Skocz do zawartości
s@jmon

Magic Screen - nowy typ ekranu projekcyjnego czy tylko marketing?

Rekomendowane odpowiedzi

Co powiecie o tym

Magic Screen ktoś widział jak to "świeci" ciekawe czy naprawdę taka rewelacja czy tylko bełkot marketingowców ? Tu jest więcej filmików http://allegro.pl/ekran-magicscreen-supreme-100-obraz-jak-z-plazmy-i4552928020.html nie traktujcie tego jako reklamę nie mam nic wspólnego z firmami sprzedającymi te ekrany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fizyki nie oszukasz. Ekran musi odbijać i rozpraszać światło by działać. Można zastosować ekran odblaskowy, o zawężonym kącie widzenia, jednak skutkiem będą hotspoty (jaśniejsze punkty na ekranie), spadek jasności pod kątem i zmiana odcienia obrazu. Wydaje mi się, że to zjawisko widać w pewnym momencie tego filmu.

Na targach IFA 2014, HiSense prezentował projektor krótkiego rzutu w oświetlonej hali na właśnie tego typu ekranie. Gain 0.8, kąt widzenia tylko 20 stopni. Sam ekran połyskiwał na tyle mocno, że można było dostrzec sylwetki ludzi odbijających się w nim. W takim pomieszczeniu zapewniał on na prawdę dobrą jakość, ale po ciemku sądzę że byłby nieznośny.

Edytowane przez Maciej Koper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idea nie jest nowa. Kilka lat temu sprzedawano tego typu ekrany o ile dobrze pamietam, pod marka Black Diamond. Ale to bylo 3.5 k $, za duzo mniejszy ekran

Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Black Diamond to ekran firmy Screen Innovations i dokładnie tak działa ;) Problem w tym, że Panowie od MagicScreen twierdzą, że ich ekran ma także bardzo szerokie kąty widzenia to jakoś kłóci mi się z logiką. Dlatego czekam na odpowiedź na mój komentarz pod filmem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Ja też zachodzę w głowę jak to możliwe. Jednak widać, że się da. Co do konta to zobaczcie ten film. Oglądałem go kilkanaście razy i jestem pod dużym wrażeniem. Może to całkiem inna technologia ekranów. Na filmie nie widać aby coś się błyszczało czy coś podobnego. Dzwoniłem do sprzedawcy i poinformował mnie, że ekran jest matowy, a wszystkie filmy kręcono są smartfonem.

https://www.youtube.com/watch?v=jsox9GPkqto

Zobaczcie na ten film. Tu widać faktycznie super kąt widzenia.

Edytowane przez Tadekkino

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No witamy przedstawiciela Magic Screen. Nie trzeba nawet w głowę zachodzić, żeby się domyślić, że nie jest Pan osobą postronną w tym temacie :) :)

W komentarzu pod filmem, który wstawiłem wyżej zadałem pytanie:

Kąt widzenia 160 stopni, czyli rozumiem, że kąt do połowicznego gain'a (half gain angle) wynosi 160/2 = 80 stopni od osi ekranu. Jeśli ekran ma mieć tak szeroki kąt widzenia, a jednocześnie gain > 1.0. To znaczy, że powierzchnia musi być biała lekko błyszcząca. W takim razie:

1. dlaczego na filmie wygląda jakby była ciemno szara
2. w jaki sposób ekran zachowuje głęboką czerń przy świetle spod kąta?

Szczególnie interesuje mnie odpowiedź na pytanie nr. 2, bo trochę gryzie mi się to z fizyką światła, ale może czegoś nie uwzględniłem....?

Tak czy inaczej Panie @Tadekkino, miałem zamiar na dniach napisać do Pańskiej firmy o udostępnienie próbki ekranu do testu, ale skoro już zagościł Pan na forum to zrobię to publicznie:

Proszę w imieniu HDTVPolska o przekazanie próbki tkaniny "magic screen" do testów. Preferowane wymiary to 80x50cm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem o co Pan insynuuje? Ja ja większość jestem też zainteresowany takim ekranem. Mieszkam zbyt daleko aby podjechać i zobaczyć. Dlatego też zwracam się z zapytaniem do innych forumowiczów, może ktoś jest z tamtej okolicy aby mógł podjechać i zobaczyć jak to na żywo wygląda. Chyba, że wiecie gdzie można zobaczyć taki ekran w okolicach Warszawy lub Białegostoku?

