Skocz do zawartości
s@jmon

Magic Screen - nowy typ ekranu projekcyjnego czy tylko marketing?

Rekomendowane odpowiedzi

Dodane powyżej ;)

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy test Magic Screen będzie się odbywał wyłącznie w warunkach laboratoryjnych (odpowiednio przystosowanego pokoju redakcji)?

Jeśli tak, to obawiam się, że testy mogą pokazać, że ekran radzi sobie tak samo jak każdy inny. Tymczasem producent chwali ekran wysoką absorpcją światła rozproszonego i bez niego tej podstawowej zalety nie uda się uchwycić.

Dotychczas nie myślałem o projektorze ze względu na brak możliwości przystosowania salonu. Myślę, że więcej osób ma ten problem :)

Zobaczyłem jednak MS na AS i efekt był na tyle ciekawy, że rozważam możliwość jego zakupu.

Pytanie zatem do redakcji: czy test MS pokaże możliwość zastosowania go w zwykłym (nie pomalowanym na czarno) salonie przy zachowaniu przyzwoitej jakości projekcji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli zastosujesz dobry projektor i dobry ekran można ich uzywać także w nieprzystosowanym pomieszczenia. Ja tak mam.

U mnie warunkiem obowiązkowym była zwijalność ekranu.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy test Magic Screen będzie się odbywał wyłącznie w warunkach laboratoryjnych (odpowiednio przystosowanego pokoju redakcji)?

Jeśli tak, to obawiam się, że testy mogą pokazać, że ekran radzi sobie tak samo jak każdy inny. Tymczasem producent chwali ekran wysoką absorpcją światła rozproszonego i bez niego tej podstawowej zalety nie uda się uchwycić.

Odpowiem przewrotnie: Czy masz mnie za idiotę? :)

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od kilku dni wisi u mnie to cudeńko w wersji De Lux :) Czyli rama Adeo Velvet + „świeczki” czytaj LED-y .

Następny etap to ponowna kalibracja i eeColor BOX :)

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tofikmax czyli masz magic screena plus ramę czarna do ekranów adeo Valvet?

Edytowane przez llukk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z idiotę? ...ależ Maćku, gdzieżbym śmiał. :)

Aktualnie oglądam z 3 m Panasa 55VT60 (coś o takim wiesz :)). Przy tej wielkości i odległości kąt pola widzenia wynosi zaledwie 23o - trochę mało.

Przy ekranie 100 cali kąt się zwiększy do 40o, a więc bardzo przyzwoitej wartości, dlatego zastanawiam się nad wymianą plazmy na projektor + ekran.

Wątpliwości mam dwie:

- czy 100" z 3 m nie będzie za dużo? - z pomocą przychodzi specyfika projekcji - piksele nie są tak wyraźne i... krótkowidztwo. :)

- czy w średnio przystosowanym pokoju (jasny sufit, ciemniejsze ściany) i projektorze np. Panasonic PT-AT6000E uda się uzyskać przyzwoity kontrast?

Plazma ma 20k:1, więc nie chciałbym jej wymienić na "duże mydło", dlatego zastanawiam się, czy na w/w komplecie można uzyskać poziom 1k:1, czyli przeciętnego LCD, czy lepiej?

Dodam, że np. obraz w Cinema City, mimo że duży, jest dla mnie całkowicie nieakceptowalny, tyle że nie wiem jaki tam może być kontrast... na moje oko z 200:1... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tofikmax.

Wrzucasz fotki, czy mamy przyjechac? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z idiotę? ...ależ Maćku, gdzieżbym śmiał. :)

Aktualnie oglądam z 3 m Panasa 55VT60 (coś o takim wiesz :)). Przy tej wielkości i odległości kąt pola widzenia wynosi zaledwie 23o - trochę mało.

Przy ekranie 100 cali kąt się zwiększy do 40o, a więc bardzo przyzwoitej wartości, dlatego zastanawiam się nad wymianą plazmy na projektor + ekran.

Wątpliwości mam dwie:

- czy 100" z 3 m nie będzie za dużo? - z pomocą przychodzi specyfika projekcji - piksele nie są tak wyraźne i... krótkowidztwo. :)

- czy w średnio przystosowanym pokoju (jasny sufit, ciemniejsze ściany) i projektorze np. Panasonic PT-AT6000E uda się uzyskać przyzwoity kontrast?

Plazma ma 20k:1, więc nie chciałbym jej wymienić na "duże mydło", dlatego zastanawiam się, czy na w/w komplecie można uzyskać poziom 1k:1, czyli przeciętnego LCD, czy lepiej?

Dodam, że np. obraz w Cinema City, mimo że duży, jest dla mnie całkowicie nieakceptowalny, tyle że nie wiem jaki tam może być kontrast... na moje oko z 200:1... :)

Za duży nie będzie. Co najwyżej trochę będzie widać ubytki rozdzielczości Full HD. Kontrast powinien być ok jeśli dobrze zamontujesz projektor względem ekranu. Musisz mieć teo PT-AT6000E?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tofikmax czyli masz magic screena plus ramę czarna do ekranów adeo Valvet?

Tak , 99-100" , rama Adeo Plano Velvet plus LED :)

Ale chyba pójdzie na sprzedaż , myślę o 116-120" :)

Tofikmax.

Wrzucasz fotki, czy mamy przyjechac? ;)

Jak nie boisz się mrozu , to dawaj :)

Fotki będą , ale laptop pop... i jak wpiszę jakąś literę samoczynnie wywala w ch... spacji :( Nie mogę się zalogować .

