Skocz do zawartości
s@jmon

Magic Screen - nowy typ ekranu projekcyjnego czy tylko marketing?

Rekomendowane odpowiedzi

Kolego "kinder" czas pokarze. Technicznie jest to bardzo ciężkie do wykonania. Jeśli okaże się, że podstawowy materiał stosowany w ekranach zwijanych będzie się zniekształcał, to będziemy musieli zastosować specjalny materiał przez co może się okazać, że ekran będzie o wiele droższy i nie będzie sensu go produkować.

Zapraszamy na nasz kanał na YouTube. Tam znajdziecie Państwo więcej filmów przedstawiających obraz na ekranie MS, w różnych warunkach oświetlenia.

Edytowane przez markus77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaką odległość masz od ekranu do ściany z projektorem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładna szerokość pokoju to 3.90 od ściany do ściany....

A dokładna odległość ekranu od oka projektora to 3,35....

Edytowane przez Yodas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś byłem na prezentacji ekranu Magic screen z projektorem Sony HW 40. Ekran 100" z 4 metrów.

Nigdy przedtem nie widziałem w akcji projektora, byłem zdecydowany na zakup tv samsunga 75h6400. Pojechałem zobaczyć projekcje na ekranie MS z myślą o wykreślenie tej opcji z listy zakupów, by uznać zakup wymarzonego gigantycznego telewizora jako jedynej słusznej opcji, wiecie, by nie żałować po czasie wyboru.

Zabrałem siłą na pokaz żonę, która o projektorze nie chciała słuchać (jest nauczycielką i twierdziła że rzutniki ma w szkole), teraz nie chce słuchać o żadnym tv. Dzięki czemu budżet wzrósł, kosztem garnków hehe.

To co tam zobaczyłem przerosło moje najśmielsze oczekiwania.

Jednym słowem bomba, jak ktoś ogląda filmy z min 3 metrów, ma miejsce na duży ekran, chce wydać 10k na tv to... po prostu popełnia błąd.

Tv lcd ulepszają z roku na rok i nigdy nie będzie takie jak trzeba, bo by się przestały sprzedawać. Natomiast dobry projektor + ekran Magic Screen to w mojej ocenie idealny super ultra slim 0.5 cm tv, bez bandingu, cloudingu, bez smużenie w bardzo szybkich scenach, kąty jak w ips, w 120", dlatego ekran Magic Screen nigdy nie będzie dostępny w sieci sklepów.

Ekran oglądałem za dnia, ekran przy oknie, do tego lampa na suficie włączona, i jak weszliśmy z żoną do pokoju to myśleliśmy, że to gra wypasiony tv, leciał tvn hd z nc+. Jak się zasłoni okna, zgasi światła i odpali ps4, 1080p to jest jazda. Zwykły salon, białe ściany i sufit.

Jak leciał film z pasami to nie były takie czarne jak ramka od tv, ale w niczym to nie przeszkadzało mi. Projektor nie kalibrowany.

Podsumowując, na tym ekranie ogląda się normalnie tv, filmy w dzień, może być widniutko za oknem, byle by nie wpadały promienie słoneczne na ekran. Za dnia jest jak na tv, a po zmroku lepiej, za te same pieniądze a z x1.5 większą przękątną. Po 3-4 latach regeneruje się tą lampe czy coś za ok 600 zł, projektor prędzej się naprawi niż tv.

Dla zainteresowanych: 100 cali z 4 metrów tv nc+ ogląda się bardzo dobrze, żadnych pikseli, chyba inna technologia jak w tv, nie jest za duży !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Saszunia..... przecież pisałem Ci na priva jak to będzie ;).... ale rozumiem że trzeba być pewnym przy tak "ryzykownej" ;) decyzji jak zamiana tv na proja + MS.....

....jeżeli ja po plaźmie jestem zadowolony to każdy po lcdku będzie megazadowolony...... ;):)

...co do filmu z czarnymi pasami 21:9.... czym lepszy napęd czyt.projektor tym wszystko jest bardziej "czarniejsze" ;):) ....

Edytowane przez Yodas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze, że jesteście zadowoleni:)

Miałem i mam projektory - od biedy da się w dzień obejrzeć. Miałem telewizor projekcyjny (bardzo dobra tylna projekcja, myślę, że lepszy efekt od najlepszego MS) - tu dużo lepiej, mimo, że brak czerni. I sądzę, że jednak do pomieszczenia codziennego użytku "konstrukcja": ekran ramowy + "odpalanie" proja" + brak czarnego to dziwny pomysł.

