Skocz do zawartości
MEGA-TEST

MEGA-TEST: LCD SONY BRAVIA KDL-55HX955 VS LCD Philips 60PFL9607

Rekomendowane odpowiedzi

Ale naprawdę to niewielkie różnice.... Niektórzy mogliby wręcz zarzucić czepianie się... ale my lubimy się czepiać ^_^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzieki za odpowiedz.Swoją drogą ciekawe jest to co pisze PeterMac..ja osobiście mam wrażenie,że ewentualne różnice w poziomie crosstalku są (w tym przypadku) zdeterminowane przez serie a nie model zakładając,że roczniki są b zbliżone i na ponoć tych samych prockach. Być może fullLed jest na tyle obciążające,że te (procki;) nie dają rady kiedy to chodzą na max obrotach podczas generowania obrazu 3D..? moża by się o tym przekonać porównując 950 i 920 ale to chyba niemożliwe???

PS:kurde ileż to bym zaoszczędził gdyby była mozliwość dokupienia 'normalnej' stopy do 850ki;) pozdrawiam!

Edytowane przez polo1920

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O Kur..de dzięki! Nie wiedziałem jak w krainie hamburgerów opisuja stopę pod tv. Jest dobrze będę szukał jeszcze raz dzięki !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@polo1920

Musisz jednak pamiętać, że 3D jest w sumie tylko dodatkiem. Na początku fajna sprawa, ale po pewnym czasie myślę, że się znudzi i nie będziesz tak dużo oglądał. Tak jak koledzy wyżej napisali 3D troszkę lepiej wypada w tegorocznych modelach. Dodatkowo myślę ( co prawda masz czas tylko do 31 grudnia ;) ) ale rozważ zakup w Sony Center - jest teraz 5 lat gwarancji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzieki za odpowiedz.Swoją drogą ciekawe jest to co pisze PeterMac..ja osobiście mam wrażenie,że ewentualne różnice w poziomie crosstalku są (w tym przypadku) zdeterminowane przez serie a nie model zakładając,że roczniki są b zbliżone i na ponoć tych samych prockach. Być może fullLed jest na tyle obciążające,że te (procki;) nie dają rady kiedy to chodzą na max obrotach podczas generowania obrazu 3D..? moża by się o tym przekonać porównując 950 i 920 ale to chyba niemożliwe???

PS:kurde ileż to bym zaoszczędził gdyby była mozliwość dokupienia 'normalnej' stopy do 850ki;) pozdrawiam!

Coś w tym moze być jak piszesz, podczas oglądania 3D procek TV jest mocno obciążony co widać po samym działaniu responsywnosci samego menu, reakcji na pilota, do tego ma za zadanie sterować algorytmami wygaszania w FullLED znacznie bardziej skomplikowanymi także może dlatego, ale jak pisze Gmeru różnice są niewielkie.

Edytowane przez PeterMac
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@polo1920

Musisz jednak pamiętać, że 3D jest w sumie tylko dodatkiem. Na początku fajna sprawa, ale po pewnym czasie myślę, że się znudzi i nie będziesz tak dużo oglądał. Tak jak koledzy wyżej napisali 3D troszkę lepiej wypada w tegorocznych modelach. Dodatkowo myślę ( co prawda masz czas tylko do 31 grudnia ;) ) ale rozważ zakup w Sony Center - jest teraz 5 lat gwarancji.

Co do gwarancji to wiem o tym ale nie kupię 850ki do puki nie znajdę obrotowej stopy i może to nieco krótkowzroczne ale za różnicę w cenie pomiędzy SC a Allegro mógłbym kupić Logitech Harmony Touch co włściwie zamierzam zrobić;)

Jeśli zaś chodzi o ew znudzenie się efektem 3D to w moim przypadku to raczej kwestia poziomu dopracowania tej technologii i związanego z tym czasu po jakim prawdopodobnie zaczną mnie boleć oczy:p

Dużo gram na konsolach/PC w związku z czym myślę,że efekt 3D bedzie dla mnie czymś więcej niż ciekawostką. Myslę,iż może być czynnikiem bardzo podnoszącym pozim imersji.

