Skocz do zawartości
Gmeru

Co to jest Ultra HD czyli 4K okiem maniaka? Świetlana przyszłość telewizorów!

Rekomendowane odpowiedzi

4K zabije magie kina. Podobnie zresztą jak 48 klatek. Dla mnie nawet w HD są czasami tak ostre ujęcia, że mi się to nie podoba.

Nic nie stoi na przeszkodzie, żebyś sobie ustawił skalowanie z powrotem do SD w odtwarzaczu :D

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do czasu zanim 4k nie bedzie mialo tylu kanalow co obecne HD, nie widze sensu by nabijac kieszenie producentom telewizorow.Za 3 lata rzuca nam 8K a my nadal bedziemy ogladali HD. Podobno SKY cos tam trstuje....

Gesendet von meinem iPhone mit Tapatalk

Edytowane przez Andrzej Spyra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do czasu zanim 4k nie bedzie mialo tylu kanalow co obecne HD, nie widze sensu by nabijac kieszenie producentom telewizorow.Za 3 lata rzuca nam 8K a my nadal bedziemy ogladali HD. Podobno SKY cos tam trstuje....

Gesendet von meinem iPhone mit Tapatalk

4K czy wyżej to nie pod sat... tylko pod filmy z nośników (czekamy przecież na premierę nowego formatu zapewne początek 2015) oraz gry. Sat to nie ta bajka i to jeszcze przez dłuuuuuuuuugi czas. Inny rynek, inne realia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie jak napisales, chociaz mysle, ze mimo wszystko te telewizory stana sie w niedalekiej przyszlosci bardzo popularne wlasnie ze wzgledu na kino domowe i gry.

Gesendet von meinem iPhone mit Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak patrzę jak TVN24 zrobił nowe studio pod HD. Przecież to było mega wielkie wow i w ogóle dla nich (jak przeskok na kolor;) ) i patrzę na TVP, które nadal jest jednym krokiem w SD (jakość newsów, studio nadal SD) to gdzie tutaj mówić o 4K/8K. To będzie pewnie za kolejne 10-15 lat. Będzie upscal i już. W ogóle każda historia nowej technologii jak widać jest inna. Było czarno biało, potem kolorowo. Dłuuuuuuuuuuuuuuugo nic. Potem HD. 3D to inna bajka czyli dodatek. 4K to znowu niby coś co powinno być jak z HD a jednak nie będzie bo to inna historia ; ) . Każda nowa technologia to inny rozdział i inne postępowania producentów itp. Przy 4K widzę póki co jakość gier / filmów ale nie telewizji codziennej. Bo w sumie po co? Szkoda kasy... też bym jej nie wydał na miejscu stacji. Głupota.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pelna zgoda. Pomijajac jednak serwisy informacyjne, chetnie poogladalbym Discovery w 4K.

Gesendet von meinem iPhone mit Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I pewnie tutaj jak już w ogóle to najszybciej coś zobaczymy. Ale bariera w postaci dekoderów, miejsca na sat itd może być ciężka do przełknięcia przez bardzo długi czas. Bo samo Discovery pewnie i już teraz chciałoby (a przede wszystkim mogłoby nadawać) ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4K czy wyżej to nie pod sat... tylko pod filmy z nośników (czekamy przecież na premierę nowego formatu zapewne początek 2015) oraz gry. Sat to nie ta bajka i to jeszcze przez dłuuuuuuuuugi czas. Inny rynek, inne realia.

Jak co nie którzy pisali że nowy format jest opuzniony o rok.Nie wiem czemu tak zaspali.Ja wierzę że na IFA 2014 tego roku coś już będzie.Na bank to ces 2015 Las Vegas.. :) i kilka filmów w nowym formacie przykładowo Trylogia Hobbit 4K co wy na to??Sony będzie mskuły pręzyć bo ma zaplecze i możliwości w postaci wytwórni filmowej i kilka swojch filmów dadzą aby promowac swoje Telewizory 4K bo przecierz chcą być (są) teraz numer jeden w telewizorak UHD.Z czasem pewnie palmę pierwszeństwa odbierze im samsung.W tym roku sony ma pokazać Sony XBR-85X950B będzie to jeden z najlepszych TV 4K na świecie..oby:)

Edytowane przez robertuss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako ciekawostkę dodam tylko, że w zeszłym sezonie niemiecka telewizja SKY nadawała testowo jeden z meczów (bodajże pucharu niemiec) w UHD, z 13 kamer... :D Ci to mają rozmach. W nowym sezonie tych meczów ma być już kilkanaście. Ciekawe kiedy w naszym kraju dobijemy do tego poziomu z Ekstraklasą :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Indiach są już w sprzedaży dekodery 4K i w tym roku transmitowali Mistrzostwa Świata w Krykiecie w UHD.

