Skocz do zawartości
Gmeru

Co to jest Ultra HD czyli 4K okiem maniaka? Świetlana przyszłość telewizorów!

Rekomendowane odpowiedzi

x264 nie ma NIC wspólnego z dzwiekiem

Mozna miec x264 i dzwiek DTS HD Audio

Czyli obraz jest kompresowany??A dzwiek nie??I jak takie Video wygląda??Wyłapie się spadek jakosci??

Wygląda na praktycznie każdy film MKV jaki możesz ściągnąć z sieci.

Ściągnij sobie program Mediainfo i będziesz wiedział co w którym pliku siedzi.

Swoją drogą chętnie zobaczyłbym takie info o którymś z tych Twoich podobnie nieskompresowanych filmów, chociażby info o rozmiarze pliku i czasie trwania filmu.

Edytowane przez Jasiek_31

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobrze skompresowany x264 1080p nie rozni sie istotnie od oryginału

przy starszych filmach roznicy nie ma zadnej w slepym tescie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieskompresowane, skompresowane, stratne, bezstratne ? Jak jest wysoki bitrate to co za różnica. Ostatnio mam przesyt wysokiej jakości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę mi jeszcze jedną rzecz wytłumaczyć co oznacza na tym samym filmie X264 ??

obraz002smb.jpg

Nieskompresowane, skompresowane, stratne, bezstratne ? Jak jest wysoki bitrate to co za różnica. Ostatnio mam przesyt wysokiej jakości.

Ja z tym nie mam problemu wiem i raczej to jest nietknięte audio i wideo zobaczę co powie Jasiek_31

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z tym nie mam problemu wiem i raczej to jest nietknięte audio i wideo zobaczę co powie Jasiek_31

A co mam powiedzieć, chyba tylko tyle że tylko Ci się wydawało że masz pliki z nieskompresowanymi filmami.

W tym przypadku video skompresowane kodekiem AVC, czyli standardowym dla BD kodekiem stratnym, a audio skompresowane DTS-HD Master czyli kodekiem bezstratnym.

W chwili obecnej chyba tylko przy przenoszeniu filmów z taśmy filmowej na nośnik elektroniczny operuje się na nieskompresowanych danych.

Nawet kamery RED 4K uważane że jedne z najlepszych na rynku zapisują materiał skompresowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4K jest potrzebne bo FULL HD nie jest to jeszcze zadwalająca jakośc.Widać niedoskonałosci obrazu.Gdy odpaliłem demo 4k pobrane z netu to na full hd było widać że to inna lepsza jakość.Obraz uważam za ostry sztuczny , ale jest lepszy i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że porównywałeś TEN SAM materiał 2k z 4k ?

Tylko takie porównanie ma jakikolwiek sens

Zapewniam Cię że w ślepym teście wg zasad opisanych w pierwszym zdaniu za chiny byś nie zgadł co gra /na panelu 2k/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że porównywałeś TEN SAM materiał 2k z 4k ?

Tylko takie porównanie ma jakikolwiek sens

Zapewniam Cię że w ślepym teście wg zasad opisanych w pierwszym zdaniu za chiny byś nie zgadł co gra /na panelu 2k/

Pobrałem z sieci demo jakieś japońskie kelner w restauracji przygotowywał żarcie jakieś :) nic nie porównałem było po prostu inczej uważam że lepiej i czyściej przejrzyściej ale to tylko moj odczucia i nikt nie musi sie zgadzać

Edytowane przez robertuss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To straszne jak się to czyta,

robertuss

Ty nie masz pojęcia często o czym piszesz, walisz postów jak oszalały bez ładu bez składu, bez sensu pisze, opierasz się na sratatata itd.

4K i tak będzie i tak czy tego chcemy czy nie, dla mnie to kwestia ceny i chce mieć możliwość wyboru co mam oglądać i za co mam płacić.

Oglądać filmy mogę w 1080 zdjęcia wolę w 4K. Czas pokaże jak to będzie TV mam nie zmieniam, jak będzie coś rewelacyjnego i gospodarka się nie zawali to zmienię.

To że coś ma 4K nie znaczy, że będzie lepsze na to się składa wiele czynników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To straszne jak się to czyta,

robertuss

Ty nie masz pojęcia często o czym piszesz, walisz postów jak oszalały bez ładu bez składu, bez sensu pisze, opierasz się na sratatata itd.

4K i tak będzie i tak czy tego chcemy czy nie, dla mnie to kwestia ceny i chce mieć możliwość wyboru co mam oglądać i za co mam płacić.

Oglądać filmy mogę w 1080 zdjęcia wolę w 4K. Czas pokaże jak to będzie TV mam nie zmieniam, jak będzie coś rewelacyjnego i gospodarka się nie zawali to zmienię.