Edytowane przez Tadekkino

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawie uwierzyłem ^_^ No, ale nic. Zapytanie do dystrybutora wysłane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witamy wszystkich zainteresowanych ekranami Magicscreen.

Z racji, że jest to kolejne forum na, którym pojawił się temat o ekranach Magicscreen chętnie odpowiemy na Państwa pytania oraz rozwiejemy wszelkie wątpliwości.

W odpowiedzi na pierwsze pytanie odnośnie marketingu to ukazujemy faktyczne działanie ekranu Magicscreen. Filmy nie są kręcone profesjonalnymi kamerami w super warunkach, tylko zwykłym dobrym telefonem w warunkach, które posiada 99% potencjalnych użytkowników.

W odpowiedzi do Pana Macieja.

Tak Panie Maćku fizyki Pan nie oszuka. Tylko jest kilka innych aspektów optyki i fizyki, które w połączeniu w jedno dadzą pożądany efekt.

Przytacza Pan obliczenia oraz teorie związane z ekranami, które działają na zasadzie odbicia padającej wiązki z projektora na przedniej warstwie ekranu. Ekran Magicscreen działa na całkiem innej zasadzie. Specjalnie zaprojektowana i opatentowana struktura ekranu działa w całkiem inny sposób jak ma to miejsce w standardowych ekranach.

Pyta Pan o katy. Tak jak widać na filmach kąt oferowany przez ekran Magicscreen jest zaskakująco wysoki. Porównując do Black Daimond dwóch modeli, które miałem okazję widzieć w akcji, kąt jest nie porównywalnie większy.

Odnośnie czerni pod kątem pozostaje ona na bardzo wysokim poziomie. Wszystko jest zależne od źródła światła. Jak wiadomo od zawsze, światło słoneczne jest najgorszym oświetleniem czy to w projekcji czy w odbiornikach TV. Najmniejszy wpływ na jakość obrazu przy ekranie Magicscreen ma oświetlenie led oraz jarzeniowe.

Pyta Pan o powłokę. Powłoka ekranu jest koloru ciemny szary matt.

Do Pana Tadekkino. Zapraszam osobiście na prezentację. Filmy, które zamieszczamy w sieci nie odzwierciedlają faktycznej jakości obrazu. Jak już Panu tłumaczyłem telefonicznie nie da się ocenić obrazu na odległość.

Do Pana 4K. Ekran Magicscreen działa na innej zasadzie jak ekran Screen Innovations. Ta firma jest właśnie przykładem rewelacyjnego marketingu.

Co do obrazu jaki uzyskujemy na ekranie Megicscreen to można go porównać do obrazu z plazmy. Kolory są naturalne, nasycone pozbawione agresywności tak jak ma to miejsce w LCD LED. Obraz jest plastyczny i bardzo przyjemny dla oka. Intensywność obrazu nie meczy nawet w bardzo ciemnym pomieszczeniu. Nie uzyskujemy efektu tak zwanego "błyszczenia ekranu", jak to ma miejsce przy ekranach srebrnych czy ekranach opartych o mikrokulki. Dlatego w naszych opisach pada porównanie do odbiornika plazmowego.

Jeśli macie Panowie jakieś pytania chętnie odpowiem na wszystkie.

Edytowane przez markus77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie - czy udostępnicie Państwo testową próbkę tego rewolucyjnego materiału ?

Rozumiejąc, że zainteresowanie jak i popyt są duże, więc mogę obiecać, że próbka będzie "do zwrotu" .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W odpowiedzi do Pana Macieja.

Tak Panie Maćku fizyki Pan nie oszuka. Tylko jest kilka innych aspektów optyki i fizyki, które w połączeniu w jedno dadzą pożądany efekt.

