Skocz do zawartości
MEGA-TEST

MEGA-TEST: LCD SONY BRAVIA KDL-55HX955 VS LCD Philips 60PFL9607

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie tak czytam i mam pytanie - wiadomo coś więcej już o Sony KDL-65HX850 u nas w PL bo doszedłem do wniosku, że do 955 raczej nie warto przepłacać, a 55" to trochę za mało dla mnie ...

Pozdr,

Edytowane przez Payti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pisał Maciej to wynika że (najprawdopodobniej) nie ma zbytniego problemu z filmami 48 i 60 klatek na obu telewizorach.Problemem jest że takich filmów nie ma lub jest ich niewiele( w wersji profesjonalnej oczywiście-Hobbit pierwszy co ma 48 klatek? I oby powstawało ich więcej-co też napisał Maciek- nie jest dinozaurem).

Problemem jest że większość filmów jest nagrywana w 24 klatkach na sekunde.Nawet nikomu nie chce się dodać tej jednej klatki aby było 25 klatek i żeby było równo przeliczać je na 100-200 itd Hz, bo nie ma takowego sprzętu?A jak jest to trzeba kasy na wymiane całej "dobrze działającej" linni produkcyjnej.Dopiero teraz zaczynają pojawiać sie "perełki" kręcone w 48 lub 60 klatkach na sekundę.Dlaczego nie 50! Bo Ameryka tak chce?A reszta niech się dostosuje i niech tworzy z 48 klatek 100-a niby jak?Trzeba coś dodać ekstra!

Wracając do tematu , problemem są filmy 24 klatkowe , bo żeby wyglądały trzeba zrobić z nich 100-200 klatek (Hz).

Z tego co rozumiem Sony dorzuca nie za dużo ( wpuszcza np. czarne plansze żeby wykorzystać pamięć wzrokową) że film wygląda naturalniej jak np 48 klatek , a Philips pakuje bardzo dużo pośrednich klatek będących liniowym przejściem np. obiektu z punktu A do punktu B co wygląda sztucznie gdyż ruch organizmów żywych w prawie każdym ich aspekcie nie jest liniowy tylko ma przyśpieszenia i zwolnienia.Przy okazji tak wiele klatek pośrednich wymaga ogromnej mocy obliczeniowej od procesora więc powstają artefakty.

I masz ci babo placek-bo gdyby wszyscy kręcili filmy 100 lub 200 klatek na sekundę co jest drogie (a przede wszystkim liczy się kasa) i dogadali się co do wspólnego formatu i albo 25,50,100 albo 24,48,96 co jest widocznie niemożliwe(trzeba podzielić TORT a każdy chce jak najwięcej) to by żadnego problemu powyżej tych 48/50 klatek na sekundę nie było i wystarczyłyby telewizory 100-200 hz bo ludzkie oko i tak więcej nie uwidzi-reszta to podświadomość, aczkolwiek ważna.I mamy problem.

Jeżeli są błędy w moim toku myśleniowym , to proszę o komentarze.Też chcę zgłębić ten temat.

Z góry dziękuję za fachowe odpowiedzi na wyżej poruszone tematy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie zastanawia, dlaczego Hobbit jest w 48fps, przecież na 50Hz niektórzy widzą jeszcze migotanie obrazu. Dopiero 60Hz daje obraz właściwie wolny od migotania. 48fps nie pasuje ani do pal ani do NTSC.

I tu moja teoria spiskowa. ;-)

Hobbit = Metro-Goldwyn-Mayer = Sony

W ten sposób problem „50Hz” plazm Panasonica zostaje przeniesiony z Europy na cały świat.

Dla mnie bardziej logicznym jest 60fps – zrównanie kina z istniejącym standardem „NTSC”.

