Skocz do zawartości
s@jmon

Magic Screen - nowy typ ekranu projekcyjnego czy tylko marketing?

Rekomendowane odpowiedzi

Kolego Klaus71 ekrany powstały po to aby zapewnić rewelacyjną jakość obrazu w nie zaciemnionym pomieszczeniu takim, w którym mamy jasne ściany oraz jasny sufit. Przy filmie i grach właśnie wielkość ekranu ma znaczenie. To że dzięki takiej jakości ekranu, można również oglądać w połączeniu projektor-ekran normalną TV, nawet przy oświetlonym pokoju jest tylko dodatkowym atutem. Projektor + ten ekran to zestaw projekcyjny na którym możemy oglądać TV, a nie zestaw TV na, którym możemy oglądać filmy.

Tak na marginesie 100" TV Samsunga kosztuje 470tyś zł a bardzo dobry projektor Sony + 100" ekran to koszt rzędu 15tyś zł. Więc chyba różnica jest znaczna.

Edytowane przez markus77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ładnie pięknie ale jest jedno ale ... sam bym kupił w ciemno takiego Magic Screen 120' ale jak by była możliwość zamówienia ekranu elektrycznego zwijanego z napinaczami ... nie wszyscy chcą rezygnować z telewizora w salonie ... co innego jak by był zwijany wtedy można mieć i jedno i drugie ..

Pewnie jest masa osób co myśli tak jak ja ... jak by się udało Wam rozwiązać ten problem oczywiście nie kosztem jakości wyświetlanego obrazu w stosunku do ekranu ramowego - to na pewno zamówienia by się posypały że ho ho ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...wydaje mi się ze te zamówienia na zwijany wcale nie spływały by tak szybko.... pomysl jaki byłby koszt takiego ekranu skoro ramowy kosztuje tyle co dobrej klasy zwykły zwijany ...... bo jeżeli zwijany to z napinaczami, jeśli z napinaczami to elektryczny,jedno wymusza drugie.... i cena zrobiła by się taka ze tylko zachód by kupował bo Polak marudziłby ze drogo.... tak jak teraz marudzi ze drogi ten ramowy bo inne są za połowe ceny...tylko jakie są za połowe ceny? ano takie które nie poradzą sobie z jasnym otoczeniem.... Wiem bo widzę :) teraz MS i widziałem zwykłe z dobrymi projkami....

... i sprawa kolejna ramowy ekran to ramowy, nic się nie gniecie nic nie fałduje.... i nie ma co się zepsuć..... :);)

Edytowane przez Yodas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Projektor + ten ekran to zestaw projekcyjny na którym możemy oglądać TV, a nie zestaw TV na, którym możemy oglądać filmy.

...

Tak na marginesie 100" TV Samsunga kosztuje 470tyś zł a bardzo dobry projektor Sony + 100" ekran to koszt rzędu 15tyś zł. Więc chyba różnica jest znaczna.

nie do końca się zrozumieliśmy - może inaczej sformułuję pytanie.

jakbym mógł mieć ekran max 75-80-85 cali - i mógłbym kupić samsunga klasy 6400/7500 w rozmiarze 75-85 cali.

to jaka byłaby moja ocena czerni przy oglądaniu wieczornym ?

oczywiście ściany i sufit mam jasne.

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...wydaje mi się ze te zamówienia na zwijany wcale nie spływały by tak szybko.... pomysl jaki byłby koszt takiego ekranu skoro ramowy kosztuje tyle co dobrej klasy zwykły zwijany ...... bo jeżeli zwijany to z napinaczami, jeśli z napinaczami to elektryczny,jedno wymusza drugie.... i cena zrobiła by się taka ze tylko zachód by kupował bo Polak marudziłby ze drogo.... tak jak teraz marudzi ze drogi ten ramowy bo inne są za połowe ceny...tylko jakie są za połowe ceny? ano takie które nie poradzą sobie z jasnym otoczeniem.... Wiem bo widzę :) teraz MS i widziałem zwykłe z dobrymi projkami....

... i sprawa kolejna ramowy ekran to ramowy, nic się nie gniecie nic nie fałduje.... i nie ma co się zepsuć..... :);)

... wiadomo że był by droższy ... ja bym taki ekran kupił ... a tak to jest coś kosztem czegoś :) ...