No ale o gustach się nie dyskutuje:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Barnaba piszesz że myślisz że lepszy efekt..... to nie myśl tylko to zobacz ;) MS +dobry projektor....

..... mnie interesuje nocna projekcja przy jasnych ścianach a MS Future miażdży każdy inny ekran w takich warunkach.... dobra dzienna projekcja to taki bonus.... po co Ci do oglądania wiadomości w dzień głęboka czerń.... ale masz rację o gustach się nie rozmawia. ..... ;)

Tylko bierz pod uwagę że mało kto ma dedykowane czarne pomieszczenie lub możliwość jego stworzenia......

Edytowane przez Yodas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bądź obiektywny i przyznaj, że dzienna (bez opuszczania żaluzji itp) projekcja jest co najwyżej znośna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ekran ramowy MS mi się podoba, elegancka ramka a sam ekran jakby stalowy, szary, naprawde nie odbiega od wyłączonego tv elegancją, tyle że 20 razy cieńszy od 75h6400 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Bądź obiektywny i przyznaj, że dzienna (bez opuszczania żaluzji itp) projekcja jest co najwyżej znośna.

Jak miałem plazme też opuszczałem żaluzje... ;):) ..... ale filmy zawsze oglądam i oglądałem po zmroku w zupełnej ciemności...... :)

....65 st60 (kalibrowane przez M.K) postawiło wysoko poprzeczkę dla MS i hw55. ...... i mogę Cię zapewnić że ten ekran i ten proj nie ma się czego wstydzić :):):)..... a wrażenia z nocnej projekcji z blu-ray niezastąpione....tego nie da Ci żaden tv...ale o tym wiesz bo masz tą samą zajawkę...... ;):)

Edytowane przez Yodas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i wszystko jasne ;) A właściwie...ciemne :ph34r:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mamy pytanie i jednocześnie prośbę do właściciela tego ekranu. Poszukuję osoby z Warszawy lub okolic, która ma ten ekran i udostępniłaby go u siebie do sprawdzenia. W sensie ja bym podjechał ze swoim projektorem zobaczyć jak wygląda na nim obraz.

Jeżeli jest ktoś taki i zgodziłby się na taki krótki test to będę wdzięczny i proszę o kontakt na priv :)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem stronę producenta magicscreen i przeczytałem ten temat. I w sumie dowiedzialem się wszystkiego poza tym co mnie interesuje najbardziej. Jak widzę na ich www są 3 rodzaje ekranów - future, supreme , prime white mat. Coś jest jeszcze wspominane o powłoce projekcyjnej 10CG10, która daje największy konktrast i i w zasadzie tyle konkretów. Jak pisano w tym temacie, jest to chyba najnowszy rodzaj/generacja powłoki. Ale co z resztą, same nazwy ekranów nic nie mówią, nie wiadomo czym się różni jeden od drugiego i który jest najnowszy i jakie są rozmiary i ceny.

Widzę, że jest tutaj kilku użytkownków to może się wypowiedzą jaki rodzaj ekranu zakupili i z jaką powłoką.

Nie pytam o to na priv bo takie info się przyda wszystkim zainteresowanym, jak mniemam.

Zapraszam do dyskusji. Może producent się wypowie jak to czynił poprzednio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ekran White Matt - ekran biały ze specjalną powłoką mat. Ekran przeznaczony do zaciemnionych pomieszczeń - pomieszczenia typowo zaadoptowane na salę kinową.

Ekran Supreme 7CG14 - ekran szary mat z powłoką super mat oraz filtrami blokującymi wpływ światłą otoczenia. Przeznaczony do każdego rodzaju pomieszczeń. Od zaciemnionych do jasnych. Ekran Supreme daje o ok 30% jaśniejszy obraz oraz słabszą czerń o ok 30% w porównaniu do ekranu Future-10CG10.

Ekran Future 10CG10 - ekran szary ciemny mat z powłoką super mat oraz filtrami blikującymi wpływ światła otoczenia. Ekran z powłoką 10CG10 oferuje największy kontrast oraz najlepszą czerń. Przeznaczony do każdego rodzaju pomieszczeń od zaciemnionych do bardzo jasnych. W każdym rodzaju pomieszczenia uzyskujemy największy kontrast oraz najlepszą czerń.

