Skocz do zawartości
s@jmon

Magic Screen - nowy typ ekranu projekcyjnego czy tylko marketing?

Rekomendowane odpowiedzi

Mimo, że nie ja osobiście założyłem ten temat to uważam go z mojej strony za zakończony. Te osoby, które widziały mój produkt w akcji wiedzą już, że to nie marketing a faktyczne działanie.

Zobaczenie produktu na wystawie w Warszawie było chyba wystarczającym dowodem z działania mojego ekranu. Nie widzę więc sensu dalszego polemizowania czy produkt jest dobry czy nie. Ci co widzieli, i się wypowiedzieli, oraz Ci co widzieli lecz nie zaglądają na fora aby się wypowiadać, wiedzą dokładnie jak obraz na tym ekranie wygląda. Każdy kto wejdzie w posiadanie tego ekranu doceni jego walory oraz zalety jakie oferuje. Każdy ma wybór, ekranów na rynku jest pełno. Jak ktoś chce dalej tkwić w przekonaniu, że obraz na zwykłym ekranie szarym, białym lub pomalowanej ścianie, w takich warunkach jak na wystawie jest super, to niech w tym pozostanie.

Natomiast stwierdzenie, że obraz na tym ekranie był taki jak większość opisuje dzięki jasności taniego projektora Benq i wyglądał ładniej jak w pokoju obok z projektora Sony, stawia inżynierów tej drugiej firmy w bladym świetle inżynierów Benq, a to właśnie firma Sony wyznacza nowe standardy projekcji i jest jedną z wiodących firm produkujących projektory. Więc jeśli takie stwierdzenia padają pod katem projektora to podobne mogą paść pod kątem ekranu podczas testów.

W trakcie tworzenia ekranu dokonałem niezliczoną ilość testów oraz konsultacji z fachowcami z branż takich jak fotografia, optyka oraz film. Te osoby wyrażały swoje opinie oraz zwracały uwagi odnośnie obrazu. Dzięki ich wiedzy oraz doświadczeniu niwelowałem lub całkowicie starałem się wyeliminować wady jakie te osoby spostrzegły. Cały efekt pracy zademonstrowałem na wystawie.

Nie twierdze, że ekran jest super-hiper bo takie rzeczy nie istnieją. Jednak patrząc na cały tok prac oraz efekt finalny posiada on o wiele więcej zalet jak wad, wad których większość użytkowników może nie wychwycić i zakwalifikować do miana wady.

Padły też słowa odnośnie tkaniny, że to coś podobnego do…. Bardzo chętnie odwiedzę na kolejnej wystawie pokuj wystawcy, który zademonstruje ekran z tej tkaniny i z takiej samej klasy projektorem uzyska taki, może nawet lepszy efekt. Może coś jeszcze podpatrzę i uda się stworzyć jeszcze lepszy ekran.

Strona firmowa została uzupełniona o wszelkie informacje na temat ekranu.

Jeśli koś ma jakieś pytania, to proszę je kierować drogą meilową.

Dziękuję wszystkim pozytywnie nastawionym oraz tym sceptycznie nastawionym do mojego produktu. Każda uwaga jest ważna i owocuje na przyszłość.

Dziękuję za miłą atmosferę na forum i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeciez napisalem ... 90" ok. 4 tys zl.

tylko zdaje się są różne powłoki - to jest cena dla tej niby najlepszej ( powłoka projekcyjna 10CG10 ) ?

czy wiesz czy ta najlepsza była na targach czy jakaś inna ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ekran z tą powłoką 10CG10 w rozmiarze 92" prezentowaliśmy na Audioshow. Tak jak wcześniej pisaliśmy na wystawie odbyła się premiera tego ekranu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh... Produkt bardzo fajny (jak poprawią jakość uchwytów do wieszania :) ), producentowi życzę powodzenia (i tego by mniej się spinał). Ale jak to w PL zaraz "uczciwa" konkurencja + nasze Państwo przyduszą i produkt zostanie pewnie sprzedany jakiejś znanej firmie i wtedy Polaczki kupią ten sam produkt, zapewne drożej ale za to markowy :angry: ...
Heh w polsce jest tak, iż polak polakowi polakiem :( (@mobor z małej litery bo to tak smutne że wstyd Wielką pisać)
Ale dość ględzenia....
Osobiście uważam iż gdyby cena oscylowała ~3000 za 100" to konkurencji by nie było. Dla większości ludzi (w tym Ja) z ograniczeniami lokalowymi (i żonowymi ;) ) ekran który świeci poprawnie w normalnym salonie to jak dopust kinowy :D. Osobiście posiadam salon jasny, jedyne co udało się wynegocjować to szara ściana na ekran i grafitowe gumowane rolety. Więc muszę kombinować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała przekątna :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli koś ma jakieś pytania, to proszę je kierować drogą meilową.

Fajnie byloby, gdy ktos jeszcze odpowiadal na te emaile.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiadam na bieżąco. Na pewno na dobry adres Pan wysłał wiadomość? info@magicscreen24.com

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak mi sie wydaje. Adres z Waszej strony.

