Skocz do zawartości
s@jmon

Magic Screen - nowy typ ekranu projekcyjnego czy tylko marketing?

Rekomendowane odpowiedzi

czy ktoś mógłby napisać coś obiektywnego, skupiając się na samym ekranie? to co napisane powyżej brzmi jak fochy 13-latki ;)

może i uzasadnione, ale na pewno nie profesjonalne.

Do sprzedawców - jeśli macie dobry produkt, to się sprzeda... nie bójcie się jego wad - nie ma ekranów idealnych, każdy ma jakąś słabość. Moim zdaniem więcej zyskacie współpracując ze społecznością niż sprzedając teksty o ciśnieniu itp.. Nie bójcie się porównań do innych produktów. To jest branża, w której zawsze będziecie porównywani.. Odbiorca waszego produktu ma zainwestować pieniądze w Wasz produkt i utknie z nim na jakiś czas (chyba, ze ktoś ma budżet, aby zmieniać ekrany np co miesiąc). Cale to zamieszanie ma dać im choć odrobinę spokoju ducha i pewności, ze to właściwa inwestycja. Tylko Wasze zapewnienia to za mało - jesteście stroną transakcji, więc nigdy nie będziecie odbierani jako obiektywni.

Wytykacie Screen Innovation marketing - oni ta cześć biznesu robią dobrze - są obecni, udzielają wyczerpujących odpowiedzi i niejako stali się częścią społeczności. Nie walczą z nią, bo to właśnie ta społeczność jest ich odbiorca.

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj masz: http://hdtvpolska.com/topic/32905-muza-filmy-i-sprzet-pmcompa-relacja-z-audio-show-2014/?p=342052

Dla mnie ważne, że wiedza Macieja Kopra pod względem wyświetlaczy jest najbardziej profesjonalna w kraju. I sorry ale ufam jemu a nie subiektywnym opiniom ludzi, którzy nie mają żadnego albo hobbystyczne doświadczenie (mówiąc wprost laika) jak powyższy wywód pmcompa. Każdemu może się podobać jedno albo drugie. Ale podobanie to jedno a podejście techniczne to drugie.

Edytowane przez Mario

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj masz: http://hdtvpolska.com/topic/32905-muza-filmy-i-sprzet-pmcompa-relacja-z-audio-show-2014/?p=342052

Dla mnie ważne, że wiedza Macieja Kopra pod względem wyświetlaczy jest najbardziej profesjonalna w kraju. I sorry ale ufam jemu a nie subiektywnym opiniom ludzi, którzy nie mają żadnego albo hobbystyczne doświadczenie (mówiąc wprost laika) jak powyższy wywód pmcompa. Każdemu może się podobać jedno albo drugie. Ale podobanie to jedno a podejście techniczne to drugie.

Dzięki. Czytalem tą opinię, również wydaje mi się ona ciekawsza od wywodów powyżej, jednak odczówam nadal niedosyt ;)

Brakuje mi jasnego porownania z innym ekranem (np wspomnianym Adeo Helios Grey) w tych samych warunkach... wiem - jestem maruda :)

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jesteś maruda. Takie rzeczy ciekawią właśnie Nas wszystkich: Macieja, Gmera i pewnie wielu użytkowników. Ale cóż: magia i tajemnica ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Czytalem tą opinię, również wydaje mi się ona ciekawsza od wywodów powyżej, jednak odczówam nadal niedosyt ;)

Brakuje mi jasnego porownania z innym ekranem (np wspomnianym Adeo Helios Grey) w tych samych warunkach... wiem - jestem maruda :)

pozdro

No chyba testu nie będzie:

Tu cytat :

"..że raczej nie będziemy zainteresowani jakimikolwiek testami tego produktu..."

