Skocz do zawartości
MEGA-TEST

MEGA-TEST: LCD SONY BRAVIA KDL-55HX955 VS LCD Philips 60PFL9607

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mam tego defektu 3D co kolega Meskal.

Edytowane przez play007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz zaraz. Serwis Philipsa mówi o błędzie oprogramowania a Ty tego nie masz? Czary mary? Zrobisz zrzut obrazu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serwis Philipsa mocno kompromituje te tv.Na forach zagranicznych brak tej wady 3D a kolega Meskal czeka na soft 6 tygodni tylko.Bez komentarza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drogi Panie serwisancie ( czy kim Pan tam jest ..) albo scieme powiem brzydko walisz albo cos jest nie halo... bo jesli pisze Pan ze to jest wina oprogramowania to znaczy ze wszyscy by to musieli miec..... skoro np kolega play tego nie ma u siebie, a ciezko by tego nie zauwazyc( a raczej nie ma potrzeby takiej zeby klamac ) to oznacza ze Pan cos kreci.... pytanie co.... czy faktycznie np dana seria poeleciala z dango tygodnia , miesiaca i cos jest w tym aspekcie nie halo czy tez konkretnie ten egz. jest stukniety.... bo nijak sie to calosci nie trzyma...

lolek

Edytowane przez lolek126

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może play007 ma zainstalowaną starszą wersję oprogramowania w której ten błąd nie występuje. Sprawdziłem na stronie philipsa czy jest może nowa wersja. Otóż jest. 4 lutego pojawiła się nowa wersja oznaczona QF1EU-0.150.83.0.

Do tej pory miałem u siebie QF1EU-0.150.82.0. Zainstalowałem upgrade i ... dalej to samo! Najwyraźniej tak drobny mankament umknął uwadze programistów Philipsa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyzby komus od philipsa jezyk sie zacial czy co???? ze po nowym sofcie dalej nici.... juz wystarczajaco chyba uzytkownicy tych modeli co maja te wade byli cierpliwi...

lolek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Wybaczcie proszę zwłokę, postaram się odpowiedzieć na wszystkie pytania po kolei:

- Wada ta występuje niezależnie od kraju, także "za granicą"

- Jak to zauważył kolega Meskal, zależy to od poprzedniej wersji oprogramowania, która była zainstalowana na konkretnym modelu. (Niejednokrotnie poprzednie wersje update'ów rozwiązały problemy, których nie doświadczali wszyscy użytkownicy)

- Proszę się nie obawiać, nic nie umknęło uwadze Philipsa, problem ten zostanie rozwiązany w następnym upgradzie oprogramowania, którego można się już spodziewać od końca lutego

- Jeśli akurat nie doświadczasz tego problemu w swoim modelu to chyba nie ma się czym przejmować? ;)

Mam nadzieję, że to odpowiedziało z grubsza na większość pytań. W razie wąwtpliwości proszę walić śmialo!

Pozdrawiam,

JZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio przypadkiem natknąłem się na taki artykuł:

technonowinki.onet.pl

Pomimo tego iż Onet.pl nie jest zanadto opiniodawczą materią w sieci patrząc przez pryzmat dostarczanych informacji na temat "technonowinek" to zwrócił moją uwagę fragment:

Zgodnie z nową koncepcją marketingową, Sony wprowadziła istotne zmiany w ofercie. W latach ubiegłych klient pragnący nabyć topowy telewizor z tzw. pełnym podświetleniem i strefowym wygaszaniem diod LED mógł wybierać spośród ekranów o przekątnej 46 cali i większych (KDL-46HX900, KDL-46HX920). W roku 2012 najmniejszy telewizor z ww. funkcjami to model KDL-55HX955, a więc z ekranem 55-calowym.

Źródło: jak wyżej

Do tej pory nie zwracałem szczególnej uwagi na fakt braku rozmiaru 46" ale po tym artykule uświadomiłem sobie brak najmniejszej wersji.

W sieci zazwyczaj testowane są największe modele flagowe, które potrafią pokazać co w danym roku osiągnęła firma X czy Y, natomiast wydaje mi się, że więcej kupowanych jest modeli do 46" z którymi mamy do czynienia w życiu codziennym.

Jak jest według Was? Brakuje Wam KDL-46HX955, bo dla mnie przydałby się do uzupełnienia całej palety możliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę, że modele takie jak HX950 nie są na budżet zwykłego śmiertelnika :D uważam że mimo wszystko brak 46 cali to rozsądna decyzja. Osoby których będzie stać na taki telewizor, myślę że mają odpowiednio duże salony i 46 cali mogłoby być zbyt małą przekątną :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie racja - kryzys i cięcie kosztów. Może dobrze, że oszczędzili na uszczupleniu swojej oferty po to aby utrzymać wysoki poziom jakości obrazu.

No dobra - przyznam się, po przeczytaniu tego artykułu zapaliła mi się lampka w głowie z hasłem "a może ja bym sobie sprawił takiego HX95" :) :) :).

W takim razie jak wytłumaczyć brak na naszym rynku KDL-xxEX750? Ten model ładnie zapełniłby przepaść pomiędzy EX65 a HX75. Pomijam fakt, że HX75 jest w bardzo dobrej cenie patrząc na kryterium jakość(szeroko pojęta)/cena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Cena HX75 jest na tyle przystępna, że w sumie dla EX75 byłoby naprawdę mało miejsca. Inną kwestią jakby zamiast EX65 był EX75 - to już bardziej sensowne moim zdaniem, bo głównym jakby to ując mankamentem EX65 jest ten podstawowy MotionFlow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla zainteresowanych przesyłam specyfikację w której można porównać EX65 i EX75 (dostępny choćby na rynku japońskim)

KDL-..EX650

KDL-..EX750

Niestety specyfikacja EX75 tłumaczona z języka japońskiego na polski ;)

Jak można zauważyć EX65 ma Motionflow XR100 a EX75 ma Motionflow XR480 co znacznie polepsza jego płynność obrazu (bynajmniej tak powinno być, bo nie widziałem na własne oczy tego modelu).

Inna sprawa to bardziej klasyczny wygląd EX75, który ma podstawę zamiast nóżek :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rowniez uwazam ze hx 955 w 46 calach bylby porazka gdyz praktycznie malo kto by kupil taki tv za taka kase...

lolek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich ponownie,


Pragnę poinformować, że dostępna jest nowa wersja oprogramowania 150.85, która powinna rozwiązać problem z trybem Max Clarity w niektórych telewizorach Philips 60PFL9607S/12.


Link dostępny poniżej:


http://www.p4c.philips.com/cgi-bin/dcbint/cpindex.pl?slg=pl&scy=pl&ctn=60PFL9607S/12


Pozdrawiam,


JZ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko mi oceniać Sonego, ponieważ nigdy nie miałej tej marki, natomiast mogę się wypowiedzieć na temat Phila, gdyż mam już 2 telewizor tej marki. Telewizor jak dla mnie wymiata - ma w sobie wszystko czego można sobie tylko wymarzyć. Technologia 3D działa bez zarzutu - wszystko jest płynne i nic się nie zacina - a efekty faktycznie czasami wychodzą w telewizora. SmartTV daje nieograniczone możliwości jeżeli chodzi o Internet, zresztą WiFi również działa sparawnie. Inny dobry patent to 5 wejść HDMI - nie trzeba się zastanawiać co odpiąć od telewizora, tylko dodajemy co nam się podoba. Co prawda cena jest dość wysoka, ale jeżeli ktoś szuka dobrego sprzętu to napewno się nie zawiedzie. TV godny polecenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...