Przytacza Pan obliczenia oraz teorie związane z ekranami, które działają na zasadzie odbicia padającej wiązki z projektora na przedniej warstwie ekranu. Ekran Magicscreen działa na całkiem innej zasadzie. Specjalnie zaprojektowana i opatentowana struktura ekranu działa w całkiem inny sposób jak ma to miejsce w standardowych ekranach.

Jeśli macie Panowie jakieś pytania chętnie odpowiem na wszystkie.

Cieszę się, że wszedł Pan już oficjalnie na forum. Witam zatem, aczkolwiek nie wiem czy wypada mi witać użytkownika, który w istocie jest dłużej na forum ode mnie, chociaż popełnia dopiero swój pierwszy post :)

Chciałbym zatem dowiedzieć się na jakiej to zasadzie działa ekran magic screen. Do dziś sądziłem, że rolą ekranu jest właśnie odbijanie padającej wiązki z projektora na przedniej warstwie ekranu. Czy ekran magic screen nie działa tak? Trudno mi coś zrozumieć z Pańskiej wypowiedzi. O ile Pański ekran nie jest aktywnym urządzeniem elektronicznym, które podłącza się wtyczką do prądu to nie rozumiem dlaczego miałbym nie używać klasycznych zasad do opisu jego działania.

Pisze Pan, że ekran jest odblaskowy (gain 1.4), a zatem ma w sobie ułamek działania lustra. Dodatkowo jest szary (obniżona całkowita reflektancja tkaniny). Musi być więc jeszcze bardziej odblaskowy by uzyskać ten wysoki gain. Na tej zasadzie działają właśnie ekrany typu black diamond itp, jednak ich "lustrzane" działanie powoduje mocno zawężone kąty widzenia. Jakoś nie wyobrażam sobie jak "pasywna" tkanina może świetnie odbijać coś we wszystkie strony (sugerowane szerokie kąty widzenia), a jednocześnie być przy tym szara (obniżona całkowita reflektancja) i mieć wysoki gain. Nie rozumiem jak te trzy cechy mogłyby iść ze sobą w parze. Proszę więc o wyjaśnienie.

Czy mogę liczyć, że dostarczy Pan do redakcji próbkę tkaniny Magic Screen?

Edytowane przez Maciej Koper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę Panów nic wam nie da mała próbka o wymiarach choćby 50x50. Testowałem takie zestawienie z białym ekranem i wypada to tak jak widać na umieszczonych w sieci filmach. Aby zobaczyć faktyczną jakość ekranu trzeba go zobaczyć w całości.

Zapraszam Panów zainteresowanych na demonstrację. Pokażę dokładnie jak ekran wygląda, jak działa z projektorem i tunerem HDTV, a jaki obraz uzyskujemy z Blu Ray.

Panie Maćku nie mogę Panu zdradzić dokładnej zasady działania tego ekranu i jak został uzyskany taki kąt. Mogę tylko Pana zapewnić, że takiego obrazu z projektora jeszcze Pan nie widział. Testowałem SI oraz inny produkt firmy DNP i mogę stwierdzić, że są to inne rozwiązania techniczne oraz obraz z tych ekranów jest całkowicie inny.

Co do jasności to wynika ona z tego, że ekran oferuje o wiele większy kontrast przez co występuje o wiele mniejsza strata w utracie jasności wiązki projektora przy ekranie. Analogicznie patrząc można porównać to do kolumn o skuteczności 86dB a 91dB. Podamy taką samą moc i jedne będą grały głośniej od drugich mimo, że mają po 50wat mocy znamionowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy dostepne sa ekrany w innych wielkosciach i proporcjach?

Czy mozna kupic sam material lub wersje rozwijana/napinana elektrycznie?

Czy ekran mozna czyscic, bez obawy o jego zniszczenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ekrany dostępne są maksymalnie w rozmiarze 100" dla formatu 16:9.

Ekran większy może być w formacie 2:40 czyli typowo kinowy.

Z racji na skomplikowaną budowę warstwy projekcyjnej nie ma możliwości jej zwijania. Warstwa jest nakładana na sztywne twarde podłoże.

Maszyna jaką dysponujemy wystarcza na wyprodukowanie ekranu o maksymalnej przekątnej 100"

Ekran czyścimy normalnym środkiem do mycia okien.