Edytowane przez kinder

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też kiedyś tak podchodziłem do ekranów ramowych....całkiem niedawno.... nie wyobrażałem sobie nic poza ekranem zwijanym lecz zweryfikowałem swoje podejście specjalnie dla MS i uważam że słusznie... po co mi "mały" (65")tv skoro moge mieć i ogromny tv i ekran w jednym.... :);) w jakości obrazu dobrego tv o niespotykanej wielkości jak na tv... ;):)

....moje wymagania wobec jakości obrazu są jednak "troszkę" większe po tym jak miałem skalibrowane st60....;):) .... i mimo troszkę większych wymagań uważam że MS i hw55 w pełni zaspokoił moje delikatne zboczenie co do jakości obrazu.... :) :) :) zarówno w seansach nocnych i dziennych.... :)

Edytowane przez Yodas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też kiedyś tak podchodziłem do ekranów ramowych....całkiem niedawno.... nie wyobrażałem sobie nic poza ekranem zwijanym lecz zweryfikowałem swoje podejście specjalnie dla MS i uważam że słusznie... po co mi "mały" (65")tv skoro moge mieć i ogromny tv i ekran w jednym.... :);) w jakości obrazu dobrego tv o niespotykanej wielkości jak na tv... ;):)

... ja wole mieć oba rozwiązania ... czyli projektor do oglądania filmów, a telewizor do oglądania tv .. a przy tym obraz w dzień co by nie powiedzieć będzie dużo lepszy na telewizorku ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musiałbyś zobaczyć jak MS świeci w dzień z np.hw55 i dopiero wtedy pisać o jakości z jakiegoś tv w dzień.... ja przy plaźmie delikatnie w dzień opuszczałem żaluzje i teraz robie tak samo i jest ok......

mnie pasuje....

Edytowane przez Yodas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musiałbyś zobaczyć jak MS świeci w dzień z np.hw55 i dopiero wtedy pisać o jakości z jakiegoś tv w dzień.... ja przy plaźmie delikatnie w dzień opuszczałem żaluzje i teraz robie tak samo i jest ok......

mnie pasuje....

Przyzwyczajony jestem do dobrego obrazu mam Pioneera KURO ... nie tak dawno sprzedałem projektor JVC X7 ... wiec wiem czego oczekuję ...

Będę zmieniał sprzęt za rok ... wtedy będzie nowy TV i Projektor ...

Na pewno kupie jakiś nowy projektor JVC odpowiednik modelu X700 mam nadzieję że przyszło roczne modele będą wypasione :) ... co do TV chciałbym już OLED-a ... ale zobaczymy jak wyjdzie ...

... jedno jest pewne - jaki projektor by nie był i jaki ekran to w dzień przy pełnym nasłonecznieniu nie zagra to tak jak dobry telewizor ...

rezygnacja z telewizora na rzecz projektora to tylko półśrodek - coś kosztem czegoś :)

nie ma lepszego rozwiązania jak mieć jedno i drugie :)

Edytowane przez kinder

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic Ci nie da wypasiony projek w jasnym pokoju ze zwykłym ekranem....umoczysz kaske.... ale jeśli zmienisz zdanie i do jvc zdecydujesz się na ramowy MS Future to możesz być pewien że będziesz naprawdę zadowolony... i wyciągniesz z proja jego potencjał w tych niedogodnych warunkach... zrobisz jak uważasz. ... wiem co widziałem i wiem co widze teraz....

Edytowane przez Yodas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kuro na pewno był dobry...ale przy pełnym nasłonecznieniu ten tv jak każda plazma nie pokaże swojego potencjału i tak samo jest w przypadku proja.... że tylko w pewnych warunkach albo z "pewnym" ;) ekranem pokaże potencjał.... ;)

Edytowane przez Yodas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się zgadza. Mogę tylko potwierdzić. Ja zamieniłem LCD na projektor i ekran. Początkowo miał być ekran rozwijany lecz stanęło na ramówce. W tym przypadku to moja żona poszła na kompromis. TV do sypialni a w salonie projektor. Wyobraź sobie, że tak się jej spodobało, że sama z wypłaty dokłada kapkę na nowy projektor.

A już nie wspomnę jaka była dumna jak przyszli znajomi i myśleli, że mamy nowy telewizor i to taki wielki. Sama stwierdziła, że oglądanie filmu na dużym ekranie robi wrażenie. Podświetlenie tak sobie sam wymyśliłem bo mam taką smutną ta ścianę i takie podświetlenie nadało by uroku. Właśnie choćby jako fajna lampka przy oglądaniu zwykłej TV. Jak zrobię to dam znać.