Ekran Future oraz Supreme został zaprojektowany do pomieszczeń nie zaciemnionych - proszę nie mylić pokoju ze zgaszonym światłem oraz zasłoniętymi żaluzjami na oknach - to nie jest zaciemnienie pokoju !.

Wszystkie modele ekranów od przyszłego tygodnia będą dostępne w rozmiarach od 76"-120" w formacie 16:9, oraz w wymiarach dowolnych na indywidualne zamówienie. Do wszystkich ekranów można zamówić specjalne mocowanie sufitowe. W standardzie oferowany jest uchwyt ścienny.

Zasada działania ekranów Magicscreen jest inna od standardowych ekranów. Ekrany Magicscreen działają na zasadzie Absorpcji, a nie odbicia powierzchniowego jak ma to miejsce w standardowych ekranach. Uzyskujemy przez to o wiele lepszą głębie obrazu, ostrość jak i kontrast oraz czerń. Kolejną zaletą jest idealnie gładki obraz jaki uzyskujemy na ekranie oraz szeroki kąt widzenia.

Wszystkie ekrany zostały przystosowane do projekcji 4K - Ultra HD w pełnym tego słowa znaczeniu.

Edytowane przez markus77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Interesuje mnie 92" calowy ekran future/supreme - który to zależy od ceny, którą chciałbym poznać :)

Jaki jest rodzaj uchwytów ściennych ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Interesuje mnie 92" calowy ekran future/supreme - który to zależy od ceny, którą chciałbym poznać :)

Jaki jest rodzaj uchwytów ściennych ?

..a że w modelu future kontrast jest o 30% lepszy niż w supreme to nie jest ważne? :);) ...

...róznica w cenie w stosunku do zwiekszonego kontrastu w tym przypadku bedzie pewnie symboliczna.... :)

Edytowane przez Yodas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jasność jest o 30% mniejsza, kwestia kto czego oczekuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

..a że w modelu future kontrast jest o 30% lepszy niż w supreme to nie jest ważne? :);) ...

...róznica w cenie w stosunku do zwiekszonego kontrastu w tym przypadku bedzie pewnie symboliczna.... :)

Znając cenę futury to faktycznie rónica w cenie jest "symboliczna" szkoda że nie jest to 30%

Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale w zwykłym salonie (nie jaskini) 30% wyższa jasność to większe odbicie światła od ścian i jeszcze gorsza czerń i kontrast.... ale oczywiście każdy ma swoje preferencje. ... :);)

Ja chyba bym musiał w okularach spawalniczych u siebie supreme oglądać i wtedy bym miał mega czerń i jasność ok..... :);)

Edytowane przez Yodas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prościej zmniejszyć jasność projektora o 30%

wtedy chyba wyjdzie że Supreme 7CG14 = Future 10CG10 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ekran Supreme został zaprojektowany do projektorów o mniejszej jasności o wysokim kontraście, oraz pomieszczeń gdzie nie najważniejsza jest czerń tylko jasność obrazu przy zachowaniu separacji światła z zewnątrz np. restauracja, bar itp. Przy wyborze ekranu Supreme należy kierować się faktyczną jasnością projektora oraz jego wysokim kontrastem. Nie zawsze 2000ansi w danych podanych przez producenta, przekłada się na faktyczną jasność.

Zmniejszenie jasności nie daje podobnego efektu. Nie tędy droga. Gdyby tak było to wyświetlając obraz na białym ekranie wystarczyło by go po prostu przyciemnić o pewien procent aby uzyskać rewelacyjny kontrast oraz głęboką czerń, jednak tak to nie działa.

Gdy zapoznamy się z zagadnieniem w jaki sposób uzyskiwana jest czerń z projektora wywnioskujemy, że zmniejszenie jasności projektora nie daje dobrego efektu przy uzyskiwaniu prawidłowej czerni.

Edytowane przez markus77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie Marku czy już coś wiadomo z ekranami Future 120"? Kolega kończy remont i miejsce na ekran już przygotował.

Edytowane przez @stanisław@

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo proszę załatwiać tematy sprzedaży na PM. To nie miejsce na takie rzeczy.

  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...