Na powłokę mogę udzielić gwarancji 2 lata gdy ekran będzie używany na zewnątrz. I 5 lat jeśli ekran będzie używany w warunkach domowych.

Uważam, że jest to idealny rozmiar biorąc pod uwagę szerokie spektrum możliwości zastosowania tego ekranu jako świetne centrum rozrywki domowej.

Panie Maćku wracając do jasności na poziomie 1.4G to powiem, że ta jasność dla tego ekranu została wyliczona w całkiem inny sposób jak ma to miejsce w przypadku ekranów tradycyjnych. Z racji budowy i innej zasady działania pomiary zostały dokonane w pomieszczeniu o danej jasności i wiązki padającej o danej sile ansi. Głównym wyznacznikiem był ekran biały o G równym 1. Przeliczając wszystkie odczyty jasności przy ekranie, z ekranu białego oraz ekranu MS uzyskaliśmy wynik jasności na poziomie takim, że przeliczając obie wartości w stosunku do wyznacznika G1 wychodzi dokładnie, że w danych warunkach oświetleniowych jasność MS jest na poziomie 1,38G co daje w zaokrągleniu 1,4G.

Edytowane przez markus77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę Panie Maćku, że kalibruje Pan urządzenia wyświetlające. Więc wie Pan jak powinien wyglądać dobry ostry obraz z naturalnymi kolorami. Z tego co ja zaobserwowałem to 90% ludzi ma beznadziejnie zestrojone telewizory itp. Cieszą się z super czerni tylko ta czerń nie posiada żadnej rozdzielczości ani głębi. Jest ona po prostu super czarną plamą na odbiorniku. Posiadam fajny film testowy. Film przedstawia zorzę polarną na tle ciemnych gór. Prawidłowo w tle tych gór powinniśmy zobaczyć znajdujące się tam jeziora, które z racji odbicia światła poprzez lustro wody są jaśniejsze. Puszczając ten film na wielu odbiornikach "skalibrowanych" na oko nie zobaczyłem w tym filmie oprócz czarnej plamy nic. I teraz większość powie, że jest super bo czerń jest niesamowita.

Kolejny fajny filmik to osoba na czarnym tle ubrana w czarny garnitur. Odcienie czerni są bardzo zbliżone do siebie oraz światło jest specjalnie wygaszone do odpowiedniej jasności obiektywu kamery aby nie podnosić znacznie ISO i nie wprowadzać szumu. I tu kolejny raz widać dokładnie tylko głowę osoby bo jest jasna i rozmywającą się czarną plamę na ekranie. A nie o to chodziło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę Panów nic wam nie da mała próbka o wymiarach choćby 50x50. Testowałem takie zestawienie z białym ekranem i wypada to tak jak widać na umieszczonych w sieci filmach. Aby zobaczyć faktyczną jakość ekranu trzeba go zobaczyć w całości.

To może niech da Pan nam szansę także przetestować, czy z góry założył już Pan, że nic nam to nie da?

Nie rozumiem podejścia. Jest Pan producentem ekranu, o którego zaletach jest Pan święcie przekonany, a jednocześnie "boi się Pan" wysłać próbkę. Planuję w przyszłości przeprowadzić test tkanin projekcyjnych na portalu i widziałem w nim także MagicScreen. Skoro jest to tak rewolucyjna tkanina to z łatwością wygra test i chyba nie trudno się domyślić kto na tym zyska. Wie Pan ilu jest czytelników miesięcznie odwiedza portal?

Proszę przemyśleć kwestię próbki. Tylko nie 50x50cm, a 50x80cm. Jeśli nie chce Pan wysłać to nie mamy co kontynuować tematu. Na prezentację niezbyt mam czas.

Panie Maćku wracając do jasności na poziomie 1.4G to powiem, że ta jasność dla tego ekranu została wyliczona w całkiem inny sposób jak ma to miejsce w przypadku ekranów tradycyjnych. Z racji budowy i innej zasady działania pomiary zostały dokonane w pomieszczeniu o danej jasności i wiązki padającej o danej sile ansi. Głównym wyznacznikiem był ekran biały o G równym 1. Przeliczając wszystkie odczyty jasności przy ekranie, z ekranu białego oraz ekranu MS uzyskaliśmy wynik jasności na poziomie takim, że przeliczając obie wartości w stosunku do wyznacznika G1 wychodzi dokładnie, że w danych warunkach oświetleniowych jasność MS jest na poziomie 1,38G co daje w zaokrągleniu 1,4G.

