Skocz do zawartości
MEGA-TEST

MEGA-TEST: LCD SONY BRAVIA KDL-55HX955 VS LCD Philips 60PFL9607

Rekomendowane odpowiedzi

Kolega nie wie co to jest judder a ty go pytasz o oddanie naturalności kolorów. :hura:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, stop!

Za 2 tygodnie na CES zostanie zaprezentowana VT60 i pozamiata wszystko z Kuro włącznie:) Ponoć ponownie ma być model serii "Z".

Czas na CES, modele 2012 to już historia z judderem czy bez. 60 klatek, tyle powinno być na sekunde i tv nie musiałyby mieć zadnych upłynniaczy.

Wesołych Swiat

P.S Aż dziw bierze że tv za kilkanaście tysięcy złociszy mają takie bug'i technologiczne, dla mnie efekt halo dyskwalifikuje sony całkowicie a jeśli ten Phil ma płynność taką jak pamiętam z pixelplusa to zbiera mi się na mdłości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega nie wie co to jest judder a ty go pytasz o oddanie naturalności kolorów. :hura:

Ważne że Ty wiesz - codziennie ogladając go na swoim ekranie mądralo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

play007 a mozesz napisać czy czy masz skalibrowanego swojego philipsa czy może oglądasz na jakiś standardowych ustawieniach-jeśli tak to jakich (naturalny,film itd)? Pytam z ciekawości bo ostatnio oprócz judderu ciekawi mnie temat kalibracji szczególnie po tam jak "dopadłem" w necie te zdjęcia:

http://www.hdtv.com....-porownanie.zip

http://www.hdtv.com....ioneer-demo.zip

Znam te zdjęcia z hdtv .Robił je pewnie jakiś mistrz fotografii.Nie mam skalibrowanego tv.Oglądam na ustawieniach isfnoc.Niestety nie mam tak oddanych barw i detali .Jak będziesz Piotr miał ochotę to wpadnij do mnie .Wskażesz mi ten słynny judder bo ja za cholerę go nie widzę na materiale 24p.

Zastanawiam się czy u siebie masz naprzykład takie oddanie naturalnośći kolorów skóry jak na zdjęciu pioneer demo?

Tu masz link do ściagniecia tego filmiki ze zdjęcia sync of beauty gdybys miał chęć go puścic na swoim philipsie.

http://www.demo-worl...on-trailers.php

Jeśli chciałoby Ci się jakoś odnieśc do tych zdjęc to bede wdzieczny. Bo na wszystkich tv jakie widziałem na żywo albo próbowałem się bawić ustawieniami, ni w ząb ni w pietruszke nawet nie jestem w stanie zbliżyć się do takiego oddania naturalności barw. Sytuacja tym bardziej mnie irytuje bo naprzykład do kompa mam monitor CRT i autentycznie obraz na nim wygląda niemal identycznie jak na zdjęciu przedstawiającym skalibrowany tv. Dokładnie takie samo oddanie kolorów i detali mam na tym filmiku sync of beauty. A na żadnym tv nie potrafie nawet zbliżyć sie ustawieniami do tego i pewnie dlatego prawie wszystkie filmy hd ogladam na kompie niestety...

Edytowane przez play007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, stop!

Za 2 tygodnie na CES zostanie zaprezentowana VT60 i pozamiata wszystko z Kuro włącznie:) Ponoć ponownie ma być model serii "Z".

Czas na CES, modele 2012 to już historia z judderem czy bez. 60 klatek, tyle powinno być na sekunde i tv nie musiałyby mieć zadnych upłynniaczy.

Wesołych Swiat

Poczekamy pożyjemy.Jakoś Vt50 nie pozamiatał a wady plazm niemiłosiernie nadal wychodzą.Do tej pory żaden Panasasonic nie pozamiatał Kuro.Wesołych Świąt.