... mam dyzurne diody RGB (chyba 7 kolorów) i wczoraj wieczorkiem na próbe zamontowałem je za ekranem..... i stwierdzam ze to nie dla mnie ani podczas ogladania filmów ani do podswietlenia salonu.... obraz zrobił się jakiś mały , moze subiektywne uczucie większego kontrastu troszke wzrosło ale światło zniszczyło typową atmosfere kinową i mnie rozpraszało....diody wróciły na swoje miejsce czyli na tyły moich frontów i tam gdy je uruchomię to dają ( jak na mój gust) subtelny i przytulny efekt oświetlenia częsci "kinowej" salonu ,ale przy seansie filmowym wszystkie źródła światła mam na "off".... ciekawe @stanisław@ jakie będą Twoje odczucia.......:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic Ci nie da wypasiony projek w jasnym pokoju ze zwykłym ekranem....umoczysz kaske.... ale jeśli zmienisz zdanie i do jvc zdecydujesz się na ramowy MS Future to możesz być pewien że będziesz naprawdę zadowolony... i wyciągniesz z proja jego potencjał w tych niedogodnych warunkach... zrobisz jak uważasz. ... wiem co widziałem i wiem co widze teraz....

.. ja bym chętnie kupił takiego MS jak by był zwijany ... nie chce rezygnować z OLED-a w salonie, a chciałbym mieć dodatkowo projektor do seansów wieczornych

(film,sport). :) nie powiesz mi chyba że obraz z projektora w dzień rzucany na ekran MS będzie lepszy niż jak bym odpalił OLED-a ;) ...

a w nocy miał bym duży ekran 120' do projekcji ...

a przy tym projekcja w nocy z dobrym projektorem JVC X700 + MS to nie powinno być źle chyba ;) ...

tylko warunek zwijany ekran MS w moim przypadku musi być ...

to jest optymalne rozwiązanie według mnie ...

pytanie jeszcze zasadnicze czy taki ekran MS zwijany będzie ?

...

Edytowane przez kinder

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... jesli chodzi o OLED to masz pełna rację... tylko ze ta technologia jeszcze kuleje i brak konkurencji dobrze nie wróży....

... x700+MS i nawet+białe ściany i sufit i będzie jazda bez trzymanki ( jak na takie warunki)....

...tylko, że co zrobisz jak technologicznie będzie to nie do przeskoczenia aby zrobić ekran zwijany model FUTURE...? Kupisz Zwijanego Zwyklaka z wyzszej półki ?

.....i będziesz skazany na mydło w obrazie?...i będziesz skazany na niezbyt ciekawy kontrast ? ... i super szare czernie? jasne otoczenie przy ekranie "nie magicznym" ;) moze być smiertelne jesli chodzi o jakość obrazu nawet dla takiej maszyny jak JVC....

Tym bardziej ze bedziesz posiadał OLEDa którego kontrastu i czerni nie da się z niczym porównać...i gdy go wyłaczysz aby odpalić proja to uczucie mydła w obrazie będzie jeszcze większe...twoje oko prawde Ci powie (bo bedzie pamietało co widziało przed chwilą a co widzi po odpaleniu projektora)... ale bolesną prawde.... :)

Edytowane przez Yodas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... jesli chodzi o OLED to masz pełna rację... tylko ze ta technologia jeszcze kuleje i brak konkurencji dobrze nie wróży....

... x700+MS i nawet+białe ściany i sufit i będzie jazda bez trzymanki ( jak na takie warunki)....

...tylko, że co zrobisz jak technologicznie będzie to nie do przeskoczenia aby zrobić ekran zwijany model FUTURE...? Kupisz Zwijanego Zwyklaka z wyzszej półki ?

.....i będziesz skazany na mydło w obrazie?...i będziesz skazany na niezbyt ciekawy kontrast ? ... i super szare czernie? jasne otoczenie przy ekranie "nie magicznym" ;) moze być smiertelne jesli chodzi o jakość obrazu nawet dla takiej maszyny jak JVC....

Tym bardziej ze bedziesz posiadał OLEDa którego kontrastu i czerni nie da się z niczym porównać...i gdy go wyłaczysz aby odpalić proja to uczucie mydła w obrazie będzie jeszcze większe...twoje oko prawde Ci powie (bo bedzie pamietało co widziało przed chwilą a co widzi po odpaleniu projektora)... ale bolesną prawde.... :)

co zrobię, a kupie dużego OLED-a LG 77'' lub pomyślę nad zwijanym ADEO jest materiał teraz nie pamiętam coś podobnego do MS też łagodny jest dla białych ścian i sufitów a przy tym jest zwijany ... ale nie będę gdybał zobaczę co będzie dostępne za rok ...