Profesjonalizm profesjonalizmem ale takie podejscie to trochę przypomina zachowanie mojej córeczki :)

Dyskwalifikować produkt zachowaniem producenta to chyba przesada.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Do Pana Macieja Kopra

To ja jestem tą drugą osobą w pokoju magicscreen która zażartowała apropo Pana ciśnienia przy kucaniu. Ale dziś widzę że ten żarcik bardzo Pana dotknął.. OK, pańska sprawa. Pewnie Pan ma sprawniejsze oko i widzi więcej. Tylko pytanie czy na tyle dobre żeby móc ocenić produkt po trzech minutach obcowania z nim. I jeszcze jedna rzecz. Wszedł Pan do pokoju niczym młody Bóg który wszystko już widział i wszystko wie. Dla mnie czyli osoby która w ogóle Pana nie zna Pana zachowanie wydawało mi się aroganckie. Teraz już wiem z czego wynikało - MODERATOR na znanym forum.

Pisze pan że wyjął Pan tkaninę Helios Grey i ją porównał z ekranem... Ok tylko trzeba było dopisać że był to skrawek wielkości kartki z zeszytu szkolnego i że porównywał pan to w warunkach wystawy, i trwało to raptem 7-10 sekund.

​To że Marek nie włączył w tym momencie Avatara wynikało tylko z tego że odtwarzacz Blu Ray który akurat mieliśmy jest bardzo wolny i cała ta operacja wymagała by dłuższej chwili a nam zależało na ludziach którzy się non stop przewijali bo do nich kierujemy produkt. I na ich ocenie najbardziej nam zależy.

A i jeszcze jedno zaczął Pan coś pisać o kątach widzenia ale wyraźnie nie skończył. A na moje oko jest to 180 stopni, ale ja nie jestem fachowcem więc mogę się mylić.

Panie Macieju Koper nie chcemy prowadzić z Panem żadnej wojenki słownej, ale jeżeli próbuje Pan coś robić to proszę robić to rzetelnie lub wcale. Był pan u nas trzy minuty i raczej nie zostawił dobrego wrażenia. Już wiem że na żartach się Pan nie zna. I że nie zależy nam na Pańskiej opinii odnośnie naszego ekranu.

Ale chętnie udostępnimy tą możliwość osobie która zrobi to naprawdę obiektywnie i rzetelnie. Może zrobi to ten kolega z którym Pan przyszedł bo wydawał się znacznie sympatyczniejszą osobą.

Zapraszamy wszystkie chętne osoby do przetestowania naszego ekranu, najlepiej ze swoimi projektorami. I przede wszystkim przetestowania swoimi oczami.

Pozdrawiam Moderację i Forumowiczów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie bedzie mozna taki ekran ze swoim projektorem prztestowac? Ew za jakas oplata go wypozyczyc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U nas (Świdnica) zawsze i niemal o każdej porze. Z wypożyczeniem też nie było by problemu, tylko koszty. Bo sama przesyłka w jedną stronę to 250 pln + ewentualny powrót 250 pln. Do tego kaucja. Na dolnym śląsku myślę że mogli byśmy się sami pofatygować i za koszt dojazdu, ewentualną kawę, dowieść i zaprezentować.

Edytowane przez stachukubik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

Proponuje wbijanie szpil zostawić na inne okazje. Na razie skupmy się na meritum.

Super, że dystrybutor gotów jest udostępnić ekran do testów. Jak osobiście będę bliżej realizacji, to nawet się sam pofatyguje do Świdnicy (mam blisko).

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No chyba testu nie będzie:

Tu cytat :

"..że raczej nie będziemy zainteresowani jakimikolwiek testami tego produktu..."

Profesjonalizm profesjonalizmem ale takie podejscie to trochę przypomina zachowanie mojej córeczki :)

Dyskwalifikować produkt zachowaniem producenta to chyba przesada.

Nie dziwię się, że tego nie rozumiesz, ponieważ jesteś po drugiej stronie forum - odbiorcy, który chce czytać jak najwięcej recenzji. Prawda jest taka, że my też chcielibyśmy o wszystkim pisać, jednak nasz czas jest ograniczony i jeśli mamy wybierać czy napisać recenzję urządzenia/produktu za którą ktoś nam podziękuje, czy taką którego producent ma ją gdzieś (przypominam post: z całą pewnością wybierzemy tą pierwszą, a takich rzeczy do testowania jest w chwili obecnej znacznie ponad miarę.