P.S Aż dziw bierze że tv za kilkanaście tysięcy złociszy mają takie bug'i technologiczne, dla mnie efekt halo dyskwalifikuje sony całkowicie a jeśli ten Phil ma płynność taką jak pamiętam z pixelplusa to zbiera mi się na mdłości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kwestii czerni i kontrastu na pewno bo to gołym okiem widać a resztę to już trzeba pomierzyć/pobadać a to już jak widać nie każdy zrobił.... tylko wyciąga wnioski nie wiadomo skąd. I jeszcze to podważa. No ale jak nie wiadomo co to zawsze można po prostu napisać, że jest wyśmiewany i taki najbiedniejszy na świecie :_bezradny: :_bezradny: :_bezradny: Dobrze, że my nie musimy sprzedawać tych Philipsów i Sony tylko żyjemy z czegoś innego więc test może być rzetelny. A inni muszą kombinować typu "najlepszy tv na świecie" nie robiąc prostej kalibracji nawet, podając jakieś wyniki. L O L.

Już się nie mogę doczekać do wiosny kiedy w ten sposób zaczniemy robić testy nowych ekranów i zrobi się oczekiwana hierarchia bo teraz trochę ciężko się do czegoś odnieść z tą punktacją i niektórzy się za bardzo podniecili swoim przejętym tonem...

Ty play007 kup sobie parę filmów na BD więcej (może Posejdona?to chyba ślepy zobaczy - z całym szacunkiem oczywiście) i może pomału pomału pomału się nauczysz co to jest judder, problem 24p itp. obecny w każdym TV a nie tylko twoim bo mnie to już ręce opadają co ty tutaj wypisujesz :_bezradny: :_bezradny: :_bezradny: Etap 24p to był zgłębiany kilka lat temu w czasach Kuro, LCD takich jak Sharp XD1 itd. Ale teraz?!??! Czasem bym wolał żebyś nic nie napisał bo tylko co chwilę trzeba prostować. Jest tyle innych for gdzie można "popisać sobie" a i ludzie nie mają jakiś wielkich wymagań, którzy szukają tv.... daleko nie trzeba szukać.

W jakim celu mam kupować Posejdona- przecież według Was judder jest widoczny na każdym filmie blu ray(więc na tych które posiadam też)?Wynika z tego że nie mam prawa go nie dostrzegać i muszę pisać że widzę to czego nie widzę.(nadworny kalibrator widzi to głupi lud też musi)Jeśli etap 24p był zgłębiany kilka lat temu to po co o nim wspominać dziś?Zgodnie zTwoją sugestią znacznie ograniczę pisanie na tym portalu - wszak to Wasz portal nie mój.Moderatorzy i administratorzy mają prawo oczekiwać by wpisy były zgodne z ich tokiem rozumowania i przyjętym systemem wartości.To w Polsce norma.Taka demokracja.

Wynika z tego że wbrew temu co wypisują użytkownicy wielu ekranów oglądanie materiału 24p na płaskich tv to męka.Aż dziw bierze że tak wiele osób chwali jakość tv po tym w jaki sposób radzi on sobie z materiałem full hd.

W necie są już dostępne testy Philipsa 9607 najczęściej anglojęzyczne i aż dziw bierze że nikt z testerów zagranicznych nie zauważył tak dokuczliwej płynności w nim.Ale pewno się mylą .Profesjonalne testy tylko u Was.

Co do Kikiego on nie ukrywa że ma sklep .Jest takim samym entuzjastą sprzętu Hd jak i Wy.Niepotrzeba jest jego ciągła krytyka(on tak nie czyni z Wami)/Proszę wskazać po jego teście (że plazma pioneera znalazła pogromcę )ilu to klientów kupi tego Philipsa u niego? Może 1 na milion w naszym kraju.Przeciętny klient nie kupuje tv 60calowego a już na pewno nie za kwotę przekraczającą 10k.Więc nie sądzę że zachwyt w tym teście to tylko jedynie próba wciągniecia klienta na haczyk a nie faktyczne własne spostrzeżenia.Takie tv jak w powyższym teście to margines rynku i po tym co napisaliście napewno nie zasługują na kupno.