Tym torem idzie właśnie Avatar II/III 60fps.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rade dostaniesz ale znajdź odpowiedni dział bo tu źle trafiłeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem wam, że te wasze testy są mało wiarygodne. Kiedyś robiliście test Toshiby 42 cale z 3D pasywnym za 3000zł. Widziałem ten telewizor na żywo w sklepie i tam po prostu wszystko smużyło. A w waszym teście wyszedł jako super telewizor za 3000zł. Uważam, że wasze " testy " są sponsorowane i mało wiarygodne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinię. Na pewno się przyda wszystkim : ) Na szczęście się rozwijamy i testy z kiedyś mają mało wspólnego z obecnymi. Pozdrawiamy

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, na wstępie chcę powiedzieć, że Panowie zrobiliście naprawdę fajny test, który pozwoli niezdecydowanym wybrać dla siebie odpowiedni telewizor, tym bardziej, że testowane modele do tanich nie należą. Kto będzie chciał mieć takie a nie inne funkcje wybierze Philipsa, a inny Sony. Czasami zdecyduje przy wyborze marka orz to, że jest to topowy model danego producenta. ;) Niemniej w komentarzach została wywołana plazma Panasonica. I mam w tym miejscu pytanie. Czy macie wiedzę, czy Panasonic, który również jest wyposażony w tuner satelitarny ma podobnie jak np SONY preinstalowane ustawienia z satelity dla polskich operatorów satelitarnych? Czy może zastanawiają się nad wprowadzeniem tak jak ma to uczynić Philips?

PS.

owszem plazma pobiera więcej prądu i może jest głośniejsza (ale nie aż tak), a do tego ma też swoje zalety - jedna znich -szczególnie dla starszych ludzi którzy byli przyzwyczajeni do kineskopowych TV i podczas nieumiejętnego czyszczenia mogliby uszkodzić matrycę. Takich przypadków było dużo. Plazma jest trwalsza od LCD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wojteczek29 - w przypadku LCD/LED Sony masz np. szybę Gorilla także jak możesz uszkodzić matrycę podczas czyszczenia :blink: ?

Plazma jest trwalsza od LCD

Robiłeś test na wytrzymałość rzucając cegłą ?

A tak na serio jesli mówimy o wytrzymałości.

[media=]

[/media] Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wojteczek29 - w przypadku LCD/LED Sony masz np. szybę Gorilla także jak możesz uszkodzić matrycę podczas czyszczenia :blink: ?

Robiłeś test na wytrzymałość rzucając cegłą ?

A tak na serio jesli mówimy o wytrzymałości.

[media=]

[/media]

Ja nie robiłem testu. Zrobili to kiedyś w Centrum Dobrego Obrazu.:

Jeśli Sony ma szybę Gorilla to jest ok. Jednak kolejnym czynnikiem przemawiającym za plazmą będzie również cena. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

he he przydała by Ci się kalibracja bo Russell Crowe wygląda jakby się w solarium zatrzasnął.

Osobiście, to nie rozumiem jak można zachwycać się nad telewizorem i ogłaszać na wszystkie strony świata, że jest to najlepszy telewizor na rynku, skoro reprodukuje on tak beznadziejny obraz.

I nie ma co zwalać na aparat, bo jak się chce to można zrobić lepsze zdjęcie.

http://zapodaj.net/f3464884d106a.png.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

^Przecież to nie zdjęcie aparatem tylko zrzut ekranu screenshot z filmu, jak mozna tak w ogole oceniać po zdjęciu obraz, kolory, TV :huh:

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

^Przecież to nie zdjęcie aparatem tylko zrzut ekranu screenshot z filmu, jak mozna tak w ogole oceniać po zdjęciu obraz, kolory, TV :huh:

A to ciekawe. A na jakiej podstawie stwierdzasz, że nie jest to zdjęcie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to ciekawe. A na jakiej podstawie stwierdzasz, że nie jest to zdjęcie?

Spytam o to samo :) na jakiej podstawie stwierdzasz ze to zdjęcie ?

Czarne pasy sa na calej powierzchni idealnie czarne maja wartość rgb 0,0,0 do tego PNG, jeszcze masz wątpliwości ;) ?

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spytam o to samo :) na jakiej podstawie stwierdzasz ze to zdjęcie ?

Czarne pasy sa na calej powierzchni idealnie czarne maja wartość 0,0,0 do tego PNG, jeszcze masz wątpliwości ;) ?

A to też nie jest zdjęcie? Dzisiejsze fakty:) Teraz masz jpg:) Jak chcesz to mogę wybrać jakiś inny format.

Zapomniałem dodać zdjęcie:) No i już nie będą to dzisiejsze fakty, a wczorajsze:)

http://zapodaj.net/786d0bba08c5b.jpg.html

Edytowane przez Tomasz93

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście, to nie rozumiem jak można zachwycać się nad telewizorem i ogłaszać na wszystkie strony świata, że jest to najlepszy telewizor na rynku, skoro reprodukuje on tak beznadziejny obraz.