Panie @stachukubik, musi mi Pan wybaczyć, że wchodzę jak młody Bóg, nic nie poradzę, że jestem taki przystojny. Wolę jednak słyszeć ten komplement z ust kobiet :)

Na marginesie, po tym jak wszedłem i przedstawiłem się to wręcz zapytałem czy mogę podejść do ekranu, by czasem nie zakłócać czasem Państwa prezentacji. Potem zaczęły się problemy - żarty? Ja mam poczucie humoru i wiem że miał Pan dobre intencje wspominając coś o tym ciśnieniu, problem w tym, że to już był któryś z kolei przykład braku kompetentnej odpowiedzi. Zaraz po kątach, które wynoszą według Pana 180 stopni? Czyli prawie jak u producentów telewizorów LCD - też deklarują 180 stopni, zupełnie jak plazma, czyli zaraz dojdziemy do wniosku, że plazma = LCD pod kątem, a ekran magic = zwykłej białej tkaninie dla obserwatora stojącego z boku. Jak dla mnie szkoda prowadzić dalej tą dyskusję.

Innym testującym ten ekran sugeruję konfrontować go z alternatywami - Adeo Helios Grey, Screen Innovations Black Diamond, Stewart Firehawk itp.

BTW:

Edytowane przez Maciej Koper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomimo wrodzonego sceptcyzmu, jestem zainteresowany tym ekranem. Dlatego mam tez kilka pytan. Na niektore, oczywiste, dotyczace parametrow obrazu, odpowiedzi tutaj nie padły i najwyraźniej raczej ich nie poznamy, bo na spodziewany test raczej się nie zapowiada . Zacznę w takim

razie od zasadniczego pytania - czy Panowie jestescie producentem ekranu, czy zajmujecie się tylko dystrybucją ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większość domaga się testów. Czy nie wystarczającym testem jaki można dokonać jest osobiste ocenienie właściwości danego produktu? Większość była osobiście i widziała na własne oczęta jak wygląda obraz z kapciowatego projektora na tym ekranie. Czy dane papierowe coś zmienią? Bo dla mnie, nie ma to już żadnego znaczenia. Byłem, widziałem i było wooow. Czy materiał z dekodera, czy materiał w formacie full hd, wszystko wyglądało rewelacyjnie. Głębia obrazu, jego naturalność, nasycenie kolorów i wiele innych przemawia tylko na plus. Już wiem, że moje LCD w rozmiarze 42” wędruje do sypialni, a w to miejsce zawiśnie 92”. Jak żyje 48 lata jeszcze nie spotkałem się z produktem, który nie posiada wad. Więc i ten ekran takowe pewnie posiada. Lecz odwiedzając pokuj wystawcy trzy krotnie i oglądając materiał z różnych źródeł nie zauważyłem nic co mógłbym jako normalny „kowalski” nazwać wadą bo nie jestem fachowcem lecz zwykłym użytkownikiem. Może i fachowiec jakieś wady znajdzie tylko tak naprawdę czy będą to wady, które dla każdego przeciętnego użytkownika będą miały jakieś znaczenie? Po powrocie do domu i odpaleniu swojego TV w ciągu 10 minut znalazłem kilka wad obrazu w porównaniu do tego co widziałem na Audioshow . Po pierwsze to rozmiar ekranu, po drugie to jak to fachowcy nazywają, miękkość obrazu, a po trzecie to naturalność obrazu i jego głębia, tego właśnie brakuje mi w TV w porównaniu do obrazu jaki widziałem.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako producent ekranów Magicscreen chcieliśmy podziękować wszystkim za odwiedzenie naszego pokoju na Audioshow.

Pod tym linkiem znajdą Państwo wszelkie informacje dotyczące budowy oraz zasady działania ekranów.

WYMODEROWANO

Odnośnie danych podawanych przez producentów różnych urządzeń mają się one często nijak do faktycznych ich parametrów.

Pan Maciej napisał, że obraz na naszym ekranie był jasny w porównaniu do obrazu z projektorów Sony przez to, że Benq model W1070 ma wyższą jasność od projektora Sony.