Ja mam nadzieję że pojawią się tu na forum w niedalekim czasie faktyczni użytkownicy i posiadacze tego Philipsa i potwierdzą brak lub nie jego płynności.Bo tylko taka opinia jest coś warta.Jakie mam prawo pisać o zaletach czy usterkach audi A8 nie posiadając tego samochodu? Żadne.

Nawet wasze opinie Panie Gmeru nie są spójne:

Napisany 09 wrzesień 2012 - 20:54

Wiesz prawda jest taka, że komu nie pokażę obrazu z Philipsa albo np. dam na maxa efekt teatru np. na Sony czy innym TV to to się PODOBA! Wielu, wielu osobom taki obraz odpowiada i robi to na nich wrażenie no bo rzeczywiście doznania są ciekawe. Ja tego nie cierpię ale jestem to w stanie zrozumieć. Na Philu to wyjątkowo ciekawe doznanie. np Batman wygląda MEGA O_O.

Kolega Maciej Koper:

Nie jestem dinozaurem i nie będę tęsknił za szarpiącym obrazem, ale efektu opery mydlanej jaki zaserwował PFL9607 też nie zniosę

Pan Maciej też zachwyca w 8 minucie i 26 sekundzie testu mówiąc o bardzo idealnie płynnym i ostrym obrazie w Philipsie serii 8.Czyli co 9 seria nie ma tego co prezentuje 8?

http://hdtvpolska.com/topic/28840-video-mega-test-philips-lcd-led-46pfl8007-czyli-seria-8000/

Dwaj testerzy a jakie skrajności.

Ale akurat ja to rozumiem bo ilu ludzi tyle opinii.Więc proszę przyjać do wiadomości że ja nie widzę szarpania obrazu bez włączonego PMR na Philipsie 9607 na materiale 24p.

Edytowane przez play007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

play007: Brak poprawnego cytowania oraz pisanie kilku postów pod sobą. JA NIE MAM CZASU SIEDZIEĆ XX minut i sprzątać postów by inni mogli je z przyjemnością czytać! Idę karpia robić > tobie też to polecam bo Święta idą ;) Może przez 7 dni odpoczynku poczytasz sobie w google tematy o forach IPB i nauczysz się pisać poprawnie. Np. używać kodów BBCode.. Zobacz jeszcze raz na swoje posty. Nic nie da się z tego zrozumieć: pomieszczanie cytowanie itd.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

play007 - a nie masz wrażenia ogladając naprzykład inne tv za podobną cene gdzieś w salonie rtv, że obraz mają niemal identyczny (albo niewiele różniący się), jak powiedzmy tv za 3tys (chodzi mi oczywiście o ustawienia fabryczne , bo napisałeś że na takich oglądasz)? Ostanio spędziłem troche czasu w mediamarkcie porównując tv od 2 do 12tys i udając że chce cos kupić poprosiłem sprzedawce żeby poustawiał na kilku z nich tryby obrazu od dynamicznego do kina itd. I niestety nawet biorąc poprawke że salon to nie pokój (inne oświetlenie itd) to na upartego mógłbym stwierdzić że nieskalibrowany tv naprawde gra bardzo podobnie niemal każdy w tym przedziale cenowym. Obraz albo jest za kolorowy ( tryb dynamiczny,standardowy), albo jak mam powiedzmy akceptowalne oddanie kolorów skóry (w trybie kino, isf) to biel nie jest biała. Jak czerń super to coś znowu nie tak itd , itp i tak na dobrą sprawe jakby ktos zakleił metki na ramce z nazwą filrmy i powiedział mi że ogladam jakis tv za 15tys a w rzeczywistości był to dajmy na to LG 42lm670s czy philips 42PFL5507 czyli modele do 3tys, to też bym uwierzył. Nie masz może też takiego odczucia czasami?