Edytowane przez kinder

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co zrobię, a kupie dużego OLED-a LG 77'' lub pomyślę nad zwijanym ADEO jest materiał teraz nie pamiętam coś podobnego do MS też łagodny jest dla białych ścian i sufitów a przy tym jest zwijany ... ale nie będę gdybał zobaczę co będzie dostępne za rok ...

... i tu się mylisz bo adeo z tym materiałem "niby podobnym" ( helios) robi tylko ramowe.... a 77 cali oled i 120 cali twój zestaw to raczej róznica znaczna jesli chodzi o cale ..... Twój cyrk ,twoje małpy..... ;):)

Edytowane przez Yodas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... i tu się mylisz bo adeo z tym materiałem "niby podobnym" ( helios) robi tylko ramowe.... a 77 cali oled i 120 cali twój zestaw to raczej róznica znaczna jesli chodzi o cale ..... Twój cyrk ,twoje małpy..... ;):)

... może tylko 80' ale za to jaka jakość obrazu ...

ale nic to zobaczę za rok co się będzie działo ..

a po za tym rozumiem że nie jesteś pracownikiem MS :) ? bo taki pijar :)

może by się ktoś wypowiedział z Właścicieli czy będzie ekran zwijany czy raczej nie ma co liczyć ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.... dobry jesteś...."taki pijar".... tak mogłes to odebrać... wcale się nie dziwię.... jestem normalnym "Kowalskim", który po prostu dzieli się swoimi spostrzezeniami...ja także chciałem zwijany ale poinformowano mnie ze są kłopoty natury technologicznej.... może za rok jak będziesz dokonywał zakupów te kłopoty zostana rozwiazane....

Edytowane przez Yodas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.... dobry jesteś...."taki pijar".... tak mogłes to odebrać... wcale się nie dziwię.... jestem normalnym "Kowalskim", który po prostu dzieli się swoimi spostrzezeniami...ja także chciałem zwijany ale poinformowano mnie ze są kłopoty natury technologicznej.... może za rok jak będziesz dokonywał zakupów te kłopoty zostana rozwiazane....

uff to mi ulżyło :) ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OLED może i fajna sprawa ale 80tyś dać za telewizor 77" to wybacz...... O czym my tu rozmawiamy. Nie każdy ma wujka w RPA.... He he. Ja mam to co mam i jestem bardzo zadowolony i na pewno nie będę tego porównywał do żadnego TV bo to inne rozwiązania i inne kosmiczne ceny za taki wymiar. Na 92" TV nigdy mnie nie będzie pewnie stać, i nie mam zamiaru zbierać na niego przez 1/2 życia. Bo teraz mam już 92" i jestem bardzo ale to bardzo zadowolony z tego co mam. Czy można mieć lepiej? Zawsze można tylko jakim kosztem? Widziałem wiele ekranów w różnych sala kinowych, normalnych pokojach na prezentacjach itd.. i mogę stwierdzić, że ten ekran MS jest najlepszym rozwiązaniem pod projektor jakie aktualnie jest dostępne na naszym rynku, i czy to sala kinowa, zwykły salon czy pokój dzienny. Więc jeśli decydujemy się na projektor po to aby mieć duży obraz, to właśnie w połączeniu z tym ekranem, bo takie rozwiązanie da nam najlepszy efekt. A jak ktoś nie docenia dobrego obrazu z projektora to niech dalej patrzy w te LCD/LED, lub ogląda na zwykłym białym lub szarym ekranie, i tkwi w świadomości, że ma super.

Dla mnie kolego Telewizja jest dodatkiem do życia, a nie sensem życia. Osobiście nie wydał bym więcej jak 5tyś na TV. Resztę pieniędzy wolę wydać na inne przyjemności w życiu, jak ślęczenie przed mega drogim TV.

Edytowane przez @stanisław@

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yodas, mógłbyś zrobić jeszcze kilka fot tego typu?