Na naszym wyposażeniu testowym posiadamy kilka projektorów. Cztery z nich służą nam do testowania ekranów. Pierwszy to Sharp o jasności 2000ansi, Acer H7531 o jasności 2000ansi, Benq W1070 o jasności 2000ansi oraz Sony HW 30 o jasności 1300ansi. Mimo że pierwsze trzy projektory na papierze mają 2000ansi to każdy z tych projektorów faktycznie świeci inną jasnością. Wszystkie mają wyświecone przybliżoną ilość godzin. Najciemniej wypada Sharp, potem Acer, kolejno Benq a mimo 1300ansi Sony świeci najjaśniej. Więc dane nie pokrywają się z faktycznym świeceniem. Sony HW30 w trybie ECO świeci podobną jasnością jak Acer H7510 w trybie normalnym.

Przy konstruowaniu ekranów Magicscreen kierowaliśmy się jakością obrazu, a nie danymi papierkowymi. Za wzorzec służył nam Pioneer Kuro 50” , który poddany był profesjonalnej kalibracji. Telewizor odkupiłem od znajomego z Warszawy gdzie dokonywana była kalibracja i może nawet tej kalibracji dokonywał Pan Maciej. Efekt pracy zobaczyli Państwo na wystawie.

Nie długo podamy miejsca, w których będzie można zobaczyć ekran w akcji.

Edytowane przez Gmeru
W sprawie reklamy prosimy o kontakt z biurem HDTVPolska w dziale kontakt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie są szanse że wyprodukujecie Państwo wersje rozwijane swoich ekranów, skoro jest to teoretycznie możliwe to czy myślicie o podjęciu testów/produkcji takich ekranów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie długo podamy miejsca, w których będzie można zobaczyć ekran w akcji.

czy w Poznaniu będzie szansa na obejrzenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak proszę Pana, lada moment będzie można zobaczyć ekran w Poznaniu.

WYMODEROWANO

Edytowane przez Gmeru
Czy wyraźnie nie zostało napisane, że forum to nie sklep i w celach komercyjnych proszę o kontakt do biura?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako miłośnik gadżetów natrafiłem na ten wątek i przeczytawszy go uważnie, w dalszym ciągu utwierdza mnie to w przekonaniu, że Polska to chory kraj. Dostają wszyscy jak czytam z relacji po niektórych świetny produkt. Jak by producent zamieścił testy przed pokazaniem produktu, to by większość mówiła, że pewnie podpłacone i trzeba zobaczyć jak to naprawdę wygląda. Jak już wszyscy zobaczyli to teraz czekają na test, który nie wiem co ma Wam udowodnić?! Jak domniemam po ukazaniu się testu zaraz znajdą się inne problemy... Jak gość zrobi wersję rozwijaną to okaże się, że coś jest i tak nie tak.

Czego Wy ludziska oczekujecie tak naprawdę?

Wiem czego wszyscy chcą! Marki produktu. Polacy tak mają. Oj jaki zaje fajny był by ten ekran jak by się nazywał xxx, i najlepiej jak by go produkowała zagraniczna firma. Wtedy byłby najlepszy na świecie bez testów! Cena by była super, nie ważne, że drożej, wszystko by było oh ah.

Panie Marku, niech Pan nie walczy z wiatrakami. Mieszkam w Niemczech od kilkunastu lat blisko Monachium. Niech Pan zabiera ten produkt i zapraszam na targi do Niemiec. Jak będzie trzeba to pomogę tu na miejscu. Jest Pan w takiej samej sytuacji jak ja kilka lat wcześniej. Mi pomogli to ja też się tym samym odwdzięczę. Osobiście tak zrobiłem kilka lat temu i była to najlepsza decyzja w moim życiu. W Polsce produkując te same meble dalej bym się prosił o klientów. A to za drogie, a to kolor nie taki, o to krowa się cieli, a to trawa zielona i wiele innych… Tu Pana docenią co Pan robi, o możliwościach nabywczych tutejszego rynku już nie wspomnę.