Albo toshiba 55ZL1...tv za 30tys a obraz nie różniący sie od innych tv za 5tys (pojechalem specjalnie do łodzi do manufaktury żeby go zobaczyc). Samsung ES8000 też o samo jeśli chodzi o ustawienia które dał producent. Nie wiem jak Ty do tego podchodzisz, ale ja po tym jak zobaczyłem te zdjęcia skalibrowanego tv i co widze na swoim monitorze CRT (podobny obraz) to czasem aż smutek człowieka ogarnia że producenci tak olewają klienta. Nie masz takiego wrażenia?

I teraz nawet gdybym chciał napisać tutaj swoje odczucia po zobaczeniu w media philipsa 9607 (gdy juz tam będzie oczywiście) i skonfrontować to z tym co napisał Maciek w teście , to tak naprawde nie ma to sensu, bo Maciek widzi na nim obraz skalibrowany a ja widze obraz jak w tv za 3tys. I jednyne o czym bede mógł z nim podystkutować to tak naprawde judder bo to pewnie zobacze albo nie (jak włacze PMR). O np. oddaniu kolorów, artefaktach i szczegółach obrazu, podwójnych konturach itd nawet nie mam co wtedy pisać i komentować bo nie zobacze co ten tv potrafi w 100procentach.

Można by powiedzieć , że najwazniejsze jest aby klient był zadowolny z zakupu i jeśli mu się podoba obraz nawet na ustawieniach standardowych to ok, niech tak bedzie. Tylko na tych zdjęciach porównujących tv skalibrowany i nieskalibrowany jest zdjęcie sushi albo T-shirtów które na nieskalibrowanym tv wyglądają na maksa nierzeczywisto a na skalibrowanym "tak jak powinny" i nie wiem jak Tobie play007, ale mnie to troche spędza sen z powiek i nie pozwala tak do końca zachwycać się nawet najdroższymi tv nieskalibrowanymi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis bardzo możliwe że tyle kosztuje, ja oglądałem go żeby nie skłamać z prawie dwa miesiące temu w saturnie w manufakturze i cena była dokładnie 33tys. I jadac tam spodziewałem sie że tv za taką kwote bedzie niemal wisiał w ramce na ścianie i pilnował go specjalnie wynajety ochroniarz, a tu okazało sie że stoi sobie niepostrzeżenie na małym podeściku pod ścianą razem z innymi tanimi telewizorami. Autentycznie aż niemal go przeoczyłem bo przechodząc obok stały dumnie samungi ES8000 na specjalnych stendach z kanapą żeby sobie usiąść i pobawić się kamerka i tymi funkcjami głosowymi (pograć w angry bird:) ) I zatrzymałem się przy tej toshibie bo cena jakaś taka dziwna była 3300zł...hmmm mało jak za taki spory tv...myśle...a nie.. tu jest jedno zero wiecej.. 33tys:)... o kurde...to ta toshiba...

Xelos sorki oczywiście chodzi o toshibe ZL2 bo tak właśnie do mnie dotarło że myle modele i wypisuje ZL1:) ale historia autentyczna:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie Macieju po obejrzeniu przed momentem płyty Valkiria zainspirowany Pana wpisem podszedłem na odległośc 1 metra do tv i gdy pojawiają się plansze z obsadą to białe napisy na czarnym tle drżały.Wiec to pewnie o taki efekt drżenia obrazu 24p Panu chodziło.Po włączeniu Perfect Natural Motion na minimum efekt ten jest wyeliminowany.