I nie ma co zwalać na aparat, bo jak się chce to można zrobić lepsze zdjęcie.

http://zapodaj.net/f...4d106a.png.html

Widocznie się nie chciało zrobić lepszego zdjęcia.Nikt rozsądny nie oceni jakości tv na podstawie przypadkowego robionego na prędce zdjęcia.To nie jest forum fotograficzne.Nie każdy potrafi robić dobre zdjęcia.

Kolego to nie jest najlepszy tv świata.

Tv Philips 9607 to bubel.Panowie w teście to udowodnili.Jeśli tv otrzymuje ocenę 4 na 12 stopni w ocenie płynności to nie zasługuje nawet na wzmiankę że to dobry tv.Dziwi mnie to że interesujesz się tak felernym sprzętem .Tam jest tylko teatr, opera mydlana i nadpłynność.

Chcesz kupić dobry tv w rozsądnej cenie?

Tylko Sony HX850/PeterMac i Xelos potwierdzają ten wybór w 100%.Philipsa wybij sobie z głowy.Wyrzucisz w błoto 14k.

A na marginesie ja nie robiłem tego zdjęcia:

http://zapodaj.net/f...4d106a.png.html

Bo to nie jest zdjęcie.PeterMac Ci chyba wyjaśnił.

Czy można powiedzieć że 55hx955 to w tej chwili jeden z najlepszych tv dostepnych na rynku i jest wart tej ceny, właśnie rozważam jego kupno i chciałbym usłyszeć opinię osob, które miały z nim większą styczność aniżeli prezentację w sklepie. Czy naprawdę jest tak duży skok jakościowy w stosunku do 850 albo takiego samsunga es8000. W sony center dowiedziałem się że prawdopodobnie przez dłuższy czas dostępny będzie tylko u nich, czy to prawda?

Edytowane przez Gmeru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem ten Sony HX955 to obok Philipsa 9607 drugi bubel.Test to potwierdził.Wydasz 13k na tv który ma czerń na poziomie tv krawędziowego z beznadziejnym kontrastem.

Sony HX 850 i masa kasy w kieszeni.Oszczędzisz na dobre kino domowe lub masę dodatków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do Maćka Kopra- możesz napisać na którym tv, sony czy philipsie, płynnośc ruchu jest najbliższa filmikowi 48klatek z tego linku http://ge.tt/9GEgaqG/v/0 ?

Raczej nie. To znaczy moim zdaniem ani philips ani Sony nie są bliskie tego co pod tym linkiem.

Poza tym ocena płynności takiego filmiku jest poniekąd bez sensu tak jak robienie zdjęć ekranu. Monitor LCD mojego komputera pracuje na 60Hz. Nie ma możliwości, żeby zsynchronizować z tym filmikowe 48 FPS tak, żeby nie popsuć efektu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy można powiedzieć że 55hx955 to w tej chwili jeden z najlepszych tv dostepnych na rynku i jest wart tej ceny, właśnie rozważam jego kupno i chciałbym usłyszeć opinię osob, które miały z nim większą styczność aniżeli prezentację w sklepie. Czy naprawdę jest tak duży skok jakościowy w stosunku do 850 albo takiego samsunga es8000. W sony center dowiedziałem się że prawdopodobnie przez dłuższy czas dostępny będzie tylko u nich, czy to prawda?

Samsung ES8000 nie może stanąć w szranki z HX850 a co dopiero z HX955. To nie ta półka. Samsung pod względem jakości zatrzymał się na poziomie średnim i na tym koniec. Może dlatego właśnie są dzisiaj liderem sprzedaży : ) W co innego poszła kasa... (marketing? smart TV?)

Z tym SC to prawda.

Co do skoku względem HX850 to jest duży ale wieczorem przy seansach filmowych. Na co dzień możesz aż tak bardzo nie odczuć tej różnicy w cenie : )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do skoku względem HX850 to jest duży ale wieczorem przy seansach filmowych. Na co dzień możesz aż tak bardzo nie odczuć tej różnicy w cenie : )

Weź to zrób wielkimi literami gdzieś w teście to może piąty raz nie padnie już to pytanie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...