Bardzo cenie ludzi, którzy mają jakiś konkretny cel i chcą coś osiągnąć. Jeśli chce Pan skorzystać z mojej propozycji czekam na wiadomość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że dużo postów przez kompletnie nowych użytkowników na ten temat.

Ciekawe co by wyszło gdyby sprawdzić adresy IP maszyn z których te posty były wysyłane ;)

Nie żebym snuł teorie spiskowe, sam omawianego ekranu jeszcze nie widziałem więc nie będę się na jego temat wypowiadał, zresztą u siebie jak już coś podobnego będę instalował to będę potrzebował wersję rozwijaną więc ten produkt na dzień dzisiejszy jak dla mnie odpada.

Edytowane przez Jasiek_31

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A badaj sobie IP :)

Przyznam sie, ze wiarze spore nadzieje z tym ekranem i moje marudzenie wynika chyba tylko z niecierpliwosci. Narazie kombinuje, aby miec gdzie ten ekran powiesic.

Poki co chce dowiedziec sie jak najwiecej... nie musza to byc dane techniczne.. katy tez mnie za bardzo nie interesuja - i tak kino oglada siedzac na przeciw ekranu a nie obok niego.. najbardziej interesuje mnie wrazenie ludzi, ktorzy go widzieli. Chce wiedziec jak wypada na tle innych produktow z tej (lub zblizonej) polki cenowej..

Samemu producentowi/dystrybutorowi kibicuje z calego serca - zakladajac, ze jest jak pisza, to swietny produkt i zasluguje na zainteresowanie branzy. Zyczylbym sobie natomiast, aby otoczka nadrabiala. Wspomniana przeze mnie strone internegowa producenta raczej nie wystawiw dobrego swiadectwa. W obecnych czasach to wpada w kategorie grzechu glownego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem na TAK :)

Tylko nigdzie nic o cenach....

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny sa, tylko dla modeli o przekatnych do 100 cali. Tymczasem producent chwali sie, ze moze zrobic 120" (16:9), Nie znalazlem tez nic na temat cen dla modeli 21:9, chyba jeszcze takich nie zrobili.

Na dostepnych filmach nie ma tez prezentacji projekcji obrazu 21:9 na modelu 16:9.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czego Wy ludziska oczekujecie tak naprawdę?

Wiem czego wszyscy chcą! Marki produktu. Polacy tak mają. Oj jaki zaje fajny był by ten ekran jak by się nazywał xxx, i najlepiej jak by go produkowała zagraniczna firma. Wtedy byłby najlepszy na świecie bez testów! Cena by była super, nie ważne, że drożej, wszystko by było oh ah.

I tu bym polemizował. Polacy to specyficzny rynek konsumencki - jak kupują coś drogiego lub specjalistycznego to lubią wiedzieć za co płacą, czy to meble czy kino domowe, czy samochód. Bo to drogie zabawki, które kupuje sie na dłuższy czas i zły wybór boli długi czas. A te ekrany z tego co słyszałem na audioshow tanie nie są - i stąd u tylu osób pojawia sie potrzeba by dowiedzieć sie więcej - a po to właśnie są miedzy innymi fora internetowe.

Mnie te magic screeny przekonał, i choć niejedno wiem z racji zawodu o kolorach i wyświetlaczach to od projektorów i powierzchni projekcyjnych ekspertem nie jestem, i jak nie wiem czy ten masaj z reklamy któregoś ubezpieczyciela był bogaty czy biedny, tak nie wiem czy warto dopłacać do magic screena czy nie ;)

A skoro nie mam gdzie porównać ich do produktów konkurencji oferujących podobne parametry, to póki co muszę jako konsument bazować na opiniach ekspertów z danej dziedziny, czyli rzetelnej recenzji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem na TAK :)

Tylko nigdzie nic o cenach....

Przeciez napisalem ... 90" ok. 4 tys zl.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewnej stronie mozna znalezc duzo wiecej, w kwestii cen ekranow w roznych wielkosciach. Google pomoze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...