Gratuluję, że zauważyłeś judder na przewijającym się tekście, bo w takiej sytuacji jest akurat bardzo mało dostrzegalny. Nie potrafię wyrazić zdumienia, że jesteś w stanie dostrzec drobne mankamenty obrazu, a nie widzisz że cały szarpie i skacze przy ruchach kamery :wacko:

Wynika z tego że wbrew temu co wypisują użytkownicy wielu ekranów oglądanie materiału 24p na płaskich tv to męka.Aż dziw bierze że tak wiele osób chwali jakość tv po tym w jaki sposób radzi on sobie z materiałem full hd.

W necie są już dostępne testy Philipsa 9607 najczęściej anglojęzyczne i aż dziw bierze że nikt z testerów zagranicznych nie zauważył tak dokuczliwej płynności w nim.Ale pewno się mylą .Profesjonalne testy tylko u Was.

Specjalnie przed sekcją płynności napisałem wyjaśnienie, aby uniknąć nieporozumień, ale widzę, że nie wysiliłeś się żeby je przyswoić. Spróbuj jeszcze raz:

"Na dzień dzisiejszy żaden telewizor (nie mówię tu o ewentualnej sferze budżetowej) nie ma problemów z płynnością. Problem płynności tkwi po stronie materiału źródłowego"

Dlaczego ktoś miałby pisać, że telewizor ma problemy z płynnością skoro nie ma? Ma skopany upłynniacz, przez co cierpi też ostrość ruchomego obrazu, ale problemów jako takich z płynnością nie ma. Może zagraniczny portal który czytałeś nie podszedł tak obszernie do testu żeby to sprawdzić? Dla nas jak i dla wszystkich tych co mieli okazję zobaczyć w życiu dobry układ kompensacji ruchu jest to bardzo ważny element porównania.

Jakiś czas temu, gdy najwyższym osiągnięciem ludzkości było liczydło nikt nie narzekał, że liczy się na nim wolno... dopóki nie wynaleziono kalkulatora. Podobna sytuacja jest teraz - ruch jest skokowy od zarania dziejów więc mało kto na to niego narzeka do czasu gdy zobaczy że może być odwzorowany znacznie lepiej.

Kolega Maciej Koper:

Nie jestem dinozaurem i nie będę tęsknił za szarpiącym obrazem, ale efektu opery mydlanej jaki zaserwował PFL9607 też nie zniosę

Pan Maciej też zachwyca w 8 minucie i 26 sekundzie testu mówiąc o bardzo idealnie płynnym i ostrym obrazie w Philipsie serii 8.Czyli co 9 seria nie ma tego co prezentuje 8?

http://hdtvpolska.co...yli-seria-8000/

Następnym razem proponuję posłuchać do końca wypowiedzi zamiast urywać w połowie.

"Obecne rozwiązania zdecydowanie przypadną do gustu miłośnikom idealnie płynnego i ostrego obrazu. Taka nadpłynność zdaniem wielu nie oddaje jednak oryginalnego, kinowego charakteru obrazu. Można to oczywiście zmienić wyłączając systemy, ale skutkuje to judderem, czyli pooszarpywaniem obrazu spowodowanym niewystarczającą ilością klatek w obecnych standardach video aby oddać zjawisko ruchu naturalnie. W moim odczuciu zabrakło jakiegoś wypośrodkowanego ustawienia, które oddało by kinowy charakter jednocześnie poprawiając płynność i ostrość"

Dwaj testerzy a jakie skrajności.

Ale akurat ja to rozumiem bo ilu ludzi tyle opinii.Więc proszę przyjać do wiadomości że ja nie widzę szarpania obrazu bez włączonego PMR na Philipsie 9607 na materiale 24p.