Wiec jak widać zostajemy coraz bardziej w tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cala nadzieja w UK, Wloszech no i DE. Chyba trzeba będzie się przeprosić ze SKY-em.

A jak tam testy Telewizji Polskiej sie zapowiadaja od strony technicznej? Są jacyś insiderzy, czy trzeba czekać na oficjalne rozpoczęcie testów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No w DVB-T2 już działa. Dzisiaj testowaliśmy. Jakość mega mega mega. Taka sama w sumie jak na HB 4K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki bitrate? Nagrał ktoś może jakieś sample?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma nagrać : / chyba, że ktoś ma jakiś tuner zewnętrzny DVB-T2. Z TV nie ma jak wyciągnąć... ale nie ma nawet śladu kompresji. Ale fakt, mógłbyś porównać np. z Netflix.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Wiem ze z telewizora, przynajmniej poki co, nie mozna, dlatego nie adresowalem pytania bezposrednio do Ciebie, ale zapytalem bezosobowo, z nadzieja, ze ktos moze zgral na wolnostojacy tuner, czy komputer.

Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no jasne - załapałem ; ) Ogólnie to potrzebny ktoś z Wawy bo tylko tutaj nadaje ten kanał. Zrobię w ogóle topic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i widzicie minęły kolejne dwa lata, mamy 2017 a 4K wcale tak wielkiej furory nie robi, jasne telewizory są coraz tańsze i koszt ekranu z taką rozdzielczością staje się powoli osiągalny dla większości osób ale po co to komu skoro większość stacji telewizyjnych nie nadaje z taka rozdzielczością.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minęły dwa lata a ultra hd jest na maxa rozwinięte. Jak ty uważasz, że uhd to codzienna telewizja satelitarna czy kablowa to gratulacje. Ultra hd masz w filmach na plytach, masz w grach i masz w serwisach streamingowych. Zwykła telewizja umiera i nikomu nie jest potrzebna do szczęścia. Chyba, że kogoś podnieca tvn24 w 4k haha. A roznica miedzy uhd a hd jest ogromna. 

Edytowane przez MarcinC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UHD na "maxa rozwinięte" ?? Kiepski dzisiaj dzień masz...kolego;)

Z lektury wątków na tym forum (a jest tu kilka osób, które nieźle się znają), wynika zgoła co innego.

Można powiedzieć, że UHD dopiero co opuszcza okres "wieku niemowlęcego". Pojawił się PIERWSZY (!) przyzwoity player (oppo), jest kilka niezłych telewizorów ale np. wśród projektorów posucha. O streamingu lepiej miłościwie milczeć:( Z płytami niestety też różnie - bardzo wiele wydań tylko udaje 4K.  

Ja osobiście czekam. Może za kolejne 2 lata...?

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie Netflix ledwie zipie;-)

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, MarcinC napisał:

Minęły dwa lata a ultra hd jest na maxa rozwinięte. 

Chciałbym Ci zadać jedno pytanie -Ty to na poważnie piszesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Barnaba napisał:

UHD na "maxa rozwinięte" ?? Kiepski dzisiaj dzień masz...kolego;)

Z lektury wątków na tym forum (a jest tu kilka osób, które nieźle się znają), wynika zgoła co innego.

Można powiedzieć, że UHD dopiero co opuszcza okres "wieku niemowlęcego". Pojawił się PIERWSZY (!) przyzwoity player (oppo), jest kilka niezłych telewizorów ale np. wśród projektorów posucha. O streamingu lepiej miłościwie milczeć:( Z płytami niestety też różnie - bardzo wiele wydań tylko udaje 4K.  

Ja osobiście czekam. Może za kolejne 2 lata...?

To ty chyba nie widziałeś projektorów ultra hd. Poczytaj sobie o nowych jvc, sony czy epson. Rzeczywiście posucha. Byłem na avs2016 i robiły powalające wrażenie. Ba, byłem na pokazach chłopaków z tego forum i róznica miedzy bd a uhd bd na projektorach była ogromna więc mam wrażenie, że to ty nie widziałeś tych projektorów skoro tak napisałeś. Streaming uhd 4K hdr ma się w najlepsze. 

Edytowane przez MarcinC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem na pokazie projektorów UHD przygotowanym m.in przez właścicieli tego forum. Ty byłeś chyba u chłopaków na bazarku przed tesco;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...