" Napisano 20.02.2015 - 11:25

....A tak działa mój zestaw jeśli chodzi o czerń i kontrast... projektor jeszcze nie kalibrowany.... ustawienia fabryczne tryb obrazu reference... gamma 2.4... przesłona iris 3 na auto full....post-53640-0-35147800-1424426728_thumb.jpost-53640-0-47726600-1424426752_thumb.jpost-53640-0-09226700-1424426767_thumb.jpost-53640-0-71096800-1424426792_thumb.jpost-53640-0-76560000-1424426819_thumb.jpost-53640-0-25127600-1424426840_thumb.j

...Fotki z filmu "Avatar" z blu-ray.... "

Ale na filmie w formacie 21:9. Jakieś na jasnym tle, zbliżenie na twarz i jakieś przy lekkim oświetleniu salonu.

Byłbym bardzo wdzięczny.

Interesuje mnie jak się prezenują pasy w formacie kinowym i jak się zachowa obraz przy świetle.

Do tej pory byłem zainteresowany zakupem ekranu firmy DNP supernova blade (bo podobno black diamond to lipa i ma sporo wad), wygląda jak ten magic tylko jest ciemniejszy i też ma ramkę. Aby móc cieszyć się wysoką jakością obrazu przy delikatnym oświetleniu w normalnym salonie - nie jaskini. Tylko, że dnp kosztuje w pl ponad 20k, w uk ponad 3k funtów. A nie zamierzam wydawać na ekran drugie tyle co za projektor.

ps. generalnie chcę zrobić coś takiego:

http://www.avsforum.com/forum/23-screens/1431840-just-received-mounted-my-new-dnp-supernova-blade-08-85-screen-pics-impressions-inside.html

Screen1.jpg

Edytowane przez byku___

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok.... jak znajdę chwilke to wrzuce na audiostereo.pl....w tym samym temacie co tamte...albo wyślę Ci na priva....

A te moje fotki co przekopiowałeś to strasznie nie ostro przekopiowałeś.....

Jeśli chodzi o ekrany które podałeś to z tego co wiem dobrze świecą przy jasnym oświetleniu ale któryś z nich w zupełnej ciemności poprostu srebrzy i to ostro (takie opinie czytałem )..... natomiast inny spełnia swoje zadanie tylko w określonej odległości jaką podaje producent....

Natomiast Magicscreen w nocy pokazuje co potrafi i to przy jasnych ścianach, zresztą widać to na fotkach które skopiowałeś ...w dzień za to można spokojnie oglądać tv .... mnie głównie w tym ekranie interesowało jego całkowite znieczulenie na jasne ściany w seansach nocnych.... a seanse telewizyjne dzienne to taki bonus....

....wieczorkiem często oglądam mecze z moim synkiem i mam podświetlone diodami dwie frontowe kolumny stojące obok ekranu i jest rewelacyjnie.... oczywiście przy seansach filmowych całe światło mam na "off" żeby uzyskać jak najlepszy kontrast i czerń.....

..... cena tamtych ekranów zabija....za tyle to można sale kinową sobie od podstaw przygotować....

Edytowane przez Yodas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako producent mogę cię kolego "byku" zapewnić, że uzyskasz taki sam efekt jak przedstawiłeś na tej fotce. Przy bajkach nadawanych w HD z dekodera NC+, kolory oraz kontrast wygląda jak na tym zdjęciu z ekranem DNP, przy podobnym oświetleniu pokoju. Kolejna sprawa to taka, że DNP ma o wiele mniejszy kąt widzenia z racji innej technologi. DNP jest ekranem błyszczącym, a nasz MS jest ekranem matowym.

Zapraszam serdecznie na prezentację. Ocenisz obraz osobiście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako producent mogę cię kolego "byku" zapewnić, że uzyskasz taki sam efekt jak przedstawiłeś na tej fotce. Przy bajkach nadawanych w HD z dekodera NC+, kolory oraz kontrast wygląda jak na tym zdjęciu z ekranem DNP, przy podobnym oświetleniu pokoju. Kolejna sprawa to taka, że DNP ma o wiele mniejszy kąt widzenia z racji innej technologi. DNP jest ekranem błyszczącym, a nasz MS jest ekranem matowym.

Zapraszam serdecznie na prezentację. Ocenisz obraz osobiście.

to ja zadam pytanko które wcześniej zadałem ale nie doczekałem się odpowiedzi kolega @Yodas tylko coś wspomniał :) ...

a chciałbym dowiedzieć się u źródła ;) ...

czy przewidujecie produkcję ekranów zwijanych z napinaczami i jak tak to kiedy to może nastąpić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... sorki @byku_ te fotki w mojej słuchawce nie miały ostrości, ale na laptopie sa ok.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...