Czyli pomiar gainu nie został przeprowadzony zgodnie z normą ANSI IT7.230-1998?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie Maćku jestem otwarty na wszelkie testy lecz chciałbym aby ktoś przeprowadził test całego ekranu a nie jego wycinka. Ja nie twierdzę, że ten ekran jest super, hiper nie wiadomo co. Tylko patrząc z perspektywy wyświetlania przez lata obrazu na szarym, białym ekranie nie ma nawet porównania to tych powierzchni. Mam też świadomość, że nie wszystkim może się podobać do końca obraz z tego rodzaju ekranu bo chcieli by zachować typowy obraz rodem z kina. Tylko ten ekran został stworzony pod innym katem używania. Ma on być urządzeniem uniwersalnym do wszechstronnego zastosowania.

Co do G to może prawidłowiej by było podawać jasność tak jak się podaje w TV. Nikt niestety nie jest nam w stanie wytłumaczyć jaką wartość powinno się przyjąć przy tego typu ekranu. Jasność przy ekranie też będzie zależna od mocy wiązki padającej a więc i tak źle i tak nie dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę Panów nic wam nie da mała próbka o wymiarach choćby 50x50.

Aby zobaczyć faktyczną jakość ekranu trzeba go zobaczyć w całości.

Rozumiem, że udostępnienie próbki materiału jest z jakiegoś niezrozumiałego powodu niemożliwe.

Czy w takim razie jest możliwość wypożyczenia najmniejszego z oferowanych ekranów ?

Nośność tego forum jest dosyć duża ( 150 000 użytkowników ) - stwarza to ogromne możliwości

wypromowania tego rewolucyjnego rozwiązania - czy coś stoi na przeszkodzie aby szerokie grono

użytkowników mogło się zapoznać z tak dużą nowinką techniczną ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bodex, niech co n'ty user tego forum wpłaci te 5 zł to uzbieramy niezbędną kwotę na ten maga wypasiony ekran;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może jednak dostaniemy najmniejszy ekran do testu i nie trzeba będzie robić góry grosza :) przyłączam się do pytania BoDeX'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczekajmy do poniedziałku - cierpliwi zawsze zwyciężają ! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że propagator rewolucyjnego ekranu zdezerterował - nie dba o wizerunek firmy jak i o dobrą opinię o produkcie ...

Wnioski każdy musi wyciągnąć samodzielnie. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie BoDeX nigdzie nie zdezertowaliśmy. Mamy po prostu dużo pracy i wyjazdów zagranicznych.

Zastanawiamy się poważnie czy taka promocja na forum jest nam w ogóle potrzebna. Czytając wpisy na temat Państwa forum oraz forum konkurencyjnego, o stronniczości oraz promowaniu danych marek przez moderatorów tych for, poważnie zastanawiamy się nad sensem takiej promocji.

Odnoszę się tu do wątku powstałego na forum audiostereo.

Więc zapraszam moderację do zaczerpnięcia wiedzy o jakich dziwnych praktykach piszą forumowicze.
Tu proszę też samemu wyciągnąć z tego wnioski.

Co do ekranu testowego oczywiście udostępnimy takowy dla Państwa lecz nie prędzej jak po wystawie Audioshow w Warszawie, która odbędzie się 21.11.2014.

Na którą oczywiście wszystkich bardzo serdecznie zapraszamy.

Będzie można osobiście przekonać się jak świecą ekrany, jak są wykonane, zapoznać się z konstrukcją oraz możliwościami montażu . Zaprezentujemy ekran podstawowy z projektorem BenQ W1070 oraz najwyższy model naszego ekranu z projektorem Sony HW30.

Pozdrawiam i zapraszam jeszcze raz na wystawę do Warszawy.

Edytowane przez markus77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...