...dawać mi tu 'hamburgery' Pedestal Stand!:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , chyba ze wczesniej oczy dadza ci znac ze juz maja dosc..... a propo stopy to trzebaby bylo sie spytac czy na pewno ta stopa pasuje do modeli 850 z Europy bo ja tak na 100% nie jestem tego pewny... Pozdrawiam.

lolek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie jestem pewien ale kto mi to potwierdzi? Jestem w stanie zaryzykować. Niezależnie od tego moim jedyny kłopotem na chwilę obecną wydaje się znalezienie tej stopy..nawet w kraju Obamy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , chyba ze wczesniej oczy dadza ci znac ze juz maja dosc..... a propo stopy to trzebaby bylo sie spytac czy na pewno ta stopa pasuje do modeli 850 z Europy bo ja tak na 100% nie jestem tego pewny... Pozdrawiam.

lolek

Oczy ? gram sporo w gry na PC w 3D (Nvidia 3DTV Play) i jakoś osobiście nie narzekam na oczy, nigdy mnie nie bolą po dłuższej rozgrywce bo migotania praktycznie tu brak, crosstalku ani grama przy mega dużym przesunięciu którego próżno szukać tak dużego na płytach BD3D.

http://hdtvpolska.co...dtv-playjvc-x3/

Edytowane przez PeterMac
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PeterMac i Payti

Obyście oboje mieli racje! ;)

Payti o tym też przez moment pomyślałem ale było to myślenie na zasadzie 'a może???...eeee tam niemożliwe..' Rzeczywiście, gdyby jednak spasowały stopy od modeli wyższych czy daj Boże stopa od 955 to już całkiem byłaby miazga! Jednak instrukcja wydaje się być bardzo uogólniona/zachowawcza/schamatyczna etc. z kolei na zdjęciach nie sposób zmierzyć rozstaw śrub itd. Ale ale przecież jeżeli mówimy o elementach tak powszechnych w naszych polskich marketach,dlatego myślę,że nie powinno być problemem gdybym zechciał przypasować do 850ki stopy od innych modeli..Dzięki Payti za wyrwanie z tego stereotypu myślowego w którym się nieco pogrążyłem! :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No problem jak znajdziesz/kupisz i podpasuje to się pochwal a i inni skorzystają.

pozdrawiam,

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko jeśli pozwolą mi to spr to na pewno dam znać gdzieś tam w okolicach 10 stycznia. Tymczasem życzę wszystkim użytkownikom forum udanego sylwestra (mimo wszystko z dala o telewizora :P ) i do siego 2013roku!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiadomo coś na temat input laga w tych telewizorach ? W testach nie było chyba robionych pomiarów , który telewizor ma lepszy czas reakcji ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam Państwa do zapoznania się z testami Philipsa 9607/9707:

http://www.hdfever.f...stTabs_ul_33922

http://www.areadvd.d...46pfl9707.shtml

W związku z twierdzeniem że ktoś z szanownych forumowiczów napisał że każdy lcd led ma mniejszy lub większy clouding to w przypadku Philipsa 9607 mogę potwierdzić na 100% - cloudingu absolutnie 0.Jest to zdecydowanie przypadłość tv w technologii edge led.Efektu halo nie stwierdzam, za to wyjątkową czerń i kontrast.Co do słabej płynności lub nadpłynności którą jest wymieniona w tym teście cierpliwie poczekam - może ujawnią się inni posiadacze Philipsa i potwierdzą lub zanegują tę wadę.Na razie żadne testy anglojęzyczne nie uwypuklają w swoich publikacjach tego zjawiska.Po dwóch miesiącach użytkowania stwierdzam że nie mam alternatywy na dziś by nabyć inny tv.Po prostu nie widzę konkurentów.Szkoda tylko że jest taki drogi.

Szcześliwego Nowego Roku 2013 Wszystkim Życzę.

Edytowane przez play007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni temu nabylem 60PFL9607 i niestety musze stwierdzic clouding oraz backlight bleeding z lewego gornego rogu. Zastanawiam sie czy kwalifikuje sie to na wymiane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu tego testu jest rzeczą oczywistą że Philips generuje lepszą jakość obrazu, konkretnie miażdży sonego czernią i kontrastem co za tym idzie.

Niektórzy muszą nauczyć się czytać tu testy, bo punktowy zwycięzca testu wcale nie oznacza że generuje lepszą jakość. Sprawy typu płynność czy nadpłynność to czysto osobiste wrażenia recenzenta zwłaszcza w porównaniu sprzętu side by side. Na tym forum szczególnie, recenzentom podoba się motion w sony bardziej niż w innych markach co nie oznacza że 950 jest lepsza.

Podobnie było w mega tescie 850 i st50. Wielu popatrzyło na wynik i uważa ze 850ka jest lepsza od ST50 a to nie prawda. ST50 moim zdaniem jest lepszy w jakości obrazu, przecież kontrastem miażdży sonego jak i czernią. Kolory na remis a że sony ma wiecej aplikacji i innych pierdół to swoją drogą, a że obydwa mają swoje technologiczne wady to też swoją drogą.

W tym teście jakością obrazu wygrał Philips ewidentnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płynność to nie kwestia podobania przez recenzentów tylko taki upłynniacz który zniweluje skoki (judder) do minimum a przy tym zachowa jeszcze naturalną płynność filmu bez ef. teatru, akurat Motionflow robi to wyjątkowo dobrze na tle innych.

