czy 4k max to 60Hz . O co tu chodzi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To informacja o sygnale ktory przesylany jest do wejscia hdmi czyli w tym przypadku bedzie 50hz lub 60hz , nie jest to informacja o panelu telewizora.Podobnie jest w przypadku gdy do wejscia hdmi podlaczysz tuner satelitarny tez bedzie informacja o sygnale czyli 50 lub 60hz.Podobnie w przypadku kanalow hd z dvb-t np tvp1 hd ,tvp2 hd czyli 1080i/50hz (TVP nadaje program w 1080i/50hz) .W przypadku kanaow satelitarnych np niemiecki kanal ard hd , zdf hd nadaje w 720p/50hz .W telewizorze bedzie informacja 720p/50 hz wejscie .

Edytowane przez grundig

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okej czyli to 120 Hz nie będzie fizycznej opcji wyboru przy rozdzielczości. Wobec tego jaki jest zysk z tych 120Hz "wewnętrznego" odświerzania ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze pytanko. Co można podłączyć do złącza common interface? Czy np: kartę nc+

Jeżeli TV ma tuner DVB-S to poprzez moduł CAM da się.

4xZTNJ9.png

Jeżeli masz już umowę to dotychczasowa karta nie będzie jednak działać w żadnym innym urządzeniu, tylko w tym Twoim dotychczasowym (karta i urządzenie są sparowane). Musiałbyś poczekać do końca umowy (lub zerwać), kupić nc+ na kartę (np. na miesiąc), a następnie podpisać nową umowę przejście z "nc+ na kartę" do "nc+" tak aby została ta karta z "nc+ na kartę". Jest ona nie sparowana, tzn będzie działać w innych urządzeniach.

No chyba, że nc+ da w swojej ofercie takie moduły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To z nc + to wiem że do końca umowy muszę czekać ale to już niebawem.
​TV ma to co w recenzji :

DVB-C, DVB-T,DVB-T2,DVB przez ip i analogowe. Czyli nc+ na kartę nie podejdzie ;/ . No nic to zrezygnuję z nc+ i będzie naziemna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To z nc + to wiem że do końca umowy muszę czekać ale to już niebawem.

​TV ma to co w recenzji :

DVB-C, DVB-T,DVB-T2,DVB przez ip i analogowe. Czyli nc+ na kartę nie podejdzie ;/ . No nic to zrezygnuję z nc+ i będzie naziemna.

Jeżeli jeszcze nie kupiłeś tv i jesteś zdecydowany na panasonica to możesz poszukać wersji z tunerem DVB-S na stronie http://www.panasonic.com/pl/consumer/kino-domowe/telewizory-led.html

Rozwiń Mq6V2Fc.png i zaznacz NszsSG8.png , być może znajdziesz coś dla siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem cxm710 55", ale mam oczywiście czas na test 14 dni. W porównaniu z philipsem 7170 to niebo a ziemia aczkolwiek myślałem żeby przejść na kartę , ale jak nie ma takiej opcji to zostanie naziemna i styknie. Dzięki za info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...