Skocz do zawartości
Gmeru

Co to jest Ultra HD czyli 4K okiem maniaka? Świetlana przyszłość telewizorów!

Rekomendowane odpowiedzi

No to ciekawą masz opinię ale oczywiście masz do niej prawo. Na mnie te pokazy zrobiło bardzo duże wrażenie - szczególnie tani epson 9300, który bardzo różnił się od sygnału full hd. A przecież jeszcze wtedy nie ogarniali tak hdra w jvc np. jak teraz. Widać zresztą co ukochany @pmcomp napisał. Jest w szoku jaka jest jakość na rs520 z hdr w uhd. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Xisiek napisał:

Chciałbym Ci zadać jedno pytanie -Ty to na poważnie piszesz?

Tak na marginesie, bo mi się skojarzyło, a też nie rozumiem gdzie niby te 4K jest tak super rozwinięte poza grami.

O, tak, do gier fajny 4K HDR TV dużo daje i dlatego się na taki TV decydowałem, bo w 60-70% do gier, a w 40-30% do filmów. 0% do Smarta i innych pierdół.

Do samych filmów kupiłbym duuuży FHD.

Ja Kikiemu na HDTV zadałem pytanie gdzie niby jest dostępne te całe mnóstwo filmów fabularnych w 4K, bo nie bardzo to widzę mimo iż sam TV 4K mam.

Podkreśliłem, że np. na Netflixie owszem jest 4K, ale w 99% dotyczy seriali i to tylko Netflixowych, te spoza produkcji Netflixa są tylko w HD, a w filmy pojedyncze w 4K, głównie jakieś pierdoły w stylu rybki, kominek itd.

Odpisał mi tak:

"Masz Gry PS4 Pro , Xbox One w 4K, Kamery w 4K, Aparaty 4K, Odtwarzacze BD w 4K, Programy i filmy na YT w 4K, Programy w Google 4K."

:D

Edytowane przez Fjubens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Fjubens napisał:

Ja Kikiemu na HDTV zadałem pytanie gdzie niby jest dostępne te całe mnóstwo (...)

Odpisał mi tak:

"Masz Gry PS4 Pro , Xbox One w 4K, Kamery w 4K, Aparaty 4K, Odtwarzacze BD w 4K, Programy i filmy na YT w 4K, Programy w Google 4K."

:D

Hehe, widzisz Fjubens ale my ciemne chłopaki jesteśmy. No nie pozostaje nic innego jak uczyć się od kikiego :D

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozwija się, rozwija ale do "zarąbistego rozwinięcia", to jeszcze ciut ciut.
Jakość na tych streamach UHD jest niezła ale wiadomo, to nie to samo co płyty a te drugie trochę drogie jeszcze i mało ich póki co.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, raf7705 napisał:

Rozwija się, rozwija ale do "zarąbistego rozwinięcia", to jeszcze ciut ciut.
Jakość na tych streamach UHD jest niezła ale wiadomo, to nie to samo co płyty a te drugie trochę drogie jeszcze i mało ich póki co.

Żeby kupować filmy BD UHD po 130 zł to musiałbym mieć pensję kilkakrotnie wyższą.

No sorry, ale nie rozumiem tego fenomentu. Jak gra wychodzi na PS4/XONE w cenie ok. 200 zł to na forach ludzie narzekają na chore ceny gier (często jak np. Persona 5 na 100h gry), ale film BD UHD trwający 1.5h za 130 zł nie jest żadną niby przesadą i to normalny produkt warty zakupu od ręki.

Pomijając jednak aspekty ceny nawet, to w PL bardzo mało tych filmów BD UHD jest dostępnych, także nawet jak ktoś chce to musi kupować z Amazona albo innych sieci/sklepów itd. spoza PL.

Wobec powyższego:

Czy faktycznie tak wygląda jak MarcinC napisał na maxa rozwinięte UHD? 20-25 filmów na płytach?

--

4K UDH w MM:
https://mediamarkt.pl/search?query[menu_item]=26289&query[querystring]=bd+4k+uhd

Faktycznie, ogrom tytułów.

W Ultime trochę lepiej:
http://www.ultima.pl/ct/filmy/4K/

Poza tym i tak czekamy na 8K czyli pełne 3D bez okularów, 4K to tylko przestanek na drodze ku wielkości!

(Tu była ironia jakby ktoś nie załapał)

Edytowane przez Fjubens
  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filmów UHD BD z polską wersją językową jest więcej -  ponad 60 tytułów. Wliczam w to nie tylko te dostępne w polskiej dystrybucji, ale również zagranicą. To jest blisko dwa razy więcej niż po roku od startu Blu-ray'a. Do filmów są też dodatki. 

Na ceny też jest rada - nikt nikomu nie każe kupować w Polsce. Obecnie w zagranicznych promocjach niczym niezwykłym są ceny ~50zł za film UHD, w pakietach wychodzi jeszcze mniej.
Jest też Oppo, który umożliwia dodanie napisów srt w trakcie odtwarzania z płyty UHD/BD...

Edytowane przez misfit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2017 o 22:43, MarcinC napisał:

ultra hd jest na maxa rozwinięte

HLG śmiga, DV na każdej płycie, masa dostępnych super odtwarzaczy w sklepach, do tego szeroki wybór projektorów - faktycznie, technologia na maksa rozwinięta...

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, Mr.Hankey napisał:

HLG śmiga, DV na każdej płycie, masa dostępnych super odtwarzaczy w sklepach, do tego szeroki wybór projektorów - faktycznie, technologia na maksa rozwinięta...

Oj tam, oj tam ;):D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...