To że coś ma 4K nie znaczy, że będzie lepsze na to się składa wiele czynników.

Wiem co piszę tylko nie zawszę potrafie to przelać na klawiaturę..:) od siebię napiszę ża ja chcę 4K !! i obecna rozdzielczośc mnie niezadawala, jak czytam wypowiedzi innch i polemikę czy ma sens czy nie ma to mnie smiech bierze.Bo 4K to nie tylko film to także zdjęcia.4K to nie tylko telewizor to takze projektor i tu zacueram(my) ręce.czyż nie tak??Teraz niech ogarną standardy mozliwości techniczne i dadzą nam klientom ostateczny działający produkt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego robertuss: czemu masz takie problemy z cytowaniem? O co chodzi? Przecież to proste... Nie mamy siły poprawiać każdego posta. Skup się proszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego robertuss: czemu masz takie problemy z cytowaniem? O co chodzi? Przecież to proste... Nie mamy siły poprawiać każdego posta. Skup się proszę.

Obiecuję że już nic nie napiszę bo wychodzi z tego hała jakaś.:)od samego poczatku.Na innych forach takie coś mi się nie zdarza..hmm.Proszę wybaczyć.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że porównywałeś TEN SAM materiał 2k z 4k ?

Tylko takie porównanie ma jakikolwiek sens

Jest jeszcze jedna sprawa - cały proces przygotowania materiału, i jeśli ktoś nie popełnił jakichś katastrofalnych błędów to materiał przygotowany dla 4K i przeskalowany do 2K będzie wyglądał lepiej niż materiał przygotowany dla 2K.

A przejście na nowy standard na pewno ułatwi to, że jednemu pikselowi materiału 2K będą odpowiadały 4 piksele gęsto upakowanego ekranu 4K, więc skalowanie nie będzie miało jakiegoś strasznego wpływu na obraz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem ciekawy jak będzie wyglądała w Polsce sprzedaż filmów 4K ? Bo jak obserwuję polski rynek Blu-Ray to mam obawy ? Ciekawe ile będzie w Polsce kosztował film 4K na przykład w Empiku ? Na razie w usa wydali filmy na Blu-Ray z napisem "Mastered in 4K". Dla mnie to śmieszny zabieg bo równie dobrze mogli kiedyś wydać filmy na DVD z napisem "Mastered in HD".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taaa, odpalanie materiału 4k na wyświetlaczu 1080p - powodzenia, cośtam niby widać ale żeby wyłapac szczegóły to trzeba chociaż na moment zoom włączyć by zrozumieć co daje taka jakość. A jeśli chodzi o materiał testowy z HD-Club to proponuję odpalić oprócz dema z kelnerem, mięchem i modelką, demo Taipei 101 Fireworks, na nim dopiero widać jaka jest wielkośc pixela w materiale i jeśli jest to wyświetlane na nienatywnym wyświetlaczu to skalowanie obrazu może nawet pogorszyć efekt końcowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cały pic w postprodukcji.

Bardzo wiele materiałów full HD jest tak naprawdę gorszej rozdzielczości. Brakuje im szczegółów.

Gdy film jest wydany w 4K to nawet gdy w postprodukcji nawalą to i tak ilość szczegółów jest większa niż dla full HD.

To cała prawda. Dlatego film w 4K wygląda lepiej niż film w full HD.

Gdyby np. wziąć film w 4K i przeskalować go do full HD, wtedy zapewne nie będzie żadnej różnicy w jakości podczas oglądania obu filmów na odbiorniku full HD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już naprawde dla maniaków, bo ja nie widzę róznicy... w ogóle HD widać dopiero powyżej 40 cali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już naprawde dla maniaków, bo ja nie widzę róznicy... w ogóle HD widać dopiero powyżej 40 cali.

No chyba żartujesz. Choćby na 26" monitorze, przed którym siedzę widać dramatyczną różnicę pomiędzy DVD i BD. Powiedz jaką masz rozdzielczość ekranu w telefonie, przelicz na dpi i porównaj z dpi telewizora 4K na przykład 60" i ocenimy czy nie jesteś czasem maniakiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@prypry To podepnij pcta i zobaczymy czy nie zobaczysz różnicy w komforcie pracy na 4razy większym pulpicie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast podpięcia peceta można stosunkowo zmniejszyć rozdzielczość na obecnym monitorze i porównać komfort pracy;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4K zabije magie kina. Podobnie zresztą jak 48 klatek. Dla mnie nawet w HD są czasami tak ostre ujęcia, że mi się to nie podoba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...