Prosze rzucic okiem:

Subject: =?UTF-8?Q?Zapytanie_o_oferte?=
From: xxxxxxxx
To: info@magicscreen24.com
Mime-Version: 1.0
Message-ID: <6862ad57.4e5cb88a.5463a8f3.8541b@o2.pl>
Disposition-Notification-To: xxxxxxxx
Date: Wed, 12 Nov 2014 19:37:39 +0100
X-Originator: xxxxxxxxxx
Content-Type: multipart/alternative;
boundary="==o2.pl-WebMail-32f1f03e.34fb89f1.85422=="

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli będą robić większe niż 100'', to jak to wnieść do pomieszczenia? Ja musiałabym zorganizować dźwig i wymontować okno...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co Ci dzwig do 20 kg. Transport natomiast stanowi pewne wyzwanie. Zwlaszcza miedzynarodowy. Poza tym przekatna 100" jest dla 16:9, ale przy 115 cm wysokosci i AR 2.4:1 wyjdzie wiecej.

Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jaką maksymalną wysokość NETTO mogą wykonać dla 2,40 : 1 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dźwig, bo mieszkam wysoko w starej kamienicy. Klatką schodową się nie da wnieść, bo jest bardzo ciasna (a winda wielkości szafki na buty...). Z tego co wyczytałam, jest to sztywne podłoże, więc zrolować nie można.

No więc, jeśli dadzą radę więcej niż te 100'', to dla właścicieli dużych drzwi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jaką maksymalną wysokość NETTO mogą wykonać dla 2,40 : 1 ?

Chyba 124cm brutto, ale rameczka cieniutka. Pomerdalo mi sie bo rozpatruje max 115cm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na tych filmach nie widzę nic co by mnie przekonało. Wygląda to tak jak to projektor podaje... w dodatku jak wiemy w zależności od ustawienia kamery/telefonu itd. będzie to wyglądać inaczej. Trzeba na żywo - filmami nic nie się pokaże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a o co chodzi z tymi filmikami ? Pierwszy film 6.18min widac jak obraz traci na jakosci jak robi sie jasniej w pokoju. Nie tylko w tym ujeciu ale w wielu innych gdy w pomieszczeniu jest duzo sztucznego swiatla to jakosc obrazu sie pogarsza. Ekran jest super w ciemnym pomieszczeniu ale brak mozliwosci aby byl zwijany = wielki klopot w transporcie. Chetnie bym go zakupil i porownal do swojego ale jak go przetransportowac to nie mam pojecia + klopot z wniesieniem bo pokoj kinowy mam na pietrze. Mysle ze te szczegoly techniczne bardzo utrudniaja popularyzacje tego ekranu. Wiekszoc osob i tak oglada filmy w pokoju po ciemku i wiele osob ma specjalnie przygotowane pokoje a w takich warunkach duzo ekranow sprawdzi sie swietnie ktore sa w fajnej "skrzyneczce" , rozwijane elektrycznie z ktorymi nie ma klopotu w tranporcie, montazu, uzytkowaniu i odsprzedazy.

pozdr. dawmac

Edytowane przez dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam ekran rozwijany ręcznie firmy Avers. Jeżeli dobrze pamiętam(ekran z 2004 roku) to jest to powierzchnia White Glass, gain 1.0 rozmiar 240x160

Czy jest sens wymiany na ekran ramowy Adeo Helios Gray lub podobny z gain 1.3 Czy uzyskam jakąś poprawę w kontraście, czerni itp ?

Pokój: jaskinia Batmana (totalna czerń). Odległość od ekranu 5.30 m. Możliwa szerokość do 3,20 m.

Projektor JVC X30.

Edytowane przez yerzo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jestes pewien, że pytasz w dobrym wątku?

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie jest to wątek o super, [beeep]er, hiper ekranie? Kolega Maciej Koper pisze, że jakość obrazu na Adeo specjalnie nie odbiega od Magic Screen'a, który jednak nie produkuje tak dużych powierzchni (około 3m).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a o co chodzi z tymi filmikami ? Wiekszoc osob i tak oglada filmy w pokoju po ciemku i wiele osob ma specjalnie przygotowane pokoje a w takich warunkach duzo ekranow sprawdzi sie swietnie ktore sa w fajnej "skrzyneczce" , rozwijane elektrycznie z ktorymi nie ma klopotu w tranporcie, montazu, uzytkowaniu i odsprzedazy.

pozdr. dawmac

Kolego musisz koniecznie zobaczyć obraz na tym ekranie. Moim zdaniem filmy ukazują to co mają ukazywać idealnie czyli duży kontrast nawet przy świetle co przekłada się na świetną jakość obrazu przy zgaszonym świetle. Zgaszone światła to nie to samo co zaciemnione pomieszczenie!!! Przy zwykłym ekranie każda jasna ściana czy sufit ma ogromy wpływ na obraz. Po za tym dobry ekran rozwijany kosztuje nie wiele mniej jak ten ramowy Magicscreen a nadal mamy białą lub szarą powierzchnię, na której aby uzyskać bardzo dobry efekt trzeba zaciemnić pomieszczenie a nie tylko zgasić światła. Miałem kilkanaście ekranów i zawsze biały sufit i jasne ściany zabierały ogromną część jakości obrazu a salonu nie przemaluję na czarno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...