Nie ma żadnych skrajności. Przy pierwszym włączeniu PMR jest wielki zachwyt bo znika właśnie judder. Stąd wielu osobom nieświadomym nawet takiego zjawiska spadają klapki z oczu. Niestety po paru chwilach okazuje się, że nie jest już tak fajnie gdy na ekranie pojawiają się postacie i ich zachowanie wygląda nienaturalnie. Zacytowany przez Ciebie fragment wypowiedzi Gmera przeczy własnie możliwości niedostrzegania szarpania obrazu. No bo jak to jest play skoro nie widzisz szarpania to nie widzisz też żadnej różnicy po włączeniu PMR na max, czy jak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wesołych po Świętach :)

Gmeru na 955 występuje clouding? Czasami widze na nim taki ślady w kształcie kopniętej litery "S". Zaczynająć od lewej góry schodzi w dół zawraca przez środek po czym opada w dół po prawej stronie. Nie jest on jakoś bardzo widoczny, w zasadzie zauważyłem go gdy ładuje się PS Store w PS3 i tak się zastanawiam czy to jest normalne czy mój egzemplaż ma jakąś wadę podświetlenia. Wiedziałem że "Halo" występuje w tym tv ale zdawało mi się że cloudingu nie ma, a może myle to z czymś innym. Żeby nie było jak oglądam jakiś film to tego wogóle nie widze, "halo" z resztą też, a sam obraz... aż mi się uśmiech na twarzy pojawia, a nawet nie mam go sklibrowane, na razie jade na standardowych ustawieniach. Mogę go do 2 tyg. wymienić i nie wiem czy tak zrobić. Czy zauważyłeś to na modelu , który testowaliście?

I pytanie o 3D, a mianowicie kiedyś ktoś mi powiedział, że aktywne 3D to tylko głębia, a pasywne to również rzeczy "wychodzą" z TV. Od razu sprawdziłem to w sklepie na LG z pasywnym i Sony hx850 i tak jak myślałem oba miały głębie i z obu coś "wychodziło" z ekranu. Ale na razie nie doświadczyłem tego efektu na 955 i się zastanawiam czy to po prostu wina materiału źródłowego czy sam TV tego nie potrafi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Koledzy fachowcy pomóżcie :) Zaznaczam że jestem laikiem :)

Zastanawiam się nad zmianą TV i jak większość z Was, mam dylemat, czy wybrać Sony czy Philipsa ? I o ile to wybór tylko pomiędzy dwoma LCD, to zastanawiam się czy warto dać tyle kasy.? Obecnie mam 46PFL9704H/12 i zastanawiam się czy coś się zmieniło od mojego modelu, w jakości odtwarzania obrazu SD i HD, płynność ruchów itp itd. Nie interesują mnie aplikacje internetowe bo do tego mam kompa. O 3D na razie nie myślę.. Chodzi o takie praktyczne wskazówki czy warto wymieniać by nie okazało się, że nie warto było, bo mój obecny LCD nie odbiega jakością odtwarzania programów tv od tych nowszych LCD. Tylko proszę nie pisać odpowiedzi typu: poczytaj specyfikacje czy instrukcje obsługi na stronach producentów bo tam jest czysto marketingowa paplanina i Achy i Ochy producenta jakie to cudo wyprodukował :hura:

Jak większość oglądam programy SD i HD (z cyfry +) filmy tylko w jakości DVD i Blu-ray i Play S 3

Dzięki za wszelkie sugestie i pomoc :)

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I pytanie o 3D, a mianowicie kiedyś ktoś mi powiedział, że aktywne 3D to tylko głębia, a pasywne to również rzeczy "wychodzą" z TV. Od razu sprawdziłem to w sklepie na LG z pasywnym i Sony hx850 i tak jak myślałem oba miały głębie i z obu coś "wychodziło" z ekranu. Ale na razie nie doświadczyłem tego efektu na 955 i się zastanawiam czy to po prostu wina materiału źródłowego czy sam TV tego nie potrafi?

Wina materiału zdecydowanie, skombinuj sobie jakiś dobry film Blu-ray 3D z efektami wychodzenia z ang. pop-out'ami :), warto poczytać tutaj forum, jak i fora zagraniczne co jest dobre.