Co do hx850 i st50 patrząc np. tutaj na punktacje za kontrast to nie powiedziałbym ze miażdży, oba ocenione jako Excellent, zapewne st50 troche lepiej wypadnie w bardzo ciemnym pomieszczeniu, w troche tylko jaśniejszym będzie juz z nim cienko i bedzie już przewaga hx850.

http://www.avforums....354/Review.html

http://www.avforums....306/Review.html

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@petermac, sorry ale Ty również źle czytasz wyniki testu bo, to że napisali w obu excellent nie oznacza że jest tak samo! Poczytaj test results a w nim znajdziesz że czerń ST50 jest kilka razy głębsza jak również kontrast o którym 850 moze tylko pomarzyć. Poza tym sam sobie zaprzeczyłeś pisząc że ST50 będzie lepszy nocą, w zasadzie sam sobie odpowiedziałeś bo właśnie będzie lepszy dzięki głębszej czerni i kontraście jak i równomiernemu podświetleniu matrycy.

Sony HX850 posiada przeciętną jak na LCD i bardzo słabą w porównaniu z plazmami czerń. Posiada również dobry jak na lcd ale słaby w porównaniu z plazmami kontrast. Odwzorowuje bardzo dobrze kolory pomimo braku możliwości pełnej ich kalibracji oraz ma poważny problem z vertical bandingiem i mniejszy, z podświetleniem co wynika z technologii. 55" w tym TV demaskuje wady tej technologii niestety ale mimo wszystko i tak jest to najlepszy edge LED na rynku a do tego bardzo ładny design.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płynność to nie kwestia podobania przez recenzentów tylko taki upłynniacz który zniweluje skoki (judder) do minimum a przy tym zachowa jeszcze naturalną płynność filmu bez ef. teatru, akurat Motionflow robi to wyjątkowo dobrze na tle innych.

Nie zgodzę się z tobą a popieram tezę HDTK. Dla mnie na przykład problem braku płynności zarówno w kinie jak i domowych warunkach nie istnieje, ja juddera nie zauważam i "upłynniacze" nie są dla mnie kryterium wyboru TV. Natomiast bardzo mi przeszkadzają nawet najdrobniejsze artefakty generowane przez te układy i efekt tak zwanej "nadpłynności". Już jako mały chłopiec, w dobie TV czarno-białej zastanawiałem się czemu produkcje kinowe mają taki fajny klimat, a telewizyjne są jakieś takie dziwne. Nie chciałbym też tak jak play007 żeby ktoś do mnie przyszedł i "nauczył mnie" widzieć judder ;) po co !?

Pozdrawiam

Jurek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz jak przez 3 lata korzystasz z takiego motionflow a potem wyłączysz to uwierz mi: zobaczysz ten koszmar zwany 24p ; )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie na przykład problem braku płynności zarówno w kinie jak i domowych warunkach nie istnieje, ja juddera nie zauważam

[...]

zastanawiałem się czemu produkcje kinowe mają taki fajny klimat, a telewizyjne są jakieś takie dziwne.

Sam sobie właśnie zaprzeczyłeś.

  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@petermac, sorry ale Ty również źle czytasz wyniki testu bo, to że napisali w obu excellent nie oznacza że jest tak samo! Poczytaj test results a w nim znajdziesz że czerń ST50 jest kilka razy głębsza jak również kontrast o którym 850 moze tylko pomarzyć. Poza tym sam sobie zaprzeczyłeś pisząc że ST50 będzie lepszy nocą, w zasadzie sam sobie odpowiedziałeś bo właśnie będzie lepszy dzięki głębszej czerni i kontraście jak i równomiernemu podświetleniu matrycy.

Sony HX850 posiada przeciętną jak na LCD i bardzo słabą w porównaniu z plazmami czerń. Posiada również dobry jak na lcd ale słaby w porównaniu z plazmami kontrast. Odwzorowuje bardzo dobrze kolory pomimo braku możliwości pełnej ich kalibracji oraz ma poważny problem z vertical bandingiem i mniejszy, z podświetleniem co wynika z technologii. 55" w tym TV demaskuje wady tej technologii niestety ale mimo wszystko i tak jest to najlepszy edge LED na rynku a do tego bardzo ładny design.

ST50 ma znowu na prawdę poważny problem z Color bandingiem (dla mnie efekt tragiczny, kompletny brak przejść tonalnych), migotaniem, także wiesz ani jeden ani drugi nie jest wolny od niedoróbek i wady możemy wymieniać jedną poprzez drugą zarówno dla jednego i drugiego.

W sumie to nie temat o tych ekranach, takze przepraszam z mojej strony za offtopa.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...