Jutro będzie sesja porównawcza 3 powierzchni 1- Adeo Reference Grey , 2- Magicscreen , 3 - Adeo Reference White .

W jednym poziomie w czasie jednego obrazu . 3 razy po około 33.333 % powierzchni

Projektor kalibrowany pod Adeo Reference Grey , także nie jestem pewien poprawności testu na wybór the best off winer .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kontrast powinien być ok jeśli dobrze zamontujesz projektor względem ekranu.

Co to znaczy dobrze? Jedyne możliwe miejsce to nad widzem. Najmniej będzie przeszkadzał pod sufitem - na wysokości ok 220 cm.

Musisz mieć teo PT-AT6000E?

Taki mi został polecony przez "człowieka z branży", ale może być oczywiście inny. Co byś polecił w okolicach 5-7 tys.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fotki będą , ale laptop pop... i jak wpiszę jakąś literę samoczynnie wywala w ch... spacji :( Nie mogę się zalogować .

Jutro będzie sesja porównawcza 3 powierzchni 1- Adeo Reference Grey , 2- Magicscreen , 3 - Adeo Reference White .

W jednym poziomie w czasie jednego obrazu . 3 razy po około 33.333 % powierzchni

Projektor kalibrowany pod Adeo Reference Grey , także nie jestem pewien poprawności testu na wybór the best off winer .

Fajnie. Napewno wiele osob sie ucieszy.

Nie za bardzo rozumiem na czym polega Twoj problem z zepsutym laptopem, w dobie, tabletow, smartphone'ow i innych urzadzen umozliwiajacych zalogowanie sie i upload zdjec do internetu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie. Napewno wiele osob sie ucieszy.

Nie za bardzo rozumiem na czym polega Twoj problem z zepsutym laptopem, w dobie, tabletow, smartphone'ow i innych urzadzen umozliwiajacych zalogowanie sie i upload zdjec do internetu ;)

Znam się na PC jak świnia na księżycu :( Zdjęcia przerzucone już na laptop , ale nie mogę się zalogować , nic napisać . Dzisiaj się tym zajmę .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem i przyznaję - fantastyczna robota. Utwierdziłem się też w tym że dobrze zrobiłem biorąc od Ciebie tego RG. NA razie mi spokojnie wystarczy pod projektor i warunki jakie posiadam. Mam nadzieję że nie ucierpiał za mocno przy testach.. ;P Jest szansa na to by kurier jeszcze dzisiaj wyszedł w mym kierunku? Pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam .

Od czwartku mam go u siebie co do hot spotu da się z tym żyć biorąc pod uwagę całokształt .

Obraz żyleta, kupiłem ponieważ czas było kupic nową zabawkę , a tak poważnie to dlatego że mam jasny pokój i sony hw 55

więc szkoda byłoby nie zobaczyc co potafi ten projek, przemalowanie pokoju opada więc nie pozastało nic innego jak kupić magica.

Zaprosiłem brata na prezęntacje, i wrażenia szczęka mu opadła, mało tego chcę go mieć u siebie .

Tak więc na koniec polecam wszystkim wątpiącym, jak będę miał więcej czasu to zrobię zdjęcia.Co do ledów to świetny patent robi się fajny klimat .

POZDRAWIAM WSZYSTKICH

Edytowane przez artek2508

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W poniedziałek wjeżdża do redakcji Magic Screen : )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy można oczekiwać testu ekranu? :) Czy będzie jakieś porównanie do "tańszego" odpowiednika , np. Adeo Helios Grey? :) Bo ciągle się biję z myślami nad zmianą, ale nie wiem czy warto dokładać 2x :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Test pojawi się do końca tygodnia i tak, będą nawiązania do innych ekranów ;)

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Test pojawi się do końca tygodnia i tak, będą nawiązania do innych ekranów ;)

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

A którą wersję testujecie ? producent na konkurencyjnym forum kiedyś się wypowiadał, że np. do JVC poleca biały ekran swojej produkcji (a macie teraz na tapecie i "pod ręką" zdaje się następcę JVC X500 ? ;-) , ale szczerze mówiąc gubię się w tych różnych wersjach MS a ich strona nie pomaga w zrozumieniu co jest co ... tylko hasła typu 500% , 700% większy kontrast itp. ;-)) o typach produkowanych ekranów / powierzchni ani słowa nie znalazłem ...

Szczególnie interesująca będzie ocena tego ekranu w warunkach sali zaadaptowanej na potrzeby "kina" i w pełni zaciemnionym pomieszczeniu "średnio" przygotowanym. O tym, że ten ekran sprawdza się w oświetlonych, jasnych salonach pewnie już nie trzeba przekonywać - chwalą się tym na prawo i lewo ;-) Pytanie co w sprzyjających warunkach ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mamy Future G10C10, a abstrakt do tego jak dziala ekran projekcyjny i co od niego zalezy, a takze czym sa te wszystkie cyfry zajmuje wieksza czesc testu ;)

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O tym, że ten ekran sprawdza się w oświetlonych, jasnych salonach pewnie już nie trzeba przekonywać - chwalą się tym na prawo i lewo ;-)

No właśnie: chwalą się ;) I ludziska myślą, że kupią sobie magiczny ekran i projektor, i zastąpi im to tv w codziennym oglądaniu :)

a tymczasem (ostatnie zdjęcie z posta #224)...

Przy świetle w osi już gorzej bo się nie da inaczej, chyba, że magicznie;)

ms4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...