Dla szybkiego testu wychodzenia odpal sobie to w TV

[media=]

[/media]

wiecej http://www.youtube.com/user/1tompo1/videos

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gmeru na 955 występuje clouding? Czasami widze na nim taki ślady w kształcie kopniętej litery "S". Zaczynająć od lewej góry schodzi w dół zawraca przez środek po czym opada w dół po prawej stronie. Nie jest on jakoś bardzo widoczny, w zasadzie zauważyłem go gdy ładuje się PS Store w PS3 i tak się zastanawiam czy to jest normalne czy mój egzemplaż ma jakąś wadę podświetlenia. Wiedziałem że "Halo" występuje w tym tv ale zdawało mi się że cloudingu nie ma, a może myle to z czymś innym.

A jeśli chodzi o clouding, to jest to po prostu przypadłość LCD. Występuje praktycznie każdym modelu, ale przy dobrych ustawieniach naprawdę minimalizuję się to - nawet do takiego stopnia by tego nie dostrzegać. Myślę, że powinieneś poeksperymentować z poziomem podświetlenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. A ją myślałem że tv z pełnym podświetleniem eliminują te zjawisko, nie żeby mi przeszkadzało podczas oglądania bo go nie widzę wtedy, jedynie tylko przy ładowaniu sklepu ps3 gdy jest jednolite szare tło da się to zauważyć albo jak sobie stworzyłem takowe na pc, ale poza tym jest ok, tylko nie byłem pewien czy takie coś jest normalne czy to jakas ukryta wada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oceny całkiem, niezłe. Tylko dlaczego w teście jest mowa iż ten LCD nie podlega kalibracji obrazu a na forach jest mowa o potrzebie dokonania profesjonalnej kalibracji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Telewizor zawsze należy skalibrować jeżeli chcesz osiągnąć maksium z telewizora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... ten LCD nie podlega kalibracji obrazu ...

Autor uzyl tego sformolowania zeby stwierdzic, ze kalibracja nie da idealnego obrazu. Ale jest ona oczywiscie mozliwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś mógłby potwierdzić czy na jego modelu też występuje clouding, wczoraj jak grałem w doa5 gdy wyskakuje plansza z loadingiem za każdym razem ten efekt był widoczny, a gra ładuje się dość często i zaczęło mi się to rzucać w oczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tescie jest mowa o tym ze nie mozna idealnie skalibrowac TV z tego powodu ze w niskich jasnosciach przewaza kolor niebieski wiec obrac jest troszke zimniejszy ale jak zwraca uwage autor dla wiekszosci ludzi jest to niezauwazalne. Oczywiscie kalibracja jest niezbedna a tryb ISF nie do konca jest zgodny z standardem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie Maćku i/lub Gmeru prosiłbym o kilka słów więcej nt. efektu 3D w hx955. W teście jest bardzo skromny akapit, który niewiele mówi. Po za tym będę wdzięczny jeśli odniesiecie sie do hx850 i hx920 ponieważ gdzieś w komentarzach przemknęło mi jakoby to w hx850 funkcja ta działała sprawniej(mniejszy crosstalk)niż w modelach wyższych??? Mam cholerny dylemat między hx850 a hx920 którego to już bardzo trudno dostać ale jak się szybko(na dniach) zdecyduję to może jeszcze dostanę egzemplarz 55'.

W hx850 stopa kompletnie mi się nie podoba i jest całkowidzie niefunkcjonalna na moim stoliku,którego nie mam zamiaru zmieniać a i nie mam pojęcia gdzie ew kupić standardową stopę?

Hx955 za drogi:P

hx920 mógł by być być jeśli chodzi o cena/design no ale jak z tym 3D w tym modelu w porównaniu do 850ki?

W góry dziękuję za,mam nadzieję, konkretną i rzetelną odpowiedź. Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co tu jeszcze więcej pisac :) HX955 ma jak napisał Gmeru troszke większy crosstalk od HX850, HX920 znowu ma zapewne jeszcze większy niż HX950 z uwagi ze to model 2011.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...